Witam wszystkich

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Witam wszystkich

Post »

Dziękuję za pochwały ;:196 ale niestety niektóre z pokazanych to już wspomnienie ;:170 nie obyło sie bez strat
Awatar użytkownika
stefanek
500p
500p
Posty: 690
Od: 14 maja 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam wszystkich

Post »

Witam Aniu ;:108
Wspaniałe kwitnienie, lubię oglądać Twoje wątki

Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam Stefanek
Mój W http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=64568" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Witam wszystkich

Post »

A z wandami gorzej - jedna ta z all paduchła nagle i niespodziewanie, a 2 zagraniczne żyją ale trudno powiedzieć w którą stronę im bliżej , licze na to że wiosna im pomoże podjąć słuszną decyzję, najlepiej ma sie ta którą dostalam juz przystosowana do warunków mieszkaniowych
Awatar użytkownika
3velyna
500p
500p
Posty: 855
Od: 21 mar 2012, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PYSKOWICE /Śląsk

Re: Witam wszystkich

Post »

Aj ten przedostatni storczyk prze-piękny/cudowny :D
Pozdrawiam! Ewelina
Uczę się być >dobrą< fal-mamą :) Dopiero zaczynasz? Chętnie POMOGĘ !
Zapraszam do obejrzenia moich storczyków ? mini w szklarence ?
Awatar użytkownika
stefanek
500p
500p
Posty: 690
Od: 14 maja 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam wszystkich

Post »

;:172
W całym kraju zima a co u Ciebi na parapecikach słychaś, może już wiosma.
:wit ;:3
Pozdrawiam Stefanek
Mój W http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=64568" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Witam wszystkich

Post »

adamanna pisze:
Obrazek

PRZE-PIĘ-KNY!!! ;:oj Gdzie Ty takie cudo dorwałaś?! I podobno rasowiec :heja ja w marketach tylko hybrydki spotykam ;)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Witam wszystkich

Post »

:wit Kochana on też marketowy - tesco albo real mi się kojarzy . Wszystkie moje storczyki pochodzą z marketów, z wyjatkiem MM kupionego od naszej koleżanki no i vand które jednak mnie nie polubiły zimą i z czterech które mialam ostały sie dwie ;:223
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Witam wszystkich

Post »

A co się stało z Vandami? Przepraszam, ale jeśli pisałaś to umknęło mi :) Ja dostałam dwie malutkie Vandzie od actus i dopiero się ich uczę :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Witam wszystkich

Post »

Sama do końca nie wiem - jedna rodem z all chyba była czymś zarażona - bo poczatkowo miala sie świetnie już myslałam że się zaaklimatyzowała a ona zeszła w tempie przyspieszonym i nagłym.
Druga kupiona na ebayu ciągle zasuszała korzenie - siedziała w szkle , wisiała luzem, na koniec próbowalam uprawy w bardzo grubej korze, a ona zaczęla we mnie liściami ciskać w efekcie czego wylądowala w koszu bo stracilam cierpliwość :oops: zresztą niewiele zostało i właściwie nie bylo co reanimować
Druga z ebaya ma na moje oko 50 % szans - zaczęła podsychać po kwitnięciu, musiałam obciąć większość korzeni i kawalek trzonu . Teraz został jej wlaściwie tylko jeden gruby korzeń , ale moczę co 2-3 dni i na razie zółkniecie lisci się zatrzymało , więc mam nadzieje
Najlepiej ma sie taka którą mam od osoby która juz ją miała w domu i przyzwyczajona jest do warunków domowych, dostałam razem z flakonem w kórym rosła. wandzia puszcza nowe korzonki , a ja mam nadzieje doczekac się i pędzików ;:65
Awatar użytkownika
stefanek
500p
500p
Posty: 690
Od: 14 maja 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam wszystkich

Post »

;:172
Nie można się załamywać, ;:145 , trzeba walczyć dalej ;:134
:wit ;:3
Pozdrawiam Stefanek
Mój W http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=64568" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Witam wszystkich

Post »

hmmm.. ciekawie z tymi Vandami miałaś, ciekawe czego to był efekt, że się tak zachowywały.. no cóż, mam nadzieję, że z tą ostatnią Ci się uda zaprzyjaźnić :wit
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Witam wszystkich

Post »

Może to moje błędy w uprawie , chciałam je prowadzić na wisząco - może im za gorąco i za sucho było?? nie mam pojęcia .Zobacze jak się będą miały te które zostały - jedna uprawiana we flakonie od początku a druga wylądowala w nim po obcięciu większości korzeni i póki co tam zostanie. A ja chwilowo postanowiłam wstrzymać się z kolejnymi vandowatymi zakupami - ale czy wytrwam w postanowieniu tego nie jestem juz taka pewna ;:224
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Witam wszystkich

Post »

no podobno wiszące Vandy w lecie trzeba zraszać nawet kilka razy dziennie, więc może faktycznie miały za sucho.. ale w szkle powinno im się poprawić chyba? Dociekam tego, bo dostałam od actus dwie mały vandzie i ich uprawa bardzo mnie zainteresowała.. Moje stoją w słoiczkach, ale widzę, że już wieczorem korzenie są srebrne.. Mimo to mocze je tak co 3 dni a jak pamiętam to w międzyczasie zraszam raz na jakiś czas.. Są to moje pierwsze Vandy wiec dopiero się ich uczę, ale mam nadzieję, że będą chciały współpracować ;)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”