Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Twoje rośliny prześcigają się w kwitnieniu ;:oj ..piękną masz wiosnę! ;:138 ;:138 ;:63
Jak tam 'majówka' się zapowiada u Ciebie? Miłego świętowania Marto! ;:167 ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Jakie piękne portreciki kwiatuszków, Martusiu! ;:138 ;:138
Niezabudki w dwóch kolorach ;:215 ;:303
Patrząc na zdjęcie Twojego trawnika to tak, jakbym patrzyła na swój. ;:306 U mnie też dominują stokrotki, które po skoszeniu natychmiast odżywają i kwitną jak szalone. :D Coraz to ich przybywa. ;:333 A ja to lubię. :lol:

Maj przywitał mnie ciepełkiem i słoneczkiem, tylko deszczyk nie chce spaść. A już jest bardzo potrzebny.
Mam nadzieję, że Twój maj równo obdziela Cię słoneczkiem i deszczykiem. ;:333
Buziaki ;:196 ;:196 .
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś, a nie próbowałaś z innym hostingiem zdjęć? Ja po swoich perypetiach z F. już do niego nie wróciłam, zwłaszcza, że moje fotki przesyłane przez F. były jakieś wyjątkowo małe. Jak próbowałam wstawić fotkę w pełnym rozmiarze, to okazywała się za duża i rozwalała stronę :(
Twoje zdjęcia wyglądają bardzo dobrze, ale jednak narzekasz na współpracę z nim :wink:

Narcyzy i tulipany już chwaliłam, teraz przyszła kolej na fiołeczki - są słodkie ;:167
Trawnik mam podobny, z tym, że oprócz stokrotek jest w nim pełno różnych innych chwastów, w tym mniszków ;:306 Ale już się nim zupełnie nie przejmuję. Nie mam parcia na trawnik idealny. Przynajmniej owady się cieszą ;:306
Miłego wieczoru i dobrych kolejnych dni ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1213
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Dawno tu nie zaglądałam, a tu taka uczta dla oczu ;:oj
Pozdrawiam, Martuś :wit
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Maryniu ,dziękuję bardzo za pochwały dla mojej wiosny ;:180
Majówka zapowiadała się pięknie, a wyszła w kratkę ;:306 . Jednak maj się zaczął i musi być pięknie :tan
;:196

Lucynko, Twoje życzenia ziściły się ;:108 , dzień słońca, dzień deszczyku ;:168 , a dopiero wczoraj pod wieczór, ziemia ładnie osypywała się z korzeni chwastów, toteż chętnie oddam deszcz potrzebującym ;:306 .
W moim trawniku już zaczyna być trudno znaleźć źdźbła trawy :;230 , ale mnie też to wcale nie przeszkadza ;:138
Miłego świętowania ;:196 .

Halszko, byłam bardzo zadowolona z fotosika, ale teraz nie mogę go opłacić i zastanawiam się co będzie ze zdjęciami w wątku, wstawianymi po zalogowaniu?
Teraz wstawiam bez logowania i te są ;:333 , zapewne chwilowo, wróciły wszystkie, a co będzie, kiedy skończy mi się abonament?
Może napiszesz mi na pw, jak to się stało, że Twoje zdjęcia są? Fotosik nie odpowiada na wiadomości w formularzu kontaktowym, ani na facebooku, a e-maile nie dochodzą!

Te fiołeczki są urocze, chociaż nie pachną, ale strasznie ekspansywne, sieją się wszędzie ;:14 . Pojawiają się też na moim trawniku, który właściwie jest najbardziej zaniedbaną rabatką ;:306 . Trawy tam jest niewiele wśród stokrotek, fiołków, dąbrówki, jastrzębca, głowienki, babki, tojeści, bluszczyka kurdybanka, siewek drobnocebulowych i pewnie jeszcze czegoś, co akurat nie przychodzi mi na myśl :) . Jedynie mniszki nie mają prawa kwitnąć, bo mi się nie komponują ;:224 i tępię je zaciekle.
Pięknego popołudnia ;:196

:wit Małgorzato.
Bardzo dziękuję ;:180 i zawsze zapraszam ;:196 .


Takie widoki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tulipan skalny, jedyny w tym roku ;:174

Obrazek

Obrazek

Gwiazdnica wielkokwiatowa

Obrazek

Jabłonka ozdobna

Obrazek

Miesiącznica bylinowa

Obrazek

Znowu pojawiła się zmutowana roczna, niestety nie tworzy nasion ;:185 , po prostu czasem się pojawia.

Obrazek

Powojnik Jan Lindmark

Obrazek

"Pyszczki" z piękną szałwią, która kwitnie jeszcze na parapecie.
Lidziu ;:196

Obrazek

Obiela

Obrazek

Berberys

Obrazek

Złotlin, wywalony w kąt ogrodu, nareszcie pięknie zakwitł.

Obrazek

Fortegilla

Obrazek

Słoneczko ekspresowo rozwija kwiaty bzów i narcyzów "babuni" ;:138

Obrazek

Obrazek

Pisałam rano, ale poooszło w kosmos, to już tylko na resztę świątecznego dnia, patriotycznie. :wit

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

No i to jest patent na stale zielony trawnik nawet w największą suszę. Znam to z własnego doświadczenia :;230 Też mi to nie przeszkadza, że często się zastanawiam ile mam zawartości trawy w trawie ;:306
Za deszcz w tych dniach podziękuję, Martuś - będzie więcej dla innych.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, wstawiłaś taką plejadę zdjęć swoich kwitnących roślinek, że trudno się zdecydować, które wyróżnić, bo wszystkie są przepiękne. ;:138 ;:138
Moją uwagę przykuł tulipan skalny. Jest bardzo ładny, ;:215 tylko czy nazwa wskazuje na to, że musi rosnąć na skałach ;:218
Zainteresowała mnie też gwiazdnica, :roll: bo u mnie jest jej nad wyraz dużo, tylko kwiatuszki ma takie maleńkie i panoszy się na rabatach jako uciążliwy chwaścior. ;:145
Czy powojnik 'Jan Lindman' jest łatwy w uprawie, czy raczej wymagający?
Zapachniało bzem i babcinymi narcyzami. ;:333
A u mnie nadal słońce i gorąc, deszczu brak i w najbliższych dniach nie należy się go spodziewać. ;:131 Na szczęście woda jest darmowa, prosto z rzeczki, toteż spokojnie mogę wylewać jej hektolitry. ;:303
Pozdrawiam cieplutko, słonecznie. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Śliczne tulipany. I serduszki i narcyzki pysznią się swoją urodą .Wszystko pięknie się prezentuje,
Masz dużo ciekawie kwitnących krzewów.
Ja jeszcze wiosennie kwitnąch krzewów mam mało.
Obiela wpadła mi w oko.
Fortegilla bardzo ciekawa, inna ;:215
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Twoja działka tonie w roślinach i kolorach , zadbałaś Martusiu ;:138 ;:138 ;:196 !

Miłego dnia! ;:97
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Beatko, ja mam więcej trawnikowej trawy wśród kwiatów, niż na trawniku ;:306 .
Czasem marzy mi się taki gęsty, zielony dywan, na jakim wychowałam się przy domu Dziadków, ale takiej trawy, to już nie ma ;:185 , to u mnie niech sobie rosną kwiatki ;:333
Mnie też deszcz jest zbędny, a po wczorajszej ulewie, to już ogród nasiąknięty na dłuższy czas i pojemniki pełne, to niech nam tylko słoneczko świeci ;:196 .

Lucynko, wraz z kwitnącymi, dziękujemy bardzo za Twoje pochwały ;:180 .
Tulipan skalny inaczej tulipan Bakera 'Lilac Wonder', u mnie rośnie jak inne, na rabatce. Może i wolałby skalniak, bo na rabatkach jakoś szaleńczo się nie rozrasta ;:174 , ale zawsze jakaś cebulka zakwitnie. W tym roku jest wyjątkowo wysoki i ma dwa kwiatki na łodyżce ;:oj .
Ta gwiazdnica nie sprawia mi kłopotu i kwitnie raz w roku, a jej kwiatuszkom nie można odmówić uroku :) .
Jan Lindmark, to u mnie, wyjątkowo niewymagający powojnik. Rośnie w korzeniach świerku sąsiada, to lekko nie ma, ale kwitnie niezawodnie i rozrasta się ;:333 . Na zdjęciu, w słońcu, wygląda na różowy, ale naocznie, kwitnie raczej w fiolecie.
Moja ziemia długi trzyma wilgoć, a wczoraj jeszcze solidnie dolało, to ja poproszę teraz tylko o ciepłe słoneczko ;:196 .

Aniu, miło Cię znowu gościć w moim ogrodzie ;:196 .
Dziękuję za ciepłe słowa pod adresem kwitnących kwiatków i krzaczków ;:180 .
Krzewów nasadziłam ze względu na wiatry hulające na działce, wybierając głównie kwitnące. Jeszcze mam ochotę na więcej, zwłaszcza, że pojawia się mnóstwo nowości, ale mam za mało miejsca ;:174 . Gdybym miała Twoją łąkę, to mogłabym sobie poszaleć :tan .

Maryniu, ;:167 dziękuję ;:168 .
Staram się, żeby ani kawałek ziemi nie leżał odłogiem i tylko dosadzam, nie usuwając tego, co już samo rośnie ;:306 .
Nie chcę zapeszyć, ale widzę w prognozie, że czeka nas słoneczny tydzień ;:196 .


Obrazek

Obrazek

Zaczynają kwitnąć kamasje

Obrazek

Magnolie już prezentują ostatnie kwiaty

Obrazek

Gajowiec

Obrazek

Fiołki labradorskie stworzyły różne kwiatki, zachowując jedynie kształt listków.

Obrazek

Ubiorek

Obrazek

Jeszcze kwitną narcyzy

Obrazek

Tulipany

Obrazek

Iryski niskie i średnie już zaczynają.

Obrazek

Lilaki pachną obłędnie!

Obrazek

Taki cudak

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwitnie kłokoczka

Obrazek

Nareszcie doczekałam się kwiatów tarczownicy! Dzięki Lidziu ;:196 .

Obrazek

Rozkwita listera

Obrazek

Kwitną jabłonie

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Ja już nie wiem co tu chwalić, takim ogromem piękna nas zalałaś. Więc chyba skomentuję tylko dwie rzeczy, które najbardziej mnie zachwyciły. Numer jeden to fotki poglądowe – cudownie urządzony ten Twój ogród. Numer dwa to oczywiście niesamowita miesięcznica z kwiatami wzorzystymi niczym u jakiego pierwiosnka… Szkoda, że nie zawiązuje nasion… Bardzo szkoda.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Cześć Martuś co tam dzisiaj porabiasz trochę nieprzyjemnie na dworze więc albo w gościach albo prostujesz nóżki przed następnym wypadem w zielone :heja ja znowu niedomagam i nie mogę się doczekać końca mojej niezdolności do pracy. Dobrze że w domu mam jeszcze rozsady do podlewania to namiastka ogrodu żeby nie zwariować.widoki u ciebie jak najbardziej wiosenno letnie ,niesamowite. ;:63 ;:65 tuptam do innych podziwiać. :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, Twoim roślinkom nic nie jest w stanie zagrozić. ;:185 Niezależnie od pogody popisują się pięknymi kwitnieniami. ;:215 Cudownie kwitną jeszcze narcyzy, tulipany łącznie z owym cudakiem, pierwiosnki, zaczynają iryski, a kłokoczka i tarczownica wprost urzekają urodą. ;:138 ;:138 No i pachnie bzami! ;:215 ;:303
Ogromne wrażenie zrobiła na mnie listera ;:111 Wygląda, jakby cała była ze złota! ;:77
Niech im wszystkim i Tobie też słoneczko towarzyszy w ciągu całego tygodnia. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”