Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1940
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu przemiło mi się spacerowało po nowej wersji ogrodu,przepięknie wyglądały twoje powojniki u mnie nie chcą tak rosnąć ale bardzo je lubię możesz mi jeszcze napisać jak nazywał się ten fioletowy z białym środkiem może zdobędę i może jednak coś urośnie one wolą podmokły teren czy suchawy? :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Ewuniu chyba wiosna za szybko nie przyjdzie, śnieg i mróz wieszczą meteorolodzy. ;:218 Już by się chciało pobiec do ogrodu, ale u nas ziemia zmarznięta.

Jolu powojniki już niestety zostały zniszczone przez gryzonie. ;:174 Dwa przesadziłam do lepszej ziemi, ale tylko jeden się odbudował. Przy tarasie rosły w dość słabej glebie, ale były systematycznie podlewane. Fioletowy to powojnik włoski Solina.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Jakże przykro widzieć takie obtłuczone pączki ciemiernika! :shock: ;:174
Na szczęście nie wszystkie i mam nadzieję, że one już doczekają kwitnienia, czego życzę Ci z całego serca. ;:167
"Pocieszajki" śliczniutkie, ;:215 a skoro poprawiają nastrój, to tym bardzie zasługują na dobre słowo. ;:138
Wszystkiego dobrego, Soniu. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, szkoda roślinek uszkodzonych przez śnieg :cry: a najbardziej odczuje to pewnie rododendron, bo róże i hortensje tak czy inaczej się jednak przycina i wypuszczają nowe gałązki. Rodki już tak łatwo nie odrastają. Ciemiernik pewnie słabo zakwitnie w tym roku, ale przeżyje, ale jeslu sytuacja miałaby się powtarzać, to by nie było ciekawie ;:185
Śliczny ten pełny pierwiosnek, azalia też ładna, podobno niektórym osobom udaje się zadomowić te azalie w ogrodzie, ale to chyba w jakichś cieplejszych rejonach. Mnie się nie udało ;:131
Dobrego słonecznego tygodnia Soniu ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Śliczne te twoje wiosenne kwiatki, b.ciekawe kolorki. A ta rabata kocimiętki była super; u mnie też sie rozchodzi ale ją lubię bo kwitnie 1-sza na wiosne. Likwidując trawnik zyskałaś miejsce na realizację nowych planów? Fajnie tak tworzyc coś nowego!
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Śnieg stopniał w poniedziałek, a słońce od dwu dni skutecznie budzi mnie z zimowego marazmu. :tan
Posiałam marchew i pietruszkę w podwyższonej grządce, a w multipalecie dymkę i podkiełkowaną rzodkiewkę.
Przycięłam duże hortensje.

Obrazek

Posprzątałam wokół cebulowych, wszystkie wystawiły nosy.

Obrazek

Lucynko dziękuję. ;:196 Nie mogłam się doczekać wiosny, więc jeszcze hiacynty sobie dokupiłam na parapet. :D Pierwszy kwiat ciemiernika odmianowego dziś się rozwinął. Pozostałe też niedługo zakwitną.

Obrazek

Halszko połamane róże i rododendrona poprzycinałam. Ciemiernikowi wycięłam połamane pędy, ale ma jeszcze dwa, więc kilka kwiatów zobaczę. ;:65
Dziękuję, ;:196 słońce napędzało mnie dzisiaj do pracy. Anabelka od Ciebie już się budzi. ;:180

Obrazek

Igo już się cieszę na nowe rabaty, choć mam świadomość, że będzie przez ten rok więcej pracy. ;:108
Kocimiętka zwykła, więc siała się strasznie, dlatego się pozbyłam tego szpaleru. Kilka zwykłych co roku się gdzieś pojawia, więc sadzę, ale szybko wycinam, zanim zawiążą nasiona.

Obrazek

Krogulec od stycznia straszy ptaki w karmniku.

Obrazek

Dużo słońca na poprawę nastroju wszystkim ogrodnikom. ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu.
Piękny krogulec i jaki duży.
Czytam że już działasz ogrodowo. Fajnie. Może i ja w sobotę przytnę hortensje. Już można ?
I pewnie powojnik ciachne. A trawy już można?
Ciemiernikow cudny ma kwiat i kolor :wink:
Pozdrawiam serdecznie 😘
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu Dawno nie zaglądałam, ale jak to nazywasz,marazm zimowy i mnie dopadł. U Ciebie widzę już sezon rozpoczęty, bo i warzywnicze siewy porobione, no i kwiatki wiosenne pięknie kwitną ;:63
Moje hortensje obcinałam dokładnie 1 stycznia, bo mieliśmy wtedy wiosnę w pełni,Zuza leżała chora, a ja nie miałam co z wolnym dniem zrobić :D Każda z moich koleżanek się dziwiła, że tak szybko, ale już w zeszłym sezonie kilka sztuk ogoliłam późną jesienią i nic a nic to im nie zaszkodziło. Czytałam też dużo o sposobach i terminach cięcia tej grupy hortensji i wiem,że im to nie zaszkodzi. A ja nie lubię zasuszonych kwiatków, więc działam :D
:wit
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

Najpierw pochwalę krogulca. Jakiż on dostojny i groźny! Nigdy nie widziałam na żywo.
Hortensje też już sobie przycinam, po kilka dziennie, żeby później mieć mniej roboty. Wzięłam się także za wycinanie suchych pędów u róż i za odmładzanie niektórych odmian.
Ach ten Twój ciemiernik, przepiękny!
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród zielonej

Post »

:wit ;:168 ;:167 Witaj Soniu .
Piękne zwiastuny wiosny ,na ranniki to jestem chora tzn zachorowałam .
Niestety nie widziałam w marketach .
Muszę je wypatrywać .
Takie wiosenne słoneczka by były super tu i tam :wink:
Pocieszki w domu rewelacja ;:138 niestety nałożyłam sobie obostrzenia zakupowe ;:306
Ptaszysko dostojne ,nie znam tego ptaka,u nas chyba nie widziałam.

Pozdrawiam cieplutko :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Słońce pokazało się koło południa, więc wyszłam na godzinę do ogrodu. Przycięłam resztę hortensji i berberysy. Podjechałam też do syna ciąć hortensje, bo synowa ma wątpliwości, czy sekator, to najlepszy przyjaciel ogrodnika. ;:306

Aniu miło Cię gościć po długiej przerwie. ;:168 Trawy można ciąć. U mnie tniemy nożycami do żywopłotu, więc muszą być dobrze suche, bo się strzępią i musiałabym docinać sektorem. ;:222
Ciemierniki odmianowe ładne, ale po kwitnieniu muszę je przesadzić, ponieważ prawie nie przyrastają. Może jak dostaną bardziej słoneczną miejscówkę, zaczną budować większą kępkę.

Małgosiu dziś już więcej wiosny widać. Melancholia zimowa chyba wielu z nas dopada. :roll:
Warzywa wysiewam jak tylko ziemia rozmarznie. Moje piaski słabo trzymają wilgoć, więc muszę zdejmować włókninę i podlewać, a nie chce mi się. :)
W wielu znajomych szkółkach tną hortensje bukietowe jesienią, wiosną nie mają czasu. Kwiatostany co roku zrywam jesienią, bo też denerwują mnie fruwające w ogrodzie. Wystarczą mi wszędzie walające się trawy. ;:223

Wandziu krogulec mieszka w pobliskim zagajniku i w tym roku stale poluje w ogrodzie. W poprzednich latach sporadycznie się pojawiał. Widocznie kusi go łatwy łup, ale przeniosłam karmnik bliżej świerków, więc ptaki szybko się kryją. ;:215
Dzięki ;:196 ciemierniki ładne, ale muszę im poszukać lepszej gleby, słabo przyrastają.

Bogusiu dziś ranniki obfotografowałam w miejscu wyciętych hibiskusów. Przy wykopywaniu krzewów, ziemia się przemieszczała, więc myślałam, że większość przepadnie. ;:202 Widocznie z większej głębokości się wychyliły i wyjątkowo świecą kolorem. :tan
Krogulec to drapieżnik, który upodobał sobie mój karmnik. Jeszcze pustułka się pojawia, ale nie siada w pobliżu, tylko lata nad ogrodem. Koło mnie ptaki mają się gdzie gnieździć, więc i drapieżniki mają swoje rewiry.
Kolejna pocieszka dla Ciebie. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Dywanik ranników jak słoneczka Soniu,ja niestety jeszcze na działce nie bywam,pozdrawiam i prawdziwej wiosny życzę
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dorotko miło Cię gościć, ;:196 podglądałam Twoje zakupy prymulkowe. :D
Czeka mnie przesadzanie ranników i ciemierników, bo przy wykopywaniu krzewów ucierpiały i muszę im zmienić miejsce. Ranniki mam od niedawna, ale od razu je pokochałam, są takie radosne. ;:108
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”