MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.9

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2608
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.9

Post »

A ja przez głupi błąd straciłem około 5 tysięcy pozostawionych w nieodpowiednim miejscu kokonów ogrodowej , ;:124 .Nie mogę jeszcze się otrząsnąć z tej sytuacji , rozdałem drugie tyle a teraz zostałem prawie na lodzie , pozostały jakieś resztki w trzcinie , muszę ogarnąć co i jak mogę zrobić bo płakać mi się dziś chciało kiedy zobaczyłem co się stało . Wszystko przygotowane i klapa...Zacznę prawie od zera
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1036
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.9

Post »

Ja zapłaciłem frycowe. W Wielką Sobotę niespodziewanie wygryzlo się w altance w dwóch niedomkniętych pudełkach ze 100 murarek. Spory rój z nie otwieralnego okna przez godzinę wynosiłem na taras. Na szczęście siadały na krótko na podstawianej desce i prawie wszystkie szybko startowały do lotu.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2144
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.9

Post »

markonix Bardzo mi przykro z powodu Twojej straty ;:145
Na pocieszenie, powiem, że u mnie pszczółki mają się dobrze, rogate noszą tyle pyłku, że ul zrobił się miejscami żółty :wink:
Napisz może co przytrafiło się kokonom, może ktoś nie popełni podobnego błędu.
Pozdrawiam Lucyna
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 877
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.9

Post »

Markonix co się stało z Twoimi kokonami . Ja drastycznie ograniczyłem populacje ogrodowej ale mogę dodać dwa pakiety to będą dla Ciebie jak chcesz to napisz na priw żebym wiedział czy dokładać ;:304
Pozdrawiam zagiel
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2608
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.9

Post »

Przygotowałem pojemnik do wystawienia w sobotę wieczorem , ale w niedzielę mnie nie było i nie zauważyłem że słońce doszło w to miejsce , było im za gorąco tym bardziej że pojemnik był plastikowy🤦 i to mój błąd. Było u nas 26 stopni w cieniu , masakra i niestety takie są skutki. Problem był taki że jeszcze obiecałem rozdać kokony dzieciakom i dziś musiałem zrobić przegląd tego co mam . Pozbierałem resztki trzciny którą zawsze mam na wszelki wypadek i jej nie rołupuję .Rozwiozłem kokony po ludziach i coś tam jeszcze zostało w środku więc zobaczę za jakiś czas .
Zagiel wielkie dzięki za pomoc ;:304 ale ja też ograniczam u mnie populację ogrodowej bo jest jej naokoło wszędzie , takiego dałem jej kopa , bo ja mam populację z mojego terenu .

Szczurobobik , cieszę się że wszystko jest ok bo napędziłaś mi strachu w pewnym momencie ;:108 niech się rozmnażają , może kiedyś ją też będę potrzebował pomocy to się przypomnę ;:167

Dziś widziałem już martwe samce u rogatej więc sezon ruszył na całego ;:215
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5874
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.9

Post »

A u mnie zrobiło się chłodniej ,przez dwa dni mocno wiało i przez dwa dni nie widziałam swoich murarek.
Pochowały się przed wiatrem ?
Asia
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7517
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.9

Post »

Ostatni raz byłam na działce w ub. czwartek, u pszczółek była cisza i dziś też czwartek , tydzień a różnica ogromna. Do ulika bałam się podejść, ruch jak "w ulu", wszędzie ich pełno. Dopiero co się chyba wygryzły bo mnóstwo ich na po ścianach domku.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
dukra13
200p
200p
Posty: 237
Od: 23 sie 2007, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.9

Post »

Obrazek
Czy to jest murarka rogata?.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2144
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.9

Post »

Jak dochowam się przychówku, a będzie potrzeba, to się odwdzięczę :)
W Lany Poniedziałek dokładałam rurek, z ulików dosłownie się "kurzyło". Ogrodowe i rogate. Dwie rogate dziewuchy nawet się pobiły, bo w ferworze noszenia pyłku wpadły na siebie. Na szczęście po chwili każda poleciała w swoją stronę. Potem było małe ochłodzenie, wszystko się pochowało. Od wczoraj znowu cieplej i latają znowu. Dziewuchy (ogrodowe też) noszą pyłek, a chłopakom "głupota w głowach". Zaglądają dosłownie wszędzie, siadają na głowie, jak podniosłam maskę samochodu to i tam zajrzały, jak mąż kucnął i nieco odsłonił to i tam ciekawski truteń zajrzał :;230
Pozdrawiam Lucyna
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 877
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.9

Post »

Ale Wam zazdroszczę ja swoje rogate i ogrodowe zobaczę dopiero w przyszłą sobotę , pewnie praca w murowaniu wre ;:215
Pozdrawiam zagiel
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2144
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.9

Post »

Popatrzyłam sobie dzisiaj na kwitnące czereśnie. Pojedyncze miodne (od sąsiada), trzmiele. Największą robotę robią niestrudzeni stachanowcy - pszczoły rogate. Latały póki się nie ściemniło. Murarki ogrodowe też się powoli rozkręcają, ale na razie więcej trutni niż dziewuch. Zakup kokonów to był strzał w 10 ;:333 ;:333 ;:333
Pozdrawiam Lucyna
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5874
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.9

Post »

U mnie przy altance bzyczy jak w ulu. Gdzieś swoje gniazdo mają też "chude osy" one są kośliwe? :lol: te wlatują do środka do altanki ,murarki nie są zainteresowane apartamentami :lol:
Awatar użytkownika
dukra13
200p
200p
Posty: 237
Od: 23 sie 2007, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.9

Post »

Pogoda piękna, wszystko kwitnie, drzewa, krzewy owocowe, kwiaty wiosenne. Obserwuję moje pszczółki , jakie mają preferencje żywieniowe, bo naprawdę mają wybór, ale buszują po całym ogrodzie.Chyba szukają miodu :tan .
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”