Mój ogród niepokazowy cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17003
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Współczuję strat ogrodowych.
Nigdy nie rozumiem po co ten przymrozek tak późno psoci nam.
U mnie też trochę roślin lapnietych przez przymrozek. Ale nie dużo.
Tulipanów masz dużo. Wszystkie piękne.
Rododendrony piękne kolory.
Pozdrawiam serdecznie 🥰❤️
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1277
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko, ja również współczuję strat przymrozkowych. Znam ten ból ;:4 Na szczęście jest wiele innych roślin pięknie kwitnących :)
Odwzajemniam życzenia ;:3

P.S. Piękna pocieszajka :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11586
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko jaki ładny pączek rododendrona, mocne bordo. ;:215
Uroczy biały orlik. ;:oj W ubiegłym roku białe wsiały mi się w tawułę, więc malutkie wyszarpałam z korzeni. Posadziłam na rabacie bez nadziei na kwiaty, a one już mają pąki. :tan
Poginęły Wam chryzantemy, a ja nie dopatrzyłam i dwie ślimaki prawie unicestwiły. ;:223 Twojej na szczęście nie, jest najładniejsza. :)
Zimno się zrobiło , a moje wystawione na północny taras siewki stoją jak zaklęte, prawie nie widać wzrostu. Poza pomidorami już nie wnoszę do pomieszczenia.
Fasole, dynie i ogórki dopiero wysiałam do paletek, bo chyba długo postoją w garażu. ;:145
Niech prognozy się nie sprawdzą i ciepło szybciej dotrze do Ciebie. ;:196
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2465
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Witaj Halszko współczuje strat mrozowych wiem co to znaczy po zeszłorocznej trąbie powietrznej szkoda tak pięknych roślin ja nie okrywałam niczym i liczyłam na stary udało się trochu deszcz mi zniszczył, ale tak ok w porządku. OBy zapowiadane ochłodzenie nie było duże i nie uszkodziło roślinek i upraw. Pozdrawiam życzę słoneczka i troszku deszczyku do podlania a mrozów NIE ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2621
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Współczuję strat przymrozkowych ale szybko o nich zapomnimy jak zakwitną następne piękności…. :D Oby to ochłodzenie wreszcie poszło sobie precz na płn jak najszybciej!
Piękna kolekcja tulipanów i takie ładne są... lubię pierzaste bo nie mam i musze zapisac w kajecie aby nie zapomnieć o nich.
Rododendrony kolorki mają wyraziste i śliczne!! Tez mam 2 ale jeszcze się ociągają z kwitnieniem!
Ciekawa i niezwykła ta kompozycja w wazonie; to sztuka ktorej chce sie nauczyć bo coraz bardziej mi się podoba...
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2612
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Witajcie drodzy Goście :wit
Dziękuję wszystkim za słowa pociechy i wsparcia z powodu strat przymrozkowych ;:167
Wygląda na to, że przymrozków już nie powinno być do końca tygodnia, a miejmy nadzieję, że poźniej też nie. Najniższa nocna temperatura przewidywana jest dzisiaj. Ma być +2⁰. Ale ja już nie bardzo wierzę prognozom ;:185
Tak czy siak dla pomidorów i tak jest za chłodno i muszą noce spędzać w pokoju (z balkonu tu jest najbliżej). Mam nadzieję, że zapamiętam, żeby nie siać pomidorów wcześniej niż przełom marca I kwietnia. Szczególnie wyższych odmian. Po co mają się męczyć i ja z nimi :wink:
Wczoraj trochę popadało, ale krótko, tyle że beczki pełne ;:333 Dobre i to, bo przynajmniej nie muszę wszystkiego z wodociągu podlewać.

Aniu, a kto powiedział, że musimy wszystko rozumieć ;:306 Gdyby nie ciepła wiosna i te upały w kwietniu to roślinki by nie ucierpiały. W innych sezonach hosty, paprocie dopiero na początku maja wychodziły z ziemi, drzewa i krzewy też poźniej kwitły.
Tulipany i rodki dziękują za uznanie ;:180
Obrazek
Małgorzatko, dziękuję i odwzajemniam słowa pocieszenia - widziałam Twoje straty ;:168 Pocieszajka w miarę rozkwitania przechodzi metamorfozę - traci ten żarówiasty róż i jest coraz bardziej kremowa ;:333
Obrazek

Soniu, dziękuję, ten pąk to raczej ciemny fiolet niż bordo, telefon przekłamał a i ustawienie monitora ma wpływ na odbiór barw.
Orlik to dar od losu, albo od ptaków :wink: Wyrósł dwa lata temu w znacznym oddaleniu od pozostałych, z drugiej strony domu.
Moje ogórki i część fasolki dopiero posiałam tradycyjnie wg wskazówek mojej śp. mamy i babci 8 maja. Stoją w kuchni na parapecie do wykiełkowania.
Dziękuję za dobre życzenia, które szczerze odwzajemniam ;:167
Obrazek

Alu, bardzo dziękuję za życzenia i szczerze je odwzajemniam ;:167 Miejmy nadzieję, że to już koniec pogodowych psikusów :D
Obrazek
Iguniu Ta kompozycja jest w doniczce takiej domowej. Znalazłam ją w piwnicy i postanowiłam wykorzystać. Rośnie tam tylko jedna pelargonia I jakaś odmiana komarzycy. Zobaczymy jak się sprawdzi, czy rośliny nie będą mieć za ciasno.
A w takiej betonowej kupionej na ryneczku wsadziłam wczoraj 2 słonecznice i trochę rozchodnika. Kupiłam je w Brico - na doniczce napisane jest "bylina", ekspedientka powiedziała, że to rojnik ;:306 Dopiero w domu doczytałam co to za bylina i czego potrzebuje.
No w sumie wymagania ma podobne do rojników :lol:
Obrazek

Wszystkim Gościom życzę wspaniałego tygodnia i samych przyjemności w ogródkach i ogrodach ;:3 ;:4
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16632
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko, jak pięknie kwitną Twoje rododendrony! ;:138
U mnie ostał się tylko jeden, ale nawet pąków nie zbudował ;:222 i jeśli za rok sytuacja się powtórzy, pozbędę się i tego. ;:134 Po prostu albo ja nie mam zielonej ręki dla tych roślin, albo coś im u mnie nie odpowiada. ;:218

Tak bardzo podoba mi się kompozycja w betonowej donicy, ;:215 ;:303 że kilka razy do tego zdjęcia wracałam. Fantastyczny pomysł!. ;:138 ;:138 ;:138

Tobie również życzę wspaniałego, a nade wszystko ciepłego tygodnia. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2612
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Witajcie mili goście :wit
Miniony tydzień upłynął mi na podlewaniu, sadzeniu pomidorów I wypatrywaniu deszczu, niestety bezskutecznym ;:145
Moja mała pomocniczka bardzo chętnie towarzyszyła mi w tych pracach, co cieszyło mnie umiarkowanie ;:306
Z powodu tej suszy większość liści tulipanów już zeschła, więc wykopałam je razem z koszykami. Pewnie cebule będą kiepskie :(
Zainspirowana filmikami na YouTube pierwszy raz zrobiłam rozsadę fasoli. Sadzona do gruntu czasem nie wzeszła, albo padła łupem ślimaków lub ptaków. Może sadzonki się sprawdzą ;:7
Testuję polecaną odmianę tyczną Blauhilde.
Ponoć jest bardzo plenna i plon zbiera się do przymrozków.
Ogórki też posiałam na rozsadę, może trochę zbyt późno, bo dopiero pojawiają się pierwsze listki właściwe.

Lucynko, ja też nie mogę pochwalić się wielkimi sukcesami jeśli chodzi o rododendrony. Ubiegłoroczny zakup nie przeżył mojej opieki ;:223 Nova Zembla pomimo przesadzenia na kwaśną rabatę nadal kiepsko wygląda, jedynie Rasputin prezentuje się przyzwoicie i staruszek nn (nie licząc opuchlakow, które wygryzają im wzorki na liściach ;:14 ) Najmłodszy jeszcze wygląda dobrze, bo dopiero go kupiłam ;:131 Właśnie zamówiłam ekstrakt z wrotyczu i będę nękać opuchlaki ;:134
Dziękuję za miłe słowa I dobre życzenia ;:196

Obrazek
Rasputin w realu jest fioletowy

Obrazek
Nn

Obrazek
Moja jedyna azalia Gejsha Red

Obrazek
Percy Wiseman z żarówiastego różowego zmienił się w kremowy.

Niespodzianka - choć listki hortensji ogrodowej ucierpiały podczas kwietniowych przymrozków (pomimo okrycia) to jednak kilka kwiatków będzie ;:138 Z radości drgnęła mi ręka i zdjęcia wyszły nieostre ;:306
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Supertunia Bubblegum

Obrazek
Taki gigant mi się sam zasiał ;:oj
Obrazek
Liść, który wyłamałam żeby odsłonić pierwiosnka ma ok. 40cm.
Obrazek

Obrazek
Piwonia majowa zakwitła tylko jednym kwiatem

Obrazek
Obrazek
Supertunia vista Paradise z własnej sadzonki.

Dobrego, spokojnego tygodnia dla wszystkich miłych gości. Słońca i deszczu wg potrzeb ;:3
;:4
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”