Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :D ;:196 Dotarłam wreszcie :wink:
I co ja widzę ,ło mamuniu ileż nowości juź w doniczkach .
Pracowita kobietko
;:138
A w ogrodzie swoim nie zmieniaj nie ,jest pięknie .
Taka mama to skarb . :D
;:108
Wiosenka też już zajrzała do Ciebie super .
Oby to zimno odeszło powoli ,raczej szybko :wink:
Soniu dużo zdrówka ,bo plany nasadzeń są .
Pozdrawiam ciepło ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Nawet nie chce mi się wychodzić do ogrodu, zimno, codziennie pada śnieg i wieje. ;:222
Dzisiaj się zmobilizowałam, żeby pozaglądać, czy przymrozki nie zrobiły szkód, na szczęście obyło się bez strat. ;:108

Ewuniu dzięki, ;:196 wiele wiosennych kwiatów już przekwitło, ale zieleni coraz więcej, więc już nie szaro na rabatach. Moje piwonie też ładnie się budzą, mam nadzieję, że zakwitną już wszystkie. ;:65

Obrazek

Martuś zaparłam się i nie okryłam niczego. :roll: Na szczęście wszystkie rośliny przetrwały, a teraz już może będzie cieplej.

Obrazek

Elu dzięki. ;:196 Pomyliłam pewnie podpisy podczas siewu, a nie miałam pojęcia jakie wielosił ma liście. :oops:
Surfinia pewnie dostanie miejsce na wejściowym tarasie z kilkoma godzinami słońca rano i po południu.

Obrazek

Halszko też jesienią posadziłam kilka miksów krokusów, znudziły mnie jednorodne nasadzenia.
Rozsady już ładnie podrosły, ale nadal stoją w domu. Miały już wylądować w garażu, ale zimno paskudne. ;:202
Dziękuję, ;:196 nie wyszłam przez tydzień do ogrodu, czekam na prawdziwe ciepło.
Krwawnik ładnie się zazielenił. ;:180

Obrazek

Obrazek

Lucynko zimno powoli się kończy, może wreszcie doczekamy się kilkunastu stopni i słońca. Ogród w kompletnej rozsypce, chwastów pełno u mnie i u syna. Mam co robić przez dwa tygodnie co najmniej. ;:173
Dziękuję, ;:196 tydzień poświęciłam na czytanie, a weekend tradycyjnie wnukom. :D

Kolejne siewki rosną, ale już nie zamierzam pikować, tylko posadzę prosto do gruntu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Karolu dziękuję, jesteś miły. ;:196 Uczę się, ale każdy ogród inny, więc porażki też się zdarzają.
Rudy koleus czwarty rok rozmnażam z sadzonek. Trochę męczy się w ciepłym domu, ale już ukorzeniam kolejne z wierzchołków, żeby mieć pewność, że nie zaginą, bo to pamiątka.
Pewnie siewki ciemierników odmianowych wsadzę do doniczek, rosną pod wielką hortensją, więc latem będą miały za sucho.

Obrazek

Bogusiu ogrodnik musi coś zmieniać u siebie, to chyba przypadłość wszystkich pasjonatów roślin. :roll:
Przykro, że u Ciebie woda zniszczyła sporą rabatę. ;:168 U syna też padło kilka świerków, podobna sytuacja, jak u Ciebie.
Dziękuję, ;:196 zdrowie w porządku. Nic nie robię w ogrodzie, żeby się nie przeziębić. :)

Obrazek

Kolorów niewiele w najbliższym czasie będzie, ale mimo zimna, widać trochę wiosny.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pod włóknią w podwyższonych grządkach.

Obrazek

Obrazek

Martwiłam się o ranniki po wykopaniu hibiskusów, ale z glebą wymieszały się pewnie nie tylko cebulki, ale też nasiona. Wśród posadzonych cisów pełno siewek. Część rozsadziłam w kilku miejscach ogrodu. ;:173

Obrazek


Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę Wam wiosny, wiosny i jeszcze raz wiosny!
Pękających na drzewach pąków, ziemi, która zaczyna pachnieć i słońca, które nie tylko świeci, ale także grzeje.
Wielu miłych, radosnych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół w ten świąteczny czas.
;:4
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit Oglądam piękne kadry Twojego ogrodu wiosennego .
No po prostu na komputerze stacjonarnym bajka . :D
Ile Wkładasz pracy ,jak dopieszczone te roślinki ,jaki efekt.
Cudnie ,że już takie piękności powychodziły z ziemi :D
Upajam się tym widokiem,aż trudno z Twojego ogrodu wyjść .
Podziwiam Ciebie za całokształt i jeszcze tę pomoc u dzieci w tworzeniu ogrodów.
Wiesz nic na tę sytuację zalewową nie poradzimy .
Wczoraj znów wypompowywał mąż wodę z działki ,dziękuję .
Rozchodniki mają się ok ,ale już np hortensje nie mają żadnych pączków ,czyżby poległy?
Natomiast forsycja nie zakwitła ma parę kwiatków tylko ,zle wyglada dziurawiec, trawy
stoją nie ścięte nie da się wejść do rabat .
Cała jedna z rabat stoi w wodzie i błocie .
Ale ciekawe jak walczą cebulowe niektóre np żonkile .
Kwitną siedząc po szyję w błocie ;:oj
Wciąż czekamy aż tam wyschnie.
Ania Anabuko też ma wodę na działeczce :( Wiele działek niżej położonych
zalała woda .
Soniu niech zdrówko Ciebie nie opuszcza .Chcę spacerować i spacerować u Ciebie.
Z całego serducha życzę . :D ;:196 ;:167
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16020
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

Czy te szafirki Soniu to w jakiejś donicy Ci kwitną? Jak to ładnie wiosną wygląda :D Wiele już razy przymierzałam się co roku do tego, żeby posadzić trochę cebulowych w donicach, trzymać w garażu, a potem wystawić na dwór. Ale jakoś tak się składa, że mam jesienią coś innego do zrobienia i pomysł jak zwykle umiera. A to jest naprawdę fajna wiosenna dekoracja tarasu. ;:108
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Bogusiu dziękuję. Wczoraj zdjęcia zieloności i kolorów, dziś regularna zima. Miało być cieplej.
Miskanty w ubiegłym roku stały u syna w wodzie około dwu tygodni, przeżyły i ładnie rosły. Hortensje u mnie też nawet jednego pąka liściowego nie mają, jeszcze za zimno dla nich.

Wandziu w tym roku nietypowa sytuacja, ponieważ szafirki w gruncie tylko dwa dni później zakwitły, niż donicowe. Szafirki mam w glebie tylko w dwu miejscach gdzie mają ograniczoną możliwość ekspansji. :roll: W donicach co dwa lata segreguję, daję nową ziemię i cieszą wchodzących do domu.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
U mnie też takie śnieżne widoki jak u Ciebie na ostatnim zdjęciu.
Wystające roślinki z ziemi sprawiają nam radość i umilają czekanie na ;:3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16554
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, tak pięknie zapowiadającą się wiosnę mróz i śnieg nagle przystopował. ;:174
U mnie wprawdzie śniegu nie było, ale w zamian nadal mam nadmiar wody z nieba i błocisko na działce. ;:oj
Jak nie kijem go, to pałką. ;:124 Dlaczego nie może być normalnie?

Bardzo dziękuję za życzenia i Tobie oraz Twoim bliskim również życzę wspaniałych, zdrowych, spokojnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2864
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, Twoje życzenia od razu się spełniły ;:168 , wczorajszy dzień był jak najbardziej wiosenny :tan .
Dobrze, że niczego nie okrywałaś ;:333 , ja przez okrycie pudeł włókniną, straciłam kilka lili ;:145 . Trzeba było naciągnąć folię ;:14 .
Miłego Poniedziałku Wielkanocnego ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu szafirki w donicy cudnie to wygląda :D Ja mam ich trochę, ale w ogródku.
Czy one są ekspansywne?
Dziś u Nas zapowiada się ładny dzień, od rana słoneczko, nich ogrzeje ziemię dotychczas zalaną przez deszcze.

Pozdrawiam świątecznie ;:3
Awatar użytkownika
Lesna Dusza
50p
50p
Posty: 58
Od: 7 sty 2023, o 18:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Widzę ,że masz krwawnik a jaka odmiana? ja siałam żółty na razie mam w szklarni jakieś 10 cm sadzonki ale kiedy zakwitnie to nie wiem :D jeszcze trochę i ogrody wystartują z zielenią :D
Lena
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2569
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, witaj po świętach :wit
Mam nadzieję, że i u Ciebie pogoda się poprawiła, u mnie jest nienajgorzej, ale trochę brakuje mi czasu na prace w ogrodzie, bo Antosia cały tydzień jest u nas - druga babcia kontuzjowana ;:174
W tej sytuacji najlepiej się mają chwaściory ;:124
Krwawnik pewnie ładnie zakwitnie (mam nadzieję) swój muszę chyba jesienią odmłodzić, bo widzę, że ma bardzo zbitą kępę.
Szafirki to te popularne wąskolistne? Armeńskie??? U mnie jeszcze nawet pączków nie mają ;:7 Kwitną natomiast jasnoniebieskie Muscari Azureum.
Twoje kwitnące truskawki przypomniały mi, że miałam swoje podpędzać pod agrowłókniną, ale wyszło mi z głowy :;230 Myślisz, że jeszcze nie jest za późno??

Miłych dni ze słońcem ;:3 ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Mało gryzoniom było cebulek tulipanów. Wczoraj zauważyłam, że pożarły mi 9 sztuk czosnku karatawskiego. ;:223 Wykopałam dużą ilość ziemi, ale poza korytarzem na głębokości 25 centymetrów nic nie znalazłam.

Ewuś mam nadzieję, że to były ostatnie podrygi zimy. Marzymy o cieple, ale dziś słońce mnie jeszcze nie rozpieszczało. ;:222

Lucynko mokra gleba to tylko w moim ogrodzie jest pożądana. ;:108 Woda przez piasek przeleci i natychmiast mogę pracować na rabatach. Dziś u syna na glinie, trochę popracowałyśmy, ale to była męka. ;:145 Pielenie to wyrywanie chwastów z bryłą ziemi. Szybko skończyłyśmy zmagania. Co drugi dzień pada, więc na wyschnięcie ziemi trudno się doczekać. Nie widać roślin, chwasty zarosły wszystko. ;:202 Tylko rabaty z korą czyste, z pojedynczymi chwastami.
Dziękuję serdecznie za życzenia. ;:196 Świętowaliśmy rodzinnie.

Martuś chyba jestem na takim etapie ogrodowania, że nie przejmuję się stratami. :roll: Pewnie, że szkoda pracy, ale z przyrodą nikt nie wygrał. Mam pięćdziesiąt lilii, już dość wyrośnięte. Jakbym chciała okryć, to bym musiała budować stelaże, ;:14 bo położona na zieloności włóknina i tak nie ochrania całkowicie przed mrozem.
Dziękuję za życzenia. ;:196

Aniu szafirki u mnie są bardzo ekspansywne. Mam je w każdym miejscu, gdzie kiedyś rosły. Nawet usuwanie przez kilka lat szczypioru im nie szkodzi, rosną i kwitną nadal. ;:161 Jedyne większe kępki mam przy murku betonowym i przy zaworze do nawadniania, ponieważ szeroka rura plastikowa je ogranicza.

Lenko mam żółty krwawnik, niestety nie wiem jaka odmiana, to podarunek. :tan Posadziłam dopiero jesienią, jeszcze nie wiem jak będzie się zachowywał u mnie. Zdam relację w tym roku.

Koło siedemnastej udało mi się zrobić kilka zdjęć, bo momentami pokazywało się słońce. Niestety nie ma teraz za wiele kwitnień.
Dwunastoletnie prymulki kocham niezmiennie. Z jednej podarowanej przez syna mam kilkanaście i z okna widzę ich kolor. To „ majtkowy róż”, ;:306 ale inne kolory i odmiany nie chcą się zadomowić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2864
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, pierwiosnek jest w ślicznym, różowym kolorze ;:138 , a takich majtek, już dawno nie widziałam ;:306 .
Ogromny krzak ciemiernika ;:oj , kiedy mój taki będzie, jak ma dopiero trzy pędy kwiatowe?
Śliczne narcyzy ;:167 .
Słonecznego, ciepłego dnia, Soniu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”