Kolejny sezon w ROD... cd.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11294
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Lucynko pierwsza moja wizyta działkowa w tym sezonie wypadła jeszcze blado... :roll: Niewiele co mnie
ucieszyło bo ogląd troszkę przygnębiający ogólnie biorąc... :? Ale liczę,że dam radę chociaż jeden dzień mobilizacji ogłosić wśród bliskich i już będzie z górki.Jednak jesienią sporo prac porządkowych było zrobionych ale zima zostawiła trochę śladów po sobie.Jeszcze luty trwa i nie ma co panikować... ;:173
Dzisiaj zapowiada się ładny dzień ale raczej nie wybiorę się na działkę... :|
Słoneczka i ciepełka życzę! ;:196 ;:167
Soniu ;:196 komunikacją miejską mogę się dostać na działkę ale jeszcze od przystanku muszę drałować 15 min per pedes .Nie jest źle,ale już kondycja nie ta,szczególnie z powrotem po całym dniu trochę ciężkawo :wink: ...2 przystanki dalej rozwiąże mi problem! :D Oby tylko zdrowie dopisywało to będzie ;:333 Myślę,że jeszcze w tym sezonie,latem droga będzie udostępiona kompletnie. ;:65 Na razie najczęściej podróżuję tanio B...em a także często wstępują po mnie działkowi sąsiedzi ;:167

jeszcze WSPOMNIENIOWA WIOSNA...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Sabara
50p
50p
Posty: 50
Od: 15 lis 2023, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Bardzo by przydały się podpisy pod fotkami, nieraz jakieś piękne rzeczy się widzi i chciało by się wiedzieć czym to jest. Na przykład te dobrne niebieskie kwiatki. Wygalają prześlicznie.
Pozdrawiam Sandra.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, ;:196 letnie wspomnienia piękne ;:215 , ale wiosenne jeszcze bardziej urokliwe :tan , może dlatego, że już coraz bliżej do takich widoków ;:333 .
Jak zrobi się cieplej, to nawet na Twoim wygwizdowie, wszystko ruszy, a silna ekipa w mig usunie pozimowy bałagan ;:215 .
Wiatr nawet dzisiaj, głowę urywa i z mojej wierzby gałązeczki rozrzuca po ogrodzie ;:223
a jeszcze jesienne liście i suszki zalegają na rabatach.
:wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Tak bardzo bym chciała, żeby te piękne zdjęcia z działeczki były już tegoroczne... ;:197
Ja też siedzę w domu. ;:223 Deszcz pada codziennie, nie mam zamiaru zmoknąć i zmarznąć. ;:185 Ostatni wirus dał mi się we znaki. ;:oj Długo trzymał, zatem teraz z dużą ostrożnością podchodzę do dłuższego pobytu na działce. :lol:

Pozdrawiam cieplutko i życzę zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11294
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Witaj Sandro! :) niebieskie kwiatuszki o które pytasz to pospolite szafirki. ;:108
Nie podpisuję zdjęć bo nie czuję takiej potrzeby ;:173 ...Stałymi 'odwiedzaczami' są u mnie stare wygi ogrodnicze i im podpisy nie potrzebne... :D Ci,którzy zaglądają z ciekawości mogą pofatygować się zapytaniem. ;:108 Chętnie i z przyjemnością odpowiadam,każdy ślad obecności tutaj jest dla mnie miły. ;:180

,Martusiu ;:196 ;:167 masz rację,że to jest wygwizdów... ;:173 Trochę nieporządku pozimowego mam ale dam radę uporać się z nim w swoim czasie.Co innego ogród przydomowy ,wypada żeby się dobrze prezentował o każdej porze. ;:7

Wczoraj byłam w B-ce. otwartej po miesięcznym remoncie,zostałam poczęstowana z tej okazji pączkiem,otwarcie było głośne i kolorowe...Kupiłam ładnie zapączkowanego białego ciemiernika . Nieraz odpuszczałam jego zakup ale wreszcie uległam :D
Mam nadzieję,że trochę pokwitnie a potem pojedzie na działkę...

Lucynko zdążymy ze wszystkim jak co roku,nie ma co się śpieszyć!
Ja zaspokoiłam się swoją pierwszą wizytą i już mnie nie ciągnie...spokojnie oczekuję na lepszą pogodę bo jest mokro.
Milego weekendu życzę! ;:167 ;:196


Obrazek

Obrazek

Obrazek
do towarzystwa ma kolejne hiacynty :D
Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, ja też wychodzę z założenia, że ze wszystkim zdążę. :tan A nawet jeśli nie, to przecież płakać nie będę. ;:185
Nigdy nie robiłam niczego na pokaz, przyjmując zasadę: "Nie podoba się, nie przychodź". ;:124

Również nabyłam we wspomnianym markecie hiacynty, a do towarzystwa szafirki oraz śniedka wątpliwego.
Ciemierniki biało kwitnące mam i nawet dobrze się na działce sprawują. ;:63

Pączkami u mnie nie częstowali. ;:174 Może dlatego, że remont bardzo by się już przydał... ;:306

Trzymaj się zdrowo i wesoło. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Sile
50p
50p
Posty: 76
Od: 1 paź 2020, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Nie było mnie tu całe wieki! Musiałam dobrą chwilę kopać na forum, żeby znaleźć ten ogród, w którym się zakochałam. ;:173 Klimat zdjęć jak zwykle mnie uspokaja. Miałam sporo do nadrobienia. ;:224 Ależ Ty masz oko do tych fotografii! Jestem akurat na czas, żeby śledzić wiosnę od początku. :heja
Ściskam i pozdrawiam!
"- W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnątrz - odparł sprzedawca. - Zawsze w to wierzyłem. Nikt szybciej nie wpada w obłęd niż osoba całkowicie normalna."

Moje zielono-białe
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 812
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Ja już jakiś czas kupiłam takiego ciemiernika u nich. Wsadziłam na grządkę rośnie i kwitnie. Teraz to już nawet czerwienieje. :;230
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11294
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mam nadzieję,że będzie więcej....

Lucynko ;:196 . gwoli ścisłości, to mam i ja dwa róźne ciemierniki w białym kolorze ale takiego jeszcze nie miałam...Dlatego te z B-ry omijałam zawsze szerokim łukiem...A,że były wyjątkowo dorodne i w dobrej cenie to uległam pokusie...Miejsce mam, bo rezygnuję z uprawy podstawowych warzywek,więc parę nowych roślinek przybędzie!

Sile miło powitać!Dziękuję za dobre słowa uznania! ;:180 Zapraszam jak najczęściej! :D

Halinko u mnie ciemierniki wschodnie są od "'zawsze",kiedy jeszcze nie były takie popularne i modne w ogrodach jak dziś. ;:108 Dawno mi się spodobały a że lubiłam "dzikie rośliny"to postarałam się aby zagościły w moim ogródku. :D

Zorganizowałam na dzisiaj ekipę i mam nadzieję na udany wyjazd działkowy... ;:71 :heja

Dobrego dnia wszystkim! ;:4 ;:167
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, czy ostatnie zdjęcia to już z tegorocznej wiosennej działeczki?
Domyślam się, że po dzisiejszym wypadzie na działkę zdjęć przybędzie. ;:333
Ja wczoraj byłam, solidnie popracowałam, na szczęście dzisiaj nie mogłam pojechać, bo pewnie nie dałabym rady wziąć się do roboty. ;:131 Zakwasy dają o sobie znać. ;:306
Jutro, jeśli pogoda nie przeszkodzi, będę kontynuowała działkowanie. Mam taką nadzieję. ;:218
Buziaki. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11294
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Post »

Lucynko, i ja się zakwasami mogę pochwalić... :oops:
Miałam młodą pomocnicę i w 2,5 godz.ogarnęłyśmy prawie całą działkę.Jeszcze pozostały 4 miskanty do wycięcia ale te zostawiłyśmy męskim dłoniom.My zajęłyśmy się drobnicą i wygrabieniem pozostałości pozimowych ...Na szczęście jesienią zostawiłam działkę porządnie oporządzoną więc teraz bezstresowo.Toż to dopiero luty więc spokojnie będę czekać prawdziwej wiosny i powolutku robić sobie co trzeba.. ;:173 Ważne dla mnie,że mam ogólny ład bo trawy to śmieciuchy a mam ich kilkanaście większych i mniejszych.
Wszyscy sąsiedzi dopisali i jak jeden mąż stawili się na swoich włościach bo wczoraj była wymarzona pogoda.Kolejne 2 dni mam "lekarskie" więc na razie będzie przerwa w działkowaniu.
Obfitością kwitnień nie mogę się pochwalić...wszędzie jeszcze tylko szczypiorki...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 159
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Cudowne kolorki. :) Wiosna już za progiem ;)

Podglądam u wszystkich maleńkie iryski i chyba muszę sobie jakieś sprawić na przyszły rok. :)

Co do ciemierników to z białym miałem kilka podejść i przyjął się ten z marketu D. :D Czasami da się trafić na dobre sadzonki. :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Świetnie, że pomocnica pomogła w pracach. ;:215
Aktualna i wspominkowa wiosna piękna. ;:oj
W domu też masz kwiatowo, więc nie smutno. :)
Maryniu dużo zdrowia. ;:168
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”