Od czego zacząć prace przy zaniedbanej działce ?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Glb90
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 cze 2022, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Od czego zacząć prace przy zaniedbanej działce ?

Post »

Witam serdecznie,
jestem początkujący dlatego prosiłbym o poradę od czego zacząć „ogarnianie” działki? Chodzi mi przede wszystkim o likwidacje chwastów i ogólnie całego „zielska” żeby można było posiać trawę. Na zdjęciu widać cześć skoszonej działki a w oddali widać co zostało skoszone. Chciałbym na działce posiać przede wszystkim trawę i ewentualnie w niewielkiej części działki posadzić warzywa.
Obrazek
seebbek
100p
100p
Posty: 137
Od: 26 wrz 2020, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Od czego zacząć prace przy zaniedbanej działce ?

Post »

Przekopać,wysuszyć darnine,wytrzepać nawozić,można by się pokusić o analizę ogrodnicze gleby jeśli chcesz do tego podejść profesjonalnie. Jeśli nie zależy ci na czasie można wysiać poplon,przekopac i zacząć coś sadzić/siać docelowego.
Glb90
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 cze 2022, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Od czego zacząć prace przy zaniedbanej działce ?

Post »

Na wstępie dziękuje za odpowiedz. Mam jeszcze pytanie czy zastosowanie środka jakimś jest effect24h ma jakikolwiek sens żeby zlikwidować ten bałagan w postaci chwastów i całej reszty ?
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Od czego zacząć prace przy zaniedbanej działce ?

Post »

Nie, ten środek działa tylko na zielone części roślin (chyba że są to młode siewki). Spokojnie odbiją po krótkim czasie. Niestety bez mozolnej pracy się nie obędzie.
karcia9542
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 lip 2022, o 14:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Od czego zacząć prace przy zaniedbanej działce ?

Post »

Witam,
Podępne się pod post. Mam podobny problem, ale już inny etap prac. Zastanawiam się czy dobrze robię.
Mam działkę prawie 1500 M2. Na działce rosła 30 letnia darnina. Było wiele nierówności i chwastów. Wszystkie chwasty skosilam kosą, a następnie w ruch poszła glebogryzarka. Udało się przemielic tyle o ile grunt. Dodatkowo sąsiad zrobił nam orkę (chociaż widać, że w niektórych miejscach nie dał rady). Aktualnie działka jest cała w wysuszonej darninie. Staram się to teraz wygrabic i zmagazynować gdzieś na kupie. Niestety pojawiły się chwasty (chyba babka zwyczajna) których ukorzenienie sięga do 30/40 cm w głąb. Korzeń wygląda jak pietruszka. Nie chcę stosować randapu. Zastosowałam effect24, z nadzieja że jak ususze liście to chociaż się nie będzie przez jakiś czas rozprzestrzeniało jak będę usuwała korzenie.
Jak już zgarnę ta darnine oraz wyrwę korzenie to co dalej ? Jak wyrównać "względnie" teren ? Bronowanie +walec i grabki starcza ?
Jak następnie zapobiec wyjałowieniu ziemi do wiosny ? (Wiosna chce siać trawę, teraz już nie zdążę) co zrobić aby do zimy chwasty znów nie porosły całej działki ?
seebbek
100p
100p
Posty: 137
Od: 26 wrz 2020, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Od czego zacząć prace przy zaniedbanej działce ?

Post »

Wysiej poplon.
karcia9542
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 lip 2022, o 14:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Od czego zacząć prace przy zaniedbanej działce ?

Post »

I na wiosnę co z tym poplonem zrobić tak aby móc zasiać trawę z koniczyna ? Po równaniu działki, nie chce jej znów przeorać
Edit ! Właśnie czytam że można siać koniczynę jako poplon. Super ! Zależy mi na mieszance trawy i koniczyny :)
seebbek
100p
100p
Posty: 137
Od: 26 wrz 2020, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Od czego zacząć prace przy zaniedbanej działce ?

Post »

No wpadalo by właśnie przekopac,taki jest sens poplonu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”