Zakątki na Dębowym 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

marta64- Martuś Dzięki Martuniu za nazwę - wilczomlecz migdałolistny, ładnie brzmi.
Ty to chyba wszystkie roślinki znasz. ;:224 ;:224
Tak jeszcze niektóre ciemierniki kwitną. Może nie tak ładnie jak wcześniej. Ale jeszcze ładnie.
Teraz w dzień ciepło to konwalie się szybko rozwijają
Tylko te noce zimne z temperaturą prawie zero stopni to nie napawają radością.
Ja ma taki właśnie barwinek i tak sobie kwitnie. Też się rozłazi.
Hosty mam już w liściach i kłach. Większość host rośnie pod domkiem to trzyma się. A na innej rabacie na przestrzeni War Pauin mi zmroziło. Dobrze, że tą samą odmianę mam jeszcze pod domkiem I ta ocalała.
Dziękuję i tobie ciepłego tygodnia i cieplejszych nocy ;:108
Locutus Loki No proszę to na zachodzie zawsze ciepło a tym razem też trafiła się zmiany kwiecień.
U mnie też dziwna zimna wiosna, Najpierw marzec, luty i kwiecień często lało Mokro, zimno i teraz zimne noce ciągną się w nieskończoność. A już wiele roślin czeka na wysadzenie.
Nic jeszcze poczekają. :roll:
U mnie konwalie prawie zawsze kwitną na początku maja. ;:108
To ciepłej wiosny życzę :wink:

plocczanka- Lucynko Jeszcze kwitną ciemierniki a raczej przekwitają pomału . U mnie mogłyby się wysiać. Ja jeszcze chciałabym ich więcej.
Sasanka biała o dziwo dobrze mi rośnie. Czerwona po jednym sezonie mi przepadłą. A Filetowa jedna jest a ciemna też przepadła. Może z białej sasanki zebrać ci nasionka ??
Konwalie pachną .Babcine narcyzki uwielbiam . ;:167
Och nie to ciepło u nas zagości na dobre . wraz ciepłymi nocami .
Bo mam dość już wnoszenie i wynoszenia pomidorków, papryk, koleusów, kobei, i coś tam jeszcze.
Dobrego i ciepłego tygodnia tobie Lucynko życzę ;:196 ;:167


Obrazek
szafirek blue spike trochę później rozkwita. Ale kwitnie długo i pięknie. Mam go posadzonego w kępie. I myślałam, żeby go rozsadzić. Ale to po kwitnieniu najlepiej, prawda ? Czy później jeszcze ??
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Moje jedyne epimedium.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu, bardzo chciałabym poznać wszystkie rośliny, a najchętniej, zobaczyć je na własne oczy, ale to jest, niestety, niemożliwe ;:185 . Chociaż internet bardzo zwiększa możliwości, to trzeba byłoby mózg przywrócić do ustawień fabrycznych, bo już zapchany, nazbieranymi przez lata informacjami i klapki nie chcą już szybko się otwierać ;:306 . Czasem zastanawiam się, co mi to wyrosło w ogródku? ;:oj
Taką wczesną wiosnę lubię najbardziej :tan , a u mnie już minął ten najpiękniejszy czas i coraz mniej wiosennych kolorów w ogrodzie ;:174
Szafirki, jak wszystkie cebulowe, najlepiej wykopać kiedy już zaschną im liście, ale jak musisz, to w każdej chwili możesz je rozsadzić. Stracą na urodzie i mogą słabiej kwitnąć w przyszłym roku, ale zawsze dadzą radę ;:333 .
Trudno doczekać się cieplejszych nocy, ale w dzień już coraz cieplej i przymrozków nareszcie nie ma, to jest jakaś nadzieja. ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Witaj Aniu mamy najpiękniejszą porę roku maj oby tylko było nocami cieplej. Kwiaty kwitną Ci cudownie i choć pracy na ogrodzie sporo to bardzo cieszy bo widząc efekty. Życzę Ci słoneczka miłego dnia pozdrawiam. ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12098
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

U mnie pogoda się ustaliła: jest ciepło, ale deszczowo. W sumie dobrze, nie muszę niczego podlewać…

Epimedium może masz jedno, ale za to wyjątkowej urody.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu, jeśli udałoby Ci się zebrać nasionka białej sasanki, to byłabym wniebowzięta. Wiem, że to niełatwa sztuka.
Bardzo dziękuję za pamięć. ;:167
Ładnie kwitnie Twój szafirek 'Blue Spike'. ;:215 Mój też tak kwitł przez jakieś cztery - pięć lat, a w tym roku wrócił do formy wyjściowej i kwiatki miał takie, jak zwykły szafirek. :lol:
Cudne epimedium! ;:138 Piękne zdjęcia! ;:63
Do niedzieli mam się cieszyć cieplutkim majem, no to się cieszę, :tan bo od poniedziałku czeka mnie załamanie pogody:deszcze i zimnica. ;:222 Aż strach się bać. ;:oj
Niech chociaż Tobie maj nie żałuje ciepełka. ;:3 Pozdrawiam. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu cebulowych dużo i sportretowałaś je cudnie. ;:138
Moją białą sasankę zarosło proso, ale resztki uratowałam, może przeżyje.
Szafirki wykopuję jak trochę wzmocnią się cebulki, najczęściej dopiero w lipcu.
Miłego weekendu w ogrodzie. ;:196
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu
Ciekawy kolorek ma Twoje epimedium.
Dawniej konwalie wszędzie rosły.
Teraz w mojej okolicy prawie ich nie ma. Fajne te białe sasanki i jabłoń.
Ja a w zasadzie mój eM kupił w sobotę na wystawie ogrodniczej czereśniowiśnię i zastanawiamy się nad jej miejscówką.
Miłej niedzieli.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Ciekawe to 'epimedium' Aniu u nas rośnie kwitnące na żółto. Akurat wstawiłem zdjęcie kwiatu.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu, Twoja biała sasanka jest śliczna ;:215 dbaj o nią żeby Ci też nie przepadła, podsyp zmielonymi na proszek skorupkami i pod żadnym pozorem nie obcinaj liści latem. Ja tak kiedyś obcięłam i wtedy mi przepadła dość spora kępa malinowej. Mam kilka kolorów, jeśli chcesz nasiona, to mogę Ci zebrać. Białą tez mam ale nie jest taka ładna jak Twoja. Ma taki brudny bialy kolor.
Miłego tygodnia ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

marta64- Martuś O ja też chciałabym zobaczyć na własne oczy dużo roślin. Czy wszystkie tego to nie wiem.
ale znać też jest dobrze. Ale pamięć nie wszystko jakoś chce zapamiętać.
Hmmm skąd ja to znam ? - " Czasem zastanawiam się, co mi to wyrosło w ogródku? ;:306 " Ja to znam doskonale. :;230
A czasami coś posieję i zapomnę i potrafię wyplewić.
Dzięki. To ja chyba te szafirki przesadzę , rozsadzę jak już będą im liście zamierać.
Ostatnie noce były już ok. Na weekend dopiero posadziłam pomidory, pory . Papryka jeszcze czeka . Może jutro. Bo nie wyrobiłam się weekendowo bo córcia była.
Dziękuję i pozdrawiam ;:196
Alicjo125 Piękny ten czas majowy. I fajnie, że w weekend pogoda dopisała i można było popracować w ogrodzie.
Posadziłam w końcu pomidory . Jeszcze papryki czekają na wysadzenie.
Majowe kolory są takie piękne, różne, żywe, nasycone i te jasne różne zielenie ;:167
Rajska jabłoń wśród zieleni ładnie wygląda.
Czekam jak mi klon bardziej rozwinie liście i buczek i jak będzie wyglądał w ogrodzie , bo one mają swój pierwszy sezon u mnie w tym roku .
Locutus- LOKI to dobrze, że masz już pogodę ustabilizowaną, Ja też tak chcę. Ale noce już normalniejsze cieplejsze.
A weekend był bardzo ciepły. Dziś dopiero pochmurno mam i lekki deszczyk kropi.
Ja też to moje epimedium bardzo lubię. Jest bardzo ładne .A i później z z samych liści lekko przebarwionych też ładnie wygląda.


Smagliczka skalna
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Smagliczka nadmorska
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kwitnie czosnek niedżwiedzi
Obrazek
Piwonie pomału zaczynają
Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

plocczanka - Lucynko
To ja zbiorę nasionka z tej białej sasanki. Mam nadzieję, że to umiejętnie zrobię. Wprawdzie to będę to pierwszy raz robić. Ale słyszałam, że zbierają nasiona i wysiewają sasanki. A może dasz jakieś rady ??
Mój szafirek 'Blue Spike' ma już z 4 czy 5 latek. Kwitnie niezawodnie i tak samo. Mam nadzieję, że potem rozsadzając go nie popsuję . Szkoda ,ze twój się zbuntował i stał się zwyczajnym szafirkiem. Te puchate są ciekawe i ładne i chyba dłużej kwitną.
Epimedium mam jedno. I mnie bardzo cieszy nawet jak już przekwitnie, bo wówczas listki zarumienią się się i tez ładnie ono wygląda.
Mam nadzieję, zę ciepełko i do ciebie dotarło. Ja je na weekend miałam i córcię też. Nawet się opalała.
Dziś pochmurno i lekki deszczyk kropi. Ale jeszcze ciepełko mam być. ;:196
cyma2704- Soniu wiosna to bardzo jest bogata w różne roślinki cebulowe i trzeba je udokumentować.
To i ja swoje szafirki wykopie w lipcu. Dzięki za radę.
Weekend był ciepły i bardzo miły bo córcia była . I pomidorki w końcu posadziłam. w sumie to tylko papryka została mi do posadzenia.
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie ;:196

ewita44- Ewuś O tak kolorek epimedium jest ładny. A potem listki się rumienią i też ładnie wygląda.
Chyba ludzie za dużo tych konwalii zbierają , zrywają i jest jej mniej. Ale w moich lasach jest jej dużo.
O tak, białe sasanki sa takie subtelne , ładniutkie. A rajska jabłoń z daleka wyróżnia się na tle zieleni.
O to fajny zakup czereśniowiśnia. Chyba już znalazłaś dla mniej miejscówkę ?



Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu, sasanki najlepiej jest wysiać wprost z krzaczka, nasiona przechowane dłużej nie wschodzą dobrze. Łatwiej jest wyhodować sieweczki, jeśli dojrzałe nasionka pójdą wprost do ziemi. ;:333 Takie mam osobiste doświadczenie. ;:108
Rozumiem, że mój szafirek o coś się na mnie obraził. ;:131 Może o to, że go podzieliłam?
Niech tam, jak kwitnie, tak kwitnie, ale zawsze niebieskimi kwiatuszkami. ;:303
Co to jest za roślinka pokazana na zdjęciu?

U mnie dzisiaj od rana deszczyk i znaczne ochłodzenie, ale aktualnie dzieje się coś dziwnego. :roll: Zawsze im bliżej wieczoru, tym niżej spadał słupek rtęci w termometrze, tymczasem dzisiaj dzieje się odwrotnie i temperatura rośnie. Do tej chwili przybyło 6 stopni C i deszcz przestał padać. :lol: Jutro wysadzimy pomidory do gruntu, bo ma być ciepło.

Dobrego tygodnia, Aneczko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

any57- Andrzeju To prawda, to moje epimedium jest bardzo ładne i ciekawe. Ja je bardzo lubię.
Później zajrzę do ciebie i zobaczę to żółte epimedium. Na pewno też ładnie wygląda.
jarha- Halinko A dziękuję w imieniu sasanki za pochwałę jej. W prawdzie teraz już przekwita. Ale te puchate kulki też fajnie wyglądają. Ona jest taka delikatna, subtelna i ładna. dalej.
O , nawet nie wiedziałam ,że ona też skorupki lubi. Dziękuję za te informacje. To tak i jej będę robiła, Na razie tylko pod ciemierniki skorupki dawałam ;:108 . Dziękuję za te rady. Liści sasankom nigdy nie obcinałam to nie będę i dalej. Wszystkie rady i doświadczenia drugiego ogrodnika są bezcenne. ;:196
Och pewnie ,że chcę nasionka tych sasanek. Już ci z góry za nie bardzo dziękuję. To ja ci może też z mojej białej zbiorę i dla Lucynki.
Tylko może dasz mi radę jak to zrobić, bo będę to robiła po raz pierwszy ;:108

plocczanka- Lucynko Będę próbować i tak i tak z tymi nasionkami sasanki. może się uda.
Hm, ja też chce swojego szafirka podzielić i rozsadzić. To one takie obrażalski ? Ale trudno swojego poproszę aby się nie obrażała na mnie, to może będzie w następnych sezonach ładnie kwitła .
To pogodę mamy podobną. to ty sadź jutro pomidorki a ja paprykę.
A ta roślinka o którą pytasz to Słoneczniczek pstry LORAINE SUNSHINE . Taki dekoracyjny z pstrych liści. a kwitnie zwyczajnie na żółto. tylko się mi przypomnij.
Jak w tym roku się jeszcze rozrośnie to może na jesieni go spróbuję podzielić i kawałek dla ciebie ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”