Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11295
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Sporo liliowców już Ci kwitnie ;:oj u mnie powoli się rozkręcają..
Oby dzisiaj nie padało!
Miłego weekendu Martusiu! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12116
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Ależ u Ciebie pięknie!

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Zaczął się czas floksów i liliowców ;:167 , a różany czas idzie na razie w odstawkę. Niech budują nowe pączki bo picia mają pod dostatkiem. Wiesz Martusiu ze wczoraj udało mi się uchwycić mojego starego przyjaciela na Lnicy :heja Miłej niedzieli ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś jedna ostróżka ale jaka długowieczna. ;:oj Z moich kilkunastu żyje jedna siewka i nawet zakwitła. :roll: Odmianowe wszystkie przepadły.
Biały tojad śliczny. Dostałam nasiona, ale nie wysiałam, bo naczytałam się, że trujący. Dzieciaki stale zrywają kwiatki, więc bałam się.
Ogród, jak zawsze pokazałaś pięknie. ;:138
Na Twojej glinie deszczu za wiele, a u mnie wszystkie rośliny cieszą się z wilgoci. Hortensje porosły ogromne. ;:215
Twoja Anabelka super ukwiecona.
Miłej niedzieli. ;:168
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Maryniu, liliowce pewnie już wcześniej by kwitły, ale pierwsze, zasiedlone przez robala, obrywałam, a przy okazji zdarzyło się i zdrowe ;:131 , ale teraz już się śpieszą ;:333 .
Burze mnie wczoraj ominęły, chociaż grzmiało z różnych stron, ale deszcz jednak popadał ;:185 .

Loki, ;:180 , wprawdzie w rzeczywistości gorzej to wygląda niż na zdjęciach :oops: , bo więcej zieloności niż kwiecia, a i nie wszystkie zakątki uporządkowane po burzy, ale tam nie patrzę ;:306 .

Jadziu, bardzo się cieszę, że fruczak odwiedził jednak Twój ogród :tan , zwłaszcza, że bardzo go wyczekiwałaś ;:168 .
U siebie jeszcze go nie widziałam, ale chyba czeka na więcej kwitnących floksów ;:333 .

Soniu, każdej wiosny, z duszą na ramieniu, zaglądam, czy ta ostróżka jeszcze się pokaże ;:306 . Miałam tam jeszcze drugą, ale tyle się naczytałam na forum o powtarzaniu kwitnienia po przycięciu, że spróbowałam i ani nie zakwitła ponownie, ani nie pokazała się wiosną, widocznie źle to zrobiłam ;:223 .
To prawda, że tojad jest trujący, najbardziej właśnie nasiona i korzenie, a i przez skórę podobno można się zatruć, a ja we wczesnej młodości często zrywałam go do bukietów, bo to był wtedy jeden z nielicznych kwiatów rosnących w ogródkach na wsi ;:oj .
Podobno odmiany ogrodowe nie są tak toksyczne, jak rosnące w naturze, ale lepiej dmuchać na zimne ;:108 .
W moim ogrodzie, nie wolno zrywać kwiatów, bez mojej wiedzy ;:306
Moja ziemia bardzo dobrze trzyma wilgoć, chociaż nie jest to czysta glina, a w gęstych nasadzeniach, spokojnie może być długo sucho, a tu pada bez przerwy ;:145 i już nie jest dobrze, ale na pogodę nic nie poradzimy ;:185 .
Soniu, dziękuję ;:196
Ta moja hortensja mnie denerwuje, bo ma wiotkie pędy, ale broni się obfitością kwiatów. Różowa też już rozkwita ;:333 .

Obrazek

Przybywa kwitnących lilii i liliowców.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten jest niezawodny

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czyściec lekarski

Obrazek

Ożanka hyrkańska

Obrazek

Penstemon

Obrazek

Przymiotno

Obrazek

Jedyny mak, który oparł się burzy.

Obrazek

Powojniki choć różne, wszystkie do siebie podobne

Obrazek

Kupidynek

Obrazek

Zawilec japoński przywitał lato ;:oj

Obrazek

Miłej niedzieli życzę Wam wszystkim ;:196

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11295
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Poranne ładne zdjęcia z pięknego ogrodu na dzień dobry zaliczyłam Martusiu u Ciebie! ;:138 ;:63 ;:215
U mnie wczorajszy dzień minął bez deszczu!Te beznadziejne prognozy zatrzymały mnie w domu, nawet prania nie zrobiłam... ;:145
Miłego! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12116
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Znów się zachwycam, ale też i przerażam. Kwitnienie zawilca japońskiego jakoś tak nieodmiennie kojarzy mi się z końcem lata i zbliżaniem się jesieni… A przecież dopiero co zaczął się lipiec!

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Piękne lilie i liliowce ;:215 i ten żółty rozczochraniec :?: pod nimi.
Miałam też przez kilka lat tojad ciemnoniebiesko-biały, ale pewnego razu po zimie się nie pojawił :(
A zawilec wyjątkowo wyrywny ;:oj
Miłego wieczoru Martusiu ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Przepiękny mak ;:215
Olu, to znaczy, że mam tępić przymiotno? Ma takie bladoróżowofioletowawe małe kwiatuszki. Gdzieś się tam jedna czy dwie sztuki pojawią. Ale jak trzeba usunąć, to daj znać.
No widzisz, ja wiele kwiatów mam "jednorocznych" - gdyby nie donice to chyba miałabym takowych 80 % w ogrodzie. Sporo czosnków mi wypada po jednej zimie. Ale zawsze znajdę dla nich miejsce jak nowe kupię. :;230
Piękny ten biały tojad.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Maryniu, dziękuję ;:168
U mnie jednak w sobotę padało :( , wprawdzie w dzień, to tylko tyle, żeby zmoczyć liście i pranie, które ja jednak zrobiłam sobie i sąsiadce. O ile moje, bezpieczne, pod dachem, to do niej biegałam dwa razy zdejmować i wieszać ;:306 , ale po południu zrobiło się pięknie, żeby wieczorem postraszyć błyskami i grzmotami ;:14 . Za to od niedzieli jeszcze nie padało ;:oj i na dzisiaj prognozy obiecujące ogrodowanie ;:196

Loki, spokojnie, to już mamy tutaj przegadane (przepisane :?: ), że zawilce pajęczynowate, to japońskie są, a nie jesienne ;:306 .

Halszko, w imieniu lilii i liliowców, dziękuję ;:180 .
Ten "rozczochraniec", to rozwijający się kwiatek smotrawy okazałej, a następny, też jeszcze nie do końca rozwinięty, słoneczniczek.
Tojady niby potrzebują wilgoci, ale chyba nadmiar im szkodzi ;:333 .
Ten zawilec, coraz wcześniej rozkwita, jak i reszta kwiatków, przez ciepłe zimy. ;:196

Beatko ;:168 , mak ma cudne kule kwiatów, ale deszcz i wiatr mu nie służy ;:185
Wichura położyła wszystkie, poza tym jednym.
Przymiotno ma śliczne kwiatuszki, ale sieje się strasznie ;:14 , przynajmniej u siebie, walczę z nim cały rok, mam je nawet w trawniku, ale po sąsiedzku kwitną całe łany ;:223 .
Do czosnków jeszcze mi się nie dobrały podziemnie żarłoki, wolą tulipany i lilie, ale w tym roku, wzmogły działalność i w okolicach czosnków też ryją ;:14 , to trzeba wykopać, tylko kto to potem posadzi ;:306 .
Tojad pochwalę ;:196 , może się rozrośnie ;:138 .

Zaskoczył mnie kwitnący dzielżan u Maryni, a tu i mój nie próżnuje ;:oj .
Kwiatek zmienia się z dnia na dzień.

Obrazek

Lilii coraz więcej

Obrazek

Liliowce nie pozostają w tyle

Obrazek

I taki od Jadzi ;:196 o wielkich kwiatach ;:oj

Obrazek

Floksów też przybywa

Obrazek

Ten z uroczymi kreseczkami, też od Jadzi :tan

Obrazek

Chmura rutewki Ellin

Obrazek

Pierwsza rozkwitła, niziutka pysznogłówka, Lidziu ;:196

Obrazek

Hortensje piłkowane kwitną niezawodnie

Obrazek

ale ogrodowe zaskoczyły mnie kwitnieniem, na które wcale nie liczyłam, po wiosennych przymrozkach ;:oj

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostróżka uchowała się w hortensji

Obrazek

Goździki mnie w tym roku prześladują ;:306 , kupiłam takiego różowiastego, ale jeszcze nic o nim nie wiem :( . Chciałabym, żeby przezimował ;:333

Obrazek

Pięknego dnia :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Piękne letnie kwitnienia podziwiam i podziwiam.
Ożanka i czyściec ciekawe. Panstemon i u mnie kwitnie. Pierwszy raz ale już mi się bardzo podoba.
Jakie masz z nim doświadczenia ? Czy on się wysiewa ? Czy rozrasta może ?
Piękne hortesje, lilie, ech cudne lato. A tem maczek ten kolorek rewelacyjny. Bardzo mi sie spodobał.
Może dlatego ,że dużo jaśniejszy niż moje ciemnoczerwone i fioletowe ;:108
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Aniu, tego penstemona mam już długo. Nie wymarza i ogólnie twarda sztuka, przeżył nawet przysypany ziemią przy zakładaniu ogrodzenia. Odkopałam go po jakichś dwóch tygodniachi i jest wsadzony w kiepskim miejscu, bo nawet nie myślałam, że przeżyje ;:oj . Jego siewek jeszcze nie znalazłam.
Mnie tam bardziej podobają się Twoje maki :;230 , ale zostawię swojego w spokoju i jak tylko makówki dojrzeją, wyślę Ci nasionka. U siebie już kilka lat go nie siałam, a ciągle się pojawiają siewki ;:333
Już od niedzieli nie padało ;:oj i naprawdę cudne mamy lato ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11295
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

W Twoim ogrodzie znaczne przyśpieszenie względem mojego! :shock: ;:138 U mnie na działce zaledwie jedna lilia ma zamiar zakwitnąć,balkonowe przekwitają...Liliowce powolutku rozwijają pąki.
Ale pośpiechu nie ma wszystkie rośliny gwałtownie zakwitają i przekwitają w tym sezonie... :?
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”