Moje małe szczęście...

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Po suchych i upalnych dniach nareszcie dotarły deszcze , a roślinki napiją się do syta.Trawa wreszcie odżyła, a każdy skrawek ogródka dostał solidną dawkę wody.Wąż leży zwinięty i spokój z podlewaniem ;:138
Dalie kwitną każda w innym tempie, ale ważne , że po kilka kwiatów mają. Czekam jednak na bujniejsze kwitnienie z ich strony.
Róże wiadomo ciągle coś tworzą, dlatego tak je kocham.
No i hortensje podziwiam sobie, Vanilia Fraise zaczyna różowieć powolutku.
Najważniejsze, że przesadziłam Bajazzo, niech się zaklimatyzuje w nowym miejscu, a na wiosnę do donicy dokupię nowego powojnika.
Ot takie moje plany :D
Rozglądam się za gotowymi astrami, ale jeszcze chyba za wcześnie.

Soniu różyczki w donicach ładnie kwitną, ale góra dwa sezony. Potem albo mi wymarzną, albo słabo rosną. Niestety Mary Ann nie odbiła po zimie i Jalitah także.No trudno , w to miejsce posadziłam Eglantyne.
Irysek powinien rosnąć z tyłu, nie wiem, czemu go tak na przodzie posadziłam…Na szczęście na razie ten klonik co mi troszkę podsychał już się uspokoił i na razie nie widzę suchych końcówek.
No tak wiem, że na emeryturze też brakuje czasu, zwłaszcza jeśli ma się wnuki. Moje książki nie mam kiedy czytać, muszę poczekać na leniwsze czasy.

Charlotte wciąż kwitnie

Obrazek

Elu no właśnie nie trzeba gonić i patrzeć co chwilę na zegar.
Można sobie dobrze zaplanować dzionek nawet z długopisem w dłoni.
Często piszę sobie zadania na kartce i jak to zrealizuję, wtedy skreślam i jestem dumna jeśli wszystko zniknie z kartki:)
Niestety mój urlop przeniesiony na początek października.
No trudno mam nadzieję, że będzie ciepły.
Dzięki za info o nawozie , poczytam o nim…

Lady Emma

Obrazek

Ewa tak , klony są bardzo urocze i mogłabym mieć ich więcej, ale już nie mam miejsca.Zajmują sporo miejsca.

Eglantyne

Obrazek

Halinko no na pewno to i racja, ale i tak wydaje mi się, że umysł jest spokojniejszy . Odpadają myśli o obowiązkach w pracy.
Zostają sprawy przyziemne , czas na lekarzy i czytanie o miksturach .
Na razie trzeba pracować, aby dostać w przyszłości kilka złotych na konto.

Obrazek

Obrazek

Byłam pewna, że tu wyrosły cynie, ale to jednak mini słoneczniki:)

Obrazek

Lilia sprzed tygodnia

Obrazek

Stephanie Baronnie w drugim kwitnieniu

Obrazek

Bajazzo po przesadzeniu się klimatyzuje...

Obrazek

Cafe dalia w pąku

Obrazek

Hortensja rosnąca w donicy ta z zaokrąglonymi listkami

Obrazek

Lady Schalott z Charlotte duecik

Obrazek

Dalia w kolorze cytrynowym rośnie w donicy...

Obrazek

Miłego dnia i zdrówka:)
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Przykro z tym urlopem, ale mam nadzieję, że będzie przyjemnie ciepły i wtedy zrealizujesz więcej swoich planów jak ja podczas swojego gdy ciągle na termometrze było powyżej 30 stopni a ja zamiast odpoczywać, latałam z sikawką. Nawet w nocy człowiek nie mógł wypocząć.
Jak patrzę na Twoją Emmę, to utwierdzam się w przekonaniu, że moja róża jest tej samej odmiany :).
Teraz już nie szaleję z nawozem, daję roślinkom spokój :). Balkonowce jeszcze dostają :).
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Aniu, masz dużo racji, ale lepiej nie planuj myślenia na emeryturze o lekarzach, miksturach i tp. :D
Może pomyśl pozytywnie, że zajmiesz się realizacją marzeń na które teraz brakuje czasu :D

Powtarzam się, ale znów pochwalę Twoje śliczne róże i dalie. Są fantastyczne ;:215 ;:63
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Piękne masz dalijki Aniu :wit
Na Cafe już 2 rok poluję. I nie mogę ją trafić.
Przyznam,że w donicach dalii nie sadziłam . Ale może warto spróbować ?
Róże wszystkie też prześliczne mas.
Trytomy podziwiam. U mnie już ze 3 czy 4 lata nie kwitną. Chyba na wiosnę je przesadzę.
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Aniu, uwielbiam takie ogrody, jak Twój. Ja nie potrafię zrezygnować z krzykliwych kolorów, wyrazistych róż. Ciągle jestem zachłanna na wrażenia i niestety czasami wychodzi mi jarmark a u Ciebie Francja-elegancja. Wszystko dopasowane, piękne, delikatne kolory ale jaką mają moc. Dalie talerzowe masz przepiękne. Angielskie róże mają coś w sobie, ten wdzięk, którego nie potrafię nazwać. Aniu, a która Twoja róża najmocniej pachnie? Właśnie szukam kilku róż i do mojego kolorowego jarmarku chętnie dodałabym róże pachnące.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Wracam jesienią , niestety ostatnio ciągle pada, a słońca mało i tak rzadko zagląda. Mimo wszystko lubię tę porę roku i złote kolory wokół ;:3
Na razie czekam na jeszcze jedną spóźnialską dalię, która jest w pąkach nadal zamkniętych.Chyba za mało słońca ma w dzień.
Ostatnio przesadziłam do ogrodu azalię, którą na wiosnę kupiłam w Lidlu.
Co dziwne ma pąki i znów ma zamiar pokazać kilka kwiatków.
Mam jeszcze jednego cisa w donicy, zamierzam go posadzić w miejsce uschniętego berberysu Orange.Mam też kilka donic z hortensjami i jedną różę w donicy.Przed zimą dobrze by było, jakbym je gdzieś wysadziła. Przed domem mam kawałek miejsca, gdzie trawa słabo rośnie.Pewnie tam je posadzę.

Elu no właśnie nie wiem, czy październik to dobry czas na urlop :)
W sumie parę dni się przyda, musimy domek narzędziowy pomalować dwukrotnie.Trzeba go również trochę ocieplić , ponieważ między spadem dachu, a ściankami jest luka i tam wieje. Muszę to czymś uszczelnić.
Masz rację, że przy takich upałach 30 stopni trudno wypocząć.
Nareszcie poczytam książkę, którą męczę od dawna i umyję okna ;)
Twoja róża to na pewno Emma , ona teraz ma pąki prawda?
Wciąż je tworzy.To super odmiana ;:108

Cafe

Obrazek

Halszko oczywiście zajmę się realizacją marzeń.Moje marzenie to wyjazd do Stanów, ale to chciałabym zrealizować wcześniej. Jednak te czasy, w których przyszło nam teraz żyć….no zobaczymy, galopujące ceny i inflacje.
Na szczęście od codziennych trosk można odpocząć ,kiedy wychodzisz na swój skrawek ziemi i możesz popatrzeć w niebo, a tam lecą ptaki.
Róże już coraz mniej kwitną, za to dalie ciągle kwitną. Tylko astrów mi brak, ale na pewno na wiosnę wysieję do skrzynek.

Roahl Dahl

Obrazek

Aniu Cafe trudno upolować, ale zawsze możesz zamówić w holenderskiej szkółce. Ja zamawiam tam drugi rok i rzeczywiście przychodzą dalie nie pomylone.Dalie w donicach nie rosną tak obficie jak w gruncie.
Wpadłam na taki pomysł ze względu na brak miejsca wolnego.
Trytoma kwitnie drugi rok, zobaczymy, czy za rok zakwitnie.Fajne ma te pałki .

Silas Mariner

Obrazek

Kasiu u mnie też jarmark, dużo roślin rośnie obok siebie . Ze względu na to, że mam mały ogródek przydomowy.
Staram się pogodzić moje marzenia ogrodowe z rzeczywistością ;:108
Brakuje u mnie pergoli , bo chciałabym mieć powojniki pnące ku górze.
Nie mam do nich szczęścia, słabo u mnie rosną.Jednak na wiosnę znów pewnie dokupię kolejnego.Angielskie róże są cudowne, mają urok to fakt ;:167
Są takie dostojne.Jeśli miałabym wskazać najpiękniej pachnącą różę to byłaby Eglantyne. U mnie nowość, ale już podbiła moje serce. Po przycięciu ciągle kwitnie. Przyglądnij się może Roahl dahl, miodowe, śliczne kwiaty i zapach.

Niesamowita dalia Phenhill...ma ogromne kwiaty, musiałam ją podwiązać, rośnie koło Cafe....

Obrazek

Co roku wysiewam lobelię...do tej pory kwitnie...

Obrazek

Klonik Princesse Irene

Obrazek

Obrazek

Barbula

Obrazek

Dalia bordowa, ciemna , ale bardzo urocza.

Obrazek

Te dwa powojniki w donicy teraz lepiej rosną niż wiosną :)

Obrazek

Zakupy cebulek ...

Obrazek

Kobea i jeden kwiatek...

Obrazek

Miłego dnia ;:3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Aniu Cafe cudna, ;:oj choć bordowa też mi się bardzo podoba.
Prace w ogrodzie absorbują, zawsze jest coś do zrobienia. ;:108 Urlop jesienią w ogrodzie, albo w słonecznych krajach. :)
Nie odkładaj marzeń na emeryturę. ;:185 Syn był w USA dwa miesiące, trochę pracował, żeby móc więcej pozwiedzać. Był na południu i na zachodnim wybrzeżu. Bardzo mu się z perspektywy turysty i krótko pracującego, podobały Stany. Też odkładałam na emeryturę zwiedzanie świata i niestety nie udało się zrealizować planów. ;:174
Będzie wiosną kolorowo i pachnąco. ;:215
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Dalie jeszcze ozdabiają ogród. Lobelia też jeszcze wyjątkowo dobrze się trzyma. Jak miałam lobelie w kompozycjach to w środku lata już przekwitały. Bardzo mi się podobają :) Szkoda, że dalie są delikatne i trzeba je wykopać na zimę.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Aniu, wracam po długiej przerwie do moich ulubionych ogrodów ;:196
Dalie cudnie kwitną a Cafe patrzę na Twoją i myślę, że miałam farta, bo trafiły mi się aż dwie. Mam identyczne :D Co prawda zamawiałam jedną, ale niech tam... Nie dość, że są prześliczne, to akurat one mnie nie zawiodły i radzą sobie świetnie ;:108
Ciekawa jestem jakie odmiany irysów zamówiłaś?
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Moja lobelia też kwitnie na okrągło. A barbuli nie znam. Ciekawe, czy ślimaki ją lubią :). Lobelii nie jedzą :wink:
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Połowa października, mamy jesień, wrzesień był chłodny i nieciekawy, za to aktualny miesiąc jest dosyć ciepły. Dzisiaj ma być ciepełko ;:3
Na urlopie, który się niestety kończy przesadziłam z donicy hortensję ogrodową oraz różę angielską Eglantyne. Obawiałam się, że zimując ją w donicy uwstecznię rozwój, a naprawdę mi na niej zależy.
Mam do posadzenia kilka torebek cebulek z tulipanami i hiacyntami, jakaś jedna paczuszka krokusów się znajdzie.
Dalie jeszcze kwitną, co mnie cieszy, bo temperatury wciąż na plusie ;:oj
Po pierwszym przymrozku na pewno je wykopię, osuszę i zawiozę w skrzynkach do piwnicy mojej mamy.Wiem, że to problematyczne, ale muszę raz spróbować tak je przezimować, ponieważ poprzednie u mnie doszczętnie zgniły i spleśniały.


Soniu Oj tak przydał by mi się urlop w ciepełku, ale inne rzeczy mieliśmy w priorytecie.Szafa nareszcie pod zabudowę w przedsionku na miejscu.
Sporo za taką szafę sobie firmy życzą. Wakacje jak wypalą to będą w czerwcu lub lipcu. Już na nie czekam z niecierpliwością.Przez pandemię i chorobę mojego kochanego taty nie udało się wyjechać.
Podziwiam postawę Twojego syna, wyjechać do Stanów za groszem i poznać je na żywo wow jestem pod wielkim wrażeniem…
Masz rację, że powinno się realizować swoje plany, wierzę, że kiedyś moja noga stanie w LA ;:167

Wysublimowana piękność ;:167

Obrazek

Efka dalie wciąż brylują w ogrodzie, teraz , gdy kolorów brakuje to one dają popis. :D
Ścinam konsekwentnie kwiaty do wazonów. No niestety wadą dalii jest fakt, że trzeba je wykopać i przechować w suchymi ciemnym miejscu. Cieszę się nimi w domu.W tygodniu mam mało czasu na ogród, a jak mam wolne nadrabiam sprawy zaległe i tak w kółko.

Obrazek

Dorotko Ty szczęściaro dwie Cafe trafiłaś ;:63 …Moje nie wszystkie są idealne, ale i tak mi dają wiele radości. Nie zrezygnuję z ich uprawy.
Róże praktycznie teraz nie kwitną u mnie. No nuda byłaby w ogrodzie, gdyby nie one.Astrów zapomniałam nasiać. Szukałam gotowych bukiecików u pań starszych na ryneczkach, ale niestety ani jednego nie spotkałam.Teraz Halloween za pasem i wszędzie dynie . Wczoraj na giełdzie już miałam jedną w ręku i chciałam przed dom położyć na schodkach, ale jednak nie wzięłam. Iryski to:

_Cant Touch
-Organza
-Parisian Down
-Patchwork Puzzle
-Skan Wintry
-Better
_All My Dreams
-Kissable You

Dostałam też kilka gratisków, także będzie wiosną co podziwiać:)

Obrazek

Elu mojej barbuli ślimaki nie lubią na szczęście.Lobelia u mnie również
nie tknięta.

Obrazek

Rośnie trzeci rok w donicy...zapomniałam nazwy ;:14

Obrazek

Begonie teraz w najlepsze kwitną...

Obrazek

Dalijki kochane...

Obrazek

Liść przywrotnika z kroplą ...

Obrazek

Bukieciki miłe dla oka...

Obrazek

Miłej niedzieli , cieszcie się ciepłym dniem... ;:3
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Dalie świetnie prezentują się w wazonie. Najbardziej mi się właśnie takie różowo-żółtawe podobają, albo takie niby łososiowe wysokie. Przed uprawą powstrzymuje mnie właśnie wilgotna piwnica. Na pewno by zgniły u mnie :(
Masz rację, październik jest dość łaskawy. Wrzesień był u mnie mokry i dość nieprzyjemny czasami.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje małe szczęście...

Post »

Aniu dalie cudnie jeszcze kwitną. ;:oj Wypatrzyłam ładnie zagęszczonego od dołu cisa. ;:215
Irysów nakupiłaś, :D będę wypatrywać wiosną kwiatów. ;:65 Moje przesadzone pewnie nie zakwitną. ;:218
U Ciebie cieplej, begonie jeszcze ukwiecone. ;:oj
U mnie wszystkie wrażliwe już zmrożone.
Dobrego tygodnia. ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”