Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2888
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

:wit Danusiu
Miło Cię znowu widzieć ;:168 i mam nadzieję, że nie znikniesz już na tak długo ;:124 .
Dzięki za nazwanie mojego buszu ogrodem botanicznym ;:180 Bardzo chciałabym mieć taki, chociaż w sumie, trochę gatunków kwiatów mam, a i chwaściorki w sporej ilości się znajdą ;:306
Lilie zaczynają kwitnąć, żeby tylko pogodnie było ;:196

Jadziu martagony, poza ceną cebul, niczym się nie różnią od innych lilii ;:108 . Przecież, nasza rodzima lilia złotogłów, rośnie sobie w lesie, nikt o nią nie dba i kwitnie ;:333 , a w Twojej, przepuszczalnej ziemi, powinny rosnąć wspaniale, ewentualnie podsypane dolomitem ;:196

Jolu, ja mam funkcję tworzenia kolażu maksymalnie z sześciu zdjęć, w narzędziach zdjęć w telefonie, a że mogę wstawiać tylko po jednym zdjęciu, to sobie tak ułatwiam sprawę ;:306 , chociaż sama wolę oglądać pojedyncze zdjęcia, poszczególnych roślin ;:131 .
Jak taki kolaż zrobić w komputerze, ze zdjęć zrzucanych z aparatu, to nie wiem. Musisz poprosić o lekcje Jadzię ;:108 .
Właśnie przyszło mi na myśl, że mogę zrobić kolaż kolaży :tan

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Ja takie kolaże Martusiu robiłam na Photo Scape, ale denerwowało mnie to że potem musiałam każde zdjęcie osobno zapisywać ,więc zaprzestałam ich robić .Fajny ten kolaż kolaży ;:138 ;:138 Wiesz może kiedyś skuszę sie na Martagony ale najpierw trzeba mieć miejsce :;230 Spokojnej nocki Martusiu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś a ja poproszę o kilka słów odnośnie tych oprysków wiosennych lilii. Żyłam w nieświadomości, że liliom zagraża tylko poskrzypka.
Kolaż z kolaży ;:215
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2888
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Jadziu, na cebulę lilii nie trzeba dużo miejsca, wystarczy tyle, żeby dało się wykopać dołek jej szerokości ;:306 .
Spało mi się doskonale ;:180 , a o poranku przywitało mnie piękne słońce ;:138 , jakiego i Tobie życzę na cały dzień ;:196 .

Beatko, rozmawiamy o liliowcach i wiosennym pryskaniu ich przeciwko paciornicy liliowcowej, której larwy żerują w pąkach liliowców, a poczwarki zimują w ich korzeniach ;:14 .
Nie obiło mi się o oczy, czy ta muchówka może żerować też na liliach? Wprawdzie na nich mam też sporo zdeformowanych pąków, ale to chyba sprawka przymrozków.
Miłego dnia, Beatko ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11296
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Kolażowy przegląd Twoich ogrodowych śliczności Martusiu ;:215 ;:138 ;:63
Ja jednak preferuję zdjęcia i wklejam je zawsze pojedynczo :? choć kiedyś także bawiły mnie kolaże :) ...
Wczoraj jednak nie udało mi się wybyć z domu na dłużej. :? ;:222 Może dzisiaj ;:71
Dobrej pogody! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś i ja przywędrowała do Twojego bajecznego ogrodu. Też nigdy nie słyszałam o tej muchówce w liliowcach i też myślałam że tylko poskrzypka jej zagraża. Póki co chyba nie miałam tego robala u siebie.
U mnie dziś chłodno ale przyda się odpocząć po tych męczących upałach, od jutra znów w pogodzie ciepło się zapowiada.
A ja z utęsknieniem czekam na te łany floksów u Ciebie. ;:304
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Cudne masz te lilie. To wszystko martagonki ?
Kielichowiec chiński śliczny. Ja mam ten wonny, I ten kwitnie na różowo i inaczej ;:108
Ostrózka piękna. Mi 2 przepadły . Ale chyba 2 jeszcze mam. Ale ostróżeczki są nie zawodne i same si e wysiewają :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Dzisiaj pogoda Martusiu ;:196 w kratkę trochę w krótkim rękawie pracowałam, potem deszcz i tak w koło .Nie ma co siedzieć ,ale rozsadziłam na rabatki przed domem wyrośnięte żurawki i delikatny deszczyk mi to teraz podlewa .Znów zaoszczędzona woda :wink:
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2888
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Maryniu, ;:180 .
Moje, takie sobie tam pstrykanie :wink: , jak najbardziej nadaje się do kolażu, a Twoich pięknych zdjęć, bardzo byłoby szkoda oglądać skupionych w kolażu ;:185 , to dobrze, że przestałaś się w to bawić ;:138
Deszcz się na nas najwyraźniej uwziął i codziennie wpada z wizytą ;:14 . W końcu nabawię się reumatyzmu, od ciągłego chodzenia w gumowcach ;:145 .

Kasiu, :wit .
Szczęściara z Ciebie, że paciornica jeszcze nie odwiedziła Twojego ogrodu ;:138 . Moje liliowce mają tyle porażonych pąków, że nie wiem czy coś zostawię do kwitnienia :roll: .
Poskrzypka, na szczęście, na nich nie żeruje, to szkodnik lilii. W tym roku znalazłam u siebie tylko trzy czerwone chrząszczyki, za to dotknęły je późne przymrozki, a teraz, zawzięły się na nie ślimaki ;:14 .
Upały? A co to jest? ;:306 . U mnie jeden, góra dwa dni ciepła i tydzień deszczu :roll: , chętnie się zamienię ;:168 . Jak tak dalej będzie, to nawet floksy tego nie zniosą! Co tylko rozkwitnie, deszcz niszczy! :(

Aniu, te lilie o kwiatkach z wywiniętymi płatkami, to martagony, a właściwie mieszańce martagona ;:333 .
Chciałam mieć kielichowca wonnego, ale nie było go w pobliskich szkółkach. W końcu pojawił się kielichowiec, to kupiłam. Od razu wydawały mi się podejrzane duże, jasne liście i okazał się być chińskim. Kwiatki ma duże i śliczne, ale ma ich niezbyt dużo i krzak roztrzepany, a nie zgrabny jak wonny ;:185 .
Wonnego w końcu ukorzeniłam sobie ze zdobycznych sadzonek, ale jeszcze malutki.
Kiedyś miałam sporo ostróżek bylinowych białych i niebieskich w różnych odcieniach, a została tylko ta jedna i chociaż zostawiam nasienniki, nie sieje się ;:185 .
Jednoroczne natomiast siały się bez umiaru i ograniczyłam je mocno, a te co zostały, wichura zniszczyła, to chyba już w następnym roku ich nie będzie, chyba, że je znowu wysieję. ;:196

Jadziu, u mnie pogodateż była taka sama, z tym, że ciepły dres zasuwałam pod brodę ;:306 i nic bardzo nie zrobiłam, tylko pranie, trzech zmian przemoczonych i ubłoconych ubrań i jak wyszło słońce, pojechałam odwiedzić koleżankę ;:306 . Dobrze zrobiłam, bo tego słońca było 5 minut i znowu deszcz ;:185 .
Dzisiaj rano też już zdążyło lunąć i chłodem wieje, ale dzisiaj święto. Skoro i tak dzień nieogrodowy, to odwiedzę optyka, może uda się naprawić złamane okulary ;:215 .

Rutewki

Obrazek

Lilie

Obrazek

Goździki

Obrazek

Tojad

Obrazek

Pustynnik

Obrazek

Języczka Przewalskiego

Obrazek

Bodziszek z łąki

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

No to fajnie, że masz już kielichowca :)
Każdy krzew można korygować jak coś się nie podia,
Ja ketmie syryjskie miałam ju z wiotkie długie pędy i poprzycinałam i się ładnie zagęściły i już inaczej , ładniej w wyglądają :)
Języczka Przewalskiego ładna. Ja w tym roku dostałam mała sadzonkę. Ale jeszcze w tym roku mi nie zakwitnie ,
Tojad piękny. Sadziłam go ze 2 czy 3 razy na wiosnę z małych kupnych kapersów i ani razy mi się nie przyjął.
Lilie śliczne. ;:167
A pustynnik,Cudo. ;:215
Co ty robisz, że takie duże ci rosną ?
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2888
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Aniu, ketmie to chwasty, zakwitną zawsze, czy je przytniesz wiosną czy jesienią, bo kwitną na jednorocznych pędach. Ten kielichowiec chiński ma swoje fanaberie, ogólnie skąpo kwitnie, a przycięty, nie kwitnie przez rok, aż znowu urosną mu długie pędy ;:174
Z tojadami też mam problem ;:185 . Kiedyś u nas rosły w ogromnych kępach bez żadnych starań, a teraz walczę o tę starą odmianę i ledwie dyszy.
Jesienny też mi zanika od kilku lat, a o biało- fioletowych kwiatach zupełnie mi zniknął ;:185 , tak samo jak mołdawski, ale on sam się pojawił, to niech tam ;:306 . Nie wiem czego one chcą?
Pustynniki sadziłam kilka razy, ale tylko ten jest bezproblemowy, kwitnie każdego roku, a nic mu nie robię. Pod nim jest wiadro kamieni owiniętych włókniną, dopiero na tym ziemia w której leży kłącze. To najniższy z pustynników, himalajski, dorasta najwyżej do półtora metra. Może wydawać się wysoki, bo na zdjęciu widać gałęzie magnolii, ale ona ma je prawie od ziemi ;:333
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu czasem te typy tak mają i nic nie poradzisz jakbyś im nie dogadzała one nie chcą rosnąć.U mojego brata rosną i kwitną każdego roku 2 pustynniki i nic więcej. No to miałaś po mimo wszystko udany dzień.Jednak zostawię dla Ciebie jedna siewkę tej rutewki . Ona na nowym miejscu podwójnie rozszalała, bo Elin to orlikolistna i tej nie mam już .W razie czego wiem gdzie sie zgłosić po sadzonkę ;:196 Dzisiaj było słonecznie to wykorzystałam na porządki ogrodowe bo jakaś wstrętna trawa mi sie tam wysiewa na chodniku jakby owies .Musiałam się z tym uporać żeby nie zakwitła
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2888
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Jadziu, bardzo chętnie przygarnę sieweczkę ;:168 , bo moja już tylko jeden listek wypuściła i na pewno nie zakwitnie ;:145 . Muszę się dokształcić w temacie tej rutewki, żeby chciała się rozrastać ;:333 . Natomiast Ellin ma już cztery pędy kwitnące :tan , mimo, że ubiegły rok przeżyła w opatrunku, zmasakrowana spadającą gałęzią przy przycinaniu wierzby, to tylko powiedz kiedy ;:196 .
Ty się napracowałaś, a ja się szwendałam, (ale okulary naprawione ;:333 , bo już bez nich tragedia ;:131), a deszcz i tak przecież padał ;:14 . Za to wczoraj nie spadła ani kropelka, po prostu szok ;:306 . Rzuciłam się w ogród, mimo błocka, bo przymiotno znów pokazało głowy chętne do kwitnienia ;:14 . Głupiego robota, bo u sąsiada pięknie kwitnie, to sieweczki będą znowu ;:223 .

Liliowce zaczynają pokazywać kwiatki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”