Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Lucynko dziękuję. ;:196 Zimnica taka, że dziś po przesadzaniu w garażu pomidorów do dużych kubków, zmarzłam w ręce. Uciekłam z sadzonkami do domu.
Niestety gryzonie zjadły mi kilkanaście lilii na różance. Nie chce mi się nawet zaglądać na inne rabaty. ;:174

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2876
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, u mnie jakiś podziemny lokator, jedynie przeniósł cebulę czosnku z rabaty w trawnik jakieś pięć metrów, ale nie zjadł jej. Może karatawskie są smaczniejsze? Nie kojarzę czy ich cebule "pachną" czosnkowo? Mojej koleżance też wyżarł jego cebulki, a nawet lilie i tulipany posadzone w skrzynkach. Szerokie nory wskazują na działalność karczownika, widocznie to był dobry rok dla wzrostu populacji tych gryzoni, ale ja im nie daruję ;:14 , będę walczyć ;:134 .

Wiosna coraz piękniejsza :tan , trochę ciepła i wszystkie rośliny rosną w oczach ;:oj . Niestety, szybciej też przekwitają kwiatuszki, ale jednak wolę cieplutkie dni :tan i takich też życzę Tobie, Soniu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11286
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Ja tam w domu siedzę już od 2 dni i tylko na balkonie chwilami się wietrzę... :;230 Wczoraj zebrałam na noc z balkonu wszystkie zieloności oprócz bratków..Dzisiaj znów wyniosę m.in.dalię i lilie.
Gryzonii współczuję,u mnie też widuję w ziemi norki ale jeszcze nie wiem co mi unicestwiły bo wiosna u mnie spóźniona bardzo! ;:108
Ciepełka Soniu,które już do nas zmierza podobno i miłego dnia! ;:168

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, bardzo przykro czytać o stratach poczynionych przez gryzonie ;:145 koniecznie musisz wytoczyć cięższe działa, bo ten dziad Ci nie odpuści jak go będziesz tylko straszyć ;:130 Szkoda Twojego pięknego ogrodu.
Słonka i skuteczności w działaniu na froncie ;:14
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
Kwitnąca truskawka i poziomka ;:oj
Pracowita mrówka z Ciebie, masz na głowie nie tylko swój ogród ale i syna.
Skąd na to czerpiesz siłę i czas ?
Piękne ogrodowe widoczki pokazujesz. ;:215
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ;:196 może coś zasugeruję .
W otwory chyba nornic wkładam rozgniecione ząbki czosnku .
Spróbuj może to coś da .
Oj wiem jak to jest przykro jeśli coś podjada nasze roślinki .
U mnie coś dziurkuje liście lilii a nigdzie nic nie ma ,
ani poskrzypka, ani ślimaków ,nie wiem co to .
Trzymam Soniu kciuki by się albo szkodniki wyniosły, albo
by się udało je unieszkodliwić. ;:108
Dużo zdrówka ,reszta to pikuś . ;:196
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dzień dobry Soniu :) Widzę u Ciebie zdjęcia nie tylko flory ale i fauny, więc jeśli pozwolisz to będę zaglądać. Berberysy o tej porze ładne są :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Wczoraj był słoneczny, ciepły dzień, więc popracowałam z miłą panią u syna. Posadziłam kilkanaście irg i rozsypałyśmy 15 worków kory.

Dzisiaj ponad godzinę u siebie przesadzałam i sadziłam rośliny na nowe rabaty. Nawet w połowie nie zapełnione. :roll:

Martuś koty rozgrzebują glebę, chyba próbują dostać się do tuneli. Czy coś upolują, nie wiem. Może zanoszą do swoich panów. Powkładałam w tunele sierść dużego psa, może gryzonie się przestraszą. :;230
Dziękuję, ;:196 kilka ciepłych dni pozwoliły trochę czasu spędzić w ogrodach. Dziś piekłam chleb i tort dla wnusia. Na ogród zostało mało czasu.

Maryniu też nie szaleję na rabatach, jak chłodno. Poniżej 12 -13 stopni nie wychodzę do ogrodu.
Niby co roku gryzonie coś skonsumują, ale w tym wyjątkowo dużo cebulowych straciłam. ;:174

Halszko M już przeróżnymi sposobami próbował likwidować gryzonie. Teraz już stracił zapał do walki. ;:224 Były lata, że mało szkód czyniły. W tym roku walczą cztery koty sąsiadów. ;:173
Zastanawiam się, czy to nie norniki korzystają z szerokich korytarzy kreta. Jesienią ziemię z kilku kopców na tej rabacie zbieraliśmy.

Ewuniu truskawki i poziomki w podwyższonej grządce od lutego były przykryte włókniną, większość już zawiązuje owoce i rozwija kolejne kwiaty. :tan
U syna najcięższe prace wykonujemy z drugą osobą, a w ciężkich syn pomaga.

Bogusiu moje gryzonie nie boją się czosnku. :D Jak miałam warzywnik na grządkach, to drążyły tunele, nie zwracając uwagi na czosnek jadalny. Ozdobny zjadają ze smakiem, jak inne cebulki.
Dziękuję, ;:196 zdrowie w porządku, tylko trochę alergia wiosną się nasila.

Olu miło Cię gościć. ;:180 Znam trochę Twój ogród, ale nie ujawniałam się. :oops: Mamy podobne suche gleby, więc i rośliny podobne. Też lubisz drobnocebulowe i jak większość ogrodników, uskuteczniasz coroczne zakupy roślinne. ;:333

Dwie kępki tulipanów rosnące w korzeniach świerków na razie oparły się gryzoniom. Inne tylko pojedyncze kwitną.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwszy irys, floksy kanadyjskie i szydlaste.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Amanogawa czaruje pełnymi kwiatami.

Obrazek

Obrazek

Klon Globosum obsypany kwiatami.

Obrazek

Obrazek

Narcyzy

Obrazek

Szałwia omączona w kilku miejscach, szósty rok odbija z korzenia.

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11286
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Jaki ładny irysek! :roll: I ogrodowe fotki extra! ;:138 ;:138
Zapowiada się nam ciepła majówka! :heja

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2876
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, też pozachwycam się ślicznym iryskiem ;:138 .
Floksiki, tulipanki, kwitnące drzewa i krzewy - po prostu wiosenne szaleństwo :tan , tylko to ciepełko nam skąpo wydzielają ;:224 .
Nawet narcyzy 'babuni' już rozkwitły? ;:oj . Moje jeszcze dwa, może trzy dni potrzebują, a kiedyś kwitły dopiero w połowie maja!.
Soniu, moje gryzonie też nie boją się czosnku, ani psiej sierści ;:185 .
Jedyna korzyść, to że czosnku już nie muszę sadzić, mam go pełno ;:306 . Jedyne wyjście, to granulki!
Pogoda się posuła, jednak życzę Ci miłego popołudnia ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Maryniu prognozy się nie sprawdziły, nie padało. Niestety wiatr był chłodny, ale urodzinowy latawiec wnusia szybował dzięki wiatrowi wysoko. ;:215
Dziękuję, ;:196 jak się przykładam, to zdjęcie lepsze wychodzą. :)

Martuś dziękuję. ;:196 Białe narcyzy powędrowały w większości do synowej i sąsiadki. Te, które posadziłam u siebie muszą się zadomowić, żeby ładnie kwitły.
Irys ze zdjęcia, to pierwszy u mnie irys pumilo. Podarunek od Gosi Margo2. Niedługo fioletowy zakwitnie. ;:65
Gryzonie się uspokoiły, trochę granulek dostały i koty codziennie lustrują ogród. :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kupiłam modną ostatnio supertunię. Niestety były tylko białe i znowu w majtkowym kolorze. ;:306

Obrazek

Niech tydzień będzie ciepły i słoneczny. ;:4
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 811
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Ogród zielonej

Post »

U mnie gryzonie prawdopodobnie nornice załatwiły kilka sadzonek pomidorów. Podgryzły kilka siewek. Najgorsze spustoszenie poniosły cynie. Zemsta była straszna.
Nie narzekaj te "majteczki" nie najgorsze ;:306
Dobrej pogody Ci życzę ;:3
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2876
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, granulek dokładaj w miejscach gdzie znikają, aż przestaną znikać. Nie może być ich zbyt dużo, bo to niegłupie zwierzątka i nadmiar dobroci je zastanawia. Na początku też nie zjadają, tylko zanoszą do gniazda nowość, a jedzą dopiero po obserwacji.
Wokół mojej działki, jest dość terenu gdzie mogą sobie żyć beztrosko, a ja robię wszystko, żeby je odstraszyć, to jak jednak przychodzą na wyżerkę, nie mam litości! Na początku bałam się o koty, ale wszystkie dookoła zdrowe, jeśli giną, to pod kołami samochodów. One instyktownie nie zjadają podtrutych gryzoni ;:333 .
Pięknie już kwitnie kokorycz ;:138 , ja się z nią, jak i złocistą, nie umiem dogadać ;:185 .
Supertunia bardzo ładna ;:215 , pewnie pierwiosnek potrzebował towarzystwa w swoim kolorze :tan .
Soniu, tak blisko, a u mnie wczoraj od południa deszcz i zrobiło się zimno, a nocą przymrozek ;:145 , ale maj się zaczął, to już musi być ciepło! ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”