Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
Poletka krokusowe, irysowe, ciemiernikowe i inne cudnie się prezentują.
U mnie na razie krokusy fioletowe i żółte oraz pierwiosnki tylko kwitną.
Dopiero wychodzą nieśmiało główki hiacyntów.
U mnie krokus Jeanne d' Arc dopiero w małym pąku, jeszcze nie rozkwitł bo późniejszy.
Piękna wiosna u Ciebie. ;:215
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Ewo dziękuję. ;:196 Jestem szczęśliwa, że mimo gryzoni, dużo cebulowych kwitnie. :tan Odmianowe krokusy też dopiero się zaczynają otwierać, ale słońca brak, więc stulone pąki.
Moje hiacynty ledwo pokazały środki, do kwiatów jeszcze daleko.
Zwykłe białe ciemierniki są niezawodne, nawet podzielone w czasie kwitnienia, w tym roku pokazały kwiaty. ;:215
Jedyny odmianowy, który trzyma wyprostowane kwiaty to Ice N, Roses Red. Posadziłam do blisko wejścia i choć ma nędzną miejscówkę, wyjątkowo cieszy wchodzących do domu. Każdy go zauważa. :D

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
juni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2079
Od: 17 wrz 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Ogród zielonej

Post »

Kolorowo jest i bardzo dobrze. Teraz trochę chłodniej ma być.
U mnie też myszy szaleją, wszystko zryte.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2320
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogród zielonej

Post »

Nie wiem, co najbardziej chwalić i podziwiać. Chyba rozmach nasadzeń i Twojego działania. Ale na dużym terenie trzeba myśleć inaczej - pojedyncze rośliny ginęłyby. Mogę tylko pozazdrościć miejsca, choć u mnie priorytetem są dalie i dla nich też muszę mieć więcej placu.
Po przylaszczce fioletowej pokazałaś przylaszczkę białą? Przez moment myślałem, że to ciemiernik, ale zabrakło mi liści. Niemniej jednak przepiękna kępka! 'Ruby Giant' cudne w takiej masie!
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, obłędnie piękne kępy cebulowych klejnocików! ;:oj ;:138 Trzeba się nimi nacieszyć, bo wraz z przymrozkami, przyjdzie się z nimi pewnie pożegnać ;:145 .
Z nowości Natasha, to raczej Frozen Planet.
W mojej ziemi nie mają szans tak się rozrastać :cry: , muszę dosypać piachu, wtedy i gryzoniom może nie chciałoby się ryć, bo piasek sypałby się im w oczy? Chociaż krokusy w doniczkach, podejrzewam, że wyżarły myszy z góry, bo tylko masa łusek została, a żadnych tuneli tam nie ma. Nic to, dokupię ;:333 , a gryzoniom wypowiedziałam wojnę ;:14 .
Cudnie kwitną ciemierniki :tan . Piękny Ice'n Roses, ale masa kwiatów białego, po prostu mnie oczarowała ;:oj .
Pozdrawiam Cię cieplutko, z nadzieją, że przymrozki, jednak nie narobią szkód w ogrodach! ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Beatko w nocy było minus 6, więc przebiegłam po ogrodzie. Kwiaty irysów trochę podmarzły, ale już przekwitają, więc nie żal.
Nie wiem karczownik, czy kret, ale nadal znęca się nad cebulowymi na różance. ;:223

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Florianie mam ponad 40 miejsc gdzie kwitną drobnocebulowe, oczywiście w większych kępkach, bo drobiazgi kwitną wszędzie nawet w trawniku. Krokusy sieją się na potęgę. Starałam się porządkować i wykopywać pojedyncze, ale to syzyfowa praca. Sadzę wiosenne cebule pod drzewami i krzewami, na różance, wtedy mniej ingeruję w nie.
Po przylaszczce pokazałam ciemiernik biały. Potraktowałam go szpadlem dwa lata temu, a on i tak pięknie kwitnie. ;:215

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Martuś dziękuję za nazwanie irysa. ;:196 Jak to na wyprzedażach, zawsze odmiany się nie zgadzają. :roll:
Białych ciemierników kwitnących mam trzynaście i trzy odmianowe, a od ubiegłego roku przybyło 8 siewek. :D Mam nadzieję, że kilka będzie odmianowych, bo mają podobne liście.
Ten z burzą kwiatów, to przecięty na pół dwa lata temu, nawet nie odczuł wykopywania.
Niestety u mnie jak co roku część cebul też przepadła, tylko cebulic nie zjadają. ;:131

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedna cebulica przekwita druga zaczyna.

Obrazek

Obrazek

Ruby Giant rośnie tam gdzie chcę i tam gdzie jest niepożądany.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Lesna Dusza
50p
50p
Posty: 58
Od: 7 sty 2023, o 18:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

O jaaa ;:oj ile krokusów i ciemierników, ja akurat do ciemierników nie mogę się przekonać :) jeśli chodzi o kreta to u mnie też szaleje dobrze, że w większości w trawie bo w cebulowych zawsze wywali wszystko na wierzch :twisted: mówisz,że krokusy Ci się sieją? u mnie giną nie wiem może coś je zjada ze 100 sztuk na nowej rabacie pozostało po 2 latach max. 30 :lol:
Lena
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2320
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogród zielonej

Post »

A to ze mnie gapa - pomyliłem ciemiernika białego z przylaszczką ;:223 Na swoje usprawiedliwienie napiszę, że zdjęcie tak perfekcyjnie zrobione, że nie było punktu odniesienia, ani w postaci liści ani innych roślin obok. No i że tak pięknie kwitnie po przecięciu szpadlem? :shock: A one przecież wrażliwe na wszelkie ingerencje w bryłę korzeniową. To masz złote (czyt. zielone) ręce! U mnie zakwitło kilka ciemierników ale się nie rozrastają. Za to rozsiały się i przepikowane już zakwitły w tym roku na farmie. Natomiast krokusy u mnie sieją się mizernie.
Ja też staram się wykopywać różne siewki cebulowych (ranniki, kokorycze, czosnki, cebulice) i może tak jak piszesz "Syzyfowa praca" ale jakiś mały efekt jest, bo nie niszczę tych cebulek, gdy zanikną liście i trochę zgrupuję je w innych częściach ogrodu. Zatem warto :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Lenko krokusy i irysy żyłkowane mam od dziesięciu lat, więc trochę się nazbierało. Na lekkiej glebie mnożą się świetnie. ;:215 Na pewno krokusy się sieją, ponieważ drobnego szczypiorku, który zakwita po 3 latach jest dużo.
Jak gryzonie pożrą jakąś kępkę, zbieram resztki i sadzę w inne miejsce, wtedy mam mix. :)
Pierwsze siewki ciemierników dostałam od miłej forumki. Teraz mam kilkanaście białych, tylko trzy odmianowe kupiłam. Wycinam kwiatostany, bo wysiewają się w dziesiątkach. ;:202 U mnie rosną bezproblemowo. Pilnuję tylko podlewania po przekwitnięciu, wtedy zawiązują pąki na kolejny rok.

Florianie ciemiernik rośnie między dwoma krzewami blisko płotu. Za tło ma paskudny betonowy murek, więc staram się tak zrobić zdjęcie, żeby go ominąć obiektywem. :roll: Te drobiazgi ciemiernikowe na jednym ze zdjęć, to też z podzielonej większej kępy, przesadzane w czasie kwitnienia. ;:173 Doskonale się przyjęły w bardziej słonecznym miejscu.
Zdecydowanie niestandardowo prowadzę ogród, nie boję się eksperymentów. ;:306
Zmiany koncepcji nasadzeń kończą się u mnie tym, że mam po całym ogrodzie wiele małych kępek krokusów. Irysy się chyba z nasion nie rozmnażają.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trzyletnia siewka zakwitła po raz pierwszy.

Obrazek

Trzcinnik krótkowłosy zawsze pierwszy się zieleni.

Obrazek

Czosnki się śpieszą.

Obrazek

Przegorzan pospolity.

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ilość ciemierników w Twoim ogrodzie rzeczywiście imponująca ;:219 i, co ważne, wszystkie ładnie kwitną. ;:215
Krokusy na mojej działce też opanowały wszystkie rabaty, jednak wydaje mi się, że u mnie raczej gryzonie roznoszą cebulki, bo ogromnie dużo mam pojedynczych roślinek. ;:204
Irysy żyłkowane nie lubią mnie, wobec tego nie będę się im kłaniała. :lol:
Ciebie lubią, toteż dają z siebie wszystko i fantastycznie zdobią ogród. ;:138
Piękną masz wiosnę. ;:303 Oby tylko te nocne mrozy nie zaszkodziły kwiatkom. ;:167
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1112
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ;:196 ;:167 Witaj .
Spodziewałam się pięknej wiosny u Ciebie i jest . ;:333
Serce moje skradły te plamy z kwiaciorków wiosennych.
A ciemierniki pierwsza liga . ;:138
Czym i kiedy je podkarmiasz? czy nie ?
Pozdrawiam ciplutko dużo zdrowka. :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Ach jakie cudne te twoje krokusy.
Białych jakoś nie mam. Jak nie zapomnę to na jesieni dokupię sobie.
U mnie też jakiś szkodnik kopce na rabatach wywala. ;:223
W hostach też. górki porobione.
Mam nadzieję, że rośliny przeżyją te bubrowania.
Piękne kępy ciemiernikowe. Jak myślisz można im dać jakiegoś nawozu ?
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2588
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Fantastyczne kwitnące połacie pięknie się prezentują ;:138 Krokusy, iryski, ciemierniki szaleją na rabatach. Cudna wiosna u Ciebie Soniu ;:63
Dobrego tygodnia ze słońcem na pracę w ogrodzie ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”