Zakręcona na zielono - zapraszam

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Zakręcona na zielono - zapraszam

Post »

To tak jak ja. Mi też z nimi nie idzie. Ostatnia oddałam sąsiadce, ale bardzo marną. Nie chciała u mnie rosnąć i tylko marniała w oczach.U mnie ledwo zipała, a u sąsiadki pięknie rośnie. Pozostaje mi także podziwianie u innych.
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Zakręcona na zielono - zapraszam

Post »

Zajrzałam tylko na chwilę, żeby oderwać się od przedświątecznej zadymy, a tu proszę, jaki ruch widzę. Witajcie Wszyscy. Jak tak się zastanowić, to rzeczywiście macie rację z tym miejscem. Fakt, są pewne rośliny, które nie chcą u mnie rosnąć. Wspomniane paprocie. Sagowiec - najpierw stracił większość liści, później wyrosły dwa i tak stoi, jak zaklęty kilka lat (trzeci sezon?). Chucham, dmucham i nic. Bluszcz - niby rośnie, ale co sezon ukorzeniam nowe rośliny, bo stary robi się byle jaki.
Asia124, dziękuję za uznanie. Z sansewierami nie robię nic konkretnego. Stoją i rosną. Podleję, jak mi się przypomni (czasami ziemia jest sucha na wiór). W sezonie kapnę troszkę nawozu rozcieńczonego o połowę mniej niż podaje producent. Od czasu do czasu wytrę z nich kurz. Przesadzam, jak już prawie ziemi nie mają. Tym największym nie zmieniam miejsca, bo nie mam gdzie ich postawić ;:306 . Tych mniejszych też nie przestawiam za często. Może to jest klucz do udanej uprawy.
No, wracam do kuchni, chleb sam się nie upiecze. Pozdrawiam wszystkich ;:167
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Zakręcona na zielono - zapraszam

Post »

Witam po Świętach. Dawno nie zaglądałam, ale miałam robotę na zewnątrz. Odgruzowałam ogródek. Jesienią nie chciało mi się zrobić porządku, więc wyglądał tak, że nawet zdjęcia nie zrobiłam. Teraz mogę się pochwalić:
Obrazek
Obrazek
Grządki jeszcze puste, ale wschodzi marchewka, pietruszka i groszek zielony (siałam w na koniec marca). Posadziłam też 12 krzaczków truskawek, są malutkie, ale zaczynają kwitnąć.
Co jeszcze robiłam? Przesadzałam kolejne rośliny doniczkowe. I teraz przestroga. Nie dopuszczajcie do takiej sytuacji :oops: Moją hoję przesadzałam dwa albo trzy lata temu. Rosła ładnie, kwitła dwa razy w roku, to nie ruszałam. I co :?: ;:oj Pewnie widzieliście już podwójny system korzeniowy, a jeśli nie widzieliście, to zobaczcie:
Obrazek
Obrazek
Tylko ja wiem ile potrzebowałam czasu, żeby pociąć doniczkę i uwolnić korzenie, tak by strat było jak najmniej.
Teraz wydarzenia pozytywne.
Hipeastrum, drugi z 9 przewidzianych do kwitnienia:
Obrazek
Hipeastrum, trzecie z 9 przewidzianych do kwitnienia:
Obrazek
Dzień albo dwa i będzie rozwinięty kwiat.
Na koniec moja, wiosenna duma - krasnokwiat już się otwiera:
Obrazek
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zakręcona na zielono - zapraszam

Post »

Witaj :wit .., pamiętam Ciebie jeszcze z czasów, kiedy nie miałaś swojego wątku, nawet widząc Twoją aktywność w tematycznych, zastanawiałam się, dlaczego takiego nie otworzysz, no i jest ;:333 .
Śliczne masz kwitnące cebulowe, one na wiosnę najbardziej cieszą. Moje niestety jeszcze w piwnicy.
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Zakręcona na zielono - zapraszam

Post »

Witaj, barbra13. Miło, że mnie pamiętasz z dawnych czasów. Miałam długą przerwę. Teraz mam troszkę więcej czasu i inne życie zawodowe. Moje cebulowe były na strychu i same zaczęły się budzić. I cieszą, oj bardzo ;:138 Codziennie oglądam i poszukuję postępu w rozwoju.

Wpis z 30 kwietnia
Spostrzegawczość, to chyba jednak nie jest moja mocna strona. Dopiero zauważyłam serduszko na mojej karcie ;:138 Dziękuję bardzo całej Ekipie.
Awatar użytkownika
Traffcia
100p
100p
Posty: 112
Od: 7 kwie 2015, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. łódzkie

Re: Zakręcona na zielono - zapraszam

Post »

Iwonko - odwaliłaś kawał dobrej roboty w ogródku.
Podziwiam za wielką cierpliwość w "oskubywaniu" doniczki.
Pozdrawiam
Beata
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1704
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zakręcona na zielono - zapraszam

Post »

Nie wczytuje mi Twoich zdjęć, muszę je otwierać w nowych oknach :wink: ale dałem radę :wink:
Ale wielkie liście ma Twój krasnokwiat - mój ma tylko kwiatostan aktualnie. Masz zdjęcie jak teraz kwitnie?
I gratuluję tylu kwitnień zwartnic :)
Ale masz dużo grządek podwyższonych :)
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Zakręcona na zielono - zapraszam

Post »

Pracowity miałam czas, dlatego nie zaglądałam na Forum przez kilka dni.
Witaj Beatko. No tak, w ogrodzie to się narobiłam, ale to moja wina była, bo w zeszłym roku nie dbałam tak, jak należy. Dziękuję za pochwałę :D Trafnie to określiłaś - oskubywanie doniczki ;:306

Witam Ciebie, Sauromatum. Dziękuję za uznanie :D Jeżeli chodzi wczytywanie zdjęć, to wiem, że można zmienić ustawienia w przeglądarce i będzie ok. Mam aktualne zdjęcia krasokwiatu.
Zobacz:
Obrazek
Obrazek

I w duecie ze zwartnicami
Obrazek
Obrazek

Pięć cebul zbiesiło mi się w tym roku i nie chcą kwitnąć. Póki co tylko liście mają, ale czekam jeszcze, może zakwitną. Grządki podwyższone, to "czysta" wygoda - nie zarastają tak szybko chwastami i łatwiej mi je wypielić.

No i jeszcze byłam na targach kwitów - oczopląsu dostałam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rośliny piękne, ale drogie. Wiele egzemplarzy proponowanych w ofercie już mam. Te, które bym chciała okazały się trochę za drogie, ale kupiłam sobie Starca Rowleya
Obrazek

A przy rozplątywaniu gałązek kilka urwałam, więc włożyłam w małą doniczkę
Obrazek
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1704
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zakręcona na zielono - zapraszam

Post »

Co do Twojego krasnokwiata to chyba nie krasnokwiat Katarzyny :wink: Może jakaś krzyżówka, może jakaś forma puniceus.

Cebule hippeastrum po wystawieniu pod gołe niebo mogą zakwitnąć jeszcze latem - więc nic straconego :wink:
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Zakręcona na zielono - zapraszam

Post »

I masz babo placek. Krzyżówka czy nie, bardzo mi się podoba. Dziękuję za podpowiedź Karolu (na PW odpisałam, ale nie wiem czy doszło do Ciebie, sprawdź). Roślina króluje teraz na parapecie zajmując 1/3 okna. W Gorzowie wreszcie padał deszcz. I dobrze, bo wczoraj wsiałam dynię, patisony, cukinie i ogórki do gruntu. Ryzyk-fizyk, ręce mnie zaswędziały i wsiałam, mrozów już chyba nie będzie. Szkoda tylko, że wieje silny wiatr - nie mogę wystawić moich doniczek, żeby roślinki dżdżu poczuły i umyły się trochę.

Zarażona fuksjową chorobą po przejrzeniu wątku Ani, nie wytrzymałam i nabyłam dwa małe krzaczki. No "pech chciał", że akurat były w sieciówce, w której robię codzienne zakupy :tan Wyglądają tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wiem jak sobie poradzę z nimi zimą, ale teraz będą cieszyć moje oczy. Teraz dopiero zauważyłam pękniętą doniczkę. :;230 No, to się pochwaliłam ;:306 Trudno, nie będę edytować postu.
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Zakręcona na zielono - zapraszam

Post »

Wspaniałe krzaczki fuksjowe Iwonko. Teraz tylko czekać aż się pączki otworzą :D Miałam je w takim kolorze, bardzo je lubiłam. Niestety nie wiem dlaczego, ale tej zimy mi padły. A doniczką się nie przejmuj. Gdybyś tego nie napisała to bym chyba nie zauważyła, że pęknięta.
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Zakręcona na zielono - zapraszam

Post »

Ja też czekam, aż zakwitną. Teraz osłaniam je od wiatru, bo tak dmucha, że mi je z doniczki wydmucha.
Tak przy okazji moje nowe nabytki. Maluchy jeszcze, ale urosną :D

Obrazek

Obiecałam wcześniej zdjęcia mojej trzykrotki. Oto Pasiatka zwisła = Trzykrotka zwisła - Tradescantia zebrina = Zebrina pendula. W tym roku odmłodzona, trochę się wyciąga, bo stoi na półce jakiś metr od okna północno-zachodniego.

Obrazek

A to jej starsza wersja. Trzymam ją, bo ma dużo młodych odrostów, które niedługo obetnę i ukorzenię.

Obrazek

I moje ogrodowe zmagania z nieproszonymi gośćmi:
Obrazek
;:306 a miało odstraszać :;230
Obrazek
A tu, niestety, ochrona matki i dziecka, ale z grządki Irysów zostały usunięte na trawę ;:224 Pewnie wrócą ;:108
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1704
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zakręcona na zielono - zapraszam

Post »

W życiu nie zauważyłbym pękniętej doniczki gdybyś nie powiedziała :) Aż musiałem sprawdzić o czym Ty piszesz i raz jeszcze zdjęcia przeglądałem :wink: Piękne fuksje. Z tego co kiedyś testowałem zimowanie - to łatwiej było mi przezimować je jako roślinę doniczkową niż bawić się w chłodne pomieszczenie i mniej podlewania.
Widzę, że kret przybił piątkę odstraszaczowi :wink:
A co do ślimaków to ten po lewej to raczej niegroźny gatunek. Natomiast winniczek po prawej jest piękny, chciałbym go u siebie kiedyś - ale nie gardzi młodymi liśćmi roślin ozdobnych :wink: Może nie jest specjalnie żarłoczny ale może coś poogryzać :wink:
Opuncja piękna :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”