Podkaszarka akumulatorowa

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
A-ta
50p
50p
Posty: 59
Od: 2 wrz 2012, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Podkaszarka akumulatorowa

Post »

Witajcie :).

Jestem na tym forum nowa, a w temacie "ogródkowym" praktycznie zielona, bo "włascicielką ziemską" 300m2 działki ROD jestem od niecałego miesiąca.
Obecnie jestem na etapie wyboru podkaszarki i proszę o pomoc.
W ROD nie ma prądu i się go nie przewiduje.
Pozostaje mi więc wybór sprzetu albo akumulatorowego albo spalinowego. Myslałam początkowo o agregacie prądotwórczym i zakupie narzędzi elektrycznych, jednak sąsiedzi straszą mnie włamaniami do altanek (w przeciągu 4-5 lat zdarzyło się kilka takich).
Takie rozwiązanie byłoby chyba najbardziej ekonomiczne, no ale skoro odradzają, to odstąpiłam od takiego rozwiązania (chociaż wciąż dumam nad pomysłem trwałego sezonowego umocowania takiego agregatu).

Narzędzia spalinowe mnie przerażają. Swoją wagą, hałasem i smrodem.
Natomiast kuszą podkaszarki akumulatorowe. Troszkę przestudiowałam temat i wyszło mi, że na potrzeby mojej działki wystarczyłaby podkaszarka akumulatorowa z dwoma akumulatorami litowo-jonowymi i mocy 18v.

Czy ktoś z was, rodziny, znajomych, miał do czynienia z takim sprzętem?
Głowną ich zaletą dla mnie jest waga i prostota uzytkowania.
Cena z zapasowym akumulatorem wynosi ok.300 zł.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podkaszarka akumulatorowa - czy to dobry wybór?

Post »

Agregat prądotwórczy nie jest w Twoim przypadku dobrym rozwiązaniem z kilku powodów:
-Jak już zostałaś poinformowana może zmienić szybko właściciela
-Jest to dość duży wydatek.Agregaty prądotwórcze są drogie same w sobie ,kwestia ich użytkowania też nie jest tanio.Spalanie czy to oleju napędowego czy benzyny kosztuje a sama wiesz jaka jest cena ww paliw .
-Zainteresuj się tym:
Gardena Kosiarka bębnowa 300 + worek na trawę
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
A-ta
50p
50p
Posty: 59
Od: 2 wrz 2012, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podkaszarka akumulatorowa - czy to dobry wybór?

Post »

Przestudiowałam temat kosiarek bębnowych.
Jednak planuję w swoim ogródku nie równe połacie trawnika od krawężnika do krawężnika, ale tu skalniaczek, tam kępka krzaczków, tu może mini oczko wodne. Tych okolic nie skoszę taką kosiarką. Poza tym pracuję na działce tylko ja z córką. W razie naszego wyjazdu, np na 2 tyg, to taką bębnową kosiarką nie poradzę już sobie.
tadziop
50p
50p
Posty: 88
Od: 30 maja 2012, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podkaszarka akumulatorowa - czy to dobry wybór?

Post »

A-tko,

Miałem działkę 300 m2 z dwoma trawnikami o łącznej powierzchni ok. 100 m2. Próbowałem kosić je podkaszarką, porażka. Każda podkaszarka nadaje się do wykończeniówki, koszenia brzegów przy krawężnikach, płotkach, pniach, krzewach itp. Natomiast próba uzyskania równej, większej połaci trawnika będzie nieudana. Uzyskasz ząbki, wyrwy, kępy itp. Kupiłem ręczną kosiarkę bębnową (taką, jak radzi robertP2), używaną, ale dobrej marki i to było to. Pracuje ona na tej działeczce już z 17 lat (12 ze mną, a 5 z synem, nowym jej właścicielem). Brzegi docinałem ręcznymi nożycami, tylko dobrej marki, nie - tanim badziewiem. Próbowałem wykańczać podkaszarką akumulatorową (tanią chińszczyzną za kilkadziesiąt zł), ale miała za małą moc i nie docinała trawy, a akumulator wraz zapasowym i tak kończyły się przedwcześnie. Kosiarki bębnowej nie chciał ukraść żaden z licznych przez ten czas nieproszonych gości. Może dlatego, że rozkładałem ją na dwie części (uchwyt osobno, bęben osobno) i trzymałem w różnych miejscach, więc w nocy jedno i drugie wyglądało na złom użytkowy.
Wszystko zależy od tego ile będziesz miała trawy. Jeżeli parę metrów na krzyż, to możesz próbować z podkaszarką. Jeśli kilkadziesiąt lub więcej - tyko kosiarka ręczna bębnowa uzupełniona nożycami i/lub podkaszarką.
A-ta
50p
50p
Posty: 59
Od: 2 wrz 2012, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podkaszarka akumulatorowa - czy to dobry wybór?

Post »

Witaj Tadziu :)

Dziękuję za konkretną odpowiedź.
powiadasz wiec, że taka kosiarka bębnowa, porządniejsza, np gardeny, będzie mi słuzyła przez lata?
Sąsiadka działkowa taką ma i sobie zachwala, tylko własnie zwróciła mi uwage, że trawnik trzeba kosić regularnie, bo kiedy podrośnie trawka, jest problem.
Co do akumulatorowej i koszenia równego, bez schodków, to wynalazłam taką, do której mocuje się kółka jezdne i prowadzi sie ją jak kosiarke po podłożu równo.
Czy mógłbyś podać mi parametry i markę tej podkaszarki akumulatorowej, jaką miałeś?
Mogłabym sobie porównać dane, Może ta upatrzona przeze mnie ma silniejszą baterię, dłuższą żywotność, wieksze obroty itd :).
Cała działka ma niemal 300m kw.
Trawnika planuję z tego metrazu co najmniej połowę, ale jak pisałam wyżej: nieregularne kształty itd.
Póki co, koszenie u mnie odbywać się będzie dopiero w przyszłym roku, kiedy na wiosnę wysieję pierwszą trawkę, ale już zaczynaja się przeceny sprzetu ogrodniczego, których na wiosnę raczej nie będzie. Za zaoszczedzone w ten sposób pieniążki, będę mogła kupić sadzonki itd.
Obecnie na działce mam jedną zdziczałą malinę, jakieś skarlałe drzewko wiśni, jedną sliwę, jedną papierówkę, przerośnięty ponad 2 metrowy krzaczek porzeczki czerwonej i całe mnóstwo chwastów oraz samosiejek.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podkaszarka akumulatorowa - czy to dobry wybór?

Post »

Na swoim trawniku też używałam kosiarki bębnowej i choć jej nie lubiłam ( bo nie lubię koszenia ) to zdawała egzamin. brzegi docinałam najpierw ręcznymi nożycami ( katorga ! ) ale potem kupiłam sobie nożyce akumulatorowe w Lidlu. Mają dwie końcówki, można używać ich trzymając w ręce lub prowadzić na kółkach i długiej rączce. Jedna końcówka służy do przycinania krzewów i bylin, druga właśnie idealna jest do trawnika.
Ale koleżanka kupiła używaną kosiarkę akumulatorową i to jest to !
Zalety kosiarki bębnowej a praca znacznie łatwiejsza. Kosiarkę chowa w altance ale akumulator zabiera bo to jest główny koszt tej kosiarki.
Poszukaj, może znajdziesz coś używanego bo nowe kosztują, oj kosztują....

O podkaszarce też słyszałam że tylko do podcinania brzegów bo nie da się nią kosić trawnika jako całości.
A-ta
50p
50p
Posty: 59
Od: 2 wrz 2012, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podkaszarka akumulatorowa - czy to dobry wybór?

Post »

dziękuję wam wszystkim za odpowiedzi - podpowiedzi :).

Zupełnie odstapiłam od kupna podkaszarki akumulatorowej i zastanowię się nad kupnem spalinowej. Może dopiero w trakcie użytkowania działki.
Po kilku dniach czytania na temat kos i podkaszarek akumulatorowych, po waszych podpowiedziach, sama wyciągnęłam odkrywcze :D wnioski, że to jest rozwiązanie do luftu.
Przeglądałam allegro w poszukiwaniu uzywanych ręcznych kosiarek gardeny i jedyne, czego jestem pewna, to tego, że będą kupować wyłącznie z koszem na trawę. Troszkę roboty mniej po skoszeniu.

No i mam pytanie odnośnie takiej kosiarki.
Na allegro widziałam kosiarkę z koszem na trawę, ale bez tej górnej osłonki na noże.
Czy to mocno wpływa na koszenie?
Chodzi mi o to,ze trawa np nie wpada wtedy do kosza, tylko ląduje na moich nogach itp?
majkwro
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 kwie 2017, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaką podkaszarkę akumulatorową?

Post »

Witam, potrzebuję czegoś (podkaszarkę) to koszenia trawy w miejscach niedostępnych dla mojej kosiarki (jeżdżąca), np. między altaną a płotem, ale także między roślinnością (detale). Szukam urządzenia lekkiego, akumulatorowego i łatwego w eksploatacji. Im taniej tym lepiej, przy czym zależy mi bardzie na dobrym stosunku cena/jakość, bo wyznaje zasade co tani to drogo. Wole dolozyc niz kupic cos na sezon. Z gory dziekuje za pomoc

Ps. wyszukiwarka nie pomogla.
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Podkaszarka akumulatorowa

Post »

I ja mam problem z niedokoszoną trawą np. między roślinami i innymi wąskimi, mniej dostępnymi miejscami. Mam nożyce do trawy ręczne, ale to jakiaś porażka. Mam sporo takich miejsc: płot, długa ścieżka itp. Strasznie bolą mnie ręce. Czy takie nożyce elektryczne do żywopłotu też poradzą sobie z trawą? Mam trochę berberysów, które chciała bym zacząć formować i czy kupując sprzęt do tego zyskam jednocześnie sprzęt do trawy?
A-ta
50p
50p
Posty: 59
Od: 2 wrz 2012, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podkaszarka akumulatorowa

Post »

Witajcie po 5 latach od stworzenia tego wątku :).
I po 5 latach testowania urządzeń koszących różnej maści :D.
Przeżyłam podkaszarkę akumulatorową (dramat, tragedia, nigdy więcej, nikomu nie polecam, chyba że ma kilka metrów kwadratowych do skoszenia - nie więcej). Na szczęście mogłam oddać bezproblemowo, wiec zmarnowałam jedynie 20 zł na kuriera zwrotnego.
Przeżyłam kosiarkę bębnową - nadal ją posiadam, nie sprzedałam, może sporadycznie będę jeszcze używać. Zdawała rewelacyjnie egzamin przy regularnym koszeniu. Jednak mimo marki (Gardena) do kosza nie wlatywało wszystko, musiałam po koszeniu przegrabiać solidnie całość trawnika, no i dwa tygodnie bez koszenia w upały przy deszczach - dyskwalifikowały ją do użytkowania. Musiałam wówczas dosłownie zajeżdżać się koszeniem najpierw na max wysokości noża i potem na docelowej. Oczywiście grabienie po wszystkim - gwarantowane.
Ostatecznie od 2 lat koszę trawę kosiarką spalinową, marketową, promocyjną za 400zsł, w dodatku z plastikową obudową :P :D.
Kocham ją :D. Nazwałam Stefanem (bez urazy dla wszystkich Stefanów, a raczej z szacunkiem) i mój Stefan kosi, wrzuca trawkę do kosza, zero grabienia, nie odmawia posłuszeństwa przy 2-3 tygodniowej trawce. Tfu tfu odpukać, niech taki będzie jak najdłużej :).
Jednak muszę szczerze przyznać, że kosiarka bębnowa Gardeny przy regularnym co kilkudniowym koszeniu - genialna.
Nie ma wówczas konieczności grabienia czegokolwiek. Lecz przy moim weekendowym w sumie działkowaniu, gdzie rzadko w tygodniu mogę zaplanować wypad na działkę - nie spełnia swojej roli.
Do obrzeży, po 3 sezonach mordęgi nożycami ręcznymi, zakupiłam nożyce akumulatorowe i tu akumulatory zdają swój egzamin fantastycznie :). W pół godziny można dociąć wszystkie miejsca pod drzewkami, krzaczkami i przy krawęznikach :).
Nożyce made in china z marketu z stówkę :D.
bietka1964
200p
200p
Posty: 288
Od: 19 mar 2013, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Podkaszarka akumulatorowa

Post »

Super podsumowanie-dzięki. Zaoszczędzę nerwy i pieniądze.Szukam czegos lekkiego po podcinania między krzewami gdzie kosiarka nie wjedzie i też miałam kupić podkaszarkę akumulatorową bo elektryczna denerwuje mnie ze względu na plączący się kabel.
A-ta
50p
50p
Posty: 59
Od: 2 wrz 2012, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podkaszarka akumulatorowa

Post »

bietka - zależy ile tego masz powierzchniowo.
Ja w tym roku z kilku przyczyn pierwsze koszenie zaliczyłam dopiero w maju. Trawa dosłownie niemal po kolana (choć ja kurdupel, więc po moje kolana :) ).
Kosiarka spalinowa dała radę z niemal całością. Jednak mam sporą połać trawnika (tak jakieś 3x4m) z dosiewki z trawy uniwersalnej z OBI :/ - sama koniczyna. I kosiarka cały ten mokry pokos wypluwała pod siebie, a nie wrzucała do kosza. Wzięłam więc nożyce akumulatorowe i chyba w kwadrans wycięłam wszystko, a potem tylko wyrównałam kosiarką spalinową, bo wycinając szłam na ilość a nie jakość cięcia :). Moja 67 letnia mama, która pomaga mi często, jest nimi zachwycona i nie chce słyszeć o ręcznych.
sq6miz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 13 lip 2016, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Podkaszarka akumulatorowa

Post »

Czy ktoś z koleżanek i kolegów używa podkaszarki akumulatorowej?
Proszę o uwagi na temat takiej podkaszarki.
Zbigniew
Wrocław
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”