Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Chociaż u Ciebie deszcz dogodził roślinkom, u mnie nie padało już chyba ponad dwa tygodnie. Węża na działce nawet nie zwijam, codziennie jak jestem, to podlewam. I gorąco codziennie, każdego dnia cieplej niż poprzedniego, ale nie narzekam. Tak już miałam dość zimna, że będę chłonąć ciepełko całą sobą :tan
Zawilec wielosieczny śliczny, zupełnie takiego nie znam, popatrzyłam w necie, że mogą mieć różne kolory ;:63 Irysy, piwonie, krzewuszki- wszystko kipi kolorami, ugina się pod ciężarem kwiatów, przyciąga nie tylko nas, ale i na pewno wszelkie fruwające. Coraz piękniej się robi, żal wracać do domu.
Pozdrawiam Cię serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Stasiu, mój żylistek też nie pachnie ;:185 , to może być Nikko! To prawda, już dawno nie miał tylu kwiatów ;:oj
Wydawało mi się, że przemarzają mu pączki, ale tej wiosny nawet przymrozku mu nie zaszkodziły, to musi być sprawka solidnego nawodnienia ;:215 .
Byliny są bardzo wysokie, floksy już mnie przerastają ;:oj , a piwonie podwiązałam, mimo, że nie lubię tego robić, ale ciągle pada i musiałam ratować kwiaty przed upadkiem na ziemię.
Zawilec wielosieczny, to u mnie, kępka postrzępionych listków (nawet myślałam, że to sasanka ;:306 ), siedzi sobie przy żurawce, aż spomiędzy jej liści wychynął taki kwiatuszek :tan Muszę go gdzieś przesadzić, może będzie się rozrastał?
A kanadyjskiego nazywam wędrującym, bo każdego roku wyrasta gdzie indziej na rabacie, nie trzyma się swojego miejsca.
Dzisiaj tak przygrzewa, że sjesta obowiązkowa :;230
;:196

Iwonko, u mnie w zagęszczeniu roślin i cieniu, woda tak szybko nie odparowuje, a i dni bez deszczu jest niewiele i nie mamy też takich upałów, a noce to wprost chłodne.
Fruwających bzyczków jest mnóstwo, ale po ubiegłorocznych przejściach z osą, jestem bardzi ostrożna i staram się unikać spotkania z nimi :roll:
Mam blisko do domu, to mogłabym posiedzieć dłużej wieczorem w ogrodzie, zwłaszcza, że to najdłuższe dni w roku, ale chłód mnie wygania ;:14
U nas weekend zapowiada się kiepsko, to niech na północy będzie pięknie. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maczki syberyjskie

Obrazek

Obrazek

Takie orliki miałam w ogrodzie 20 lat temu, po jakimś czasie wyginęły, zastąpiły je jakieś krzyżówki, a teraz znowu pojawiają się takie siewki ;:oj

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mój pierwszy obuwik :tan

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Śliczny ten obuwik Martusiu i iryski eleganckie a maczki syberyjskie mają tak wiele rozkosznych pręcików wokół słupka,że owady nie potrafią się im oprzeć. ;:215 ;:215 Orliki wracają do korzeni własnego gatunku, który okazał się niezniszczalny. ;:63 ;:138
Cudna piwonia z bogatym wnętrzem, pachnący jaśmin, chyba dereń pagodowy, czosnek przystrojony gwiazdeczkami ,elegancki łubin i coś różowego - może róża pomarszczona. ;:oj ;:433 ;:433
A u nas piekielnie gorąco i sucho, słyszę pomruki burzowe, może tym razem solidnie podleje a mnie się oczy zamykają, ciśnienie spada, czas odsapnąć. ;:196 :wit ;:19
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Cudny obuwik i oczywiście kalina Watanabe bo to chyba ona.Orlikowo cudne i masz już Martusiu tyle kwitnących piwonii .U mnie w tym roku z piwoniami bardzo słabo Sarah Bernhard wcale nie zakwitnie, a majówki czerwone mają tylko po jednym kwiatku .Chyba pożegnam się z piwoniami ,bo jeszcze takiego biednego roku nie miałam. Nie wiem jaka tego przyczyna ;:145
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuniu melduję się z dużym opóźnieniem w Twoim nowym wątku i kipiącym kolorami ogrodzie :wit
Przepiękna i bogata kolekcja irysów, ;:333 cudowne piwonie mają swoje pięć minut, ;:138 dereń obsypany kwieciem marzenie, ;:180 a obuwik skradł mi serce i już myślę gdzie by go ulokować ;:433
Pozdrawiam cieplutko ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Stasiu, kwiatuszek obuwika mnie zachwyca, zwłaszcza, że pierwszy widziany własnymi oczyma i prezent od dzieci :tan Dostałam jeszcze jednego, ale zgnił od środka, a na reklamację szkółka nie reaguje. Szkoda, że Dzień Matki u nas tak późno, bo już niewiele jest w ofertach. ;:306
Moje irysy to stare odmiany, ale kocham je i nie mogę się ich pozbyć, chociaż cuda falbankowe kuszą ogromnie, nie mam na nie miejsca ;:185
Jaśmin pachnie cudnie, a ten drugi krzew, to kalina japońska o pagodowym pokroju, a różowe kwiateczki zdobią dziką różę.
Deszczyku pięknie podlewającego Twoje kwiatuszki, a potem pięknej pogody, na weekend ;:196

Jadziu, witam Cię gorąco i dziękuję za pochwały kwitnień w moim ogrodzie. ;:180
Z moich piwonii też w tym roku wiele strajkuje ;:223 , ale mam nadzieję, że się poprawią w następnym, zastosujemy dokarmianie. ;:333
Za to kalina, oczywiście Watanabe, kwitnie zjawiskowo.
Miłej soboty ;:196

Halinko, :wit , czas, to teraz, przez nawał prac w ogrodzie, towar deficytowy, a u Ciebie dodatkowo wymiana ogrodzenia ;:oj . Coś o tym wiem, bo robiliśmy ogrodzenie w miejsce żywopłotu wzdłuż rabaty i to była masakra, chociaż nie mam takich rarytasów, jak Ty ;:185
Dziękuję za pochwały dla moich kwitnień, to piękny czas zapachów irysów, piwonii i jaśminów. ;:180
To nie dereń, to kalina Watanabe, a obuwikom poszukaj miejsca koniecznie. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11294
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Uwielbiam te różowe kwiatuszki dzikiej róży ;:63 , mam je w drodze na działkę, muszę zatrzymać pojazd i zrobić zdjęcia..U Ciebie już piwonie rozwinięte ;:138 u mnie wciąż pąki...Obuwik cudny!Ja się jakoś nigdy nie porwałam na ich uprawę i pewnie tak już zostanie...podziwiam u innych.Róże u mnie też czekają w pąkach..jakoś wcześniejsza ta wiosna-lato u Ciebie!
Miłego weekendu Martusiu!Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12111
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

W kupnych nasionach maku polnego potrafi być prawdziwa mieszanka kolorów od białego po fioletowy, często dwukolorowe? Ale potem jak się toto pokrzyżuje i samo rozsieje, zostają czerwone z czarnym krzyżykiem pośrodku lub bez i z rzadka różowe?

Piękną masz kolekcję irysów. U mnie w tym roku większość nie kwitnie, ino bujne listowie wykształca, ku mojemu bruksizmowi? A te holenderskie to jakieś wredne gryzonie zeżarły. Fajne też łubiny i orliki? Maczków syberyjskich zazdroszczę ? jest to roślina, która mnie zdecydowanie nienawidzi. Próbuję ją siać od dziewięciu lat, raz nawet sadzonki kupiłem, i nigdy się jeszcze kwiatów nie doczekałem. W tym roku oczywiście mam na koncie dziewiąte podejście, na razie jeszcze żyją, ale czy doczekam kwiatów? Nie wiadomo, doświadczenie mówi, że o takiego jak komin Batorego, choć serce chciałoby żyć nadzieją?

Obuwika raz kupiłem, zakwitł, przyszedł przymrozek, i nie było już obuwika?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Szkoda cudnego Obuwika ;:145 ja wciąż z utęsknieniem patrzę na nie ,ale cena ;:224 gdyby mi padł to bym się zabeczała.Jednak kto wie czy się na jakiego nie skuszę .Moja Bletilla znów super przezimowała pod stroiszem i zbiera sie do wypuszczania pędów kwiatowych .Piwoniowo irysowe cudności ;:167 dzisiaj znów trochę pokropiło a zapowiadali burze z gradem i wiatrami a wszystko poszło bokiem .Miłej niedzieli Martusiu oczywiście ze ;:3 ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, zatkało mnie tak dokumentnie, że nie wiem, co napisać. ;:7
Masz takie bogactwo kwitnących cudownie roślinek, że dech zapiera. ;:138
Prześliczne irysy, różniste piwonie, bogato kwitnące różyczki, śliczne czosnki, ciekawie ukwiecone łubiny, gromadnie kwitnące liliowce, maki, orliki, pachnący z daleka jaśmin i cudeńko najprawdziwsze: OBUWIK! ;:433 ;:433 ;:433
Oczywiście niektórych kwiatków nie rozpoznaję, ;:131 nie będę się więc mądrzyć na ich temat.
Podsumowując: wspaniale kwitnie Twój ogród! ;:215 ;:138 ;:138
Niech w dalszym ciągu rozwija coraz to nowe śliczności ku uciesze Twojej oraz wszystkich zaglądających do ogrodu i wątku. ;:167
Miłej, ciepłej niedzieli, Martusiu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marto, odnalazłam Twój nowy wątek w forumowym gąszczu i już mi nie umknie. Znów będę mogła podziwiać bogactwo roślin z Twojego ogrodu. A jest co oglądać ;:108 Wspaniała kolekcja irysów i piwonie masz śliczne ;:333 U mnie chyba ziemia zbyt ciężka, bo z pięciu irysów zakupionych jesienią, wyszedł tylko jeden, ale kwitnąć na pewno nie będzie. Musiałam przy sadzeniu zrobić jakiś błąd, tylko nie wiem jaki? Słońca tam jest dużo, więc nie to jest przyczyną. Może tamte zgniły, bo u mnie glina, a z tego co czytałam, to irysy wolą ziemię bardziej przepuszczalną...
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marto, dziękuję ;:196 Twoje życzenia się spełniły, doczekałam się deszczu, który całą noc porządnie padał a teraz ;:3 wyjrzało.
Piwonie masz zachwycające, zwłaszcza ta różowa, co to kłania się do ziemi, biała z żółtym i kolejna z pomarańczowym środkiem. ;:oj ;:oj
Kolejne irysy, okazały czosnek, róża napakowana płatkami, uroczy powojnik, łubiny, liliowce i bajeczna lilia. ;:433 ;:433
Miłego niedzielnego wypoczynku i dobrego, ciepłego tygodnia. ;:3 ;:3 ;:79 ;:79
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12111
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

@ Jakuch ? oj było mi szkoda, było? Z drugiej strony straty są chlebem powszednim w tym pięknym hobby jakim jest ogrodnictwo, więc jakoś się już przyzwyczaiłem do nich?

Pozdrawiam!
LOKI
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”