Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!jakiś dziwny dzisiaj dzień. Rano było chłodno, około południa zrobiło się cieplutko, a w okolicach siedemnastej wrócił wiatr, w dodatku bardzo zimny, słońce schowało się za chmury, zrobiło się potwornie zimno. Nawet Misia zwiała z penetracji sąsiednich działek i schowała się w altanie pod koc. Szybciutko zwinęliśmy majdan i uciekliśmy do ciepłego mieszkania Marzyłam, by z tych chmur spadł deszcz, ale to marzenie ściętej głowy. Nawet kropla nie spadła,
natomiast wróciło słoneczko.
W sumie piątek strawiłam na pogaduchach z sąsiadkami i nic nie zrobiłam, a warzywnik czeka na zagospodarowanie.
Pewnie jeszcze poczeka. Musi być ciepło, by chciało mi się coś robić.

Ostatni kwiatek sasanki, pierwszy rododendrona.

Obrazek

Obrazek


Beatko - Tobie podlewa i podlewa, ;:333 a mnie deszcze omijają szerokim łukiem. Natomiast słońce i wiatr dosuszają już i tak suche podłoże. ;:223
Sadziłam więcej tulipanów w biało - czerwonych barwach, ale ich nie ma. ;:185 Cieszę się, że tych kilka się uchowało. ;:303

Obrazek

Jagi - niestety, susza aż w zębach trzeszczy. ;:145 Na szczęście działka to nie ogród i wystarczy godzinka, by całą dokładnie podlać. ;:333
Orlaję masz jak w banku. Szwajcarskim. Pojedzie do Ciebie po niedzieli. :lol: A irysom przyjrzę się dokładnie. Może uda mi się wygospodarować jakąś miejscówkę godną tych pięknych kwiatuszków. ;:204
Buziaki odwzajemniam. ;:196

Obrazek

Ewuniu - nasz sąsiad ma aktualnie trzy ule pszczółek. Pełno ich i na naszej działce, co cieszy, bo nie ma wspanialszych zapylaczy, a choć mają bardzo duże poidełko w pobliżu uli, to przecież latają dalej i właśnie w moim poidełku aż roi się od pszczółek. ;:303 Wczoraj przed wieczorem poidełko było puste, choć rano wlałam świeżą wodę.

Obrazek

Maryniu - mam to szczęście, że za wodę nie płacę, zatem też nie żałuję jej swoim roślinkom, dzięki czemu nie mogą narzekać na niedosyt płynów. :D
Dziękuję za dobre życzenie i Tobie wzajemnie życzę słonecznej i ciepłej aury. ;:196

Obrazek

Soniu - też się zastanawiam nad większą ilością poidełek, bo nie tylko pszczółki są spragnione, a ptaków nie dopuszczają. :oops: Podejrzewam wprawdzie, że gdy pszczółki idą spać, ptaszki korzystają, bo rano zawsze poidełko puste, ale w ciągu dnia też chętnie by się napiły. ;:108
Tam, gdzie są dzieci, nie może zabraknąć ogrodowych gadżetów. ;:333 U nas dzieci nie ma, zatem wolę przeznaczyć każde wolne miejscy na kolejne kwiatuszki, które bardzo kocham. ;:167
Antoś też kocha naturę, skoro dokarmiał ptaszka. Ucałuj maluszka. ;:168
Dziękuję za słońce, ;:196 ale gdyby jeszcze jakiś deszczyk się trafił....

Obrazek

Aniu - dziękuję za pochwałę moich kwiatków. ;:168
Ostatnio walczę z M o fusy, bo on zafiksował się na punkcie borówek amerykańskich i chciałby wszystkie fusy im przeznaczyć, ale nie ma zmiłuj ;:185 Moje hortensje też muszą swoją porcję dostać. Ostatnio zaangażowaliśmy syna, który oczyszczając ekspres do kawy, ma obowiązek fusy dla nas zostawiać. ;:306

Obrazek


Obrazek

Tulipanki 'Flava' w drugiej odsłonie.

Obrazek

Przebogato kwitnie i pachnie akebia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam trzy różne epimedia, a kwitnie tylko jedno.

Obrazek

Obrazek

Kwitnie pełnik europejski i pierwsza konwalia majowa.

Obrazek

Dobrego, słonecznego i cieplutkiego weekendu, Kochani. ;:3 ;:3 ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Doczekałam się deszczu. Pada od samego rana, tylko jednocześnie zrobiło się potwornie zimno, w związku z czym działki dzisiaj nie odwiedziłam. Wybrałam się więc do marketu ogrodniczego. W planie miałam jedynie zakup trutki na ślimaki, ale przecież nie da się wyjść z niemal pustymi rękoma, zatem dokupiłam jeszcze jednego koleuska i maka wschodniego kwitnącego białym kwieciem.
Ponieważ nie byłam tam, gdzie kwitnień dużo, wstawię zdjęcie hibiskusa pokojowego kwitnącego na parapecie.

Obrazek

Miłej niedzieli, Kochani. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko :wit
U mnie też dziś od rana zimno się zrobiło, a od południa zaczęło lać jak z cebra. W dodatku przytkał mi się odpływ z beczki i woda przelewała się wierzchem prosto pod dom zanim opanowałam sytuację byłam cała zmoczona. Wróciłam do domu trzęsąc się z zimna. Obawiam się czy nie skończy się przeziębieniem.
Na razie przespałam całe popołudnie, a obudziwszy się o 7 nie mogłam się połapać czy to 7 rano czy wieczorem ;:7
Pięknie rozkwitają już kwiatki późnej wiosny ;:215 Rododendron jakiś wczesny, moje mają małe pączki, i konwalie już pokazały swoje delikatne kwiatuszki. Śliczne epimedium, iryski i brateczki w dużej ilości ;:138
Domowy hibiskus długo Ci już kwitnie i ma bardzo ładny kolorek ;:108
Dobranoc Lucynko, miłej niedzieli ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, no i doprosiłaś się deszczu ;:108 , tylko po co on pada nawet u mnie i taki zimny, a nie cieplutki, majowy? ;:124
Teraz najwyraźniej u Ciebie jest cieplej, bo moim konwaliom dopiero rosną pączki, a i Franceska jeszcze nie kwitnie ;:oj .
Epimedia może jeszcze zakwitną, pewnie jakieś późniejsza ;:333
Śliczna sadanka, a iryski ;:oj
Akebia cudna :tan , wygląda na potężne pnącze ;:oj . Myślę o niej od dawna i być może wreszcie do mnie trafi, chociaż już dwa tygodnie temu dostałam wiadomość, że jest przygotowana do spakowania i ciągle cisza ;:185 .
Działeczka podlana, to tylko ciepła i słoneczka dla roślinek ;:196 .
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Pogoda dalej nie rozpieszcza i mimo że deszcz już nie pada, a nawet słoneczko często zza chmur wygląda, to i tak jest zimno z powodu mroźnego wiatru. Jednak musiałam zajrzeć na działkę, bo sadzonki wywiezione do tunelu wymagają ciągłej troski. Nie zmarzłam, bo nie zdążyłam, ale też nie mogę powiedzieć, że było mi cieplutko.
Oczywiście nie odmówiłam sobie przeglądu roślinek na rabatach.

Obrazek

Zaczynają kwitnąć inkarwille, pierwiosnki japońskie, przybywa kwiatków bodziszkowi żałobnemu i kuklikom.

Obrazek

Obrazek

Obrazekphoto sharing

Obrazek

Obrazek

Pierwszy mak tuż, tuż...

Obrazek

A moja perowskia straciła jedną trzecią swojej objętości. Ktoś postanowił mi ją uszczuplić. I tak cieszę się, że nie przytulił całej. ;:303

Obrazek


Halszko - o przeziębienie w takich warunkach pogodowych nietrudno. ;:oj ;:oj Mam nadzieję, że zaaplikowałaś sobie przynajmniej wit. C w dużej dawce ;:204 .
Rododendron dalej ma ten jeden kwiatuszek, zapewne on też czeka na ciepełko, ;:3 a jest to wczesna odmiana, niestety NN.
Moje kwitnące podopieczne serdecznie dziękują za słowa uznania. ;:180
Domowy hibiskus przez pewien czas odpoczywał, by zbudować nowe pączki, a ma ich dość dużo i coraz więcej kwiatków rozwija równocześnie. ;:215
Zarówno noc była zgodna z Twoim życzeniem i niedziela okazała się w sumie dość miła, za co pięknie dziękuję. ;:167 ;:167

Obrazek

Obrazek

Martusiu - właśnie, majowy deszczyk - dobry deszczyk, ale ciepły deszczyk, a tu kicha ;:222 Mimo wszystko cieszę się, że w ogóle popadało. ;:303
Podczas gdy u Ciebie niemal codziennie padało, u mnie grzało słoneczko, toteż niektóre roślinki przyśpieszyły, ;:131 ale przyśpieszyły też kwitnące i już zaczęły kończyć pokaz, np. narcyzy czy korony. :oops:
Akebia szybko rośnie, a najlepsze jest to, że nie traci liści na zimę. ;:215
Dziękuję za ciepłe słowa pod adresem moich kwiatuchów. ;:180
Słoneczko od południa już się nawet za chmury nie chowa, zatem jest nadzieja, że w poniedziałek dogrzeje roślinki. ;:3
Niech i Twój ogród dozna cieplutkiego słonecznego pocałunku. ;:196 ;:196

Obrazek

Obrazek


Niech Wam majowe słoneczko ozłoci cały tydzień. ;:3 ;:3 ;:3 ;:3

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Nie wiedziałam ,że akebia tak wcześnie kwitnie. Fajnie.
Piękne epimedium.
I pełniki , tak ??
Twoje pierwiosnki wciąż pięknie nadal kwitną i cieszą.
Ja swoich kilka podzieliłam i przesadziłam .
Hmm , czy to znaczy , że ci ktoś perowskia podkopał i ukradł ?? ;:oj

Tobie też Lucynko dużo ciepełka i słoneczka życzę ;:196 ;:167
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, działeczka faktycznie bardzo kolorowa.
Tyle masz pięknych kwiatów.
Pogoda dzisiaj faktycznie nie rozpieszczała, ale po południu nawet zrobiło sie ciepło.
Mam nadzieje, że to był ostatni taki zimny dzień, czego Tobie i wszystkim życzę
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, Twoje Bożykwiaty już kwitną ;:oj i mają jeszcze tyle pączków :tan . Moim coś zaszkodziło i ani jednego pączusia nie widzę ;:145 .
Kukliki, pierwiosnki kwitną na bogato ;:138 , iryski rozkwitają i mak już pokazuje kolorek :heja .
Pięknie, majowo rozkwita każda rabatka ;:63 ;:63 ;:63
Niech je słoneczko dogrzewa, a deszcze nie niszczą, najwyżej sobie podlejesz ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Przepiękny poniedziałek dał mi potężny impuls do działania. W związku z tym trochę poprzesadzałam, m.in. narcyzy, którym miejsce nie bardzo odpowiadało, bo cała duża kępa wydała jeden kwiatek. Mam nadzieję, że nic im się nie stanie. Stanęły na baczność. Zmieniłam też miejsce tojadowi, bo miał za dużo cienia.
Wysadziłam na rabaty złocienie, dziewięćsiły i zawilce od sąsiadki, posadziliśmy pomidory w tunelu oraz zasiałam buraczki i fasolkę szparagową. Świetnie się dzięki temu wysiłkowi czuję i mogłabym jeszcze góry przenosić. :tan

Dostałam dzisiaj przepis na miksturę do podlewania ogórków. Podobno ma zapobiegać chorobom i korzystnie wpływać na owocowanie.
Jeśli ktoś zechce skorzystać, to podaję przepis.
Do pół litra przegotowanej i ostudzonej wody wsypać jedną łyżeczkę kurkumy i jedną łyżkę sody oczyszczonej. Wymieszać i odstawić na dwie godziny. Następnie rozcieńczyć w trzech litrach wody i podlać ogórki.
Podlewać tym co dwa tygodnie.


Aniu - akebia wcześnie kwitnie, a na zimę nie traci liści. ;:333
Na razie kwitną tylko pełniki europejskie, chiński dopiero zbiera się do pokazu. ;:108
Pierwiosnki już po kolei zaczynają przekwitać, a skoro co najmniej przez tydzień ma być słoneczna i bardzo ciepła pogoda, to i one przyśpieszą zakończenie kwitnienia. :|
Dobrze odczytałaś sprawę perowskii, rzeczywiście złodziej podzielił się ze mną moją własną roślinką. :lol:
Dziękuję za miłe słowa ;:180 i dobre życzenie, które odwzajemniam. ;:167 ;:196

Moje hosty w wersji maxi jeszcze praktycznie w powijakach i tylko ta jedna poszybowała w górę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gosiu - zdaje się, że te kolorowe kwiaty wiosenne teraz szybko przekwitną i znowu więcej będzie szarości niż barwnych plam, ale do lata niedaleczko, więc te szare plamy długo nie będą straszyły. :lol:
Bardzo Ci dziękuję za dobre słowa na temat mojej działeczki. ;:167 ;:196
A co do pogody, to zdaje się, że wraca cieplutki maj. ;:3 Niech wraca, bo bardzo go brakowało. ;:303

Hosty w wydaniu mini znacznie lepiej sobie radzą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tulipany jeszcze kwitną, ale nie potrwa to już długo.

Obrazek

Martusiu - w tym roku bożykwiaty zebrały się w sobie i widzę ogromne chęci do kwitnienia. ;:333 W ubiegłym roku kwitły słabiej. Może one tak co dwa lata? ;:218
Dziękuję pięknie w imieniu moich kwiatuszków ;:167
Dziękuję też za słoneczko, które dzisiaj dogrzewało i podobno ma tak dogrzewać przez co najmniej tydzień. ;:167 ;:196

Korony już na ostatnim wydechu.

Obrazek

Ostatnie, nie ścięte jeszcze kwiatki ciemiernika.

Obrazek

Obrazek

Szkudniki jeszcze sobie używają do woli. Wkrótce zdecydowanie im tego zabronię.

Obrazek


Ponieważ czekają nas prawdziwie majowe pogody, to życzę Wam dużo sił do ogrodowych prac.

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Ty się dzisiaj ucieszyłaś ciepełkiem i ;:3 a u mnie niemożebny ziąb i urywający głowę wiatr ;:oj ...Mam nadzieję na jutrzejszą poprawę pogody...Działeczka czyściutka i kolorowa u Ciebie ;:138 ;:333 Szkudniki z godnością i z rozmysłem przechadzają się po włościach... :) Sielanka! ;:138
Miłego tygodnia ;:97 Lucynko! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Czy są jakiekolwiek wiosenne kwiaty, których by nie było na Twojej działeczce, Lucynko?
Mam wrażenie, że dosłownie wszystko, co tylko kwitnie o tej porze roku, zebrało się w Twoim ogródku.
Jest przepięknie! Stworzyłaś wspaniały wiosenny żywioł, bardzo radosny i bardzo ładny.
Tym ładniejszy, że ożywiony żywymi stworzeniami, w postaci eleganckiej Misi i gołąbków.
Zarówno kota, jak i ptactwo dodają ogrodowi oryginalności.
Ale zaciekawiło mnie, czego niebawem zabronisz gołębiom?

Czytam, że posadziłaś już pomidory w tunelu. Gratuluję, masz już spokój z rozsadą.
Moje pomidory będą rosły w odkrytym gruncie i nie mogę ich jeszcze posadzić, bo noce są przeraźliwie zimne. Latam więc z nimi do ogrodu i z powrotem, żeby się hartowały. A chętnie bym się pozbyła tej absurdalnej czynności.

Maj bardzo piękny, ale suchy, zimny i z palącym słońcem.
Życzmy więc sobie ciepłego majowego deszczyku.
Pozdrawiam Ciebie, gołąbki i Misię ;:167
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko Mój ciemiernik wczoraj obcięty tak przy okazji podwiązywania piwonii tulipany faktycznie to końcówka u mnie tak samo czas na inne kwiaty które czekają w kolejce. Z tą pogoda to masakra oby lato nie było takie paskudne bo nic z niego nie będzie. Pozdrawiam życzę słoneczka i miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Wspaniała majowa pogoda dała mi taki impuls do działania, że dzisiaj już niemal na twarz padałam, wobec czego wcześniej wróciliśmy z działki, ale M pojechał raz jeszcze, bo brzoskwinie, pomimo dwukrotnego oprysku, złapały kędzierzawość liści. Fatalnie wyglądają, a we dnie pszczółki latają i oprysk może być wykonany dopiero wieczorem.
Poszłam na całość i wysadziłam już wszystkie jednoroczne kwiatki przechowywane najpierw w domu, później w tunelu.
Pomidorków gruntowych jeszcze nie wysadziłam. Tu wolę być ostrożna. Podobnie czekam z wysadzeniem z doniczek sadzonek ogórków i cukinii. Jednak "zimna Zośka" gdzieś z tyłu głowy blokuje zapędy.
Misia ma już przesyt działki i od wtorku głównie śpi, a wczoraj przyniosła nam do altany prezent w postaci myszy.
Położyła ją na środku i poszła spać. Na szczęście mysz była martwa.

Obrazek

Zakwitł stopowiec...

Obrazek

... i drugie epimedium.

Obrazek

Obrazekpic upload

Kwitną niskie irysy i zawilce wielkokwiatowe.

Obrazek

Obrazek


Maryniu - ostatnio cieszę się wręcz upałem. ;:333 Na działce od dwudziestu do dwudziestu trzech stopni i nawet wiatr nie chłodzi, choć dość mocno wieje. Moja działka położona jest w takiej niszy, że zanim wiatr do niej dotrze, wytrącany jest z prędkości przez wysokie drzewa w "małpim gaju". ;:303
Staram się ;:306 jak mogę, by na zdjęciach zielska nie pokazać, jednak nie zawsze mi się ta sztuka udaje. ;:306
Szkudniki wkrótce będę goniła bez litości, by nie powyciągały siewek, szczególnie ulubionych przez nie buraczków. Dzisiaj zauważyłam, że przerzedziły mi mocno siewki werbeny patagońskiej. ;:219 Wprawdzie za dużo jej wzeszło, ale resztę gołębie muszą mi już zostawić. Zamontuję tam ze dwie plastikowe reklamówki na kijach, to może się przestraszą. ;:218
Dziękuję, Maryniu za wszystkie miłe słowa i życzenie. ;:196
Tobie też życzę słonecznego cieplutkiego maja . ;:167

Obrazek

Obrazek

Lisico - niestety, nie wszystkie wiosenne kwiatuszki są chętne ze mną współpracować. Jest takich jeszcze długa lista, jednak musiałam z nich zrezygnować. :lol:
Jesteś niezwykle miła dla mojego malutkiego ogródeczka i wszystkiego, co się w nim znajduje. ;:167 Dziękuję pięknie. ;:180

Gołębiom zabronię łażenia po niektórych rejonach działki, a stanie się to z chwilą pokazania się siewek buraczków, które są ich przysmakiem. ;:224
W ubiegłym roku sąsiadowi zniszczyły całą grządkę tego warzywka. ;:222 Zapomnieliśmy uprzedzić o tej wadzie gołębi. Na szczęście sąsiad lubi gołąbki i nie wnosił zastrzeżeń. ;:333 Daliśmy mu całą torebkę buraczków do ponownego wysiania i pilnowaliśmy, by ptactwo nie przysiadało na sąsiedniej działeczce. ;:108

Posadziłam tylko pomidory szklarniowe, których jest mniejszość, zdecydowanie więcej sadzimy pod chmurką, bo nie ma to jak pomidorki dojrzewające w słoneczku. ;:215
Biegania z sadzonkami wtęiwewtę mogę Ci tylko współczuć. ;:168 Moje gruntowe mieszkają w tunelu na stole i tam czekają na wysadzenie.
Maj u mnie już bardzo ciepły, tylko suchy, niestety. :oops: Na szczęście mam dobrą, nie uzdatnianą wodę do podlewania, prosto z pobliskiej rzeczki i prawie za darmo. ;:303
Deszczyk przyjęłabym z radością, bo jednak co woda z nieba, to nie wężowa. ;:131 Niech zatem popada u mnie i u Ciebie, i u wszystkich wyczekujących. :D

Pozdrawiam wzajemnie, również w imieniu Misi oraz gołąbków. ;:196

Obrazek

Obrazek

Alu - czy ja dobrze rozumiem, że u Ciebie maj jeszcze straszy zimnem? ;:oj U mnie już cieplutko.
Pozdrawiam wzajemnie i życzę Ci cieplutkiego, słonecznego maja. ;:196 ;:3

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”