Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Przepiękną miałam pogodę. Czyste niebo okraszone słoneczkiem, delikatny wietrzyk i w najcieplejszym momencie nawet 22 stopnie w cieniu. Wykorzystałam sprzyjające warunki do maximum. Nareszcie wsadziłam lilie, które cierpliwie czekały w torbie na działce. Przygotowaliśmy też dodatkowy namiot z agrowłókniny w tunelu, gdzie jutro zawieziemy sadzonki pomidorów. Tam im będzie lepiej niż na parapetach w ciepłym mieszkaniu. No i wreszcie wezmę się za uporządkowanie ścieżek między rabatami, bo aż mi wstyd, że są takie zarośnięte.
A działka znowu tętni kolorami, co ogromnie lubię.

Obrazek

Miśka nie chciała pozować, ogonek mi pokazywała.

Obrazek

Obrazek

Natomiast gołębie szalały, wszędzie ich było pełno, tylko straszliwie szybko się przemieszczały i znikały sprzed obiektywu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z ulgą stwierdziłam dzisiaj, że piwonia majowa może zakwitnąć w terminie, jednak widzę mało pąków.

Obrazek


Iguniu - moje lilie nie są wysokie, ledwo noski wyściubiły, natomiast amazońska to mój mały eksperyment, wsadzona do doniczki, bo nie zimuje, jeszcze nie kwitnie. Ten czerwony kwiatek to Sprekelia, mój drugi eksperyment. Jest to roślina doniczkowa, domowa. Ona nie pachnie.
Miśka musi mieć ciepło, by szaleć po działkach, jednak już tak nie biega jak za młodu, ;:185 porusza się jak dostojna starsza pani. :lol:
Dzisiaj było mi nawet za ciepło, ale nie rozbierałam się do bluzeczki jak sąsiadka. Bałam się pogłębienia przeziębienia.
Dziękuję za słoneczko ;:167 i Tobie również życzę jego cieplutkich promieni. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Karo - dziękuję pięknie za troskę, ;:167 jednak moje ADHD nie pozwala mi siedzieć w czterech ścianach podczas takiej pięknej pogody. ;:306 Nie zmarzłam, nie czuję się gorzej, zatem pewnie dobrze mi to słoneczko posłużyło. ;:333
Kochana, w tym roku to u mnie parapety prawie puste. ;:7 Wyjątkowo mało siałam, a pomidorki różniste: są ładne i są bidule, ale mam nadzieję, że pod namiotem w tunelu wyrównają się i doczekają sadzenia w gruncie. ;:303
Czytam, że siałaś ogórki. Zastanawiam się, czy już w warzywniku. Jedna z moich sąsiadek dzisiaj siała do gruntu, co mnie ogromnie zdziwiło. :shock: Ponoć eksperymentalnie.
Będę siała ogórki do doniczek, ale nieco później, by zbyt nie wybujały przed piętnastym maja. ;:108
Natomiast pietruszkę też podkiełkuję na wacikach, to może wreszcie urośnie jak trzeba.
Ciepełka życzę i zdrówka. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Niech Wam wszystkim takie piękne słonko towarzyszy w ciągu kolejnych dni. ;:3 ;:3 ;:3

Obrazek

Niezapominajki nie czekają maja.

Obrazek

Fiołek o ciemnych listkach. Nazwy odmianowej nie znam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Epimedium zakwitło, a wszystkie liście ma suche. Czy trzeba je usunąć?
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Ja u epimedium zawsze usuwam suche i brzydkie liście, podobnie jak u ciemierników.
A ja mam takie pytanie: czy rozmnażałaś (dzieliłaś) kiedyś narcyzy? Kiedy to się robi? Po kwitnieniu, czy na jesieni?
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Siewki masz przepiękne i w ilości ogromnej ale to Misiunia zbiera całą uwagę.
Ah, żeby Kapitan tak potrafił pojechać na działkę i wrócić ...
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Wróciliśmy z działki trochę za wcześnie, ale żal nam było Misi, której z kolei żal było pójść spać. Pokładała się, ziewała, ale przed snem broniła się jak przed jakim wrogiem. Po powrocie do domu natychmiast zaszyła się w kąciku i śpi jak zabita. Jutro też jest dzień i też ma być taki piękny i cieplutki jak dzisiaj, zatem przygotuję obiadek, który spożyjemy na działce, to może Misia uwierzy, że jej nie zostawimy, a sami dłużej posiedzimy na łonie. Ponieważ w niedzielę nie pracuję, to po raz pierwszy w tym roku oddam się lekturze na świeżym powietrzu.
Zarówno rabaty i ścieżki czyściutkie, dzięki czemu z przyjemnością będzie się nic nie robiło. :lol:


Wandziu - dziękuję, Kochana, za info w temacie epimedium. ;:167 Nie mam doświadczenia z tą roślinką, toteż lepiej zapytać, niż pobłądzić. ;:303
Nigdy nie dzieliłam narcyzów, które u mnie samoczynnie się przerzedzają i zamiast więcej z roku na rok jest ich mniej. ;:222 Każdej jesieni trochę dosadzam. ;:108 Zatem nie podpowiem Ci, kiedy je dzielić. Logicznie byłoby zrobić to po zżółknięciu liści, cebulki pooddzielać i przesuszyć do jesiennego sadzenia. ;:131 Tak myślę, jednak czy dobrze? Nie wiem. ;:218

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Martusiu ;:180Obrazek

Obrazek


Majeczko - dziękuję w imieniu siewek i Misi. ;:167
Miśka od maleńkości była wożona na działkę. Początkowo siedziała w kojcu z siatką nad łebkiem, a gdy się już oswoiła z otoczeniem, została wypuszczona na swobodę. Nie było wesoło, ;:185 nieraz wracaliśmy do domu po ciemku, ponieważ musieliśmy czekać, aż księżniczka łaskawie zechce wrócić z lofrowania. ;:224 Z biegiem czasu nauczyła się reagować na wołanie: "Misia chodź!", ale i tak najczęściej zwlekała z przyjściem. ;:7 Dopiero od trzech lat nie biega daleko, dostojnie spaceruje głównie po swojej działce, a zawołana natychmiast się pojawia. No, ale to już staruszka, więc i nawyki zaczyna mieć inne. ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dobrej, ciepłej, spokojnej niedzieli, Kochani. ;:4 ;:cm ;:cm

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11294
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Bardzo ładne zdjęcia obrazują zasoby Twoich włości wiosną Lucynko ;:215 !.Jest co podziwiać i czym oko pocieszyć! ;:138 ;:215 Pogoda zapewne i u Ciebie dopisała,rośliny rozwijają się w oczach!Piękny czas! :D Miłej niedzieli ! ;:167 ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, Twoja wiosna przegania moją ;:oj , nawet mak u Ciebie już kwitnie :tan . Moim pąki zmarzły i dopiero coś tam się gramoli.
Ciekawa jestem czy coś wykiełkowało Ci z nasionek naparstnicy rdzawej, bo gdyby nie, to chyba znalazłam samosiejkę u siebie ;:333
Twoje pierwiosnki ciągle zachwycają pięknymi bukietami kwiatów ;:138 , zdobiąc wszystkie wypielone rabatki ;:63 .
W sprawie narcyzów, bardzo dobrze poradziłaś Wandzi ;:215 , dodam tylko, że nie rozdzielamy cebul, które same tego nie robią ;:185 . Książkowo, powinniśmy cebule po wykopaniu, wykąpać w środku przeciwgrzybowym, wysuszyć i przechować do czasu sadzenia, kiedy to ponownie potraktować je czymś na grzyba, a kiedy już wyrosną wiosną, opryskać środkiem owadobójczym, bo mucha narcyzowa potrafi nieźle narozrabiać ;:14 . Osobiście nie mogę się pochwalić takimi działaniami i też jakoś mi kwitną ;:333 .
Rozsadzałam już narcyzy w każdej fazie wzrostu, nawet kwitnące, jeśli była taka potrzeba i poza tym, że mogą słabiej kwitnąć w pierwszym roku, nic im nie szkodzi ;:108 .

Pięknej, słonecznej niedzieli ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Marto, serdecznie Ci dziękuję za obszerne wyjaśnienie kwestii narcyzów. Zrobię tak, jak napisałaś. ;:108 Tylko że nie będę niczym opryskiwać, bo nie znoszę zapachu chemii. Może dadzą radę bez tego. :D
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1913
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko. To ta brzoskwinka z pestki u Ciebie kwitnie?
Twoja Misia to ma niezły charakterek. ;:224 Ale widzę że ją kochasz ;:167
I dobrze że trafiła do takiej dobrej pani.
Miłej niedzieli. :wit
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Ale się wybyczyłam na słoneczku! :tan
Zwyczajowo w niedzielę nie pracuję, zatem sporo czasu zmitrężyłam na pogaduszkach sąsiedzkich, trochę poczytałam, pospacerowałam i pobawiłam się z Misią, która pilnowała mnie jak skarbu jakiego. W ogóle nie spała, za to teraz najgłośniejsze trąby by jej nie obudziły.
Szkoda, że jeszcze tylko jutro ma być ciepło, a od wtorku - wierzyć się nie chce - w nocy mogą być nawet przymrozki, a dni z mniej niż połową dzisiejszej temperatury (24*/11*) :shock:


Maryniu - pochwała zdjęć z Twojej strony to niesamowity zaszczyt. ;:167 Przecież ja doskonale widzę wszelkie niedociągnięcia. ;:108
Rzeczywiście pogoda niemal letnia i roślinki ruszyły ostro. Jeszcze jeden dzień i znowu zostaną przystopowane. ;:223
Niedziela była nawet więcej niż miła. Dziękuję. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Martusiu - mak kwitnie bo wylegiwał się w tunelu i dopiero przed trzema dniami wylądował na rabacie, a był już porządnie zapączkowany. W sumie jest ich pięć sztuk, z których tylko jeden zimował na zewnątrz, a pąki już buduje. ;:303
Niestety, oprócz tego maczka nic więcej mi nie wykiełkowało. Ale Kochana, nie kłopocz się wysyłką, nie dokładaj sobie wydatków. A może chciałabyś coś w zamian? :lol:
Pierwiosnki rzeczywiście stanęły na wysokości zadania i to głównie dzięki nim znowu cała działka jest ubarwiona. ;:215
Nigdy nie bawiłam się w wykopywanie narcyzów, raczej w dosadzanie, zatem Twoja rada jest profesjonalna, ;:63 moja to takie gdybanie.
Dziękuję pięknie za cudownie słoneczną niedzielę. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serduszka śliczna.


Wandziu - cieszę się, że Martusia Ci pomogła. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tulipany za płotem zawsze kwitną, nie tylko nie gniją, a wręcz przyrastają. Wniosek? Nie warto drżeć o nie ani im dogadzać.


Kasiu - ta kwitnąca brzoskwinia to stare drzewo, coraz słabsze, dlatego wyhodowałam nowe drzewko z pestki.
Faktycznie w tym roku już ma pojedyncze kwiatki, ale czy one zamienią się w owoce ... ;:218 Zobaczymy.
Miśka ma swoje fanaberie, potrafi się wyzłośliwiać, ale jak nie kochać takiego słodkiego stworzonka. ;:167
Dziękuję za niedzielne życzenie, które spełniło się nawet w ponad stu procentach. ;:196

Obrazek
Tu znęca się nad moją trawką. Trzy razy przegoniona i tak wróciła. A ma swoją, to niedobra. ;:306

Obrazek

Obrazek

Dobrego i, wbrew prognozom, ciepłego tygodnia. ;:3 ;:3 ;:3

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko ale masz dużo kolorów na rabatach. ;:215
Magnolia słodka, od samego dołu ukwiecona. ;:oj
Drzewa owocowe uwielbiam za moc kwiecia.
Wielki szacunek za idealnie uporządkowaną działkę. ;:180
Mam nadzieję, że niedzielę miło spędziłaś na lekturze w słońcu.
Niech tydzień przyniesie wiele dobrych chwil na działce. ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Do siedemnastej było gorąco, potem nagle znacznie się ochłodziło. Najlepsze jest to, że temperatura z 26 zjechała zaledwie do 19 stopni, a nagle zrobiło się zimno. ;:306 W każdym razie natychmiast się ubrałam w cieplejsze ciuszki i szybko zwinęliśmy majdan do powrotu z działki.
Dzisiaj dokończyłam już to, co powinno być zrobione, nawet skopałam ziemię w inspekcie i zasiałam kilka rodzajów kwiatków oraz moją ulubioną wysoką sałatę liściową, sałatę dębową i pietruszkę naciową. Dodatkowo w miejsce zniszczonego przez pędraki klematisa przy kratce posiałam nasturcję pnącą, która w tym roku musi zastąpić powojnik.
Nowy zakupię za rok.
W sumie jestem z siebie zadowolona, bo zrobione mam już wszystko, co planowałam, a nawet ponad plan.
No i działka kwitnie, cieszy oczy i pszczółki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Soniu - magnolia 'Dan Xin' jest jeszcze malutka, dlatego kwiatki ma już od dołu. ;:333 Z biegiem czasu poprowadzę ją w drzewko.
Teraz, gdy większość drzew owocowych kwitnie, jest na działkach najładniej. ;:215
Bardzo się starałam nadrobić wszystkie zapóźnienia i udało się! ;:138 Dziękuję pięknie za docenienie moich starań ;:167
Tydzień wprawdzie zapowiada się nieciekawie, ale nie mam już zaległości, zatem spokojnie mogę sobie nawet ze dwa dni przeznaczyć na domowe obowiązki. ;:303 A prania mi się tyle uzbierało, że z kosza wyłazi na zewnątrz. ;:306
Tobie również życzę dobrego tygodnia mimo wszystko. ;:196

Obrazek

Nareszcie zaczynają kwitnąć narcyzy wielokwiatowe o dużych kwiatach.

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko
Piękną masz już ukwieconą działeczkę.
Ja też każdą ciepłą chwilę spędzam w ogrodzie, robota w domu poczeka na deszczowe dni, które niedługo już nadejdą. Ja w tym roku kupiłam w biedrze powojnik Guernsey Cream z dwoma pączkami kwiatowymi.
Myślę, że w końcu to będzie on.
Fajnie wyglądają te kępy prymulek u Ciebie na rabacie. ;:215
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Zrobiłam sobie dzisiaj dzień wewnętrzny, ogarnęłam dom, zaprzęgłam pralkę do roboty, a jutro na działkę.
Miało u mnie padać. Nie padało. Deszcz przeleciał w nocy, podlał, co było do podlania i popędził gdzieś dalej ;:215 .
Tylko ciepełko gdzieś przepadło, ale mam nadzieję, że się znajdzie. Prawdopodobnie już na długi weekend. Oby!


Ewuniu - już jestem z działki zadowolona. ;:333 Lubię ją kwitnącą różnymi kolorami. ;:303
Jeden powojnik u mnie został zniszczony. ;:174 ;:174 Prawdopodobnie przez pędraki, bo nie miał ani jednego korzonka. W tym roku jednak na jego miejsce wysiałam nasturcje pnące, by ziemia mogła zapomnieć, co tam rosło. ;:108 Wiosną kupię nowego clematisa. Postaram się o jakiegoś niewymagającego specjalnej opieki. ;:7
Dziękuję w imieniu prymulek. ;:196

Obrazek

Niegdyś na wąziutkiej rabacie za siatką miałam tulipany. Później zdecydowałam wyrzucić tam tawułki, które nie chciały kwitnąć, zatem tulipany wykopałam i przeniosłam w inne miejsca. Okazało się, że jakieś cebulki zostały i to one każdego roku ładnie kwitną i przybywa ich, mimo ciasnoty, bo tawułki w tamtym miejscu czują się znakomicie i fantastycznie się rozrosły.

Obrazekpliki jpg

Obrazek

Obrazek

To jest brzoskwinia, którą wyhodowałam z pestki. Po raz pierwszy zakwitła pojedynczymi kwiatkami. Ciekawa jestem, czy będą jakieś owoce...

Obrazek

Obrazek

Tulipaniki - miniaturki.

Obrazek

Obrazek

Do miłego! ;:100 ;:100
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”