Zakątki na Dębowym 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Uf, w końcu mam cały warzywnik posiany, posadzony . Nawet paliki do pomidorów też już nawbijałam wczoraj.
Kilka dni temu posadziłam do gruntu cukinie. Miałam w 2 doniczkach . Jedną w jedno miejsce , drugą w inne . I dziś zaglądam a jedną już ślimaki w większość żżarły. ;:161 ;:161
Zebrałam co sie dało. bo środki jeszcze jakieś były. Przesadziłam w inne miejsce, może obije. Ach to nie nażarte plemię ślimakowe. już kilka jeżówek tę mi obżarły.
U was też grasuję te paskudzctwa ??
W hostach już granulat wysypałam bo też już niektóre listki pod - dziurkawione. ;:202
Nawet kilka roślin przesadziłam.

marpa- Maryniu Witaj kochana ;:196
Maj jest cudny, tak dużo roślin, tak dużo kwitnień nam się pokazuje , raduje , zmienia się co kilka dni. świat piękniej :) ;:167
jarha- Halszko O bardzo ci dziękuję za instruktaż zebrania nasion z sasanki. Nigdy tego nie robiłam i pzryznam , że deko się obawiam czy dobrze zrobię. Ale zawiąże skarpetkę reajstopową i powinno być ok. Ale to jeszcze trochę. Dziękuję ci bardzo n=mądra głowo ;:196
Jak mi się uda zebrać nasionka to będą dla ciebie i dla Lucynki. ;:108
Bardzo lubię tą hostę War Paint. Dal mnie jest cudna. Niestety przymrozek jedną WAr Paint i Fragrant B. mi ściął. Trudno. Dobrze, że inne całe. :D
cyma2704 Oj tak, tak te spirale paprociowe są cudne.
Cieszę się ,że podglądasz u mnie hosty. Ja też codziennie do nich zaglądam. Bardzo je lubie. I chyba też mnie lubią. bo rosną w większości dobrze.
Fajnie, że je fotografujesz. One teraz są takie inne, barwne, latem są inne a na jesieni jeszcze inne. Warto zrobić na pamiątkę im te zdjęcia.
Posadziłam już w warzywniku wszystko. I pomidorki też. A twoje w garażu, czekają na swój czas.
Tak na weekend miałam tylko córcię. Ale było bardzo miło. I ognisko było z tradycyjnymi kiełbaskami i kociołek i pzrjażdżki rowerowe. A najważniejsze , że pogoda letnia dopisała.
Tylko już komary meszka zaczęła trochę ciąć ;:222



Czosnki zaczynają :D z tradycyjnymi kiełbaskami i kociołek. I przejzdżaki rowerami. takze bardzo fajnie i pogoba letnia.
Obrazek
orliki zaczęły kwitnienia. Jeszcze nie wszystkie ale zaczyna się robić orlikowo :)
Obrazek
Obrazek

Obrazek
a to nie pamiętam co to za roślinka. Rosiała mi się już w kilku miejscach w ogrodzie :)
Obrazek
Obrazek

Obrazek
funkia Milenium rośnie w oczach
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Kwitną pigwy :)
nowa - tegoroczny zakup
Obrazek
I iluś letnia. Przesadzana 2 lata temu, mocno przycięta w tym roku ponownie zakwitła. To może i owoce zawiąże.
W ubiegłym roku nie miała owoców odchorowała przycięcie i przesadzanie najbardziej.
Obrazek
borówki też kwitną :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Witaj Aniu u mnie też pełno tych brązowych gołych ślimaków w kwiatkach sypie ale to nic nie daje jak pada deszcz one sobie robią ucztę. Cukinii jeszcze nie sadziłam bo zapowiadali deszcze i własnie bałam się ślimaków. Nie ma rady na te paskudne ślimaki. Pozdrawiam życzę miłego dnia ;:196 ;:3
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Alicja125 - Alu No i u mnie ta ślimakowa plaga jest ;:161
Ja cukinie posadziłam i do jednej juz się te paskudztwa dobrały . ech
Może ta jedna odbije. A do drugiej sie nie dobiorą.

Kwitnie macierzanka- uwielbiam jej zapach :) ;:167
Obrazek
Obrazek
Kwitnie czosnek niedźwiedzi
Obrazek
Hortensja Dębolistna
Obrazek

Obrazek
ketmie syryjskie i czosnki ruszają ;:173
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu u Ciebie zawsze ślicznie czosnek niedźwiedzi już kwitnie u mnie też a ja głupia w tym roku przegapiłam zbiór listków a teraz mówią że za późno. No to się nie dałaś ślimakom myślę, że odbije ta Twoja cukinia jak nie to w najgorszym razie można jeszcze wsadzić nasionko do gruntu. Pozdrawiam cieplutko ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu, u Ciebie już przepięknie.Kolorowo i pachnąco! ;:138 ;:138
Ślimaki i u mnie grasują, ale ja się nie patyczkuję. ;:224 Kupiłam cały kilogram niebieskich granulek, obsypałam całą działkę, przysypałam lekko ziemią tam, gdzie planowałam warzywnik, a wśród kwiatów zostawiłam na powierzchni.
Dużych okazów nie znalazłam, natomiast mnóstwo martwych malutkich ślimaków leży na rabatach. ;:219 ;:219
Zdenerwowałam się, gdy odkryłam, że zeżarły mi wszystkie sieweczki sałaty i wypowiedziałam im wojnę. ;:134

Mam pytanie: czy te kwitnące pigwy u Ciebie, to są drzewa czy krzewy pigwowca?
Ja mam drzewo pigwy od pięciu lat i jeszcze ani raz nie zakwitła, a tym samym i owoców nie miała. Noszę się z zamiarem usunięcia jej, bo tylko miejsce zajmuje i cieniuje kawałek rabaty. ;:223

Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Alicjo125 Kwitnie czosnek, kwitnie. Ja też nie wiele zebrałam go. Trudno. Jakoś już człowiek nie nadąża za wszystkim może :roll: Muszę jeszcze dokupić nasion cukinii i wysiać bo nie mam w domku.
Dziękuję i ja pozdrawiam cieplutko bo jakoś chłodniej się zrobiło i mokro. :wink:
plocczanka- Lucynko Ja już też dokupiłam niebieskiego granulatu i będę sypać. Pod hostami już wysypałam. A warzywniku też chyba można ??
Ajż to i u ciebie wcinają coś lepszego. do sabaty się dorwały. dobrze ,że wypowiedziałaś im wojnę . Ja też. ;:134
To pigwa na biało kwitnąca i ona jest drzewem. 2 lata temu, była przesadzana i mocno przycięta. Odchorowała. I wtym roku dopiero mi ponownie kwitnie i myślę , że owoce zawiąże . Ona ma duże owoce jak jabłka.
I to rośnie szerokie i duże jak drzewo. Także potrzebuje miejsca. Dlatego ją przesadzałam .
Mam też pigwę co kwitnie na czerwono to kupiłam nie dawno, ta ma być krzaczkiem. a czy zawiąże owoce zobaczymy.
Mam też zwykłą. Ale ta jeszcze mi nie kwitła,

To chyba lak ? Tak ??
Obrazek
Ze 3 lata temu kupiłam małą kępkę . Ładnie się już rozrósł :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A to nie pamiętam co to za roślinka ??
Mała ale cudna jest :)
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Przetacznik goryczkowy.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Ostatnio sadziłam nieco macierzanki o dwukolorowych listkach ciekawe czy zakwitną w tym roku ;:218
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Janku Bardzo ci dziękuję za nazwę tej rośliny. Przetacznik goryczkowy :) Nawet ładnie się nazywa.
Olu Oj nawet nie wiedziałam, że taka pstra macierzanka jest . Teraz jest tyle nowości, że człowiek nie nadąża za nimi .
Ale fajnie, że taką ciekawą roślinkę masz. Będę u ciebie ją podglądać. ;:108 ;:108


SŁONECZNICZEK PSTRY LORAINE SUNSHINE.
Kupiłam go kiedyś ze względu na jego pstre liście :)
Obrazek

Obrazek
Złotnica
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
hosta June ;:167
Obrazek
Obrazek
hosta sum and substance
Obrazek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Orliki cudowne. I jaki ładny wielosił. Jest na czym oko zawiesić!

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu
Podziwiam Twoje orliki, macierzankę i żurawki z hostami.
Słoneczniczek ciekawy.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

U mnie dzisiaj było koszenie trawy, plewienie w warzywniku, przesadzanie itd., czyli taki ogrodowy dzień.
Dobrze, że był cieplutki i fajny. tylko te uciążliwe komary i meszka psuły fajny dzien. :roll:


Locutus- LOKI I ja orliki lubię. Czasami jakieś przesadzam w inne miejsce aby i tam były.
A,, wielosił..no właśnie wielosił mam .Ech jak to czasami człowiek zapomni co ma u sienie w ogrodzie.
Dobrze, że są koleżanki i koledzy forumowicze i przypomną nazwę roślinki.
Pozdrawiam :)
ewita44- Ewuś Miło mi ,że podziwiasz moje . Roślinki teraz tak szybko rosną, rozkwitają a najważniejsze ,że nas cieszą. I ozdabiają nasz ogrody. A każdy tworzy taki ogród jaki lubi. :)


hosta wolverine
Obrazek

Obrazek
kwitną bodziszki
Obrazek

Obrazek
żałobny
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”