Ogórek - polecane odmiany cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Ogórek - polecane odmiany cz.2

Post »

Słyszał ktoś o odmianie Borus?
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
rebeko
200p
200p
Posty: 472
Od: 6 sty 2015, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogórek - polecane odmiany cz.2

Post »

Ja miałam. Super ogórki, twarde, mają grube brodawki, są kształtne i nie rosną pękate. Idealne do słoika, ale mocno są zielone. Nie każdy lubi takie ciemne. Byłam z nich zadowolona i z pewnością wrócę do tej odmiany.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Ogórek - polecane odmiany cz.2

Post »

Dzięki.
To trzeba będzie popatrzeć za nasionami, bo tak po prawdzie nie spotkałam tej odmiany w sklepach.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
rafalpl85
100p
100p
Posty: 102
Od: 12 paź 2020, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek - polecane odmiany cz.2

Post »

Czy miał ktoś ogórki Anya ? jakieś opinie ?.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13656
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Ogórek - polecane odmiany cz.2

Post »

Przy okazji zamawiania tej zimy innych nasion, jakoś tak mi się kliknęło i ogórka Anya, choć nadal mam sporo nasion z innych odmian ogórka, zakupionych we wcześniejszych, więc nie wiem po co ale mam. Czy wytestuje w tym roku czas pokaże, bo mi się areał uszczuplił. :)
Awatar użytkownika
jan_kow
100p
100p
Posty: 100
Od: 19 maja 2016, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jasło

Re: Ogórek - polecane odmiany cz.2

Post »

Też mam pewne zapasy nasion ogórków jak Octopus czy Nadusha ,ale pozostaje zdecydowanie przy odmianie Allianz. Odmiana sprawdziła się w uprawie jak też doskonałe w kiszeniu.
Aamator92
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 31 maja 2022, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek - polecane odmiany cz.2

Post »

Witam,
nie wiem, czy to dobry dział, ale chciałem zapytać jako, ze jestem amatorem, co daje za korzyści wysłanie ogorkow na rozsadę, zamiast bezpośrednio do gruntu ? Będą większe plony? Będę wcześniej zbierac ogórki ? Jeżeli tak to o ile dni mogę mieć dłużej ogórki ?

Pozdrawiam
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Ogórek - polecane odmiany cz.2

Post »

Aamator92 sadzenie ogórków z rozsady ma tę zaletę, że wysadzasz kiedy warunki są dobre dla dyniowatych. Bywa, że wysiewamy nasiona po ,,Zośce '' a tu przychodzą naprawdę zimne dni i deszcze. Mając rozsadę w doniczkach łatwo ją zabezpieczyć. Ja kilka lat temu wysiewałam ogórki aż trzy razy bo wprawdzie wschodziły ale zaraz żółkły mimo nakrycia fizeliną ponieważ było bardzo zimno i mokro. Od tej pory wysiewam nasiona do doniczek, doniczki stoją w skrzynkach do czasu aż ziemia zrobi się ciepła i nie ma zagrożenia skrajnym ochłodzeniem co zdarza się nawet pod koniec maja. Z rozsadą nie jest dużo roboty, wystarczy podlewać i ewentualnie wraz ze wzrostem liści czyli jak jest za ciasno rozstawić doniczki w większych odstępach. Ważne aby doniczki nie były za duże bo korzenie ogórka są wrażliwe na uszkodzenia, lepiej jak podłoże w doniczce jest dobrze przerośnięte niż przy przesadzaniu do gruntu ziemia miałaby się osypać ( przy dużej doniczce ). W tym roku u mnie kolejny raz uprawa ogórków wyłącznie z rozsady, będzie ok. 40 doniczek po trzy nasionka w każdej.
Pozdrawiam Ela
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogórek - polecane odmiany cz.2

Post »

Wiecie może jaki ogórek będzie najwcześniejszy? Chcę posadzić kilka krzaczków do tunelu. W tamtym roku miałam Monikę, ale może znacie inną odmianę, która da jeszcze szybciej zbiory?
A z sałatkowych jakie polecacie?
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Ogórek - polecane odmiany cz.2

Post »

;:7
Z sałatkowych polecam Delicius ;:108
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Aliwar
200p
200p
Posty: 281
Od: 3 kwie 2017, o 05:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogórek - polecane odmiany cz.2

Post »

Sałatkowy Iwa f1 polecam, a z „do kiszenia” Brawo f1. Obie bardzo plenne sprawdzone i wczesne .
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogórek - polecane odmiany cz.2

Post »

Dzięki.
Co do Iwy mam trochę mieszane odczucia. W tamtym roku mąż kupił 2 sadzonki gotowe, bardzo szybko zaatakował je mączniak (chyba).
Na przetwory to potem są w gruncie. Chcę takie, żeby były jak najwcześniej do zjedzenia :D
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Ogórek - polecane odmiany cz.2

Post »

Moje najwcześniejsze zmarniały i nie wiem dlaczego .Żyją , ale wigoru nie mają . Szybko posiałam następne .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”