Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Post »

:wit nie rezygnuj z tunelu tak szybko.
Przecież w tunelu też można osiągnąć duże polony, może trzeba po prostu cierpliwości i nauczyć się uprawy pod osłoną ,tak jak w gruncie .... ja marzę o solidnym tunelu a poliwęgalnu, albo takim jak pokazał bioy ,cudo , po prostu czapki z głów , ;:173 ;:3
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Post »

To był największy błąd i kasa w błoto wywalona, zakup tego tunelu. Jedynie zielenina tam ładnie się udaje a zalet uprawy pomidora nie znalazłem ani jednej, same minusy aj dużo by pisać.

Przy uprawie dużej ilości odmian potrzeba dużo palików i sznurków ja właśnie kończę ich produkcie, paliki z drutu będzie ponad 100a reszta drewniane na karłowe odmiany. 30% odmian to będą karłowe w tym roku ponieważ testuje wczesne odmiany (około 50 odmian) test w jednym sezonie, rosnące obok siebie i nawożone i podlewane tak samo da miarodajne wyniki mi.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Post »

Skoro pod osłonami uprawy pomidorów się nie udają , to wina jest po stronie ogrodnika .
Zamiast rezygnować może należy pomyśleć o dorobieniu okienka lub przestawić tak by strona południowa i
północna była po stronie wejście -wyjście .
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Post »

Tunel już na amen stoi i tylko huragan może go teraz przestawić.
Jak mam do wyboru w gruncie nie robiąc nic i mieć smaczne pomidory a w tunelu tysiąc rzeczy by taki sam efekt uzyskać to wybieram grunt sto razy bardziej ;:136

Dla mnie jakoś się liczy a nie ilość i nigdy u nikogo nie jadłem smacznych pomidorów jak te z gruntu.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Post »

Nie mogę się z Tobą zgodzić . U mnie uprawy pod osłonami to wejście na wyższy poziom .
Dzięki temu mam swoje pomidory od maja do listopada i to prosto z krzaczka a nie dojrzewane
w domu .
Zawiodłeś się , rozumiem .
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Post »

Ania u ciebie uprawy o level w górę a i mnie u level w dół ;:306

Wracając do nowego sezonu, jedną z ciekawych i smacznych mniej znanych kolekcji są Chocolate.

Chocolate 
Chocolate Beefsteak 
Chocolate Brown 
Chocolate Champion 
Chocolate Drop 
Chocolate Lightning 
Chocolate Marmalade 
Chocolate Pear 
Chocolate Princess 
Chocolate Princess Green 
Chocolate Sprinkles 
Chocolate Striped Icicle 
Chocolate Stripes 
Chocolate Wonder

Chocolate Stripes miałem tylko parę lat temu i były bardzo smaczny, uprawa w gruncie.
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 808
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Post »

W zeszłym sezonie miałem Chocolate Champion i Chocolate Lightning - rasowe dwarfy z projektu. Dla mnie dobre :)
pozdrawiam,
Tomek
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Post »

Tunel z jednymi drzwiami kocha kiwano. U mnie tam właśnei rośnie z arbuzami i melonami ;)

Z pomidorami się więcej w tunelu namęczyłam, ale były nawet do grudnia. Po BPL w zeszłym roku był tylko grunt i brakowało mi własnych w listopadzie...
Do foliaka w tym roku dobrałam 10 odmian:
Beefsteak
Canestrino
Cornabel F1
Cuore di Bue
Montecarlo Ibrido F1
Portugues Ibrido F1
Ricciolo Ibrido F1
S. Marzano sel. "Redorta"
Scatolone
Red Pear sel. Franchi
W ciągu tygodnia będę je siać. Reszta dopiero od połowy marca do połowy kwietnia.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Post »

Alyaa , w tunelu uprawiasz kiwano ? Dwa lata temu uprawiałam kiwano w gruncie . Miałam raptem ze dwie
rośliny , ale to bardzo ekspansywna roślina . Smak dla mnie dziwny , może zrobię kiedyś drugie podejście .
Dzisiaj wysiewam krzyżówki Kamila i Favy , Konusa , nn od Kasi , nn z Gruzji , Malinowkę Jabłoczną , Malinowy Kartofiel ,
Chestnut Chocolate , Lampę , nn pomarańczowy podłużny .
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Post »

Tak - z jednego boku będzie w gótrę (3-4 sadzonki zarosną cała ścianę), po ziemi arbuzy i pionowo na drugiej melony. Tak zostało przez BPL na pomidorach. Odkaziłam, ale nie mam pewności, że by nie wróciło. Dlatego na pomidory będzie nowy foliak - już drzwi z obu stron. A ten wykorzystam nim go zlikwiduję ze starości.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Post »

Też planuję San Marzano Redorta i Scatolone jako odmiany przerobowe na ten rok, oprócz przerobowych samokończących. Odkąd zaczęłam robić passatę pomidorową na zimę z włoskich odmian, nie robię jej już z pomidorów sałatkowych. Ma dużo lepszy smak i nie trzeba jej długo gotować, od razu jest odpowiednio gęsta. Pomidorów poza sezonem praktycznie nie kupuję. W tym roku mam sadzić dużo więcej ;:173
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Post »

Ja to teraz tylko tyle co na kanapki. Tak mam w słoikach. Poza Redortą będa tez inne odmiany San Marzano - ale już nei z polskich firm. Będę porównywać. Redortę już mam sprawdzoną, do tego Aurija dwarf i Drova - w całości do słoików, zalane przecierem pomidorowym - po wyjęciu ze słoika sa prawie surowe - idealne do podpieczenia. W tym roku będzie ich więcej krzaków. Reszta odmian po 2 krzaki (w większości), tak by się zamknąć w 350-400 krzakach (część to niskie i samokończące, więc wiadomo - powinnam je jako 1/2 liczyć). I fakt - te przerobowe na passaty, przeciery, sosy czy koncentraty idealne.
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Post »

300 krzaków ;:oj
Ja mam tylko 170 odmian w kolekcji do siewu (koktajlowych więcej nie będę uprawiał a tych mam trochę) jak znajoma mi podrzuci które jej się nie zmieszczą u niej to jest szansa na 200 odmian do testów ;:202 ale na 300 krzaków to już miejsca nie miał bym ;:306
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”