Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4 (2022 i 2023r.r.)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Raczej na pewno będzie mieć swoje miejsce w przyszłym roku ta odmiana.Gdybym jej nie znał chociażby ze względu na wrażenia wizualne trzeba byłoby ją posadzić. ;:108


Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 809
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

I znowu trzeba dodać coś do poszukiwanych na następny sezon :)
pozdrawiam,
Tomek
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5867
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

:wit Faworyt nie pokazuje się na forum przez cały sezon , z braku czasu, ale jak już się pojawi ,to daje tak po oczach ,że całe zaklinanie się ,że już więcej odmian nie, że w przyszłym roku mniej krzaków ,idzie w łeb 8-) ;:173 :;230 ;:167
Asia
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Prawdę rzeczesz Asiu w trakcie sezonu oprócz pomidorów jest jeszcze wiele innych warzyw i nie tylko do ogarnięcia także nie ma co się spodziewać mnie na Forum.O tej porze zimą dopiero można nadrobić zaległości i pokazać co ładnie obrodziło i co z nowości dostanie drugie życie za rok.

Jako że od kilku dni tu na Forum robię remanent 25 jubileuszowego roku(powiedzmy z przymrużeniem oka "profesjonalnego") zabawy z pomidorami i nie tylko,kilka refleksji napiszę zarówno tych przyjemnych jak jak i takich które trochę mnie smucą.
Z tych przyjemnych to takie że ten rok w tunelu po moim podsumowaniu okazał się najlepszy pod względem plonu pomidorów w tej dotychczasowej przygodzie,biorąc pod uwagę fakt że tak pi razy drzwi 90% odmian to były nowości a było tego sporo,więc wybór odmianowy w zdecydowanej większości był trafiony.
Ja wyznaję zasadę że kto się nie rozwija ten nie tyle stoi w miejscu a wręcz się cofa stąd każdej zimy szukam ciągle nowych ciekawych odmian i dopóki będę uprawiał pomidory nic się w tym temacie nie zmieni.
Czytając w ostatnim czasie wątki pomidorowe z przykrością muszę powiedzieć że pisanie,wstawianie zdjęć,chwalenie się swoimi sukcesami,dzielenie porażkami i najzwyklejsze pytania o poradę mocno podupadły.W pewnym stopniu jest to związane z tym że część "starej gwardii" odeszła,część przestała się udzielać a część pisze jedynie od przypadku do przypadku.Z przyjemnością byłoby (jak np. wasze dwa ostatnie wpisy w tym wątku) poprowadzić jakieś dialogi,wymianę poglądów,ale tak jak wspomniałem wyżej to jest "stara forumowa drużyna". "Tzw." forumowa młodzież mało kiedy zapyta co,jak w jaki sposób sobie poradzić z jakim problemem w uprawie.Czyżby wszystko wiedzieli już na starcie.
I kwestia ostatnia,dopóki ogrodnicy z wieloletnim doświadczeniem do szczętu nie wyginą jak mamuty z Forum będę tu i ja bo sorry Winetou sam jakoś nieswojo bym się poczuwał...
Wątek włoski założyłem jako pierwszy,później miał powstać krzyżówkowy,ale zainteresowanie tego typu pomidorami jak do tej pory(poza wyjątkami gdzie piszą pasjonaci) jest nie takie jakiego oczekiwałem.
To tyle tego monologu który jak znajdzie się za parę dni na poprzedniej stronie zostanie zapomniany zapewne i zniknie w czeluściach Forum.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8677
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

To nie wiem dlaczego gdy wstawiam w wyszukiwarę hasło tomato Fiammante
wyskakują mi San Marzano la Fiammiante .Takie coś na przykład .
https://www.tastefromthemed.co.uk/produ ... p-1-x-400g
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

;:306 A tak też jak wpisywałem tą nazwę wyskakiwały mi te puchy.Z pamięci mogę coś pomylić,ale bodajże francuska strona nazywa się Tomatofifou.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 809
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Znalazłem taką - łącznie z wysyłką coś koło 20Euro
https://www.reinsaat.at/shop/EN/tomatoe ... fiammante/
pozdrawiam,
Tomek
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5867
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

:wit jak ja szukałam te pomidory które wstawiasz teraz ,to tez mi wyświetlały jakieś przetwory .Przy SARACENO wyświetlił jakiś sklep ,ale z 2017 oferta i do tego pusta.
Ale z kąt bierzesz nazwy tych swoich włoskich wynalazków i wiesz czego masz szukać?
Asia
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Intuicja,albo jak wolisz za węchem. :;230 A tak na poważnie wpisuję przeważnie po włosku nasiona pomidorów,bądź nowości do tego kształt i najprościej mi szukać po grafice.A jak tak kopię coraz głębiej to co jakiś czas coś ciekawego odkopię.To trochę podobnie jak z truflami. ;:306 Ostatnio takiej trufli szukałem 2 lata,ale w końcu za parę dni będę ją miał. :D
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
marenka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 2 kwie 2012, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

marzena
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8677
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Sakiewka xrob . Miałam wątpliwości czy z takiego dojrzewającego w domu zbierać nasiona .
Zbiorę i sprawdzę czy wykiełkują . Pomidor wart uprawy .
Niestety nie udało się wstawić zdjęcia , pojawił się komunikat , że nie znaleziono strony .
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8677
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Tak wyglądają , w naturze nawet lepiej , mniej pomarszczone .
Obrazek
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2853
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

anulab kojarzą Ci się te pomidory z jakąś odmianą?
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”