Przy Bursztynowej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Panna_be
100p
100p
Posty: 142
Od: 15 sie 2020, o 13:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: miasto Świętej Wieży

Re: Przy Bursztynowej

Post »

Dziękuję za miłe słowa dotyczące ogrodu i szydełkowania :)

Co do pomidorów "Tigerella" są dosyć słodkie, a przy tym nie do końca miękkie, dlatego można dobrze je wykorzystywać. Myślimy, że w przyszłym roku też je posadzimy.

Można śmiało powiedzieć, że pierwszy sezon za nami. W tym roku udało nam się w pełni cieszyć naszą działką. Poprzednie lata upływały nam głownie na porządkach i przeprowadzkowych przenosinach, a wszystkiemu towarzyszył okropny chaos. Szczęście ten sezon okazał się dla nas spokojniejszy i mogliśmy zacząć korzystać z działki tak jak to planowaliśmy: relaksik i warzywka. Oczywiście "odpoczywanie" na działce często polega na koszeniu trawy, a przy uprawie warzywnika nic sobie człowiek nie odsapnie, ale właśnie o to nam chodziło! ;:3
Teraz jesienią możemy skupić się na "planowaniu" przyszłego roku, chociaż wiadomo, że to tylko ogólny zarys tego co chcemy, żeby się wydarzyło, a nie tego co życie nam da :D Tak czy siak, plan warzywnika na przyszły sezon już rozrysowany. Grządki posprzątane, nawiezione obornikiem i przykryte trawą będą powoli zapadać w sen zimowy.
Obrazek

Wszystkie piętrzące się sterty patyków pocięte już na mniejsze kawałki i ułożone w jednym miejscu, gdzie pod liśćmi będą najpierw schronieniem dla mniejszych, a później materią ściółkującą dla nowych nasadzeń.
Obrazek
Obrazek

Nowe berberysy też już posadzone, a na inne jeszcze czekamy, aż dotrą do nas ze szkółki. Łącznie aż 100 sadzonek (50 szt. głogu jedno- i dwu-szyjkowego i 50 szt. berberysa thunberga "Atropurpurea") do zagęszczenia dwuletniego żywopłotu również z głogu i śliwy tarniny. Wszystkie będą wyglądały jak cieniutkie patyczki z odkrytym korzeniem, ale mam nadzieje, że przyjmą się tak dobrze, jak te z poprzednich lat.
Obrazek
A to są 2 berberysy thunberga "Sunsation" oraz 1 szt. odmiany "Maria".

W poprzednim poście pisałam jeszcze, że pod koniec lata w części ozdobnej zanikają kolory, a przecież mogłyby jeszcze kwitnąć z powodzeniem inne rośliny, dlatego będąc na dożynkach rozjeżałam się za dzielżanami w różnych rozmiarach oraz znalazłam jeszcze taką piękność: wernonia nowojorska!
Obrazek
Mam nadzieję, że w przyszłym roku rozrośnie się i bardzie wspaniałym tłem dla jeżówek i niższych astrów ;:173

A na deser jeszcze kilka szydełkowych prac:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
działka moje hobby

Przy Bursztynowej
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przy Bursztynowej

Post »

Wszystko pięknie przygotowane na zimę :D Vernonia jest ślczna!
Kiedy ty znajdujesz czas na szydełkowanie? Właściwie to tym sposobem masz już gotowe ozdoby choinkowe :)
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Panna_be
100p
100p
Posty: 142
Od: 15 sie 2020, o 13:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: miasto Świętej Wieży

Re: Przy Bursztynowej

Post »

Mam nadzieję, że będzie się fajnie rozrastać i wzbudziła spore zainteresowanie wśród trzmieli ;:167

A na szydełko czas.... Co prawda już trochę tych warzyw i owoców wydziergałam, kiedyś zrobię im zdjęcia, ale trwa to już 3 lata :D
To są zabawki edukacyjne dla naszej córki, z takim zamysłem powstają :)
działka moje hobby

Przy Bursztynowej
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1219
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Przy Bursztynowej

Post »

Jak ja dawno u Ciebie nie byłam, Olu. Wiadomo, huk pracy w sezonie + inne niespodziewanki :wink:
Teraz nadrabiam zaległości. Pięknie tu u Ciebie, a szydełkowe warzywa są rewelacyjne! Też czasem coś wydziergam spontanicznie, ale warzywka Twoje są SUPER!

Fajnie wykorzystaliście przestrzeń w warzywniku. Gratuluję pięknych plonów. Pomysł z kiszonkami (innymi, niż ogórki) podkradam. :)
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1112
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Przy Bursztynowej

Post »

Jolu :wit Martwię się ciszą u Ciebie .
Daj znać co się dzieje ,ale tylko dobrego .
Wiosna prac sporo ,bo wystartował w lutym ,też coś takiego.
Czekamy na wieści dobre ;:196 ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”