Mój ogród niepokazowy cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Witajcie :wit
Ciągle mam zaległości w pracach ogrodowych, robię tylko to co muszę i to z opóźnieniem :oops:
Wczoraj posiałam fasolkę szparagową i pnącą. Szparagową przykryłam cienką włókniną i będzie tak aż do czasu, kiedy będzie miała choć 2 liście właściwe. A to z powodu ptaków, które są amatorami młodziutkich pędzików wychodzących z ziemi. Pnąca też zabezpieczyłam przeciętymi butelkami po wodzie mineralnej. Dziś przygotowałam konstrukcję, przy której posadzę ogórki jak wreszcie skończą się zimne noce (jutro u mnie przewidywane są 4⁰ ). Posadziłam supertunie do doniczek i skrzynek. Udało mi się też posadzić większość mieczyków (dopiero!) Zwykle robiłam to pod koniec kwietnia ;:223 Nie skończyłam, bo wygonił mnie coraz gęściej padający drobny deszczyk.
Wykorzystałam sytuację, bo dziś Antosia upodobała sobie dziadka i nie chciała go ani na chwilę opuścić :lol: a później spała prawie trzy godziny :D Tak więc tym sposobem udało mi się odrobić trochę zaległości.

Loki, dziękuję, to będzie tylko po kilka owoców na 4 krzaczkach, więc się nie przejemy :;230 Jak wyjaśniła Lucynka (dziękuję Kochana ;:196 ) to pierwiosnek Siebolda.

Lucynko, dziękuję Ci bardzo za rady w sprawie narcyzów. Postaram się tak zrobić jak mi radzisz, ale muszę jeszcze raz je przesadzić - zabrać z terenu "zalewowego". Tylko może przeniosę je z miejsca na miejsce bez przesuszania.
Moje skrzynie zrobił mi syn, zresztą przy moim udziale, więc może poszłabyś w tym kierunku ;:7 Tulipany dziękują za słowa uznania ;:168

Wandziu, jasne, że porażone gałęzie mogłyby potencjalnie być źródłem chorób wiec dobrze zrobiłaś że się ich pozbyłaś. Myślę, że nawet sama włóknina ta gruba, brązowa mogłaby póki co służyć do wyłożenia ścieżek między skrzyniami. Z czasem mogłabyś posypać zrębkami.

Zostawię jeszcze parę fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam cieplutko ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

@ Plocczanka – dzięki! Śliczny jest!

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

wiosna na całego -pięknie jest u ciebie Halinko ;:180

uwielbiam maj ;:167 nie wiadomo ,gdzie patrzeć -tak szybko coś nowego zakwita i rośnie. dobrze ,że to dokumentujemy na zdjęciach.
Piękne masz iryski, chabry.
Floksiki też pięknie ci kwitną.
U mnie w tym roku jakieś słabsze są. Po kwitnieniu, może je przyciąć więcej ?
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halinko :wit Jak pięknie wiosną u Ciebie ,teraz dochodzą kolejne kwitnienia .
Paproci masz sporo .lubię je .Też sciągam do ogrodu ,jednak nie powiem skąd ha ha .
Skrzynie z warzywami plus kwiaty obok świetny pomysł na usytuowanie .
Mam też za skrzyniami pas z różami ,ale na odcinku skrzyń mało widoczne są .
Muszę coś obok pomyśleć ,zainspirowałam się u Ciebie Halinko ;:oj

Mnie ujmują wszystkie kwitnące i nie, jakie masz ,a szczególnie kolor niebieski .
Różne jego odsłony od jasnego,aż do ciemnego.
Mam okazję poznać więcej zakątków Twojego ogrodu ;:138
Piękny . :D
Ciesz się kochana i dbaj o siebie ;:196
Idę pospacerować jeszcze .
Dobrego zdrowego weekendu :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko, jakie ładne poletko kwitnących konwalii! ;:215
Do niedawna też miałam odsuniętą od innych rabatkę konwaliową, ale M mi ją skasował, ;:145 zawłaszczając przeznaczone na konwalie miejsce dla swoich potrzeb. Natomiast od lat walczę z konwaliami wyrastającymi w różnych miejscach ;:134 i nijak nie mogę się ich pozbyć, a wyłażą tu i tam, tylko że przeszkadzają innym kwiatkom. ;:223

Kochana, moi synowie - cała trójka - mają dwie lewe ręce do majsterkowania, ;:oj oni tylko klawiaturą kompa potrafią się biegle posługiwać. ;:7 Uważają, że każda robota przeznaczona jest dla odpowiednich fachowców. Cóż, nie doświadczyli czasów, gdy trzeba było samemu radzić sobie w wielu kwestiach. ;:108

:D dzisiaj ciepło, choć nie gorąco, ale zostałam w domu, by po cichutku pójść na ryneczek, bez M, by spokojnie spenetrować stoiska z kwiatkami. Polowanie udane. Przytargałam kilka ładnych dalii, ciekawe komarzyce i takie kwiatuszki, których pan sprzedający nie potrafił nazwać, ale one mi się bardzo spodobały. :D

Mam nadzieję, że i do Ciebie słoneczko wróciło, a jeśli nie, to nagadam mu, niech wraca. ;:3 ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1156
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko, taka ilość konwalii jest oszałamiająca, a zapach będzie obłędny, jak to wszystko w pełni rozkwitnie :D
Floksy i irysy już u Ciebie kwitną ;:oj Wcześnie jakoś.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko
Floksy, kępa fioletowych irysów, tulipanki niczym malowane przez artystę.
Konwalie coraz rzadziej widziane w mojej okolicy. U Ciebie piękne.
Zapach za to obłędny.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Witajcie :wit
Nareszcie wyszło słońce i już od wczorajszego popołudnia rozjaśniło i ogrzało świat, aż miło wyjść z domu. Zaraz też roślinki poczuły ciepełko i coraz to nowe otwierają swoje kwiatki. Wreszcie otwierają się kwiaty rododendronów i kolejnych irysów coraz więcej host buduje ładne kępy, letnie byliny rosną w oczach. Tylko przez te deszcze również zielsko porosło bez umiaru i ślimaków się namnożyło ;:14

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rasputin lada chwila rozkwitnie
Obrazek

Mój nowy nabytek z biedry - rododendron Brigitte na razie jeszcze w donicy.
Obrazek

Supertunie jeszcze niewielkie, ale cieszą bardzo, bo wyhodowane własnoręcznie ;:138
Obrazek

Loki mnie też się podoba i jeszcze raz dziękuję Lucynce, bo to od tej dobrej duszyczki ;:168

Aniu dziękuję za miłe słowa, ja floksy zwykle przycinam po kwitnieniu, bo takie poschnięte kwiatki źle wyglądają. Wiosną ich już nie ruszam.

Bogusiu, kiedyś ta grządka była warzywna, ale te kwiatki tak się rozmnażają, i co chwila jakieś nowe chciejstwa przybywają, że wyparły warzywa :;230 i się rozpanoszyły na ich miejscu ;:306
Paprocie też się panoszą, choć staram się je trochę ograniczać, ale w miejscach, gdzie nic nie chce rosnąć tylko podagrycznik, to zawsze jakieś urozmaicenie :lol:
Dziękuję Ci Bogusiu za pochwały, choć nie całkiem uzasadnione, ale i tak miło się czyta ;:167

Lucynko, konwalie są również ekspansywne jak podagrycznik, więc z nim konkurują w miejscach trochę dzikich pod tujami, i berberysami gdzie nie bardzo chce mi się pielić dokładnie, bo tam i tak niełatwo mają inne rośliny. Rosną tam głównie bluszcz, barwinek, paprocie i właśnie konwalie, a i tak podagrycznik się miejscami przebija ;:14 co widać na konwaliowej fotce :wink:
No widzisz to Twoi synowie mają dokładnie taki pogląd jak moj M. On twierdzi, że każdy fachowiec chce zarobić i trzeba mu to umożliwić a samemu zająć się tym, co umiesz najlepiej. Na szczęście syn trochę się wyrodził od taty i czasem coś tam dłubnie, ku mojej radości ;:108
Chyba dość skutecznie nagadałaś słoneczku, bo wróciło do mnie, co prawda dopiero wczoraj po południu, ale dobre i to. Dziękuję ;:180

Małgorzatko, konwalie pachną w ogrodzie i w domu, bo robię bukieciki, trzeba się nawąchać, bo szybko przeminą :D
To floksy szydlaste, wydaje mi się, że to ich normalna pora kwitnienia, a irysy dopiero zaczynają. Z bródkowych kwitną tylko dwie odmiany. Reszta w pąkach.

Ewciu, dzięki, tulipany już kończą kwitnienie, jeszcze pojedyncze sztuki wyglądają świeżo. Reszta tylko szpeci. Trzeba jakoś przetrwać zasychanie ich liści :wink:
Konwalie to raczej można spotkać jak ktoś ma trochę dziki ogród, bo dla osób ceniących sobie rabaty "pod linijkę" to zbyt niesforne rośliny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim dobrego tygodnia ze słonkiem ;:168 ;:3
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 106
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Wszyscy w wątkach piszą o deszczu - poproszę odesłać trochę do mnie. Totalna susza.

Masz piękne roślinki. Moje irysy wysokie jeszcze w pąkach. Na razie tylko krasnale kończą kwitnienie. :D
Na pierwszej fotce to irys trawiasty? Mój ma bardziej pochowane kwiatki i trzeba się ich nieco naszukać.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Witaj Dawidzie w moim ogrodzie :wit Może i podesłałabym Ci trochę deszczu gdybym wiedziała gdzie jest taka susza :lol: Tzn. chodzi mniej więcej o region, województwo lub jakąś wskazówkę w którą stronę przeganiać chmury ;:306
Ten irys, o który pytasz to Iris lactea. Tak został tu na Forum zidentyfikowany. Wysokie irysy też jeszcze w pąkach.
Dzięki za dobre słowo o moich pupilach :D
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Witaj tak patrze oglądam ślicznie Ci kwitną te kwiatuszki iryski cudowne a u mnie cisza jeszcze mało co kwitnie jeden irys żółty zakwitł i przyszedł deszcz choć tu mogę oko nacieszyć. Pozdrawiam miłego dnia i ;:3 życzę
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 106
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

jarha pisze: 21 maja 2023, o 19:59 Witaj Dawidzie w moim ogrodzie :wit Może i podesłałabym Ci trochę deszczu gdybym wiedziała gdzie jest taka susza :lol: Tzn. chodzi mniej więcej o region, województwo lub jakąś wskazówkę w którą stronę przeganiać chmury ;:306
Oj, powiem Ci, że się spisałaś. Padało całą noc i podlało ogród. Beczki na deszczówkę pełne. :D
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

No i już po ładnej pogodzie ;:145 Znów się ochłodziło i zachmurzyło ;:222 Aż przykro patrzyć na pomidory i ogórki posadzone na stałe miejsca. Pomidory co prawda w donicach, ale przeniesienie ich w cieplejsze miejsce jest trochę trudniejsze niż wniesienie z balkonu tacy z sadonkami w małych pojemniczkach. Ogórki na grządce osłoniłam tunelem z włókniny, ale cóż to da jeśli w dzień jest tak samo zimno jak nocą :(
Dziś wyszłam na chwilę na rekonesans, bo robić nic mi się nie chciało po dyżurze z Antosią, ale nawet zdjęcia trudno było zrobić przy tej pogodzie.

Alicjo, witam Cię serdecznie w moim wątku :wit Dziękuję za ciepłe słowa pod adresem moich kwiatków. Moje irysy też przeważnie jeszcze w pąkach, jedynie najwcześniejsze niskie już przekwitają a żółto-biały w pełni rozkwitu. Twoje pewnie też lada chwila pokażą się w pełnej krasie.
Dzień, choć bez słońca był miły jak zwykle w towarzystwie mojej wnusi, dziękuję ;:168
Zaraz się wproszę do Ciebie jeśli pozwolisz :lol:

Dawidzie, cieszę się, że Ci podlało ogród, choć mało w tym mojej zasługi, bo dopiero teraz wyśledziłam na Twoim profilu w którą stronę trzeba było dmuchać ;:306

Zostawiam kilka pochmurnych fotek.

Ten orlik wybrał sobie miejsce pod gęstą koroną cyprysika
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatni tulipan
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrego wieczoru dla wszystkich, a jutro powrotu ciepełka i słońca ;:3
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”