Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
Rodki, czosnki i kępa irysków boskie.
U Ciebie już taaakie truskawki, u mnie dopiero kwiatki na truskawkach a do owoców jeszcze daleko.
W moim ogródku dopiero jeden irys źółty z niebieskim paskiem rozkwita.
Reszta ma pączki.
Rozchodnik niczym namalowany obraz .
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

W sobotę i niedzielę miałam pomocników ogrodowych. ;:167 Starszy przesadził rozmnożone rośliny do skrzynki. Potem odbyło się tradycyjne konstruowanie nawadniania rabaty, wożenie ziemi i najciekawsza praca, podlewanie. :;230

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziś wyszłam na godzinę do pielenia, ale ilość siewek rozplenic, szałwii, perowskii i brzóz oraz wielu innych, tak mnie zniechęciły, że poszłam odreagować na kanapę. :roll:

Lucynko miło, że napisałaś tyle ciepłych słów o moim ogrodzie. ;:196 Warzyw pilnuję, bo jemy tylko swoje nowalijki. Kolejne sałaty posadziłam, fasola kiełkuje, a tyczna już ładnie rośnie, choć wyjątkowo późno w tym roku skiełkowała.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wandziu przykrywanie włókniną zdecydowanie przyśpiesza wegetację w warzywniku. ;:215 Sałata cebula, koper, pietruszka naciowa już gości na talerzu. ;:108 Truskawki cieszą głównie wnuków, już podjadali w sobotę, nawet mało dojrzałe.
Znalazłam sporo siewek szałwii. Takie posadziłam u synowej, bo na jesień jeszcze trochę prac zaplanowałam, więc niech już rosną na miejscu docelowym.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu czarny bez rośnie na południowej skarpie, ma sucho stale, ale szybko rusza wiosną, bo ziemię ma nagrzaną.
Host sporo poprzesadzałam, ale trafiłam na mokry tydzień, więc mało odczuły przeprowadzkę. :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bogusiu dziękuję za dobre słowo. ;:196 Pracowitością to tej wiosny Wy przebiliście wszystkich. Tyle pracy wykonać po zalaniu, to dopiero wyczyn. ;:180 Życzę zdrowia, bo na pewno nadwyrężyliście siły.
Jak człowiek jest pracowity, to niezależnie w jakiej dziedzinie się udziela, zawsze znajdzie czas i siły na dobre wykonanie pracy. Dla mnie ogrody też są takim polem do wykazania się. ;:173

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Małgosiu miła jesteś. ;:196 Bardzo brakuje mi teraz kolorów na rabatach, ale już powoli coś się zaczyna dziać. ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewuniu rozchodnik kupiłam jako malutką kępkę, teraz już zakwitnie większą liczbą kwiatów. ;:65
Szkoda, że irysy tak krótko kwitną. Syberyjskie w pąkach, więc będą kolejne kolory.
Truskawki czerwone i nawet niedojrzałe zostały skonsumowane solidarnie przez trójkę wnuków. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W donicach chyba pozostaną pojedyncze rośliny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Ach te zielenie, seledyny wiosnne piękne.
I te różne bogactwo fioletowy i borda.
Masz dużo Doniu różnych ciekawych kwitnien. ;:215
Czosnkowe kule przepiękne.
Rodki jakie masz śliczne.
I jakie zdrowe. A moje coś chorują.
Jeden nie zawiązał pąków i nie będzie kwitł. W dodatku dwa są słabe,liście pożółkłe,nerwy na wierzchu. Coś z nimi nie tak.
Nie wiem jak można ich uratować.
Doniczkowe bardzo ładne ;)
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Pomocnicy - niezastąpieni ;:7 Po kolorowych tulipanach faktycznie robi się trochę smutniej w ogrodzie, za to zaczynają kwitnienie kolejne rośliny :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Nareszcie dzisiaj deszcz pomoczył trochę glebę i napełnił zbiornik na deszczówkę. :tan

Aniu jedne czosnki kończą kwitnienie, ale kolejne się już szykują. Jeszcze trochę pocieszą swoimi gwiazdkami. ;:215
Rodki tak naprawdę potrzebują tylko wody i właściwego pH podłoża. Nawożę jeden raz w sezonie nawozem dedykowanym, ale pilnuję podlewania. Co roku rozsypuję garstkę siarki ,żeby zakwasić podłoże. Jeśli mimo to widzę niedobory podlewam kilka razy wodą z kwaskiem cytrynowym, żeby doraźnie obniżyć pH.

Olu dzieciaki po wyjściu z samochodu, zawsze biegną najpierw do ogrodu. Nawet dwulatka bierze przykład z chłopaków i lustruje ogród. :D Oczywiście obowiązkowe zrywanie kwiatów dla mamy musi się odbyć.
Teraz już coraz więcej kwiatów pojawia się na rabatach. Pozwoliłam orlai poszaleć, ;:173 bo nie miałam pomysłu i czasu na uzupełnienie roślin, które wykopałam dla synów. Pewnie do jesieni wymyślę jakiś projekt i wtedy zabiorę się do pracy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dostałam gratis ze szkółki, może podpowiecie co to za bodziszek. ;:180

Obrazek

Dalie z karp i z siewu.

Obrazek

Obrazek

Pomidory tradycyjnie w donicach. Mimo wysiania w kwietniu zaczynają kwitnienie. Nie wymęczyły się na parapetach, a posadzone w cieplejsze dni szybko rosną.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Duże już masz dalie. Moje jeszcze nie wszystkie się pokazały.
Uwielbiam te kolorowe żurawki.
Szałwia już ci kwitnie. Super.
Moja jedna gdzieś kępka się uchowała. Po kwitnieniu zamierzam ją podzielić i posadzić w nowe miejsce. Może się uda
Nie wiedziałam że Rodki można podlać wodą z cytryną.
Spróbuję.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Pomidorki lada moment zakwitną..u mnie także! ;:333
Stanęłam na wysokości zadania,wyhodowałam sadzonki i jak dobrze pójdzie,to rodzinka będzie pomidorowo zabezpieczona! :
Bodziszka takowego mam,ale nazwę już zapomniałam,więc nie podpowiem. ;:7 :oops:
Widzę,że rośliny,które u Ciebie kwitną i już zdobią rabaty u mnie jeszcze się ociągają...

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, z takimi pomocnikami to można nawet góry przenosić, a nie tylko ogród pielęgnować! ;:138 ;:138
A ogród wypieszczony i ukwiecony. ;:215 Przepiękny! ;:303
Takiego bodziszka mam i ja, ale nazwy odmianowej nie znam. ;:174

U mnie dalej susza, upały i wiatry, a dodatkowo z wodą zrobiło się krucho. ;:222

Pozdrawiam i buziaki zostawiam. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Ależ wszystko pięknie kwitnie u Ciebie Soniu. Pomocników zazdroszczę, bo mój Kubuś stracił nieco zapał do prac ogrodowych, bardziej teraz przesiaduje z dziadkiem w garażu ;:145
Pomidory, z moich ostatnich doświadczeń lepiej się mają, kiedy się nie śpieszymy z ich posianiem. ;:333
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Pięknie u Ciebie. Co do bodziszka to stawiam na bodziszka czerwonego. Ja mam odmianę 'Max Frei' i wyglada podobnie. :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Aniu drugi rok z rzędu zaryzykowałam i wcześnie posadziłam dalie. Przymrozków nie było, więc ładnie rosną. ;:215
Szałwii mam ponad pięćdziesiąt, są bezproblemowe i kwitną dwa razy. Dosadzam siewki w każde wolne miejsce. ;:173
Woda z kwaskiem cytrynowym, to najszybszy sposób zakwaszania podłoża, jak rodkom coś dolega. Jeszcze warto je podratować żelazem w płynie.
Gratuluję udanego wernisażu, obrazy piękne. ;:138

Maryniu pomidory po dwu tygodniach w donicach już prawie wszystkie kwitną, już się cieszę na ich prawdziwy smak. ;:65
Mimo, że niewiele czasu poświęcałam swojemu ogrodowi rośliny cieszą dobrą kondycją i kwitnieniem.

Lucynko dziękuję. ;:196 Pomocnicy dzisiaj znowu chcieli sadzić kolejne rośliny do doniczek, ale wytłumaczyłam, że właściwa pora będzie we wrześniu. Karol był zawiedziony, bo idzie do szkoły i nie będzie miał czasu zajmować się sadzeniem roślin. :D
U nas też susza, już raz solidnie podlałam cały ogród.

Małgosiu dziękuję. ;:196 Moja cała trójka albo w ogrodzie albo też w garażu. ;:306 Najbardziej jednak uwielbiają wycieczki rowerowe.
Ostatnie chłodne wiosny zdecydowanie nie służą pomidorom, więc późne sianie wychodzi im na zdrowie. Prawie wszystkie już kwitną. :tan

Dawid miło gościć doświadczonego posiadacza pięknego ogrodu. :wit
Dziękuję za nazwanie bodziszka. ;:180 Potrzebuję czegoś na obwódkę na nowej rabacie, więc jesienią podzielę i mam nadzieję, że szybko się rozrośnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziękuję za zaglądanie, życzę miłej niedzieli. ;:4 ;:3
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Nie wiadomo co pierwsze chwalić Soniu naparstnice, piwonie, szałwie czosnki ..... ;:215 Ale to nic dziwnego skoro masz takich pomocników :D ;:63
Pomidorki pięknie zapączkowane, byle tylko pogoda sprzyjała zawiązywaniu owoców.
Dobrego tygodnia Sonieczko ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
Piwonie i naparstnice już u Ciebie kwitną.
U mnie jeszcze w pączkach ale mam nadzieję, że niedługo zobaczę kwiaty.
Rodki ;:215 , u mnie coś choruje, widać to po liściach.
Czosnki u mnie liście mają pożarte przez ślimory.
Pomocnicy i następcy pasji ogrodowych rosną.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”