Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród zielonej

Post »

Jaka już piękna wiosna u Ciebie! :D
I jakie fantastyczne zmiany - nowe rabaty!
Już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, kto na nich zamieszka ;:108

Pozdrawiam ;:3
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, kwitnące ranniki bardzo cieszą i świecą swoim żółciutkim kolorem z daleka. Krokusy też już pokazały kolorki :D Tylko słoneczka wciąż jest za mało. U nas pada codziennie i ziemia w ogrodzie nasiąknięta jak gąbka. Czytałam, że cięłaś już hortensje i berberysy... Chyba i ja muszę się zabrać za swoje. Oby tylko pogoda była łaskawsza, bo jak na razie, nie ma mowy o żadnych ogrodowych pracach. Wszystkie plany niweczy padający deszcz i paskudna zimnica :(
Miłej niedzieli ;:168
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ciepłe słońce przez kilka dni dało nadzieję na lepsze, ale znowu pogoda nie pozwala chociażby powałęsać się po ogrodzie, bo u mnie mokro i ciągle dolewa ;:145 , a kwiatki i tak rozkwitają.
Piękne iryski i krokusy u Ciebie już zaczęły, to zaraz będą kwitły ich całe łany ;:138 .
Ranniki słonecznym kolorem, rozjaśniają ogród nawet w pochmurne dni :tan .
Chociaż coś tam mówią o powrocie zimy, to jednak wiosna z każdym dniem coraz bliżej ;:215 .
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

W nocy minus 7 stopni, a rano cudowne słońce. Trawy zdążyły wyschnąć, wszystkie zostały wycięte i trochę udało mi się posprzątać rozrzucone po całym ogrodzie ich resztki.
Przycięłam też tawuły japońskie, ponieważ zaczynają się zielenić.

Ewo mam szczęście mieszkać w pobliżu sporych zagajników, więc wiele ciekawych ptaków widuję.
Do ranników i krokusów Fuscotinctus zaglądam, jak tylko jestem w ogrodzie. :)

Obrazek

Halszko dzięki za rady, ;:196 żadne wymądrzanie się. Swoją Anabelle od kiedy przestała być pienna, :;230 tnę przy samej ziemi. Ta od Ciebie też nisko przycięta. Krwawnik i chryzantema już mają małe listki. ;:180
Zimne noce wstrzymały wegetację, tylko pojedyncze cebulowe pokazały kwiaty. Chciałoby się już widzieć wiosnę, ale niech ciepło przyjdzie później, a majowe przymrozki, niech się nie pojawią.
Warzywa w podwyższonej grządce, tradycyjnie przykryte włókniną, dziś grzały się w słońcu.

Obrazek

Aniu ranniki ładnie się wysiewają, ale dopiero w trzecim roku kwitną. Po pierwszym kwitnieniu wysieją się i będziesz mieć ładną kępkę. ;:108 Musisz uzbroić się cierpliwość. ;:173
U mnie w tym roku jest bardzo dużo samosiejek fiołków rogatych, które cały czas kwitną. Jak tylko zrobi się cieplej, posadzę do doniczek. Może uda mi się zwalczyć chęć kupowania. ;:131
Krogulec nastroszył pióra, normalnie ma gładkie upierzenie.
Dziękuję zdrowie w porządku. ;:196 Niestety średni wnusio i wnusia przechodzą ospę, więc wczoraj wspomagałam rodziców w opiece.

Obrazek

Lucynko u mnie tylko żółte krokusy ładnie kwitną, pozostałe pojedyncze kwiaty pokazują, zimno im.
Miło, jak zajrzysz na działkę, gdzie kolorowe maluchy wprawiają w dobry nastrój. ;:215
Dziękuję ;:196 w weekend były podwójne urodziny, wnusi i najstarszego, więc bawiliśmy się doskonale.

Obrazek

Ula co roku takie same szaleństwo czekania na pierwsze kolory w ogrodzie. Jak się pojawią, to obfotografuję je ze wszystkich stron. :roll:
Na nowych rabatach na pewno będą dwa cisy kolumnowe i 8 nowych lilii drzewiastych, a reszta chyba z siewu i byliny przesadzane z innych miejsc.

Obrazek

Dorotko u mnie gleba zamarznięta, tylko powierzchownie i od południa kwitną małe cebulowe.
Wykorzystuję każdy słoneczny dzień, żeby coś zrobić w ogrodzie, bo synowie też potrzebują pomocy w swoich ogrodach. ;:173

Obrazek

Martuś pogoda przez ostanie dwa tygodnie była paskudna. Dopiero od wczoraj słońce i sucho. Niestety dopiero dziś miałam wolny dzień , więc rzuciłam się do pracy. :tan
Krokusy i iryski w większości zostały przesadzone jesienią, więc długo poczekam na kolory. ;:65 Tylko na południowej skarpie coś kwitnie.
Dziękuję, za miłe słowa o moich kwiatkach. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kilkadziesiąt siewek fiołków rogatych kwitnie całą zimę.

Obrazek

Wszystkie chryzantemy przeżyły.

Obrazek

Trzcinnik krótkowłosy zawsze pierwszy się zieleni.

Obrazek

Z ubiegłorocznych prymulek, tylko biała ma pąki. Fioletowej zamierają liście, chyba już nie odżyje.

Obrazek
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1156
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękne rabaty komponujesz Soniu.
Będę częściej zaglądała i czerpała inspiracje ;:167
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Małgorzatko miło Cię powitać. :wit Chyba telepatia Cię do mnie sprowadziła. ;:306 Od początku kibicuję Ci anonimowo w Twoich poczynaniach ogrodowych i podziwiam na jak duże przedsięwzięcie się porwałaś. ;:180
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, chyba musimy się przyzwyczaić do tego, że wiosna przychodzi na raty, kiedy zima robi sobie chwilowo wolne :roll: i cieszyć się tym, co akurat zakwita.
U Ciebie już piękne zwiastuny kwitną i cieszą oczy ;:138 , a reszta zakwitnie po prawdopodobnym ataku zimy :tan . Może wtedy już będzie prawdziwa wiosna?
Zdrówka dla Ciebie i dzieciaczków i słoneczka ciepłego jak najwięcej ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Fiołeczki całoroczne ;:138 to jest rarytas! Sporo ślicznych kwitnień już u ciebie! :D
Fajny masz ten pomysł cyt. "niech ciepło przyjdzie później, a majowe przymrozki, niech się nie pojawią." Podpisuje się pod nim całym sercem bo wtedy miałabym właściwej długosci sezon i lepszawegetacje; ale od lat już tak niema, niestety.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
No, zazdroszczę Ci takich wiosennych widoczków. Krokusy, iryski i fiołki ;:215
Prymulki mają swój urok i jako pierwsze widywane są w sklepach w sprzedaży jako wiosenne roślinki.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Cudne ranniki i. I w takiej ilości wyglądają prześlicznie.
Pomału trawy przycielam.
I clemki i w 80% hortensje.
A reszta czeka na cieplejsze dni.
Ledwo doszłam do siebie. To wolę uważać i poczekać na lepsze dni.
Czy Ice Dance też nisko ścinasz ?
Z nimi jeszcze nic nie robiłam .
Pozdrawiam serdecznie 🙂😘
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Trochę słońca się pokazało, więc wybrałam się do ogrodu. Wyrównałam trochę brzegi jednej z nowych rabat, ponieważ maszyna do darni równo nie przycięła.
Wysiałam sałaty, ma być cieplej, więc powędrują na podwyższoną grządkę pod włókninę.

Martuś dziękuję, ;:196 wszyscy powoli zdrowieją. Zimne noce i śnieg skutecznie zniechęca cebulowe do kwitnienia.

Obrazek

Igo fiołki rosły w doniczkach na tarasie i wysiały się w ilościach hurtowych. :shock: Większe poprzesadzałam i już jesienią zakwitły. Zimno im nie przeszkadza, cały czas cieszą kolorem.

Obrazek

Ewuniu tych kolorów niewiele, bo zima nadal trzyma się mocno. ;:222 Prymulki niespecjalnie mnie lubią, niewiele nowych przeżywa zimę.

Obrazek

Aniu dużo zdrowia i pilnuj się, ;:168 ponieważ pogoda jeszcze zdradliwa.
Wszystkie turzyce ścinam, Ice Dance też. Tnę w zależności od wielkości kępy. Małe na 10 centymetrów, większe około 5 centymetrów wyżej. W jednym roku zostawiłam i wyjątkowo brzydko wyglądały. ;:14 Dzisiaj większości zrobiłam fryzurę na jeża. :)

Obrazek

Niektórzy marzą o siewkach czosnków, u mnie na każdej rabacie, gdzie został jakiś nieścięty kwiatostan, pełno siewek i chyba małe cebulki też się uchowały.

Obrazek
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 787
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Pięknie u Ciebie i kolorowo :wit U mnie prace ogrodowe są bardzo spowolnione. Jak nie pada, to jestem chora tak jak teraz. Masz szczęście, że czosnek Ci się wysiewa. U mnie nie chce nawet rosnąć. Może spróbuję jeszcze raz w doniczkach. Sama nie wiem.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, nie ma to jak ogród, do którego w każdej chwili można wyjść i coś zrobić. ;:215 Na działkę to już jest wyprawa, a podczas takiej pogody, jaka u mnie panuje, nawet z domu nie chce się wyjść. ;:223 Mimo słoneczka zimno dokucza bardzo, a to z powodu wiatru. ;:145
U Ciebie wiosennie na rabatach. ;:303 Cieszą iryski, ciemierniki i zieloniutkie sieweczki czosnków. ;:138 U mnie się nie sieją, ale to moja zasługa, ponieważ ścinam przekwitłe kwiatostany. ;:306

Trzymaj się cieplutko i zdrowo. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”