Dobroczynek kalifornijski i szklarniowy w walce z przędziorkiem

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Dobroczynek
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 lut 2018, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

A czy możecie zamieścić przepis na oprysk z neem (na HT znalazłam) bo zależy mi na takich ?nie pryskanych? warzywkach :)
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

;:oj Dobroczynek do mnie zawitał. :wit Chwilę temu była mowa o dobroczynkach ;:128
Bardzo proszę:
20ml olejku nemm
3ml mydła potasowego
2l wody
Można oczywiście zrobić tego cacka mniej lub więcej zachowując proporcje. Przed użyciem bardzo dokładnie wstrząsać. Nie pryskamy w słońcu.
Nemm rozpuszcza powłokę chitynową na jej właścicielu, i zakleja drogi oddechowe, więc nie jest humanitarny, biedak ginie w mękach. Ostrzegam co bardziej wrażliwych; ale cóż, przyroda jest równie okrutna, taki dajmy na to dobroczynek, pożera przędziorki żywcem. Jeszcze bardzo istotna informacja, nemm jest substancją działającą kontaktowo, co oznacza, że trzeba nią trafić dokładnie w owada, te którym uda się schować w gąszczu przed kropelkami, przeżyją. Oznacza to, że zabieg trzeba robić bardzo skrupulatnie.
Awatar użytkownika
7koliberek9
200p
200p
Posty: 407
Od: 17 mar 2008, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

Słyszałam, że dobroczynek kalifornijski jest dobry na przędziorki a do tego ekologiczny. Czy ktoś może podzielić się doświadczeniami z dobroczynkiem? Pytam zapobiegawczo bo nie wyobrażam sobie używania chemii w moim małym mieszkanku :roll:
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

Zgadza się, kupuje się go w takich saszetkach, saszetkę otwierasz, wieszasz/kładziesz między roślinami, a dobroczynki wychodzą sukcesywnie i chrupią co trzeba ;)
Pewnym problemem jest to, że saszetki muszą być świeże i przechowywane w odpowiednich warunkach (mam na myśli również temperaturę w czasie transportu), żeby dotarły do Ciebie żywe - z oczywistych powodów. No i stosunek cena/ilość; opłacalne są większe zamówienia, więc warto poszukać zakupów zbiorowych.
Czy dobroczynki poradzą sobie z bardzo zaawansowaną inwazją - nie sądzę, no, ale przy dużych zniszczeniach chemia też już nie pomoże.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
podlej
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 30 kwie 2022, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Dobroczynek, skąd wiedzieć czy działa

Post »

Wyszukiwarka nic nie znajduje, więc zakładam wątek.
Trochę mnie zdziwiło brak czegokolwiek o dobroczynku tutaj.

Skąd mam wiedzieć czy on działa? Przecież wyglądają tak samo jak przędziorki (tak bez lupy). Czy robią jakieś pajęczynki/nitki?
podlej
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 30 kwie 2022, o 04:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dobroczynek kalifornijski i szklarniowy w walce z przędziorkiem

Post »

No nie powiem, jestem zawiedziony :D
Co prawda wyszły i na razie są białe (więc odróżniam), ale nie chodzą po roślinie (na nich były saszetki), tylko pojedyncze sztuki. Cała reszta, na każdej doniczce, przewędrowała całą roślinę, ziemię (suchą i mokrą) i polazły łazić po zewnętrznej stronie doniczki... może niech zejdą na parapet/dywan i szerokiej drogi :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”