Zakręcona na zielono - zapraszam

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Zakręcona na zielono - zapraszam

Post »

Hop, hop :wit , wróciłam. Jestem już po wczasach. Było suuuuperrr. Mam trochę zdjęć roślin, na które trafiłam w Gorcach, Pininach i Beskidzie Sądeckim. Jaka szkoda, że nie mogę Wam pokazać na zdjęciach wszystkich emocji, jakie doznawałam chodząc po górach i zachwycając się otaczającą przyrodą. Fotki będą wkrótce, bo najpierw muszę ogarnąć ogród i domowe doniczkowce.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18646
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Zakręcona na zielono - zapraszam

Post »

Witaj :wit

No to czekamy na zdjęcia. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Zakręcona na zielono - zapraszam

Post »

No muszę, bo się uduszę.
Znaczy... chcę podzielić się z Wami tym, co widziałam podczas mojego wyjazdu. Oprócz wspaniałych widoków, każdego dnia innych, podziwiałam też ciekawą roślinność. Zobaczcie także.
Dziewięćsił - tego kwiecia było w Pieninach dużo. Na trzecim zdjęciu udało mi się uchwycić owady, które właśnie spożywały sobie obiad.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Inne roślinki, których nazw nie znam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolacja "upolowana" na górskim szlaku. Było pyszne, mniam. Czujecie ten zapach i smak?

Obrazek

Obrazek

A ta roślina zdobiła płot pewnego domu. Oczywiście nie znam nazwy.

Obrazek

Obrazek

Przed wyjściem na szlak piłam poranną kawę w takim towarzystwie. Zdjęcie robione z ławki na podwórku domu, w którym mieliśmy pokój.

Obrazek

No i te widoki...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na szlaku konieczny był odpoczynek. Uwierzcie, lepszej kawy niż ta, w bazie namiotowej na Lubaniu, to w życiu nie piłam. A wszystko kosztowało "co łaska" do słoika.

Obrazek

Obrazek

Bywało, że musiałam się dogadać z psem bacy. Obłaskawiłam bestię, strażnika owiec. W efekcie ładnie mi zapozował do zdjęcia i stracił zainteresowanie moją osobą.

Obrazek

Obrazek

Nie zawsze było tak pięknie. Na Śnieżnik nie weszłam ze względu na okropne warunki pogodowe. Sudety Wschodnie, to tak jakby na dokładkę odwiedziliśmy i niestety doszliśmy tylko do schroniska pod Śnieżnikiem. Mgła i deszcz pokrzyżowały nam plany.

Obrazek

Na koniec trochę lokalnej egzotyki. Flisacy i strażacy ochotniczej straży pożarnej zbierali się na Dożynki w Czorsztynie.

Obrazek

Jednym słowem wczasy były bardzo aktywne. Na szlaku wyzywałam się sama siebie, jednak zmęczenie mijało bardzo szybko i już wieczorem planowałam wycieczkę na następny dzień. Mąż się kontuzjował (nogę konkretnie), więc większość pieszych wypraw odbyłam sama. Obcowanie z naturą i pokonywanie własnych ograniczeń daje takiego kopa, że aż chce mi się od października do pracy wrócić. Domowe roślinki przeżyły pod opieką siostrzenicy. W ogrodzie tak zarosło chwastami, że nie wiem w co łapy włożyć. Co tam, wszystko pomału uporządkuję, a co przeżyłam, to moje. I to by było na tyle.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zakręcona na zielono - zapraszam

Post »

Dzięwięćsił to bardzo ciekawa roślina,którą niestety spotkać można tylko na szlaku górskim albo w ogrodzie botanicznym.
Te grzyby to chyba Kanie bo smaży się je jak schabowe?Czuję,czuję ich zapach,smaku nie pamiętam bo jadłem je ostatnio bardzo dawno temu.Mam nadzieję,że wypad w góry zaliczał się do udanych?
Pozdrawiam :wit
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Zakręcona na zielono - zapraszam

Post »

Witam Iwonko :wit
Dawno mnie tu nie było. Ta roślina, której nazwy nie znasz to milin. Mam go w ogrodzie od 5 lat i w tym roku łaskawie zakwitł...dosłownie jednym kwiatkiem :;230
Wspaniałe widoczki i piękny wypoczynek. Strasznie mi narobiłaś smaka na te kanie, niestety jak byliśmy ostatnio na grzybach nie było, a zjadło by się nie powiem.
Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że zapał Cię nie opuści ;:168
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Zakręcona na zielono - zapraszam

Post »

Dziękuję kochani, Arkadius121 i Annau, za miłe słowa. Narobiło mi się trochę obowiązków w pracy i mam "tyły" na Forum. Muszę się ogarnąć z dokumentacją i zaraz wracam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”