Mój ogród niepokazowy cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11532
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko prymulki i tulipany Tarda śliczne. ;:oj
Też dziś wysiałam ogórki i dynie, :) w domu mają ciepło. Przykryłam tylko kwitnące truskawki i poziomki, reszta musi sobie radzić. Może dużego przymrozku nie będzie. Dziękuję, ;:196 że chcesz się podzielić miodunką. Nie będę sadzić, bo szkoda mi męczyć rośliny, u mnie stale sucho. W dodatku mam doła, bo gryzonie już strawiły czosnki i zjadły mi kilkanaście lilii. Nie chce mi się nic robić w ogrodzie. ;:174
Spokojnego ogrodowania. ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko, ja dzisiaj siałam ogórki, ale zwyczajnie w doniczkach. ;:108 Zasiałam też cukinie, które u mnie obowiązkowo być muszą z uwagi na amatorów lecza. ;:303
Kwiatki jagody kamczackiej nie zmarzną, natomiast hortensje ogrodowe już tak. A ja swoich nie okryłam ;:222 i trudno, niech się dzieje wola nieba.
Jeden pierwiosnek omszony od Ciebie też pokazał mi swój pierwszy kwiatuszek. ;:215 Widać, że z serca darowany. ;:167
Wczoraj pofatygowałam się na działkę, ale tylko po to, by zmarznąć, ;:145 toteż ani dzisiaj, ani jutro nie mam zamiaru powtórzyć głupoty i siedzę w domu w oczekiwaniu na ciepełko. :lol:

Pozdrawiam cieplutko i życzę słoneczka. ;:196 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko
Fajny patent na sianie nasion.
Prymulki, tulipany i sasanki ;:215
Te niebieskie kolorki w ogrodzie cudowne.
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1112
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halinko ;:196 pierwsze to patent na wysianie ogórków .
Super chyba jutro spróbuję .
Ale coś dopytam ,czy te miseczki z wytlaczanek mają w "dnie "otworki ?
A dlaczego w wytłaczankach? Co przemawia u Ciebie za tym sposobem siania?
Min to ,ze szoku nie przeżywają w wysadzenia ?a co jeszcze :wink:
A cżycie taki ogorek sadzisz z tą wytlaczanką?
Nie szkodzi im w rozwoju potem ?
Wiosna piękności ;:138
Buziaki i dużo zdrówka życzę nieustająco ;:108
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 812
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Jak ja lubię oglądać te Twoje kwitnące piękności. Pierwiosnki wymiatają ;:oj Widziałam, że wysiewasz ogórki w wytłaczanki. Ja sieję w większą doniczkę i później do gruntu lub tunelu, gdy urosną. Zależy do czego potrzebuje. Na polu jednak większość sieje prosto do ziemi. Trzymaj się ciepło ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Witajcie, pogoda dziś znów była nieciekawa, słońca brak, co chwilę kropił deszcz, a teraz na dobre się rozpadało :(
Moje pomidory biwakują częściowo na parapecie, a częściowo na podłodze w pokoju, nawet ich nie wynoszę na balkon bo chłodno.

Soniu, dziękuję za miłe słowa i życzenia ;:168 Nie dziwię się wcale, że straty poczynione przez gryzonie zniechęcają Cię do sadzenia czegokolwiek. Musisz zawalczyć o swoje rośliny i jeśli nie można po dobroci dojść do porozumienia ze szkodnikami, trzeba zastosować bardziej radykalne środki ;:14
Miodunka nie chciała u mnie rosnąć w ekstremalnie suchym miejscu, gdzie deszcz dociera sporadycznie, w normalnych warunkach rośnie.
Zobacz jaka śliczna sieweczka czeka na Twoją decyzję :D
Obrazek

Lucynko, a jak wyjmujesz rozsadę z doniczek nie rozsypuje Ci się bryła korzeniowa? Czy przesadzone ogórki dobrze się przyjmują? Ja posiałam też dynie w typie hokkaido. Miałam je w ubiegłym roku i bardzo były fajne.
Te posiałam w tubach papierowych, ustawionych dość ciasno w pojemniku, zobaczymy jak się sprawdzą ;:7 Dziękuję kochana, wszystkim nam słoneczko potrzebne, niech już wreszcie zagości na dłużej ;:108
Kolejny łyszczak zaczyna kwitnąć.
Obrazek

Dziękuję Ewciu, też lubię niebieskości wiosną w ogrodzie.
Miłej majówki ;:168
Obrazek Princess Irene

Bogusiu, dokładnie tak, jak napisałaś, sadzonka przesadzana bezstresowo, robię nożyczkami dziurkę w dnie miseczki. Ona tak rozmoknie przez te parę tygodni zanim przyjdzie pora sadzenia ogórków do gruntu, że nie przeszkadza im wcale. Dziękuję ;:196
Obrazek

Halinko, ja mam ciężką ziemię, która wolno się nagrzewa, więc sianie prosto do gruntu kończyło się często butwieniem nasion, dosiewaniem powtórnym, nerwówką - wzejdą, nie wzejdą. Odkąd robię rozsadę, ten problem się skończył. A jak przesadzasz z większej doniczki to nie ma problemu z przyjęciem rozsady?

Obrazek

Dziękuję za wszystkie miłe, ciepłe słowa i życzenia ;:196
Życzę wszystkim pogodnej i udanej Majówki w dobrym towarzystwie i świątecznym nastroju.

Obrazek

P.S.
Jeśli umawiałam się z kimś na wiosenną wysyłkę jakichś roślinek to proszę przypomnijcie się, bo mam nieodparte wrażenie, że coś komuś naobiecywałam, a nie mam nic zapisane ;:7
Mam jeszcze sporo nasion dyni zebranych z mojej uprawy. Mogę się podzielić.
:wit :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2887
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko, cudne pierwiosnki omszone ;:167 ;:138 . Niestety, u mnie za nic nie chcą być ;:145 .
Tulipanki, narcyzki, szafirki też śliczne i jeszcze takie świeże :tan .
Miłego, świątecznego wypoczynku w wiosennym ogrodzie ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 812
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halinko, gdy sieję do doniczki ogórki to czekam aż korzenie wyjdą dołem i wysadzam. Czasem osypie się ziemia, ale to nic nie szkodzi.
U mnie w doniczkach sprawdza się słonecznik muszę zasiać, bo tak cześć wyjadały mi ptaki a tak to mam, gdzie chce i raczej wszystkie wschodzą. Cukinia również, bo mam wcześniej.
Jeszcze tylko dosieje z warzyw w doniczki kalarepę, cukinię i trochę ogórków.
Oby tylko pogoda dopisała, czego i Tobie życzę.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

;:223 Witajcie mili goście :wit
Maj przywitał nas piękną, słoneczną pogodą po chłodnej nocy. Chociaż zapowiadane były ujemne temperatury jednak na szczęście zapowiedzi się u mnie nie potwierdziły ;:333
Trochę udało mi się dziś poprzesadzać moich sadzonek, m.in. przesadziłam supertunie do małych na razie doniczek, takich o średnicy ok 10 cm. Doniczki ustawiłam w pudle plastikowym o przezroczystych ściankach, by na noc przykrywać deklem, może wytrzymają tak do zimnej Zośki.
Pomidory wciąż wracają na noc z balkonu do salonu :D Popikowałam też przerośnięte rudbekie - nasiona zebrane z jedynej Cherry Brandy, jaka mi w zeszłym roku zakwitła. Zobaczymy co z nich wyrośnie ;:7
No i muszę, bo się uduszę pokazać moje ogórki posiane 25 kwietnia.
Obrazek
Chociaż jeszcze nie wszystkie wyszły, to jestem dobrej myśli, bo wczoraj było ich tylko 4.

Marciu, dziękuję ;:167
Ciekawe, dlaczego nie podoba się u Ciebie omszonym ;:7

Halinko, zawsze mi się wydawało, że ogórki, dynie i inne dyniowate nie tolerują przesadzania, a jeśli już, to trzeba zrobić to tak, aby nie naruszyć korzeni ;:7 Słoneczniki u mnie sieją ptaki. Zobaczymy czy i w tym roku będą siewki.

Jeszcze parę świeżych fotek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Będą owocki :heja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam i buziaki przesyłam ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2887
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko, nie wiem co tym pierwiosnkom nie pasuje ;:174 , ale ani gotowe sadzonki nie chciały żyć, ani siewki nie dotrwały do wiosny.
Sadzonki wprawdzie przyszły nędzne, ale sieweczki miałam bardzo ładne i też nic z tego ;:185 .
Ząbkowane też ledwie dyszą, a kiedyś kwitły pięknie, chyba jednak pierwiosnki potrzebują dużo słońca, a nie półcienia, albo moja ziemia jest dla nich ciągle zbyt kwaśna mimo dolomitu? Pozostają mi moje niezawodne i bardzo żywotne "dzikusy" i jeszcze wyniosłe, które trzymają się trzeci rok ;:333 , to może już zostaną?
Pięknie rozkwita u Ciebie wiosna :tan , nie tylko ciesząc oczy, ale i dając nadzieję na wyżerkę ;:138 .
Udanego dnia ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Sasanka w pięknym kolorze! Zazdroszczę wszystkim, którzy je u siebie mają, bo mnie wszelkie próby z sasankami spełzły niestety na niczym.
Ciekawa jestem Twoich wysiewów z rudbekią. Czy siewki powtórzą cechy macierzyste? ;:108
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Witaj, Halszko w maju! :D
Nareszcie przyszedł ten najbardziej wyczekiwany miesiąc i od razu zrobiło się cieplej i piękniej ;:215
Najdobitniej widać to w Twoim ogrodzie, gdzie kwitną same śliczności: pierwiosnki, sasanki, floksiki, tulipany, błękitna ułudka, bielutka tawuła, narcyzy i krzewy owocowe. ;:138 ;:138 Aż chce się żyć! ;:303
Deszczu zazdraszczam. U mnie pokropiło jak ksiądz kropidłem i całą działkę już kolejny raz podlewałam z węża. ;:108
Jednak nie narzekam, bo jest to, na co długo czekałam: ciepełko. ;:3 ;:3
Mam nadzieję, że i u Ciebie pogoda się nie zbiesiła, ;:131 ;:131 niech słoneczko ogrzewa roślinki. ;:3
Pozdrawiam cieplutko. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Martuś, z pierwiosnkami to jest ciekawa sprawa, jak przeglądam stare zdjęcia to dopiero widzę ile mi przepadło. Ząbkowane w tym roku też u mnie kiepskie, ale i inne mi wypadają nie wiadomo dlaczego. W zeszłym roku miałam takiego ładnego kremowego o dużych kwiatkach, w tym już go nie widzę, jest jakaś rozetka lisci malutka, która nie zakwitła, ale wydaje mi się że trochę w innym miejscu ;:7
Faktycznie dzikie jasnożółte, drobne mają się bardzo dobrze i rozsiewają się jak żadne inne.

Wandziu, sasanki nawet się u mnie trzymają, zwłaszcza te pospolite. Miałam dwie strzępiaste, ale niestety nie przetrwały :cry:
Sama jestem ciekawa co wyrośnie z tych rudbekii. Nie robię sobie zbyt dużych nadziei, bo wokół tej jedynej podobnej do Cherry Brandy kwitło pełno różnej maści mieszańców, więc to prawdziwa loteria.

Lucynko, o ile dwa pierwsze dni maja były w miarę ciepłe i sloneczne, to dziś od rana jest pochmurno i chłodno. W nocy popadało, ale bez przesady, tak jak lubię. Ja też podlewam jedną zawsze suchą rabatę od południowej strony domu, ale nie wężem lecz konewką. Tam nawet jak pada deszcz to rzadko jest mokro, chyba, że zacina.

Dziękuję Wam koleżanki za ciepłe słowa, życzę miłej końcówki świętowania, a nade wszystko ciepełka i słońca ;:3

Parę majowych fotek :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”