Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Dziękuję za piękny pąk makowy! ;:196
Dopiero na Twoim zdjęciu zidentyfikowałam u siebie miejsce zapowiadającej się kamasji!U mnie zaledwie pączki i myślałam,że to kolejna cebulica się zapowiada... ;:333
U mnie grilowanie było wczoraj,grilowaliśmy w trójkę tj.ja z młodszym synem i pies choć jemu wolno było tylko niewielką kromeczkę grilowanego chlebka zjeść.Wcześniej było drugie koszenie trawników.
Miłego pobytu na działeczce i smacznego grilowania z Rodzinką!
Coraz ładniejsze fotki serwujesz Lucynko ;:215 ;:196 ;:97

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, piękne zdjęcia kwitnącej działeczki ;:215 Nic dziwnego, że wszystko tak szybko u Ciebie rośnie i zakwita jak masz takie wysokie temperatury - 27⁰ w cieniu ;:oj u mnie nawet 20 nie ma.
Współczuję pędraków :( u mnie też się trafiają, ale na razie nie widzę, żeby mi coś podgryzały. Za to ślimaki już zeżarły mi dwie chryzantemy ;:124 na szczęście odbijają.
Udanego popołudnia i ciepłej nocki na działce ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Cześć, Lucynko!
Ja też stoję kolejce po deszcz, jest koszmarnie sucho, a to, paradoksalnie, dzięki cudownej pogodzie. Na szczęście jest chłodniej niż u Ciebie, a ja tak lubię.
Nie wiedziałam, że gołębie tak przepadają za buraczkami, a one, spryciule, wiedzą, co dobre ;:224.
Dzięki za sadzoneczki ;:180, troszkę się upiekły w podróży, teraz dochodzą do siebie.
Prymulki Twoje/moje pięknie kwitną, martwi mnie tylko susza, bo one jej nie lubią. Coś muszę wymyślić, żeby zatrzymać wilgoć w glebie, tylko co ;:oj.
W mnogości gatunków nikt Cię nie przeskoczy. Niech Ci wszystko wspaniale kwitnie i raduje Twoje oczy.
Miłego działkowania, buźka - Jagi.

PS. Kwitnienie irysów bródkowych zapowiada się imponująco, więc czuj duch ;:224 .
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Dzień na grillowanie był wspaniały, a to dzięki wiatrowi, na który na ogół narzekam, jednak tym razem jestem mu wdzięczna, chłodził bowiem mocno nagrzane powietrze.
Niestety, noc już taka przyjazna nie była i nad ranem musieliśmy włączyć grzejnik, by, po wygrzebaniu się z ciepłej pościeli, nie zmarznąć.
Natomiast ranek okazał się cudowny, spadł bowiem od dawna oczekiwany deszczyk, który pada do tej pory. Nie jest to ulewa, jest to taki spokojny deszczyk, który powoli wsiąka w ziemię i wspaniale nawadnia działeczkę.
Z uwagi na to, że wraz z napływem deszczowych chmur temperatura powietrza spadła aż o 12 stopni C, zwinęliśmy cały majdan i kotę, po czym wróciliśmy do ciepłego mieszkanka.
Dwukrotnie spenetrowałam całą działkę i stwierdziłam, że roślinki się cieszą z wody, ptaszki w małpim gaju cieszą się z deszczu, tylko pszczółki pozostały w ulach, a ślimaki nie wypełzły na zewnątrz. Przed kilkoma dniami całą działkę obsypałam niebieskimi granulkami, co prawdopodobnie przetrzebiło populację tych paskudów. Będą nowe na pewno, ponieważ sąsiedzi z nimi nie walczą. Ucieszyła mnie też, co wprost niewyobrażalne, obecność krecich kopczyków na jednej z większych rabat. Kopczyki niewielkie, rośliny nie są wykopane, zatem krecik tylko pędrakami się zajada i niczego nie niszczy. Niech sobie używa, maleństwo. :tan


Ewuniu - miło mi czytać tak pochlebne opinie o moich i M podopiecznych. :lol: Dziękujemy! ;:180 ;:180
Pomidory, które przeznaczyłam do gruntu, też jeszcze czekają na wysadzenie, a trzymam je w tunelu, bo tam najbardziej im się podoba, tam dopiero zaczęły porządnie rosnąć i nabywać masę. ;:303
U mnie na razie spokój ze ślimakami, ale nie mając dla nich ani krzty litości, całą działkę obsypałam niebieskimi granulkami. ;:134 Wystarczy, że pędraki grasują, a efekty ich działania są widoczne dopiero, gdy roślina umiera. ;:174
Dobrego tygodnia, Ewuś. ;:167

Obrazek

Obrazek

Maryniu - kamasja to taka dowcipnisia. ;:7 U sąsiadki już niemal przekwita, a moja dopiero zaczęła.
Grillowanie udało się w stu procentach, dziękuję. ;:167
Dziękuję również za słowa uznania dla moich fotek, ;:180 tym bardziej, że sama widzę, jak są niedoskonałe. :lol:
Dobrego tygodnia, Maryniu. ;:196

Obrazek

Obrazek

Halszko - kochana jesteś, dziękuję. ;:167
Ze ślimakami na działce sama się rozprawiłam, za pędraki wziął się pan kret, którego nie gonię, bo nawet jeśli jakąś roślinkę wykopie, to sobie ją z powrotem wsadzę, ale ile pędraków skonsumuje, tyle odzyskanych roślinek! ;:215
Twoje życzenia spełniły się w całości, dziękuję ;:180 i dobrego tygodnia Ci życzę. ;:196

Obrazek

Obrazek

Jagi - mam nadzieję, że dostąpiłaś zaszczytu spotkania z deszczem, który podlewa Twój ogród. ;:204
Sadzonki sobie poradzą, a jeśli poleje je woda z nieba, będą jak nowe. ;:333
Nie jest łatwo zatrzymać wilgoć, zatem nie ma innego wyjścia, trzeba podlewać. ;:7 Pierwiosnki dobrze sobie radzą w większym półcieniu, gdzie dłużej mają wilgotne podłoże. ;:108
Kochana, znam wiele ogrodniczek, które uprawiają na swoich działeczkach czy w ogródeczkach ogromnie dużo gatunków roślin. Tych to dopiero nie da się przeskoczyć! :heja
Irysy będę podglądała z uwagą. ;:219
Działkowanie odbywa się zgodnie z Twoim życzeniem, za co serdeczne dzięki ;:167 A buziaki odwzajemniam z nawiązką i życzę dobrego tygodnia. ;:196 ;:196

Obrazek

Obrazek


Niech kolejny majowy tydzień przyniesie Wam dużo radości. ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Ojojoj! To moje palenisko pewnie jest nie pocieszone, bo mnie się jeszcze nie udało grillować w tym roku :oops: :oops:
Krecik :D
Cieszę się, że masz upragniony deszcz. Tym jeszcze szybciej wszystko bujnie w ogrodzie. ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

No proszę u ciebie już mak kwitnie.
U moich jeszcze paki małe.
Czosnek niedźwiedzi i u mnie kwitnie. Lubię jego listki sobie podjadać. Zaraz nam zaniknie.
Piękne kolorki irysków :)
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, jak te kopczyki są takie małe, to czy aby nie gryzoń jakiś? ;:14 . Sprawdź, czy tunele idą bardziej pionowo czy poziomo, to może być karczownik, a on pędraków nie jada! ;:185 .
Bożykwiat daje popis ;:138 i maki masz piękne :tan .
Już żadnego ochłodzenia! ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, też bym się przyglądała tym małym kopczykom, czy to aby na pewno krecia robota ;:7 Nie chcę głośno wymieniać z imienia tego jegomościa co takie nieregularne kopczyki robi ;:124
Widzę na mapie pogody, że u Ciebie nie pada, u mnie od wczorajszego popołudnia ciągły deszcz, już zaczyna chlupać pod butami ;:223
Zimno się zrobiło, dziś uciekłam z balkonu z pomidorami i ogórkami do pokoju ;:145
Lucynko, ciesz się dobrą pogodą i tzymaj się zdrowo. Buziaki ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko irysy bordowe piękne i bożykwiat wspaniale kwitnie. ;:oj
Kwiaty czosnku niedźwiedziego też urocze. Pierwszy raz też je u siebie zobaczyłam. :tan
Deszcz i chłód właśnie dotarł do mnie. Z deszczu się cieszę, ale z zimna już nie.
Dobrego tygodnia. ;:3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Wtorek był taki piękny, taki cieplutki, że nie chciało się do domu wracać, w nocy spadł porządny deszczyk, a od rana dzisiaj powróciło ciepełko. Jednak nie utrzymało się do wieczora, około godziny siedemnastej zrobiło się jakoś chłodno, a gdy spojrzałam na termometr, aż zaniemówiłam, bo w krótkim czasie temperatura spadła z 23 stopni do stopni 14.

We wtorek Misia miała spotkanie pierwszego stopnia z mieszkającym na działkach kocurkiem i, uciekając przed nim, dość dotkliwie zraniła sobie łapkę. Przeleżała na kocu, nawet jeść nie chciała. Mam na działce nalew na kicie pszczelim i choć to dosyć bolesne, wysmarowałam jej tym chorą łapkę i dzisiaj już nawet trochę pospacerowała po swojej działce.

Wczoraj wsadziliśmy wszystkie gruntowe pomidorki. Niestety, trzy musieliśmy dokupić.
Dzisiaj wsadziłam też zakupione na ryneczku selery oraz pory i ... nie wytrzymałam! ... kupione tamże gazanie.
Trochę przesadzałam i pikowałam siewki, które samoistnie się pokazały. Wsadziłam też do wiszących doniczek przywiezione z ryneczku supertunie. A zmęczyłam się przy tym jak nie ja. ;:306

Pomidorki rosną na dwóch poletkach. W sumie jest ich 28, a w tunelu 17.

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia tunelowym nie zrobiłam.


Beatko - my zawsze zaczynamy grillowanie w okolicach imieninowo - urodzinowego święta M.
Krecik już się wyprowadził i teraz grasuje u sąsiadki. ;:333
Deszczu spadło w sumie dość dużo i cieszę się, że na razie zrobił sobie przerwę, ;:303 ale znacznie się oziębiło. :?

Obrazek

Obrazek

Aniu - maki wzięły się do roboty i już zdobią działeczkę. ;:215 Zaczęły takie od Martusi, co to zapomniałam ich nazwę, ;:7 a teraz już moje bylinowe dają popis. ;:63
Dziękuję w imieniu irysków. ;:167

Obrazek

Obrazek

Martusiu - nie znam się specjalnie na nawykach karczownika, ale M sprawdzał dokładnie i autorytatywnie stwierdził, że to kret. :lol: Trochę mi żal, że wyprowadził się do sąsiadki, bo nie zdążył skonsumować wszystkich pędraków. ;:108
Bożykwiaty mam w trzech miejscach i w dwóch odcieniach różu. ;:333 Bladoróżowy dopiero zaczyna rozwijać pierwsze pączki
Maki to ja mam piekne głównie dzięki Twojej hojności. ;:167 ;:167 Tylko zapomniałam ich nazwy odmianowej, a skleroza zapomniała mi zapisać. ;:306
Właśnie się u mnie ochłodziło, ale zdaje się, że od piątku będzie już coraz cieplej. ;:303

Obrazek

Obrazek

Halszko - M stwierdził, że to jegomość kret, dlatego bardzo żałuję, że wyniósł się do sąsiadki. ;:131 Pędraki zostały niezjedzone. ;:222
Deszcz miałam w nocy, dzień był cieplutki i nawet z prześwitami słoneczka, ;:3 ale tylko do ok. siedemnastej. Później nastał taki ziąb, że zwialiśmy do domu. :oops:
Moje ogórki mieszkają tymczasowo w tunelu, a pomidory już wszystkie na swoich miejscach. ;:215 Tylko cukinie, które tak ładnie mi wzeszły i nawet listki właściwe już miały, z niewiadomego powodu padły wszystkie. ;:222
Od piątku ma już być ciepło, zatem sobie poczekam, a jutro pójdę na ryneczek. Sama. Z M trudno jest cokolwiek wypatrzeć. Zawsze mu się spieszy. ;:112
Buziaki odwzajemniam, ;:196

Obrazek

Obrazek

Soniu - dziękuję za miłe słowa pod adresem moich podopiecznych. ;:167
U mnie też zimno, ale deszcz zrobił sobie przerwę. Mam nadzieję, że jeśli nawet popada, to w nocy, jak wczoraj. ;:333
Pozdrawiam cieplutko. ;:196

Obrazek

Ostatnie tulipany.

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Lucynko , fajnie, że i tobie grilowanie się udało.
U mnie też troszkę ogniskowo było.
Pomidorków nie liczyłam ale tez ich trochę posadziłam.
Piękne te twoje iryski, psi ząb tak ? Też bardzo ładny. Kwitnące drzewa i krzewy wyglądają cudnie.
I chabry i maki już ci kwitną. oj to szybciej niż u mnie.

pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Miało być cieplej, jest dużo zimniej niż wczoraj. Tuż po południu temperatura tak spadła, że oboje z M zmarzliśmy, a i Misia nie wychodziła spod koca, zatem spakowaliśmy się i wróciliśmy do domu. Jeszcze się nie rozgrzałam. ;:oj
Miałam sadzić sadzonki ogórków i cukinii, ale zrezygnowałam. A ziemia jest idealnie gotowa do sadzenia, bo spadł niewielki deszczyk. Tylko jedna przeszkoda: ziąb potworny. ;:145
Fasolka wschodzi, a ona też lubi ciepełko. Czy ten maj wreszcie pozwoli się nim cieszyć?
Wsadziłam tylko zakupione wczoraj kwiatki i na nic więcej nie miałam ochoty.

Obrazek

Obrazek
Takie dalijki sobie kupiłam. Jest jeszcze trzecia, ale nie ma kwiatka.

Obrazekhostowanie zdjęć

Obrazek
A takie pożeracze owadów dostałam.


Aniu - nie mam psizębu. ;:185 Miałam, ale zginął podczas zimy. Pewnie zgnił. ;:174
Które kwiatki skojarzyły Ci się z psizębem?
Są kwiatki, które zakwitły dość wcześnie, ale są i takie, które powinny kwitnąć, a jeszcze się ociągają, np. serduszki. Dopiero dzisiaj zobaczyłam pierwsze oznaki u białej serduszki, różowa jeszcze śpi.

Obrazek

Dziękuję, Aniu, za pochwałę moich kwiatków. ;:167
Pozdrawiam cieplutko. ;:196


Zakwitł bladoróżowy bożykwiat.
Obrazek

Przybywa kwiatków azalii i rododendronowi.
Obrazek

Obrazek

Pięknie prezentują się majestatyczne pierwiosnki japońskie.
Obrazek

Zaczyna rutewka różowa i biały chaber.
Obrazek

Obrazek

Kwitną czosnki.
Obrazek

Obrazek

Młodziutkie, trzyletnie borówki amerykańskie całe obsypane kwiatuszkami.
Obrazek

Miłego weekendu, Kochani. ;:114

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko
Bożykwiat, iryski i dalie piękne.
Ja dopiero pomidorki będę sadzić do gruntu po niedzieli.
Rodki i azalie teraz mają swoje 5 minut.
Różowa rutewka ;:333
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”