Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Popracowałam dziś solidnie w ogrodzie od godziny 11. Poza różanką i warzywnikiem posprzątane. Przycięłam wszystkie miskanty, berberysy i tawuły, bo ruszyły z wegetacją. Niektórym bylinom zostawiłam jeszcze suche liście, bo zima chyba nie powiedziała ostatniego słowa.
Słońce tylko do południa poświeciło, ale było nareszcie ciepło i sucho. ;:215

Obrazek

Dowiedziałam się, że goryczka przeżyła zimę, jak na nią nadepnęłam. :;230

Obrazek

Lucynko tort nie perfekcyjny, ale i tak dzieciaki się cieszyły. :D
Karol zażyczył sobie o tematyce piłkarskiej, więc taki skleciłam. ;:173
Wycięłam liście ciemiernikom w ubiegłym tygodniu. Zawsze zostawiam dwa, trzy zdrowe, bo wydaje mi się, że muszą mieć zielone do fotosyntezy.
Chyba Twoja glina wolniej się nagrzewa, więc i rośliny później startują. ;:218
Dziękuję, ;:196 Wam też życzę dobrego samopoczucia, najlepiej ze słońcem. ;:4

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
U Ciebie krokusy kwitną a u mnie dopiero krótkie ich listeczki widać.
Ranniki Twoje podziwiam.
Torty to mistrzostwo świata, szczególnie ten piłkarski ;:215
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ten tort przepiękny ,jakie boisko a piłkarze jak się trzeba było napracować tacy dumni zawodnicy super,szkoda że mój wnuk nie piłkarski jest bo bym odgapiła pomysł na torcika :heja gratulacje,profesjonal ;:138 ;:215
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2320
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękne łany ranników! One rzeczywiście ładnie się sieją, trzeba trochę cierpliwości i można mieć żółte wyraziste plamy wiosną. Co do innych kolorów tych kwiatów - nie fantazjowałbym zbytnio z kolorami ale kilka odmian jest z różnymi odcieniami żółtego i kremowego. Są też z ozdobnymi liśćmi.
A wpadłem do Twojego wątku, bo wyszukiwarka "namierzyła" najpiękniejsze orlaje u Ciebie :) Też mam chrapkę na te kwiaty, bo podobno są dobre na kwiat cięty? Pozdrawiam wiosennie!
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziękuję, Soniu, za info w sprawie ciemierników. ;:196
Teraz czekam na jakiś w miarę pogodny dzień, by móc swoim tak dogodzić. :lol:
Jednak z tego, co widzę, nieprędko mi się uda. ;:174 Póki co albo leje i wieje, albo mży i choć temperatura powietrza znośna, to odczuwalna znacznie niższa, ;:222 a ja boję się przeziębienia po długo trzymającym mnie wirusie. ;:oj

Nie martwię się zbytnio tym, że działka czeka na moją czynną obecność. ;:131 Wszak dopiero trzecia dekada lutego. Zdążę, tym bardziej że wegetacja u mnie sporo później rusza. :lol:

Pozdrawiam cieplutko i życzę zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11294
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Urodzinowe torty zapewne nie tylko wyglądały ale i smakowały wyśmienicie ! ;:215 ;:63
Dawno temu i ja piekłam swoim wnuczkom takie słodkości ;:108 W poniedziałek moja młodsza wnuczka kończy 22 lata :wink: i jutro idę na proszoną kolację do knajpy. :)
Podziwiam Twoje wiosenne ogrodowe postępy,kiedy u mnie takie będą? ;:7

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu dziękuję za nazwę odmiany krokusów. Uwielbiam te kwiatki - zwiastuny wiosny i w dodatku przypominajki Tatr. Z grupy żółtawych mam Cream Beauty na razie.
Super, że udało się spotkanie z wnukami. Torty piękne aż nabrałam ochoty.
Dopiero co synalkowi urodziny robiłam i piekłam torty dla kolegów z przedszkola, a tu zaraz wesele... Czas śmiga pędzikiem.
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2586
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, Ty pracusiu :D Już masz tak ładnie wysprzątane w ogrodzie ;:63 I wiosenka już się rozkręca u Ciebie ;:215
A torty zrobiłaś rewelacyjne ;:138
Dobrego weekendu i całego tygodnia ze słoneczkiem ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dzisiaj trochę słońca pobudziło nas do aktywności. Przycięliśmy u syna 42 miskanty, 16 hortensji i kilkanaście niskich traw. ;:173
Jeszcze czeka 45 seslerii, 56 pęcherznic, 78 cisów, 104 trzmieliny i ponad 20 suchodrzewów chińskich. ;:224
O bylinach nawet nie myślę. Muszę pochwalić synową, mimo kompletnego braku doświadczenia, świetnie sobie radzi z wiosennymi pracami. ;:108

U siebie tylko wykopałam zadołowane doniczki z cebulowymi i przycięłam lawendy.

Dziękuję za miłe słowa o ogrodzie i słodkościach. ;:180

Ewuś dzisiaj słońce pozwoliło pięknie otworzyć kwiaty krokusów. :tan Rannikami ponudzę, bo niedługo przekwitną.
Torty smakowo lepsze niż wizualnie, ale dopóki dzieciaki małe, to radość z dmuchania świeczek ogromna. ;:33

Obrazek

Obrazek

Jolu piekę tylko ciasta, ozdoby kupuję, bo manualnie jestem słaba. :roll:

Obrazek

Obrazek

Florianie miło Cię gościć. :wit Zaglądam do Twojego wątku i podziwiam ciężką pracę w uprawie ciekawych roślin i florystyczne zadania. ;:oj
Orlaja to samograj ogrodowy. W pierwszym roku nie wycięłam nasienników, bo nie wiedziałam jak będzie wyglądał samosiew. Na pewno ponad 50 sztuk już jesienią powędrowało do kompostownika, a wiele więcej kwitło na rabatach. Teraz już zostawiam dwa nasienniki i rozrzucam pojedyncze nasiona po ogrodzie. Najładniejsze są nieprzesadzane, ale kilka wiosną sadzę w nowe miejsca, wtedy są niższe i mają mniej pędów kwiatowych.
Kwiaty orlai w wazonie stoją około 10 dni. We florystyce powinny się sprawdzić. ;:108
Ranniki mam na każdej rabacie, ale jeszcze ich niedużo, tylko w pierwotnym miejscu wspaniale się żółcą. ;:215

Obrazek

Obrazek

Lucynko chyba ciepłe słoneczne dni nadchodzą, więc powoli będziesz mogła zaglądać na działkę. Na prace ogrodowe jeszcze ponad dwa miesiące mamy. :)
Pomagam jeszcze synowym, więc u siebie trochę zaczynam sprzątać.

Obrazek

Obrazek

Maryniu jeszcze dużo czasu na porządki ogrodowe, do maja zdążymy. :D
Dopóki dzieciaki będą się cieszyć z tortów urodziwych, to będę je przygotowywać.
Musisz założyć koktajlową sukienkę, jak urodziny wnusi w restauracji. ;:136

Obrazek

Obrazek

Moniko mam pewnie z 500 krokusów i tyle irysów żyłkowanych. Dużo tych samych odmian, a pory kwitnienia też różne. Może pokuszę się w tym roku o zrobienie zdjęć wszystkich kępek. ;:131
Wnuki bardziej wizualnie kochają torty, tylko motylkowy, biszkoptowy z bitą śmietaną podjadali. Drugi makowo-orzechowo-biszkoptowy bardziej dla dorosłych był przygotowywany. Nie mam zdolności manualnych, więc perfekcyjne nie są. Wesele to inna liga. ;:oj

Obrazek

Obrazek

Halszko dwie rabaty posprzątane, inne czekają, może w przyszłym tygodniu znajdę czas na sprzątanie.
Dzisiaj po południu trochę zdjęć słonecznych zrobiłam, od razu lepiej się czuję. :heja Torty tylko dla najbliższej rodziny, nie wychodzą idealne. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11294
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Ładne kwiatki... ;:215 ;:63 już kwitną Soniu w Twoim ogrodzie :roll:
Ciepły tydzień ;:3 zapowiada się więc i u mnie ruszy wegetacja! :D


:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj :wit
Tort urodzinowy dla Karola super hiper brawo ;:138 Podziwiam Twoje umiejętności-a te piłkarzyki też Ty zrobiłaś czy to plastikowe?
W Twoim ogrodzie już wiosna,tyle kwitnień,że aż nie do uwierzenia,że o tej porze jest tak bajecznie kolorowo-gratuluję.
Pozdrawiam i miłego niedzielnego wieczoru życzę i spokojnej nocki ;:19
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Maryniu dziękuję. ;:196 Słońce poświeciło, więc zarówno rośliny, jak i ja zaczynam żyć intensywniej. :D

Arku miło Cię znowu powitać. :wit Wszystkie figurki na torcie cukrowe, że sklepu. ;:173
Uwielbiam kolorowe maluchy cebulowe, mam ich dużo, więc co rano gapię się w okna, znudzona szarzyzną zimową. ;:215

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu koniecznie zrób te fotki! I pokaż oczywiście. :) Ja co roku dosadzam trochę, bo właśnie marzą mi się takie jednorodne, spore kępki. Dziś słoneczko mnie wypędziło na działkę, a tam same zaskoczenia. Moje krokusy Cream Beauty wypadrowały ze starego miejsca i rosną sobie przy różach, a pod choinką inne żółte... Hm... Nie pamiętam, żebym tam coś przesadzała... :;230 Za to odwiedziły nas łosie i tego na pewno dłuuugo nie zapomnę. Cudowne misiaki. :D
No, za tort weselny to i ja się nie wezmę. Nawet mi to przez myśl nie przeszło. :)
U Ciebie już cudna pełnia wiosny. :)
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”