Familokowego sezon 2023

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

No masz, taki ładny owad, a szkodnik. :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Witaj Anusiu no nie wszystko złoto co się świeci tak samo i z owadami czym ładniejszy tym większy szkodnik .Dzisiaj na szybko zrobiłam oprysk Sorbianem potasu a teraz znów zbiera sie na deszcz. Nic to liści wyschły to mam nadzieje że zadziała oprysk.

Obrazek

Agusiu moje werbeny się nie kładą maja mocne łodygi, te białe mają bardziej wiotkie łodygi ,ale jakoś ich w tym roku nie widzę są też dużo niższe.Ta na fotce wyrosła jak szalona z grubaśną łodygą to chyba nawet ubiegłoroczna sadzonka został korzeń może dlatego taka grubaśna

Obrazek

życzę wszystkim miłej niedzieli

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

I ławeczka, Jadziu wróciła, aż mi serducho drgnęło z radości. Tak się cieszę!
A różową ślazówkę zebrać dla Ciebie? Właśnie jest ten etap z pierwszego kwitnienia.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2321
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Widzę Jadziu, że ładnie kwitną Ci dalie. Zresztą nie tylko one. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7966
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Jadziu
Werbena i ławeczka cudne :D
Nasze bardziej w poziomie się znajdują. :;230
Jak tam ogórki i ślimaki :;230
Czasem się boję ,że mi się słoiki pomylą :;230 Już głupawkę mam.
Więcej słoików z tymi brązowymi.
Dopiero drugi słoik 0, 7 l. ogórków kombinuję ;:63
Ludzie mówią ,że też im nie rosną ogórki. ;:108
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Witam wszystkich miłych gości bardzo serdecznie ;:196 Dziękuję wszystkim ,którzy zagłosowali na mnie szczególnie Jolusi za nominację ;:167 ;:167 ;:196 ;:196 .Było to dla mnie wielkim zaskoczeniem podniosło mnie na duchu ,bo ostatnio gdzieś tam błąkam się w obłokach ;:222

Obrazek

Agusiu moje werbeny twardo patrzą w niebo szczególnie gdy jest na nim błękit twardo stąpają po ziemi. :wink: Ślimaki są ,ale ogórki też są mam jakieś 20 słoików x1L, a wczoraj synowa pozbierała sałatkowe, bo szkoda gdyby ślimory sie nimi zainteresowały po deszczach Wszystkich też nie dojrzę .Parę pomidorków dochodzi na stole też z obawy przed oślizłymi mają już czerwony kolorek .Synowa też wczoraj zerwała parę czerwonych z tych wiszących .Niestety znów mnie niemoc dopadła, a chwasty szaleją, a ja poleguję ;:222 Ja robię tylko konserwowe bo mój M je woli kiszone są dla niego za kwaśne .W ubiegłym roku wasze regiony miały urodzaj ogórków a w tym roku u nas jest lepiej ;:196

Obrazek

Obrazek

Florianie w tym roku nawet dalie mnie cieszą rosną w gruncie nie po doniczkach tak jak inne lata.To całkiem inna liga w glebie .

Obrazek


Obrazek

Beatko kochana ;:196 różową ślazówkę możesz zebrać oby tylko słonko przygrzało to i moje białe będzie można zebrać, ale chwilkę to jeszcze potrwa. Ławeczka musowo musiała stanąć na swoim miejscu ;:304

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłego zbliżającego sie weekendu ;:196 i jeszcze raz dziękuję za nominację ;:196

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7966
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Jadziu
Co to za pomidorki :?:
Jaki urodzaj ,no nie u nas na tej zimnej górze :;230
Piękna cynia :D
Podobnie było rok temu i do tego większa susza /wtedy ogórki beczułkowate/
Przy takiej pogodzie w sierpniu zaraz zaraza wejdzie na wszystko :(
Dziś taka burza i wietrzysko, znowu pomidorki dworowe oberwały. ;:222
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

I u ciebie Jadziu ;:196 hortensje pięknieją.
I lilie cudne. I cynie kwitną. Mi nawet ani jedna nie wyszła z ziemi. Trudno, nie będę już ich sadzić
A zresztą wszystkie nie da się mieć .
Mam co podziwiać u ciebie i innych :D
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Witam serdecznie w ten piątkowy wieczór ;:196 Obeszłam dzisiaj moje włości i ślimorów zatrzęsienie tych malutkich .Siedzą te dranie na wszystkim, ale najwięcej na floksowych liściach, a z nich łatwa droga do pomidorów i ogórków. :( Liście buraków też obgryzione musiałam podsypać ziemią, bo dobierały się już do owoców. Synowa kupiła te długie są bardziej soczyste, ale czyżby przez deszcze wylazły na wierzch, bo nie pamiętam żebym kiedyś miała buraki ponad ziemią.i tylko sam korzeń w ziemi ;:224 Fakt dawno nie siałam buraków Dzisiaj znów załapałam się na odwiedziny mojego starego przyjaciela ;:167 Oczywiście była cała seria

Obrazek

Obrazek

Anusiu teraz już jedynie Scheherezade kwitnie reszta poszła na spoczynek. Cynie kupiłam sadzonki w Dino i również z nich jestem zadowolona po 2 sadzonki z każdego koloru W ubiegłym roku zapomniałam wysiać i w tym roku to samo :;230 a synowa je bardzo lubi ja zresztą też

Obrazek

Obrazek

Agusiu nie pytaj o pomidorki kupiłam sadzonki w Dino .Myślałam że wszystkie będą jednakowe tak bynajmniej wyglądały sadzonki. Niestety mam niskie jakby większe koraliki ,,tego wysokiego zdarzył się jeden, potem są też takie z wielkimi gronami .Te jakby koraliki szybciej dojrzewają to samo ten wysoki ma przeszło 2m ,ale jest prowadzony tylko na 1 pęd ma chyba z 10 szt. w jednej kiści, a może więcej ,nie liczyłam. Mącznika na razie nie zauważyłam na ogórkach ani na niczym .Dzisiaj mieliśmy słonecznie ,więc trochę porządku zrobiłam ze ślimakami przy ogórkach i pomidorach, a także selerach .No tyle ile zauważyłam z pewnością jakieś tam się schowały


Obrazek

Obrazek

Udanego weekendu życzę wszystkim ;:304

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Ale mili goscie :D Lilie przepiękne i kwitną na wielu piętrach :shock: nigdy tak nie miałam jeszcze. Pomidory fajnie sobie radzą;
a te w butelkach na wysokosciach? Ja też lubię cynie; mam różowe,w tym roku siewki mi padły oprócz chyba 5, tak samo jak kosmosy. One dopiero zaczynają kwitnąć a kupne kosmosy dostały mączniaka. Buraków nie mam bo sarny zawsze wszystko zjadły i przestałam siać.
Mam nadzieje że słoneczko będzie na dłużej u ciebie i u mnie bo bardzo potrzebne. Robota ze ślimakami jest cały sezon, jak dobrze że jest ich dużo mniej. I pomysleć że jak zaczynałam ogrodowanie 10 lat temu to ich w ogóle nie było a pogoda była zupełnie inna, były lepsze plony i mniej pracy i nerwów. Ale i tak dobrze że coś w ogóle mozna jeszcze uchodować :)
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7966
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Jadziu
Super macie z tym ''Dino'' ,u nas chyba nie ma tego dyskontu.
Ale w Nieto kupiliśmy sałatę i aksamitki w wielopakach. :)
Małe pomidorki lepiej znoszą taką pogodę.
Nie wiem co to będzie , zgnije wszystko ,jak się utrzyma pogoda taka. :?
Lilie faktycznie niesamowite :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Witaj Jadziu lilie masz śliczne i pomidorki zdrowe ale co będzie po tym deszczu to nie wiadomo. Ja mam też kilka krzaczków pomidorków i ogórków. Ogórki jakoś słabo zawiązują owocki kilka zerwałam aby po smakować, pomidorki ładniejsze ale jeszcze nie dojrzewają. I tak to jest. Lilie też już przekwitły i nie cieszą oko.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2023

Post »

Witam serdecznie wreszcie skończyło padać, aż boję się jutro wejść do ogródka co tam będzie sie działo ;:oj Ślimak na ślimaku, ślimakiem pogania ;:222 .Jutro biorę Amelkę do pomocy ona lubi zbierać wszelkie robactwo ciekawe czy jeszcze coś tam zostanie z pomidorów albo wszystko będzie obgryzione.Te lekko zaczerwienione, a raczej różowe pomidory zerwałam i fajnie dojrzały na stole .Czyli można zacząć degustację :heja

Obrazek

Halinko witam serdecznie ;:196 też o tym samym myślę to samo z ogórkami ,byle nie załapały choroby .Jutro zaraz trzeba będzie zrobić oprysk profilaktyczny .Moje ogórki zebrały sie w sobie i jak na mój areał dosyć mam już w słoikach .Dawno nie miałam aż tylu słoików z ogródka od kiedy przeszłam na kwietny ogródek.

Obrazek

Obrazek

Agusiu Scheherezade -drzewiaste mają juz parę lat [oczywiście nie wszystkie ] i gdy przesadzałam jesienią i wiosną żeby usunąć je z miejsca które maja mi zabrać, to cebule były wielgachne nie wiem jaka średnica może naście centymetrów jedna cebulka aż radość brała patrząc na nie ;:167 .Muszę znów kupić nawóz do cebul, żeby je wzmocnić.Zauważyłam że Dino musi mieć dobrego dostawcę sadzonek ,bo wszystko super rośnie, porów takich jak w tym roku jeszcze nie miałam .No chyba że za czasów warzywnego ogródka to co innego

Obrazek

Obrazek

Igusiu synowa już zerwała te czerwone butelkowe koraliki powiedziała ze dobre .Ja jakoś zawsze zapominam na nie spojrzeć .Te lilie to drzewiaste w tym roku wszystkie cudnie mi kwitły .Nie wiem czy teraz jesienią, czy dopiero wiosną muszę rozsadzić te z donic, bo zrobiło się ciasnawo .Może to ostatni sezon ogrodowania ,że wszystko tak mi cudnie rośnie i kwitnie, albo zima była bardzo łagodna i nic nie zmarniało. Nawet dalie i cynie cudnie kwitną ;:167 Dziwne ze kosmosy dostały mączniaka myślałam, że ich taka choroba nie bierze .Ja mam jednego kosmosa, ale jeszcze nie ma pąka z tej mieszanki dla motyli

Obrazek

Obrazek

Miłego tygodnia z pogodą wedle potrzeb


Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”