Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, oj, czytam o porannej temperaturze u Ciebie i aż weszłam w aplikację pogodową aby sprawdzić co się zapowiada w nocy i nad ranem, ale na szczęście nie są przewidywane takie spadki.
Chwasty u mnie też mają się nieźle, ale już sie tym nie przejmuję, są ważniejsze rzeczy niż zarośnięte rabaty.
Moje szafirki ledwie pokazały pączki, a Twoje już dawno w pełnym rozkwicie. Ciekawe, czy to wcześniejsza odmiana, czy mają wyjątkowo ciepłe stanowisko ;:7
Współczuję żarłocznych gryzoni, oby to nie był karczownik ;:14
Spotykasz jakieś kopczyki czy korytarze? Może trzeba coś zastosować, jakieś odstraszacze, czy pułapki - zanim skonsumują Ci więcej kwiatów ;:7
Pięknie popikowane pomidorki i cynie ;:215 moje pomidorki też juz popikowałam, ale cynie jeszcze w jednym pojemniku przerośnięte :oops:
Widzę że jakaś wyrywna hosta nie boi się chłodnych nocy :D
Przyjaciółki bardzo sympatyczne :lol:
Dobrego tygodnia ze słoneczkiem ;:3
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Halszko dziękuję. ;:196
Szafirki zwykłe, jakoś donicowe i gruntowe w tym samym czasie zakwitły.
Niestety korytarzy sporo na rabatach, mokra gleba ułatwia gryzoniom kopanie. ;:223 Wybieram ziemię z takich miejsc, wkładam większy kamień w tunel, ale nie łudzę się skutecznością. Wykopią pewnie drugi obok i dalej wędrują w poszukiwaniu jedzenia. ;:202 Dotychczas wypróbowałam wszystkie wyczytane sposoby na gryzonie. Niestety u mnie nieskuteczne. ;:174
Wszystkie hosty już na wierzchu, ale poniżej zera nie było, więc szkód nie ma.
Anabelka coraz śmielej wypuszcza zieloności. ;:180

Obrazek

Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Kiedyś przestanie Soniu padać i zaczniesz motyczkować :D U mnie też mokro, chłodno, ale bywają i te lepsze, słoneczne chwile. Chwaściory rosną że hej. Niedawno miałam opielone, posprzątane, a tu już na nowo polkę zaczynam :D
Ja narzekam na mniszek. W sąsiedztwie mam dwie działki, nie użytkowane, z ogromną ilością żółtych kwiatków. Poprzedni właściciel nie dopuszczał do zawiązania nasion, więc latawce nie latały. A od kilku lat działki są siedliskiem chwaściorów i te z powodzeniem meldują się u mnie :evil: Dzięki temu moja kolekcja narzędzi do odchwaszczania z roku na rok się powiększa, jak również moje pomysły na minimalizację niepotrzebnych roślin. Tylko, że to walka z wiatrakami ;:223
Miłego dnia, u mnie już też popikowane maluszki i czekają na słoneczko żeby się wygrzewać.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11288
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Zdziwił mnie obrazek takiej już pokaźnej hosty u Ciebie! :shock: U mnie zaledwie kilku nosy z ziemi
wyłażą a inne ledwie się gramolą bądź jeszcze wcale nie wyszły ! ;:204
A dzisiaj znowu pada...moje pomidorki też w takiej fazie jak Twoje ;:108
Miłego popołudnia Soniu ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ta Anabelka to hortensja ?tak przycięta nisko ?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Małgosiu Gdyby nie ogród syna, to bym się nie stresowała. Niestety posadzone 70 centymetrowe cisy są do połowy zagłuszone chwastami. Jak chwasty się wysieją, to nie wiem czy tektura i kora pomoże. ;:223 U syna podobnie jak u Ciebie i u mnie, z trzech stron nieużytki. :roll:
Dzisiaj cały dzień pada, mam dość szarości, jutro też dzień bez słońca prognozują. ;:145

Maryniu moje wszystkie hosty w takim stadium. Tylko jedna zadeptana przy wycinaniu darni, jeszcze się nie pokazała. ;:131 Mam nadzieję, że nie przepadnie.
Pomidory sieję coraz później, jak wysadzę gdy będą już ciepłe dni i noce, szybko ruszą ze wzrostem.

Bogusiu to hortensja Anabelle rozmnażana z patyków z niewielkimi korzonkami. Starszą, która ma 9 lat, tnę zawsze przy samej ziemi.

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2879
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, u mnie też zaczął grasować karczownik ;:14 , właśnie odkryłam brak połowy irysa bulwiastego ;:145 . Rósł blisko lilii, to ich cebulki już pewnie pożarł :cry: . Jest bardzo mokro, ale zaraz idę kopać w poszukiwaniu tuneli, bo na powierzchni nie widać żadnych śladów!
Hosty też mam tak wyrośnięte, pozostaje tylko mieć nadzieję, że już żadnych przymrozków nie będzie!
Jaszczureczki do pozazdroszczenia ;:215 , już dawno ich u siebie nie widziałam ;:185 , chyba dla nich zbyt wilgotno.
Trudno o pogodne dni z prawdziwym ciepłem tej wiosny, ale jest nadzieja na piękny weekend. ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ale u Ciebie zimno...u mnie teraz plus 7 na termometrze.
Moje pomidorki w domku narzędziowym siedzą, powinnam je chyba do domu jeszcze zabrać. Twoje pięknie popikowane. Tulipany w tym roku opóźnione mocno.
Szafirki też mam w donicach i jeszcze ściśnięte mają pączki.
Prymulka podarowana przez syna cudowna ;:167
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, mimo lekkich przymrozków Twoje roślinki bardzo wdzięcznie się zachowują. ;:215 Zapewne w podziękowaniu za troskliwość Ogrodniczki. ;:138
Hosty już takie wysokie, ;:333 a gałązka różowiutkich kwiatuszków prześliczna. ;:303
Sadzonki też bardzo dobrze się prezentują. ;:63 Będzie Pani zadowolona. :D
Niech słoneczko nie leniuchuje i solidnie dogrzewa zarówno ogrodowe i parapetowe roślinki. ;:3 ;:3
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Lesna Dusza
50p
50p
Posty: 58
Od: 7 sty 2023, o 18:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu u Ciebie to już pięknie wiosnę widać u mnie to wszystko dopiero co nosa wychyla z ziemi :D widzę,że rozsada ładna rośnie :D
Lena
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród zielonej

Post »

Ależ piękną jaszczureczkę uchwyciłaś w obiektywie ;:oj
U Ciebie karczownik a u mnie krecik coraz śmielej sobie poczynia a moje zwierzaki chodzą naokoło kopców i uważają, żeby ich nie rozdeptać ;:223 na nic się zdaje kuszenie pętkiem kiełbasy w nagrodę za wygonienie szkodnika. Nic sobie z tego nie robią ;:185
Taka to nasza ogrodnicza dola- ciągle z czymś trzeba walczyć a to zielsko, a to szkodnik, albo zła pogoda czy susza. Dobrze że roślinki sprytne są i często same sobie radzą ;) Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1209
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Ogród zielonej

Post »

Oj, dziewczyny, nie wiem, czy lepiej mieć zwierzaka, który kopce omija, czy takiego, który ryje dziury w miejscu każdego kopca... Moja psica poluje na gryzonie z pasją i je zjada. Kopie przy tym spore dziury.

Kiepski wybór: kopiec, albo dziura z demolką... :?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Pierwszy dzień bez deszczu, więc po południu 4 godziny popracowaliśmy u syna. Posadziłam kilka roślin i trochę popieliłam. Przyjechało 100 worków kory. Na wtorek mają się pojawić dwie panie do pomocy, może wreszcie pielenie i sypanie kory nabierze tempa.

Zdjęłam włókniny z podwyższonych grządek. Wszystko ładnie się zieleni, nawet poziomki i truskawki kwitną.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Martuś współczuję strat, ;:168 ale szkodniki trudne do wytępienia. Już nie mam ochoty walczyć z gryzoniami. ;:185 Dziś przydeptałam trochę tuneli i niewielkich kopców. Lilie na skarpie, gdzie tuneli najwięcej, chyba wszystkie się pokazały. Drzewiaste najwyższe.
Jaszczurek zawsze u mnie wiele widuję. Niestety sąsiedzkie koty na nie polują, więc kilka bez ogonów biega.

Obrazek

Obrazek

Aniu moje pomidory cały czas w domu, ponieważ mało słońca i zimny wiatr nadal dokucza.
Prymulka zmienia kolor, pewnie znowu nią ponudzę. ;:306

Obrazek

Lucynko na gałązce kwiaty śliwy wiśniowej Pissardi. Pięknie wyglądała , ale już zaczyna zrzucać płatki.
Oprócz pomidorów, wszystkie siewki spędzają dnie i noce na tarasie. ;:215
Dziękuję, ;:196 dziś trochę słońca się pokazało, ale nadal chłodno.

Obrazek

Lenko miło, że zajrzałaś. ;:196 Siewek w tym roku dużo, ponieważ powiększyłam rabaty, więc trzeba je czymś zapełnić. :D

Obrazek

Ewo wolę kreta, którego kopce posprzątamy, niż karczownika, który zjada korzenie i całe rośliny niszczy. Na szczęście w poprzednim miejscu została jakaś mała cebulka czosnku Karatawskiego. Niech rośnie w korzeniach żywotnika, może gryzoniom będzie trudniej się tam dostać.

Obrazek

Obrazek

Małgosiu chyba wolałabym zakopywać dziury po psiaku, niż sadzić nowe rośliny pożarte przez gryzonie. U ;:145 syna na rabatach z korą pies nie kopie. Kusi go tylko odkryta gleba. Nawet żadnej rośliny nie zniszczył, bo jeszcze w dużych odległościach rosną.

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”