Zakątki na Dębowym 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

I kolejna porcja pięknych obrazów ogrodu. :) Piękne zdjęcia pierwiosnków, a magnolia w pąkach przecudna. Rozkwita nam ta wiosna bardzo niecierpliwie.

To wspaniale, że masz kolejny wernisaż. Gratuluję! W sobotę byłam na wernisażu córki mojej koleżanki. Super uczucie patrzeć na jej radość. :)
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu - wiosna, wiosną ale ty pamiętaj o swojej ręce i się oszczędzaj.
Nie tylko ogród, bo i kolejna wystawa się szykuje ... pamiętaj - ręka jest potrzebna ;:333
A magnolie to tylko podziwiać będę na twoim ogrodzie i u innych - miejsca na nie u nas nie ma :(
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7966
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu
Nie wiem co powiedzieć ;:oj
Tyle Cię znam i nie wiedziałam ,żeś malarka ;:oj
Gratuluję Kochana wernisażu ;:196
Bardzo optymistyczne ,kolorowe i witalne obrazy ;:3
Jestem w szoku cały czas.
Najbardziej podobają mi się irysy :D
No i zdjęcia też dobre /złoty zachód na wodzie/
Sama nie maluję od 14 - tu lat. Co zrobić ,takie życie...
Współczuję bardzo ręki ,dobrze ,że lewa.
Tak ,jak Andrzej pisze oszczędzaj proszę tę zdrową. ;:196
Ja sobie przesiliłam i do malowania nie nadaję się.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Nie wiem jak wy się wyrabiacie pracami wiosennymi ?
Ja mam do tyłu, zielsko w rabatach jest ale czasu na wyplewienie nie ma jeszcze. Przesadzałam sporo roślin.
Koszenie trawy nam wczoraj nie wyszło. coś ze świecą i może jutro się uda.
W warzywniku jeszcze masę pracy. oj oj..
Dopiero ma posiana rzodkiewkę ,sałatę i koperek . Ale dalie i mieczyki posadzone wszystkie.
Kilka lilii nowych dokupiłam. dynie i cukinia posiane.
Oj,, pomalutku coś dalej będę robić.
Ale w piętek miałam kolejną zbiorą wystawę. W tym moich nowych obrazów.

cyma2704- Soniu Już teraz będę częściej. W piątek miałam kolejną wystawę malarską, zbiorową w tym i moich nowych.
Już teraz będę wolniejsza. Następny mam po 20 maja. Dziękuję ci bardzo za słowa wsparcia.
Te białe narcyzy chcę rozsadzić i przesadzić. Może nie sprzeciwią się temu i dalej będą w moim ogrodzie. inne poprzepadały .
Kannę trzymam na dworze . Już trochę zielenieje. Ale jak będzie zimno to ją jeszcze schowam.

Magnolia Ann cudnie kwitnie, przeżyła przesadzanie , odchorowała i pięknie kwitnie.
A kupiłam ją tylko dlatego, że to moja imienniczka i nie rośnie jak drzewo. Ale jak krzew.
W tym roku bardzo szybko ta moja magnolia zakwitła. I zaraz przekwitnie.
Obrazek
Obrazek

Locutus- LOKI To bardzo się cieszę ,że moje obrazy ci sie podobają. A wiesz jeden już poszedł i do Francji. i do Szkocji.
A większość w Polsce.
Ale ogrodowo wiosnę w tym roku mamy wcześniejszą i piękniejszą. dzis znowu dzień ciepły jak w maju. ale niedziela, to trochę odpoczęłam.
Wczoraj do bólu kręgosłupa i ręki ... ;:222
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Igala- Iguś Oj Iguś dokładnie tak z bólem nadgarstka ale pomału działam. Mąż mi trochę co może pomaga. Zwłaszcza dużo przesadzę roślin wymyśliłam i inne przejście do dalszego ogrodu. No dokładnie, niesamowita Kanna. Inne nic jeszcze nie wypuszczają, a ta do życia się wyrwała.
Narcyze już przekwitły. Pierwiosnki dostałam w ubiegłym roku od siostry małe sadzonki i różne. I w kocu mam. A tak co kupiłam to przepadły.
Już więcej w sklepie nie kupuję. tak samo i z narcyzami.
Magnolia Ann trochę pachnie. ale jest cudna, krzaczkowata. taką chciałam. Wówczas ogród był mniejszy. Jak go powiększyliśmy nawet kilkuletnia zniosła przesadzanie. Odchorowała i kwitnie już teraz pięknie.
Piwonie już mam spore. Twoje chyba też podrosły. Ciepło ostatnio było, to wszystko pcha do się go góry. Wcześniej niz w poprzednich latach. Hosty mnie zadziwiają w tym roku. Ale oprócz tych w liściorach sporo jeszcze jest kłach.
Cesarzowa już imponuje
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
to nie maj , to kwiecień :)
Obrazek
Obrazek
konwalie w tym roku też nie będą majowe ale kwietniowe :)
Obrazek

marpa- Maryniu A dziękuję. /wiosna w tym roku wcześniejsza ale cudna. /teraz wprawdzie od jutra idą chłodne dni.
Oby tylko przymrozków nie było. Tak dużo roślin kwitnie, tak dużo roślin rozwiniętych.
A prac ogrodowych też dużo jeszcze do ogarnięcia. A może tylko ja się nie wyrabiam ?

plocczanka- Lucynko Moja Fioletowa sasanka się odnalazła. Właśnie sobie kwitnie. A czerwoną kiedyś miałam tylko jeden sezon.
Pierwiosnki w końcu mam piękne. Wiem, wiem ,że je lubisz i masz ich mnóstwo odmian.
Narcyzki jedne tylko takie urodzajne. agnolia już w pełni kwitnienia. Nawet może zaczyna przekwitać po pojedyncze płatki snują się na trawniku.
Ręka coraz lepiej ale jescze przy pewnych ruchach boli dośc sporo. uważam ile się da Ale popracować w ogrodzie też mus.
dziękuje i ja życzę dobrego tygodnia ;:196 ;:167
Obrazek
Świdośliwa
Obrazek
Obrazek
Obrazek

neferet- Moniko Mongolia kwitnie cudnie. Pierwiosnki też w tym roku w końcu mam ładne.
Trochę roszad między nimi zrobiłam i przesadziłam sobie .
Tak kolejna wystawa za mną. Następna po 20 maja. Oj tak to cudne wyjątkowe chwile.
Fajnie, że i ty chodzisz na wernisaże. To wspaniały czas i dla artystów i dla odwiedzających wystawę. :D

Cudna kwietniowa wiosna
Obrazek
Obrazek
Obrazek

any57- Andrzeju Wiosna. wiosna. Staram się ile mogę oszczędzać tą rękę. Pracuje po trochę.
A i tak zawsze do jakiegoś bólu i stop. Mąż co może i ile może to pomaga. Trochę do tyłu jestem a le dam radę.
Dziękuję za dobre słowa. :wink:
Kolejka wystawa sie udała. Następna po 20 maja. to już z ogrodem się ogarnę.
Magnolie póki co mam tą jedną.

Klon palmowy szaleje , czaruje czerwienią ;:167 A w tle kwitnąca grusza.;:138

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wstawiłaś za duże zdjęcia, poprawiłam. Przypominam. :arrow: viewtopic.php?p=6446132#p6446132
Pisząc co kilka minut, korzystamy z edycji postu(kredka w prawym górnym rogu postu). Połączyłam. Iwona
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu, podziwiam Twoje samozaparcie i mimo bólu ręki pracujesz w swoim pięknym ogrodzie. ;:138
Nie przejmuj się chwastami, bo one nic sobie z naszego plewienia nie robią i zaraz po skończonej robocie pełno ich na kwietnikach. ;:223 Coś o tym wiem, bo ja na okrągło walczę z nimi, a one śmieją mi się w oczy. ;:7
Ogród masz kolorowy, kwitną wszystkie wiosenne kwiatki, a nawet jeszcze późniejsze. ;:215
Trzymaj się, kochana i nie forsuj ręki. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2888
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu, cudna wiosna zapanowała w Twoim ogrodzie ;:138 .Hosty szaleją ;:oj , moje już w większości rozwinęły liście w ciepłe dni. Miejmy nadzieję, że już żadnych przymrozków nie będzie, bo to dla nich byłaby katastrofa :( .
Aniu, uważaj na kokorycz, bo ona bardzo się sieje, a siewki pokazują się w znacznej odległości od rośliny matecznej!
Zdrówka i szybkiej poprawy pogody! ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

pelagia72 Witaj ;:196
Hmm, ano od kilku dobrych lat maluję. I wystawiam obrazy. Dziękuję bardzo. :D
Kwiaty lubię i to bardzo to często maluję je na płótnie.
Bardzo cieszę się, że moje obrazy ci się podobają i moje zdjęcia. ;:215
Och, szkoda ,że już nie możesz malować. Życie w wielu kwestiach nas zaskakuje.
nie wyrabiam się na zakrętach.
Ciągle coś mam do tyłu. Mam paskudne ziele podagrycznik . Mam nadzieję, że sie z nim w sezonie uporam.
No jeszcze trudno mi z tą ręką pełnie prac wykonywać, dlatego po troszkę tylko robię.
Trochę przesadzeń poczyniłam razem z mężem. Ale warzywnik jeszcze mam nie obsadzony.

Hortensja Dębolistna
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Magnolia Ann jest wspaniała! A niesamowite hosty już szaleją ;:oj a jakie ładne i aż dziw że ślimaki ich nie widzą (i oby tak dalej!) A u mnie dalie i mieczyki wcale jeszcze nie posadzone tak samo lilie bo dopiero je otrzymałam wczoraj, te co wyszły od razu obgryzione, oprócz 2.
Pasja ogrodnicza jest nie do pokonania bo nawet z bólem, ty ręki a ja kręgosłupa i tak dalej działamy z lubością ;:306
Zimno ogromnie ale przynajmniej jest trochę słoneczka. U mnie zapowiadaja przymrozki w nocy będę okrywać chyba niektóre młode roślinki.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

plocczanka- Lucynko Wiem, że jak nie zrobię i to zostaje dużo prac do tyłu. To staram się po trochę pracować.
Przedwczoraj popracowałam więcej. Wczoraj nic, Dziś też nic. Także stopniowo te prace mi idą.
Lubię kolorowy ogród. Różne rośliny, różne kwitnienia. Sporo roślin przesadziłam. trochę roszad w na sadzeniach poczyniłam.
Trzymam się trzymam, Dziękuję za słowa wsparcia. Uważam na siebie i na rękę.
Pozdrawiam Lucynko. ;:196 ;:167
marta64- Martuś Wiosna coraz piękniejsza, coraz bujniejsza, coraz bardziej ukwiecona, co raz bardziej kolorowa.
Zimno się teraz zrobiło i tak ma być jeszcze kilka dni. Ale rośliny żyją. Ale pracować się w zimnicę nie chce.
Ok, będę miała oko na te kokorycze. Ale na pewno trochę chciałabym aby mi się rozsiała i wypełniła miejsce na rabacie.
Dziękuję, pozdrawiam na poprawę pogody czekamy wszyscy.

I hortensja pnąca. Po 4 latach w końcu pokazuje ,że zakwitnie. Jestem bardzo jej ciekawa, bo kupiłam ją bez odmiany .
Obrazek
Nowe poidełko.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pigwa- kupiłam ją dla tych czerwonych kwiatów
Obrazek
Epimedium
Obrazek
Obrazek

Igala- Iguś Wszystkie Anny są wspaniałe. Ti i magnolia też taka jest ;:109
Hosty nie które szaleją. A sporo jeszcze mam kłach. Już podsypuję niebieski granulat, bo ślimaki niestety w wielu miejscach są.
Ja już dalie mieczyki , eukomisy i calie posadziłam jakiś czas temu. Ale warzywnik jeszcze pusty.
Lilie nowe kupowałaś ? Ja też kilka kupiłam. Jak na razie są ok. Ale języczka zielona podziurawiona przez ślimory. ;:134
To prawda ogrodnik nawet z bólem idzie do ogrodu i coś tam działa ile może. Nie biadoli nad sobą, że boli, ale stara się zawsze i nieustannie dać o swój ogród i rośliny.
Oj, zimno i u mnie. Mam nadzieję, że roślinki przeżyją. Może to już ogrodnicy ??

Klon Palmowy Beni Maiko zachwyca czerwienią.
Obrazek
Obrazek
Podczas przyglądania się jemu zobaczyłam jedną inną gałązkę. zostawić ? Odciąć ?
Na razie postanowiłam gałązkę przyłożyć do ziemi i niech się ukorzeni. To będę miała na drugi rok inny klon.
Tak też z tego Beni Maiko w ubiegłym roku przyłożyłam gałęź i mam w tym roku 3 sadzonki. 2 już poszły na ludzi.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7966
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu
Prawda ,moja Bratowa też Ania ;:224
Trzymam kciuki za szybką rehabilitację ręki.
Super ,że masz takiego Męża dobrego :D
U nas był mróz w nocy , a u Ciebie dalie i meczyki posadzone ;:oj
Hortensja już ma pąki ,oby nie zmarzły :!:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1223
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu, pięknie wygląda ten czerwony klon na tle młodej zieleni ;:226
Czasem zdarzają się takie samoczynne mutacje. Fajny sposób na pozyskanie nowej odmiany :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu, pąki pnącej hortensji nie zmarzną. ;:185 To twarda sztuka. Cieszę się, że zobaczysz jej kwiatki. ;:333
Twoje epimedium różowe tak pięknie kwitnie, ;:215 a moje tylko listkami się chwali, podczas gdy żółte obsypane kwiatkami. :lol:
Bardzo kolorowo w Twoim ogrodzie, ;:303 szkoda tylko że zrobiło się bardzo zimno. ;:174 Chociaż z drugiej strony tulipany dłużej pokwitną. :D Oby tylko przymrozków nie było.
Pozdrawiam cieplutko i nieustająco zdrówka życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

pelagia72 No widzisz Anie są suuper.
Dziękuję. Troszkę ręke cicxzę w ogrodzie przy pracach. Ale tak kontrolowanie i spokojnie po mału coś robię i etapami.
Nie narzekam, męża mam bardzo dobrego. Co może to pomaga mi. Tylko plewić nie plewi, to już nie jego bajka. :;230
No tak dalie w sporej ilości posadziłam tuż po światach. A 3 przed światami nawet. Mieczyki i inne cebulowe też posadzone.
Jutro coś z mężem podziałamy dopiero w warzywniku.
Szkoda, że miałaś przymrozki. Zawsze się dziwię, po co one tak późno na wiosnę jeszcze się plączą i mącą nam w ogrodzie.
U mnie jak na razie bez przymrozków. Rośliny całe. Nie wiem jak dziś będzie. Zimnica straszna.
zobaczymy jutro. :roll:
kuneg- Małgosiu O tak ten klon Beni Maiko na wiosnę chyba ze 2 miesiące jest taki żarówkowy czerwony. Potem troszkę robi się ciemniejszy i z zielenią.
No tak sobie pomyślałam gałąź z tym zieleńszym kolorytem zostawię ale i przyłożę i na drugi rok będę miała niwą sadzonkę innego swojego kola palmowego. ;:173
plocczanka- Lucynko To dobre więści mi tu piszesz, że pąki hortesji pnącej nie powinny zmarznąć. Mam jąjuż 4 lata i jeszcze mi nigdy nie wiła. To chciałabym już i to bardzo zobaczyć jak ona kwitnie. Kupiłam ją bez odmiany. Tylko hortensja pnąca i już. A racji, że żadnej nie miałam to kupiłam ochoczo. ;:108
Moje epimedium w tym roku nie jest takie okazałe jak w poprzednich latach. Trawa beatles go zabiła. Dobrze, że w ubiegłym roku troszkę udało mi się go podzielić to w nowym miejscu jest już ładny. a w starym marny.
No tak rośliny jak chłodniej dłużej nam pokwitną. Też się martwię i chciałabym aby nie było przymrozków. Tyle kwitnień, drzewa, hosty duże. ajć. Zobaczymy jutro.
Dziękuję i dziękuję bardzo i ja pozdrawiam i zdrówka życzę i ciepełka Lucynko ;:167 ;:196

Obrazek
Moja małe glicynia , przesadzana 2 krotnie. W tym roku pokaże pierwszy kwiat.
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Piwonie czekają na ciepełko
Obrazek
Ja już mam kwitnącą różę. Dostałam w doniczce w grudniu od córci na urodziny kwitnącą. Stała cały czas na parapecie. ale już od 2 tygodni stoi na trasie. Gdzieś ją popetm posadzę. Ale jak będzie jej żywotność to nie wiem , bo to miniaturowa różyczka.
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Kwitną jabonie
Obrazek
Obrazek
I moja rajska


Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”