Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Wszystkie epipremnum ładniutkie, ale scindapsusy wyborne. Epipremnum mam w swojej kolekcji, ale scindapsusa ani jednego ;:174. No i nabrałam na niego ochoty. Nie wiem gdzie ja go postawię, ale już myślę :wink:
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Iwonko, ja myślę, że scindapsusa to najlepiej byłoby powiesić, a nie postawić. A u sufitu to z pewnością zawsze gdzieś jakieś miejsce znajdziesz. :D
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

:;230 Masz rację, najlepiej powiesić. Taaak. W suficie, to mi chyba mój ślubny dziur nie będzie chciał wiercić, ale... mam karnisz nad oknem, a firaneczka króciutka, żeby rośliny miały światło. Już na nim wisi starzec rowleja. Nawet łańcuszka zostało. Jeszcze tylko scindapsusa mi brakuje ;:306 Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Przeczytałam dwa razy i zostaję w wątku na stałe. Będę podziwiać (m.in. cudny regał), dopytywać (np. o aglaomeny i hydro) i kibicować (roślinom w czasie niedoświetlonej zimy).

Też mam łosie rogi, kupiłam je na olx dwa miesiące temu i zakochałam się w tej mechatej paproci na zabój. Do kompletu sprowadziłam sobie parapetową pierzastą i od razu rozsadziłam na 4 doniczki taka była gęsta. Odchorowała, ale każda z sadzonej już do siebie dochodzi i wypuszcza świeże liście. Roślin na razie mam kilkadziesiąt w pracy i kilkadziesiąt w domu :)

Teraz jedzie do mnie 9 odmian syngonium w postaci szczepek do ukorzenienia.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Bardzo dziękuję, że wpadłaś do mnie z wizytą i dobrym słowem :D Proszę o odwiedzinki, kiedy tylko czas Ci na to pozwoli ;:196
Postaram się zamieszczać co jakiś czas aktualizacje doniczkowe.
Jeżeli masz tak dużą ilość roślin, to już widzę w Tobie pokrewną duszę. Może założyłabyś wątek doniczkowy? Pokazałabyś na przykład te nowe szczepeczki syngoniów. :) Ja już swoich kwiatków parapetowych nie liczę, pewnie mam ich ponad 200. Jeśli zdarza się, że któryś padnie, nie płaczę nad nim jak to kiedyś bywało.
Prawie wszystkie rośliny przestawiłam do hydroponiki. Wbrew pozorom ta metoda uprawy zajmuje mniej czasu niż tradycyjna. A ja w ziemi po prostu nie umiałam utrzymać rośliny w dobrej kondycji przez dłuższy czas.
Piszesz o "łosich rogach", Oryginalna roślina, ale u mnie jakoś nie zmienia się od czasu zakupu. Jest ani lepsza, ani gorsza. Jak tylko się ruszy, na pewno pokażę
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Wandziu, myślę, że taki doniczkowy parapetowy wątek założę, ale najpierw pelargoniowy, ten opisujący rośliny wewnątrz domu będzie kolejny. Jeszcze się uczę i tych ogrodowych, i tych tarasowych i tych parapetowych.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Nowości, nowości... :D
Alokazja Black Velvet
Obrazek

Phil. scandens Lemon Lime, to druga próba, bo pierwsza sadzonka (internetowa) po pewnym czasie padła. Tę od razu przeniosłam do hydroponiki.
Obrazek

I największa radość. W moim centrum ogrodniczym zdobyłam dwie sztuki filodendrona Malay Gold. Kiedyś już go miałam, kupiłam za 30zł przez Internet: dosłownie trzy małe listki i przyszedł złamany u podstawy. Pieniądze zwrócili. Próbowałam tę złamaną resztkę ukorzenić, ale na próżno. Natomiast te dwie dorodne sadzonki kosztowały po 12zł jedna. ;:167
Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Gratuluję nowości. ;:333

Ładne, ciekawe i bardzo ozdobne rośliny będą na pewno cieszyć właścicielkę oraz - mam nadzieję - czasem i nas. :wink:
Trzymam kciuki aby dobrze się przyjęły i zdrowo rosły! :)
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Widzę Wandziu, że tak jak ja wykorzystujesz doniczki z odzysku. Małe wiaderka, np. po kapuście kiszonej. Ja też tak robię. W dnie wypalam kilka dziur i już. Lubię przeźroczyste doniczki, bo widzę wtedy jak wygląda podłoże i kiedy podlać. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Heniu, dzięki wielkie!
Iwonko, ja głównie wykorzystuję pojemniki po sałatkach. Też wolę przezroczyste, ale wkładam je do nieprzepuszczających światła osłnonek, bo korzenie nie lubią światła - mogą tworzyć się w podłożu zielone glony, które działają niekorzystnie.

Pokażę Wam dzisiaj stan mojej rozmnażanej w hydro trzykrotki.

Poprzednie zdjęcie z końca maja, to ta z lewej.
Obrazek

I teraz po dwóch miesiącach.
Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Niby w hydro a jak na... drożdżach rośnie Ci ta roślinka. Super! ;:333
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Ależ ładnie rozwinęła się ta trzykrotka. Gratuluję.
Robię podobnie z doniczkami z odzysku. Czasami jakiś glon się pojawi, ale rzadko. Często wykorzystuję też doniczki do storczyków. Mam niestety lekką rękę do wody, dlatego wolę widzieć podłoże i korzenie, szczególnie zimą. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Gratuluję nowości,Alokazji Black Velvet mogę Ci pozazdrościć-prezentuje się super ;:215 Pozostałe równie piękne.
Hydroponica w Twoim wydaniu godna naśladownictwa ;:138
Pozdrawiam :wit i miłego wieczoru życzę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”