Doktor Loki i jego dżungla, część następna (od 2023.)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Doktor Loki i jego dżungla, część następna (od 2023.)

Post »

@ Lisica – Witaj, ach witaj w moich dzikich chaszczach. O współczesnej literaturze francuskiej sądzę niewiele, bo też i niespecjalnie ją znam… W zasadzie tylko jeden, skądinąd wielokrotnie wspominany już przeze mnie w wątku JagiS, współczesny autor przychodzi mi na myśl natychmiastowo, bo czytam go pasjami – i jest nim wnuk imigranta ze Śląska, Olivier Norek, do niedawna kapitan policji w departamencie „słynącym” z najwyższych w kraju wskaźników przestępczości, poza tym aktywista udzielający się w różnych akcjach humanitarnych. Oczywiście autor kryminałów. Dzięki za uznanie dla fotek kwiatów, choć niekoniecznie zgodzę się z tym, że kwitną wyłącznie drobiazgi… Kwiaty narcyzów wszak są całkiem okazałych rozmiarów. A pierwiosnki też nie dość, że niemałe, to jeszcze produkują te kwiaty często w sporych ilościach… U mnie w ogrodzie nie ma okresów bez kwiatów. Po prostu nie ma. Zawsze coś kwitnie, na okrągło, choć oczywiście w środku zimy jest tego bardzo mało… Miłego przycinania i formowania! Przecież to Tobie, nie mnie, Twój ogródek ma sprawiać frajdę, więc ponieważ lubisz ogrody formalne, to do dzieła! Warzyw sieję mało i nigdy po to, by je jeść, zawsze wyłącznie dla kwiatów. W tym roku jest to groch, dwa gatunki fasoli, ze dwa gatunki fasolnika, bób, salsefia i cykoria. Biorąc pod uwagę to, jak rząd się uparł na tę reformę emerytur wbrew sporej większości społeczeństwa, jest gorąco i nie zapowiada się na ochłodzenie…

@ Pelagia – Na żonkile ciągle jest jeszcze za wcześnie. :;230 Ale inne narcyzy rzeczywiście rozpoczęły festiwal. Te w skrzynkach żony szybciej, te gruntowe nieco wolniej, ale też się rozkręcają. Szachownice to moja wielka miłość. A jeśli chodzi o konewkę – pudło, jest ona plastikowa. Odziedziczyliśmy ją po poprzedniej właścicielce gdy kupiliśmy nasz dom z ogrodem. Tylko sitko trzeba było dokupić, dlatego jest w innym kolorze niż cała konewka, ale też plastikowe. Nie ma czego pokazywać.

@ Marta
– Na poprzednim stanowisku ten pierwiosnek miał rzeczywiście źle, bo był w głębokim cieniu. Ale tu jest w pełnym słoneczku, dosłownie o czterdzieści centymetrów od niego są bujne kępy innych pierwiosnków, więc widać, że stanowisko jest okej, a ten zmarniał… Więc niespecjalnie widzę gdzie mógłbym go przesadzić… Narcyzy się rozszalały, fakt. Śnieżniki to była dla mnie niespodzianka, jakoś tak w czwartek wracam z roboty, patrzę i się wytrzeszczam „o k****, śnieżniki kwitną!!!”, zwłaszcza że w poprzedni weekend jakoś tak nic nie zapowiadało ich zakwitu… No i zauważyłaś, że moja kolekcja szachownic wzbogaciła się o nowy gatunek, niesamowita jesteś ze swoją pamięcią i spostrzegawczością. ;:180

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Doktor Loki i jego dżungla, część następna (od 2023.)

Post »

Porcja świeżych fotek. Po ociepleniu i deszczach chwasty tak wypruły, że wczoraj cztery godziny czołgaliśmy się z żoną po ogrodzie. Przy okazji mnie się udało wypielić laki, a żonie widoczne na jednej z fotek poniżej kokorycze. Bardzo dumni z siebie byliśmy oboje. Przemęczenie daje się we znaki – od trzech tygodni trwa strajk kolei przeciwko reformie emerytur, który sprawia, że wstajemy o czwartej trzydzieści nad ranem...

Akebia quinata
Obrazek

Berberis microphylla
Obrazek

Corydalis solida
Obrazek
Obrazek

Fritillaria davisii
Obrazek
Obrazek

Fritillaria stenanthera
Obrazek

Geranium phaeum
Obrazek

Hyacinthus orientalis
Obrazek

Ipheion uniflorum
Obrazek

Narcissus sp.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Narcissus tazetta
Obrazek

Primula elatior
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tulipa sp.
Obrazek

Tulipa turkestanica
Obrazek

Viola odorata

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Doktor Loki i jego dżungla, część następna (od 2023.)

Post »

Jerzy
Serdecznie Wam współczuję pory wstawania ;:196
Dla mnie to często godzina udania się na spoczynek ;:224
Cudne kwiecie ,prawdziwa wiosna :!:
Narcyzy podwójne wymiatają :D
Pokaż te laki - bardzo je lubię :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Doktor Loki i jego dżungla, część następna (od 2023.)

Post »

Drogi Loki,

Obrazki z Paryża (i innych miast) wyglądają dramatycznie.
Trochę szkoda tego Paryża, symbolu zakochanych, niszczonego nieustanną demolką.
Na czym polega ten strajk kolei, jeździ np. co 3 pociąg, że musicie z żoną wstawać tak wcześnie?
Wielka szkoda, że nie możecie w tej sytuacji pracować zdalnie...

Dobrze, że chociaż możecie się zrelaksować w ogrodzie.
Gratuluję wspaniałej kolekcji narcyzów. Są piękne!
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Doktor Loki i jego dżungla, część następna (od 2023.)

Post »

Ale prześliczna wiosna u Ciebie ;:138 Narcyzy wspaniałe i nawet tulipany już Ci zakwitły ;:215
Kwiat berberysa bardzo ładny, porównując jego wielkość z liśćmi domyślam się, że jest dość duży.
Strajków i związanych z nimi niedogodności współczuję.
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Doktor Loki i jego dżungla, część następna (od 2023.)

Post »

Narcyzy super! Zdumiewa mnie mnogość odmian narcyzów, mimo że ilość elementów podlegających modyfikacji jest niewielka u tego gatunku. A jednak można ;:180
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Doktor Loki i jego dżungla, część następna (od 2023.)

Post »

Dołączam do zachwyconych ;:oj Twoją kolekcją narcyzów ;:167 .
Ifejonom nie mogę znaleźć miejsca, gdzie zechciałyby pokazać się w większej ilości, a biały to już szczególnie bawi się ze mną w chowanego ;:124 .
Kwiatuszek bodziszka ;:215 .
Tulipanki w kolorze, powiedzmy czerwonym :wink: , śliczne :tan . Może znasz ich nazwę odmianową?
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Doktor Loki i jego dżungla, część następna (od 2023.)

Post »

@ Pelagia – Od czwartku wróciły wszystkie pociągi. I co z tego, skoro w najbliższy poniedziałek i wtorek mam dni wydziału mikrobiologii, co oznacza dziesięć godzin seminariów dziennie. I do pobudek o 4:30 dojdą jeszcze powroty o 22:30. Wiosna rzeczywiście do mnie już zawitała pełną gębą. A laków nie pokażę, bo niby jak, skoro przez moją nieuwagę trafiły na kompost?

@ Lisica – Chwilowo strajki przycichły… Śmieciarze wrócili do pracy (i dobrze, bo już ledwo się pomiędzy tymi cuchnącymi górami odpadów dało przeciskać), kolejarze zresztą też (od ostatniego czwartku). Strajk kolei polegał tym razem dokładnie na tym, o czym mówisz: jeździł jeden pociąg na trzy. Problem w tym, że kolejarze sobie powybierali które pociągi skasować a które zostawić chyba kierując się głównie kryterium tego, żeby było to jak najbardziej dotkliwe dla zwykłego zjadacza chleba. Przykładowo z rana normalnie mam pociągi co mniej-więcej pół godziny pomiędzy 5:37 a 8:40. Podczas strajku została 5:37, 6:07, 6:34 i potem już nic aż do jedenastej. Tak jakby nie mogli zostawić np. pociągów co godzinę… W drugą stronę równie wesoło. Normalnie są pociągi co pół godziny pomiędzy 16:42 i 18:42, potem co godzinę do 20:42 plus ostatni o 22:12. Tu została 16:42, 17:12 i 17:42, a potem już zupełnie nic. Co do pracy zdalnej – żona próbowała ile się dało, ale jednak lekcje zdalne to nie jest to samo, co lekcje w których ma uczniów fizycznie przed sobą, więc w ostatnim tygodniu już płaciła za taksówkę (a raczej za przewóz osób) żeby móc z roboty wrócić do domu… W moim przypadku to w ogóle wykluczone – doświadczeń w laboratorium nie da się wykonywać zdalnie. Dzięki za uznanie dla narcyzów, na pewno jutro wkleję kolejne.

@ Jarha – A dziękuję za uznanie. Co do berberysu – no cóż, nie darmo nosi on epitet gatunkowy „microphylla”. Jego liście są naprawdę mikre, a co za tym idzie również i kwiaty nawet centymetra średnicy nie mają. A co do strajków – od czwartku chwilowo się uspokoiło.

@ Florian Silesia – Dzięki za uznanie, aczkolwiek nie wiem czy mogę się zgodzić z Twoją oceną ilości elementów podlegających modyfikacji u narcyzów jako niewielkiej. Bo istnienie przykoronka jednak sprawia, że możliwości tych jest więcej niż u „zwykłych” kwiatów, nie mniej. Jakkolwiek nie da się zaprzeczyć, że gama barw pozostaje bardzo uboga.

@ Marta – Jeszcze więcej narcyzów pokażę jutro. Ifejonom nawet znalazłem miejsce – na wyjątkowo ubogiej glebie. I trzymają się już dziesięć lat… Choć ostatnio są trochę zagłuszone przez rośliny rosnące dookoła i przez to słabiej kwitną. W każdym razie dziękuję za uznanie. Natomiast co do odmiany tulipanów – nie mam pojęcia, to z jakiejś mieszanki jest i chyba są to trzy ostatnie, które przeżyły.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Doktor Loki i jego dżungla, część następna (od 2023.)

Post »

W Polsce nie potrzeba strajków, żeby sparaliżować komunikację.
Wystarczy, że wszędzie jest wszystko rozkopane w wiecznej przebudowie.
Kolei to też dotyczy :roll:
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Doktor Loki i jego dżungla, część następna (od 2023.)

Post »

Jak co roku przychodzę obejrzeć kolekcję szachownic, bo masz ją niesamowitą.
Pięknie kwitną narcyzy. Większość moich nie przetrwało mroźnych nocy.
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Doktor Loki i jego dżungla, część następna (od 2023.)

Post »

@ Madziagos – we Francji też nie potrzeba strajku, choć to tutejszy sport narodowy i na kolei odbywa się zazwyczaj kilka razy do roku. Kolej francuska jest naprawdę beznadziejna jeśli chodzi o jakość. Ciągle wszystko poopóźniane jeździ, ciągle kursy wylatują z rozkładu, ja zawsze powtarzam, że gdyby niekompetencja potrafiła fruwać, to większość francuskich kolejarzy znajdowałaby się już na orbicie okołoziemskiej.

@ Slila – staram się… Naprawdę uwielbiam szachownice i nawet jak mi często kiepsko wychodzą, to i tak regularnie odkupuję i dosadzam… A narcyzy naprawdę szaleją z kwitnieniami. Dzięki za uznanie – i zapraszam na więcej w tej dzisiejszej porcji zdjęć. Z góry przepraszam za Fritillaria amana – coś ją tak obżarło, że zostały jej tylko dwa płatki.

Epimedium x warleyense
Obrazek

Fritillaria amana
Obrazek

Fritillaria davisii
Obrazek

Fritillaria meleagris
Obrazek

Fritillaria uva-vulpis
Obrazek

Hippocrepis emerus
Obrazek
Obrazek

Hyacinthus orientalis
Obrazek

Lunaria annua
Obrazek

Myosotis alpestrisd
Obrazek

Narcissus sp.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Narcissus triandrus
Obrazek

Narcissus tazetta
Obrazek
Obrazek

Primula veris
Obrazek

Rhododendron sp.
Obrazek
Obrazek

Tulipa kaufmanniana
Obrazek
Obrazek

Viola x wittrockiana

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Doktor Loki i jego dżungla, część następna (od 2023.)

Post »

Loki, dzięki ;:196 za zdjęcia pięknych narcyzów ;:167 . Napatrzyłam się na Twoje ślicznie kwitnące :tan , bo moje jakieś zmęczone paskudną pogodą, nie mogą pokazać się z najlepszej strony ;:185 .
Na szachownice się obraziłam, już nawet nie pamiętam jakie sadziłam, poza kostkowatą, bo inne od lat nie kwitną, jedynie łaskawie pokazują liście ;:14 . Może w tym roku zakwitnie lisia, o ile pąki przeżyją nadchodzący mróz ;:145 .
Pędy kwiatowe żółtego epimedium już zmarzły w tamtym tygodniu :cry:
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Doktor Loki i jego dżungla, część następna (od 2023.)

Post »

Loki
Bardzo Wam z Żoną współczuję ;:196
Przerąbane po prostu. ;:223
A nie dało rady by autkiem do pracy :?: Korki :?:
Widzę ,że gorzej to działa u Was na co dzień niż myślałam.
Brat wyjechał przed laty do Irlandii i załamał się /mimo doświadczenia polskiego/ działaniem tamtejszej komunikacji.
Cudne narcyzy ,jaka mnogość form i odcieni :!:
U nas zwalił się śnieg na te kwiaty w pąkach ,ale żyją 8-)
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”