Familokowego sezon 2023

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Śliczny ten floks z białozielonymi listkami. Pewnie jak nie kwitnie to też daje czadu na rabacie.
Buraczki, pomidorki - no proszę - cieszę się, że mogę czytać tak o Twoim ogródku.
Szałwia Amistat - chyba będę kupować co roku u Ciebie sadzonki, bo latem jest u mnie piękna ale zimować u mnie nie chce. :D
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Piękne niebieskości w letnich kwitnieniach ;:215
Ten pstry floks wygląda pięknie nawet z samych liści.
Pewnie już z daleka jest widoczny ??
I ja lubię Fruczaki to taki inny ładny owad. :D
I motylki różnego rodzaju też lubię :D
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Jadziu masz może łobodę czerwona w ogrodzie szukam jej nasion.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1958
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Jadziu fajne te zdjęcia twoje każde ujęcie wyraźne i ciekawe, ta szałwia super i dalia, kiedyś taką podobną miałam ale jeden rok tylko i była z tych wysokich,uwielbiam fruczaki ale rzadko u mnie goszczą ,dzisiaj byłam na "Starej górce"i trafiłam na jakiś zlot motyli chyba opadłe śliwki je przyciągnęły jeden usiadł mi na przedramieniu i badał mnie tym trąbkowym ryjeczkiem i maca i maca napatrzyłam się na niego do woli. ;:173 Widziałam też 5 samolotów w obrębie 5,10 min jeden od drugiego i bociany kołujące i jastrzębia fajnie mi było na tych moich niedopracowanych włościach,powodzenia Jadziu i pstrykaj zdjęcia jak tylko możesz. ;:138
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Witam serdecznie moich miłych gości ;:196 Upał upał i jeszcze raz upał to nie dla mnie jestem wykończona taką pogodą .Od rana zanosiło się na deszcz ,ale tylko się zanosiło :( Jednak dla pomidorów i ogórków to super pogoda, bo dobrze dojrzewają aż miło patrzyć na te czerwone owoce

Obrazek

dojrzewalnia :wink:

Obrazek

Witaj Joluś dzięki za pochwałę fotek ;:196 staram się ,chociaż nie zawsze wychodzą mi dobrze. Takie Fruczaka to trudno złapać, bo ma ADHD ,ale czasem zatrzyma się na chwilkę .Motyle uwielbiają śliwki czasem specjalnie daje im na talerz lekko zgniłe owoce, a w to im graj .Mam potem fajny punkt obserwacyjny tak jak na budlejach za nimi też przepadają . Nie na daremnie nazywają się krzewami motyli. Czytam ze miałaś super poranek i jak mało potrzeba nam do szczęścia :;230

Obrazek

Obrazek

Witaj Halinko niestety już nie mam Łobody kiedyś miałam od Izki chatte ,ale to już historia

Obrazek

Obrazek

Witaj Aniu ;:196 masz rację tego floksa widać z daleka szkoda ze to taka mała kępka bardzo słabo przyrasta ,ale dobrze ,że się nie mutuje . Miałam kiedyś też takiego variegate, ale przerósł go gatunek. Motyli jakoś w tym roku mniej w każdym razie u mnie .Może przylatują gdy mnie nie ma jak praży słońce .Muszę dać im śliwek na talerz ,ale potem więcej os, niż motyli się zjawia, ślimakom też smakują owoce .

Obrazek

Obrazek

życzę wszystkim udanego tygodnia


Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Piękne zbiory,smacznego :D U mnie tak samo leżą pomidorki i dojrzewają i smakują i cieszą bardzo bo myślałam że już nic nie będzie.
Cudna ta hortensja różowa, moja piłkowana totalnie zniszczona przez ulewy. "Twoja" kokorycz też u mnie zakwitła ale rownież przybita do ziemi przez ulewy. Ja też mam dosyć tej tropikalnej aury, burze i ulewy niemal codziennie ale brak tej świeżosci po burzy jest dalej duchota. O dziwo dzisiaj jeszcze nie lało chociaż ciemne chmury przechodzą. Co to jest na ostatnim zdjęciu po prawej te fioletowe kwiatki śliczne?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7966
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Jadziu
Piękne zbiory , zwłaszcza ,jak na mały ogród :!:
Biała ostróżeczka cudna :!:
U nas już sporo pomidorków też , ale miękkie i popękane bo za gorąco w tunelu.
Wymiękam z podlewaniem.
Wczoraj troszkę popadało.
Faktycznie hortensje zaskakująco świeże , chyba w cieniu masz je :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Jadziu
Przepiękny ten koralowy floks jak i ten z białozielonymi listeczkami.
Pomidorki i ogóreczki to smaczne warzywka.
Nie ma to jak własny pomidor. Intensywny smak i kolor,nie to co z marketu.
U mnie też już po degustacji.
W tym roku to szczególnie wszyscy narzekają na ślimory chyba jakaś plaga egipska się trafiła.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Witam serdecznie w kolejny upalny dzionek .Po nocnej burzy ,która trwała raptem 10 minut powietrze wcale nie jest rześkie .Nawet zbytnio dużo wody nie napadało, ale błyski szalały po niebie jakby to był koniec świata ;:108

Obrazek

Witaj Ewuniu dawno się nie pokazywałaś,ale wiadomo latem każdy zabiegany i czasu brak .Nie ma to jak własne warzywa smak całkiem inny. Dzisiaj wyrwałam ostatnie 2 pory, bo na nich aż roiło się od ślimorów brrr ;:oj Niestety to ostatni taki sezon kiedy mam swoje warzywa, bo jednak od jesieni biorą się za tę budowę :( Jednak cieszy mnie że miałam fajny urodzaj ,chociaż wiosną nic na to nie wskazywało

Obrazek

Witaj Agusiu to tak jak u mnie nocą tylko minimalne opady a wiatr i błyskawice szalały oświetlając wszystko. Moje koktajlówki mają bardzo twarde skóry, a tych dużych jeszcze nie kosztowałam czekam aż nabiorą mocno czerwonego koloru. Hortensje raczej w półcieniu bo o 16 mam już całkowity cień w ogródku

Obrazek

Witaj Igusiu na fotce lila to floksy mam ich wszędzie multum wysiewają sie i mutują .Mnie one nie przeszkadzają lubię je .Jak byłam mała u dziadków zrywaliśmy kwiatki floksów i spijali z nich miodek :) Ta hortensja i w ubiegłym roku Cię urzekała może być Twoja, bo obiecałam Ci ją już w ubiegłym roku ,ale jeszcze rok mnie cieszyła swoimi kwiatami .Wiosną trochę podmarzła ,ale teraz wypuszcza mnóstwo młodych rozet .Trochę bym ją podcięła te stare pędy zdrewniałe ona kwitnie i na nowych przyrostach tylko później

Obrazek

Życzę wszystkim miłego tygodnia

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Jadziu, nasze ogródki odpoczywają od upałów.
Róże ładnie kwitną.
U mnie się jeszcze przebudziło kilka liliowców.
Muszę przemyśleć tę werbenę hastata. Czy ona długo kwitnie i dobrze zimuje, ew. czy daje samosiew by cieszyć kolejne sezony? Ja bym u siebie widziała fioletową.
Zdróweczka! Pozdrawiam ;:196
Beata
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Witaj Beatko hastata bardzo długo kwitnie ma mnóstwo długich kwiatostanów i tak samo się rozsiewa jak patagonka .W tej chwili mam sporo jej nasionek już planowałam ściąć kwiatostany z nasionkami i dać do woreczka żeby się dosuszyły przez te deszcze, bo i Ania też je chciała.Ta biała gorzej się wysiewa mam zaledwie 2 jej sadzonki i później kwitnie . Fajnie jak teraz zakwitły u Ciebie jeszcze liliowce ;:196

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7966
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Jadziu
Chryzantemy /rzadki kolor/ piękne :!:
U nas kwitną żółte i miedziane od miesiąca.
Widzę ,że cynie pogryzione przez szlajmaki.
Są takie malutkie , białe bezskorupkowe na nich u nas ,ciężko zauważyć z daleka.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Czyli świetna roślina z tej werbeny, to bardzo się cieszę. No jakoś wolę fioletową. Odętkę jak na razie też mam bez białej.
Chryzantemy zaczynają, no cóż ... W sumie to też się czeka na ich kwitnienie bo są cudne w ogrodach. ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”