Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko :wit
Piękne uprawy masz na parapetach a najbardziej chyba zaskoczyły mnie żeniszki. Moje białe powschodziły już dawno i siedzą jak zaklęte i widzę, że coraz to ich ubywa :cry: Nic a nic nie rosną, nie nadają się do pikowania i pewnie nic z nich nie będzie ;:145
Moje begonie też już powypuszczaly kiełki, a jedna nawet spory pędzik. Przy okazji sprawdzania dlaczego jedna bulwa już się obudziła a dwie inne jeszcze nie, okazało się, że wsadziłam je odwrotnie, tzn. do góry nogami ;:223 Jakoś tak nie jest to dla mnie oczywiste gdzie nogi, a gdzie głowa u begoniowej bulwy ;:306 Teraz już wiem, że ma być wgłębieniem do góry, ale czy będę o tym pamiętać w przyszłym roku ;:7 ;:7
Dobrego tygodnia Lucynko i niech ta zima wreszcie sie wynosi ;:134
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko,
Ciekawa sprawa.
Siałam swoje pomidory 4 marca, tak jak Ty.
Twoje wykiełkowały i zdążyły się już nawet wyciągnąć, a moje nawet nie wynurzyły się z ziemi.
Co więcej, nic nie wskazuje na to, by kiedykolwiek zechciały się wynurzyć...
Czy w sianiu pomidorów jest jakaś wiedza tajemna, o której nie wiem?

Pozdrawiam, życzę szybkiej wiosny!
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, wielkie brawa dla Twoich popikowanych roślinek ;:63 Domowe umilacze ;:333
Tęsknimy za cieplejszymi dniami ze słońcem, bo przedłużająca się zimnica mocno dołuje. Prognozy na ten tydzień są optymistyczne, to może wreszcie coś podziałamy, czego życzę Ci z całego ;:167
Ciepłego, słonecznego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, hibiskus z pewnością jest domową rośliną ;:333 .
Poszukaj wiadomości o uprawie róży chińskiej, bo tak się go nazywa, może tak znajdziesz sposób na niego. Z pewnością nie możesz go wystawić na swój gorący balkon, bo nie zniesie bezpośredniego słońca.
Piękne krokusiki Advance już zakwitły :tan , a ja swoim-Twoim ;:167 zaglądam w szczypiorki i nie mogę się doczekać pączusiów ;:65 .
Chyba muszą się odbudować po przesadzeniu, albo tęsknią za rodziną ;:174 .
Niech słoneczko Cię nie opuszcza i wreszcie przyniesie ciepłą wiosnę! ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Planowałam wypad na działkę. Po cichutku, żeby nie zapeszyć. I co? I bzdo! Od rana chmury, leje i wieje. ;:145
Temperatura wprawdzie dosyć wysoka, ok. 10*C, ale co z tego, skoro paskudna pogoda nie pozwala na działkowanie.
Żeby nie mitrężyć czasu na próżno, przygotowałam ziemię i doniczki dla pomidorków, które wkrótce powinny dostać listki właściwe i domagać się pikowania. M złożył mi regalik, który stanął na parapecie zamykanego pokoju. A! Jeszcze celozje grzebieniaste dostały już własne doniczki. Ogólnie jestem z siebie zadowolona, tylko niezrealizowanego wyjazdu na działkę żal.


Halszko, ja też miałam wątpliwości, czy żeniszki się wygrzebią i czy w ogóle zechcą rosnąć. Wzeszły bardzo nierówno i tylko sześć nadawało się do pikowania. Na szczęście ładnie się przyjęły i ruszyły z kopyta. ;:333 Trudno powiedzieć, jaka jest przyczyna. Zawsze miałam wysyp żeniszków, nigdy dotąd nie grymasiły tak jak w tym roku. ;:108
Z begoniami też mam zawsze zagwozdkę i długo się z nimi bawię, zanim przypomnę sobie, że one do góry nogami muszą być wsadzone. ;:306
Zima zapewne niedługo nas opuści, ale póki co, u nas leje i wieje. Niech choć Tobie słoneczko nie odmawia swoich złocistych promieni. ;:167

Lisico - ciekawa sprawa z Twoimi pomidorkami. Może głęboko siałaś, w związku z czym wzejdą później. Ja nie kieruję się podpowiedziami, sieję płytko, tzn. przysypuję nasionka ok. 1 - 2 milimetrami ziemi. Kuwetki szczelnie przykrywam i stawiam nad grzejnikiem.
Żadnej wiedzy tajemnej tu nie ma, a jedynie własne obserwacje i doświadczenie. :lol:

Pozdrawiam wzajemnie i również życzę wiosennej pogody. ;:196


Dorotko350 - dziękuję w imieniu moich podopiecznych. ;:167
Prognozy prognozami, a rzeczywistość rzeczywistością. ;:222 Przynajmniej u mnie. Nie ma mrozu, to leje i wieje. ;:223
Oby Twoje życzenie się spełniło, bo już mnie nosi bez działki. :oops: Bardzo dziękuję i odwzajemniam. ;:196

Martusiu - dzięki za podpowiedż w sprawie róży chińskiej. ;:180 Mimo wszystko jednak wywiozę ją na działkę, gdzie łatwiej będzie mi ją doglądać podczas upałów. Zostanie w doniczce, a jesienią przywiozę do domu. ;:108
Spokojnie, te krokusiki zakwitają później, a te na zdjęciu to zeszłoroczne. :)
Słoneczko właśnie mnie opuściło, ;:222 oby na krótko.
Temperatura natomiast przedwiosenna, zatem pewnie wiosna już blisko. Dziękuję. ;:167


W oczekiwaniu na tegoroczne, jeszcze jedno zdjęcie ubiegłorocznych krokusów 'Advance'.

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

O, Lucynko, a ja już tym moim krokusom nagadałam, że naskarżę, no i naskarżyłam ;:131 . Zaraz pójdę je przeprosić, może jeszcze dadzą się ugłaskać i zakwitną ;:215 .
Róża chińska niezbyt lubi przestawianie, potrafi zrzucić pączki, ale z pewnością będzie jej lepiej na działce niż w gorącym mieszkaniu w upały ;:333 .
Uparcie życzę Ci ciepłego słoneczka, może w końcu się uda! ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko krokusy 'Advance' śliczne, mają taki niespotykany kolor . ;:oj Muszę się skusić na nowe odmiany, bo od lat takie same. ;:173 Miejsce się zwolni, bo jesienne nasadzenia tulipanów znowu gryzonie przetrzebiły. ;:145
Domowy hibiskus też zapowiada się pięknie, morelowy pączek zwiastuje cudny kwiat.
Siewki oczywiście masz "wypasione". :D
Dzisiaj chyba nigdzie nie dało się wyjść do ogrodów, wiało strasznie. ;:202
Dobrego tygodnia. ;:168
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, prawie się teraz nie ruszam, wykorzystywałam ... dzisiejszą piękną pogodę. Ciepło i słoneczko pozwoliły mi być w ogrodzie od po 8 do po 18tej. Cieszę się, ze poszło znowu coś do przodu.
Bardzo mi się podobają domowe hibiskusy. Miałam chyba raz czy dwa razy. Kwiaty ma przecudne, tylko dlaczego utrzymują się tak krótko :oops:
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Ale śliczny ten hibiskus; ale jaki ma kolor kwiatków, żółty czy łososiowy? Pewnie teraz szalejesz już na działce? U mnie takie błoto że się nie da wejść; ciągle albo leje albo śnieg... Na szczęscie dzisiaj cieplej i mocny wiatr to może się osuszy gleba.
Dobrego działkowania i dużo energii do działania a Misi do biegania ;:167
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj lucynko pogoda nas nie rozpieszcza u mnie podobnie wiatr pada i zimno. Czekam wiosny i na słoneczko. Hibiskus nie mogę powiedzieć na 100 procent ale moja kuzynka ma takiego w domu nawet obiecała mi sadzonkę trzyma go na parapecie i pięknie jej kwitnie. Życzę Ci słoneczka i miłego pobytu na działce. Podobno weekend ma być ładny. Pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko!
Prawie wszyscy pracują na działkach a ja w czrnej d.... .Dziś w nocy było -6,samochody białe ,trawa biała.
Idę dziś do lekarza z wynikiem.Na szczęście jak na razie słońce świeci i niebo czyste.
Miłego dnia. :D
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 787
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko!
Przejrzałam Twój wątek i zachwyciły mnie kolory. Pierwiosnki u mnie nie chcą tak rosnąć, orliki w bogactwie kolorów u mnie tylko jakieś podstawowe i przepiękne piwonie. Ja mam tylko jednąz tej ostatniej grupy i jakoś nie umiem jej dogodzić. Róże też masz bajeczne. Ja uwielbiam kwiaty. Będę urządzać nową działkę i muszę rozbudować kolekcje. Mam tam trochę nataszczonych sadzonek, ale głównie nastawiam się na sad i ogród warzywny jak co roku. Oczywiście kwiaty też muszą być a szczególnie zależy mi na czosnkach i cebulicach. Wybieram się na targi i może coś upoluję.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Nareszcie zrobiłam trochę porządku na rabatach. Niestety, tylko trochę, bo ziemia bardziej przypomina mokradła niż ziemię uprawną. Gwiazdnica ma się najlepiej, znacznie lepiej niż rośliny ozdobne. Najbardziej żal mi pierwiosnków kandelabrowych, które powpadały w dziury wymyte przez deszcze. Jedynie japoński uchował się w całości, a nawet ładnie przyrasta. Poprzyrastały też i bardzo dobrze się prezentują niskie prymulki, nie najgorzej mają się ząbkowane, choć jakby ich nieco mniej. Pewnie trzeba będzie pomyśleć o rozmnożeniu pierwiosnków.
Kwitną ciągle krokusy i przebiśniegi, przekwitają ranniki, a zawilce stanęły w miejscu. Nie widać też, by forsycja miała wkrótce pochwalić się kwiatuszkami, a nawet pierwiosnki twardo śpią i zakwitł tylko żółty.
Wczoraj przyjemnie się pracowało, dzisiaj tylko dwie godziny, gdy świeciło słoneczko. Niestety, chmury szybko opanowały niebo i nawet spuściły na ziemię gradową krupę, wiatr zwiększył swoją siłę i zrobiło się tak nieprzyjemnie, że zwinęliśmy warsztat pracy i uciekliśmy do domu. Ja czuję niedosyt, ale za to Misia bardzo się ucieszyła. Na początku pokazała, jak bardzo jest obrażona, jednak szybko zapomniała i przyszła się poprzytulać.


Martusiu - muszę Cię troszeczkę zmartwić, bo moje krokusy .'Advance' właśnie wygrzebały się z ziemi. Wprawdzie są jeszcze malutkie i trochę niepewne, ale są.

Obrazek

Obrazek

Okazuje się, że z tą chińską różą będą kłopoty, nie mniej dziękuję, że mnie uprzedziłaś. ;:167
Za słoneczko dziękuję i wzajemnie życzę go Tobie. ;:196


Soniu - dziękuję w imieniu krokusików. ;:167 Na mojej działce dominują botaniczne, których ciągle przybywa, są wszędzie i to one nadają wiosenny wygląd działce, ;:333 natomiast odmianowych zawsze ubywa, np. z dużej kępy białych ostała sie zaledwie mała kępeczka.

Obrazek

Obrazekzdjęcia darmowe

Nowo nabyty hibiskus jeszcze nie rozwinął pierwszego pąka, czekam z ciekawością na kwiat.
Siewki ... cóż, część jest naprawdę piękna, natomiast nie zauważyłam Miśki przemykającej do zamykanego pokoju i dopiero gdy usłyszałam dobiegający stamtąd hałas, zorientowałam się, co mogło się wydarzyć. ;:202 No i wydarzyło się. Kota zrzuciła kuwetę z celozjami i drugą z wenidium. Starałam się uratować siewki, ale tylko malutką część udało mi się reanimować i teraz dochodzą do siebie, choć nie są już takie ładne. ;:223
Do ogrodu można wyjść w każdej chwili, na działkę to już trzeba całą wyprawę organizować i dobrze jeśli pogoda nie zmieni się na gorszą, jak to zadziało się dzisiaj. ;:222
Pozdrawiam cieplutko. ;:196


Beatko - Ja nie miałam takiego szczęścia, by dziesięć godzin spędzić na działce, ale też nie ma tam specjalnie dużo do roboty ze względu na grząską ziemię, przemoczoną częstymi opadami. ;:108 Głownie porządkowałam otoczenie rabat i wnętrze altany. Chwasty mają się bardzo dobrze, jednak nie wchodziłam na rabaty w obawie o pozostawienie dołów po butach. :lol:
Niecierpliwie czekam na pierwszy kwiat domowego hibiskusa. Synowa ma już cztery lata i musi go mocno przycinać, bo na tarasie już się nie mieścił. ;:303
Obrazek

Żółte krokusy też zostały przerzedzone.

Obrazek

Pozdrawiam wzajemnie. ;:196


Iguniu - nie mam pojęcia, jakim kolorem zakwitnie mój domowy hibiskus, ;:24 czekam i czekam na pierwszy kwiat.
U mnie też błoto na rabatach i nawet nieustannie wiejące wiatry nie są w stanie ich osuszyć. ;:222
Bardzo dziękuję za dobre życzenia i cieplutko pozdrawiam. ;:167

Obrazek

Ranników nasiało się sporo, jednak wszystkie już przekwitają.

Obrazek


Alu - już dawno nie było tak, żeby w marcu nie wykonać większości prac działkowych. ;:223 Tegoroczny marzec jest wyjątkowo kapryśny i mocno opóźnia robotę.
Moja synowa też ma takiego hibiskusa, ale ona wystawia go na taras, bardzo szybko jej przyrasta. Musiała go dość mocno przyciąć. ;:303
Pozdrawiam wzajemnie. ;:196

Obrazek

Zastanawiam się, dlaczego kępy krokusów odmianowych zamieniły się w kępeczki.

Obrazek


Danusiu - nie płakaj, ja wprawdzie bywam ostatnio na działce, jednak nie da się zrobić niczego na błotnistych rabatach. ;:145 I tak muszę czekać na wysuszenie ziemi, ale obawiam się, że długo to będzie trwało, bo znowu wieszczą deszcze. ;:202 A nocne przymrozki też mam, takie do minus czterech stopni.
Dobrych wieści od lekarza życzę i pozdrawiam cieplutko. ;:167

Obrazek

Jeden jedyny pierwiosnek ząbkowany chwali się kolorem kwiatka, a z niskich zakwitł jedynie żółty.

Obrazek


Halinko - miło mi gościć Ciebie w moim wątku. ;:196
Pierwiosnki i orliki mam głównie z własnego siewu. ;:333 Natomiast piwonie w większości to spadek po poprzednich właścicielach działki. Dosadziłam zaledwie trzy odmiany. ;:108
U mnie jest dobra ziemia z podłożem gliniastym, ale po kilkunastu latach ulepszania i dzięki gołębiemu guano stała się przyjazna rozmaitym, choć nie wszystkim roślinkom. ;:303 Jedyne, co mnie martwi, to że zbyt szybko się nawadnia i długo utrzymuje wodę, co często powoduje gnicie korzonków czy cebulek. ;:174
Skoro masz zamiar polować, to życzę powodzenia. ;:167

Obrazek

Przebiśniegi rozlazły się dokoła, w kępce ich malutko.

Obrazek


Trzymajcie się ciepło i niech Was słoneczko ogrzewa. ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”