Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Ciebie nie będzie,Lucynki nie będzie,trzeba i mnie zawiesić moją foto- aktywność bo nie będzie do kogo się odezwać... :(
Przyjemnych wrażeń na wyjeździe Martuś! ;:196 ;:97

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Przyznam szczerze, że chyba wolę zdecydowane „wóz albo przewóz” – czyli że albo roślina mi kwitnie co roku, albo wypada na amen – niż takie „irysowanie” – czyli że jest, nawet ładnie i zdrowo rośnie, ale o kwitnieniu można zapomnieć… Co do serduszki pięknej – nawet miałem. Nawet raz zakwitła. I tyle ją widzieli. Co do lepnic – ja się zgadzam, że nie można nie lubić, właśnie zaczyna mi kwitnąć lepnica biała.

Piękne masz orliki, śliczne irysy, a to takie kwiatuszkami podobne do ośmiału albo żywokostu to co konkretnie jest? Kruszczyca złotawka też piękna. A maczków walijskich to już w ogóle zazdroszczę. Na mojej kredzie nie mam na nie szans…

Z czosnkiem – kroję i rozrzucam taki zwykły spożywczy gdzie się da po zasiewach, żeby odstraszyć zapachem dłubiące w ziemi szkodniki. Działa, ale ostatnio jeden właśnie mi zakwitł. :;230 Kwiatki wyglądają zupełnie jak te z niespodzianki u Ciebie. :;230

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu piwonia szybka, śliczny, mocny kolor. ;:oj
Parnik, jakie ciekawe kwiaty. ;:oj Ciągle coś nowego dostrzegam u Ciebie.
Trochę kwitnień w ogrodzie Cię ominie. ;:173
Spokojnej podróży. ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, brak mi słów dla wyrażenia zachwytu dla Twego pięknego, bogato ukwieconego ogrodu. ;:138 ;:138
Moją uwagę przykuła ciekawa, ślicznie kwitnąca roślinka o nazwie 'Parnik'. ;:215 ;:303
W moim rodzinnym domu parnik służył do gotowania ziemniaków dla nierogacizny. ;:7 A tu, proszę jak niespodzianka! :tan
Narzekasz na pogodę, a już widzę kwitnącą piwonię, orliki w wielu odmianach, lilak Meyera, a nawet krzewuszkę. ;:215

Dwa tygodnie bez ogrodowych piękności ... Trochę Ci pewnie żal, ale z drugiej strony nawet najpiękniejsza roślina nie zastąpi towarzystwa najbliższych. Niech Ci zatem ten rodzinny czas przyniesie mnóstwo radości i miłości.
Trzymaj się, Kochana. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16967
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Orliki, bodziszki pięknie kwitną.
I u mnie rozkwitają.
Irysy masz śliczne. :D
Lak piękny i chyba mam ta roślinkę , teraz cała kępa mi kwitnie. a nie wiedziałam jak się nazywa.
Dobrze zajrzeć do kogoś i przypomnieć sobie co się ma.
U ciebie też sa ślimaki ??
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martka ;:196 zostawiam ,jak wrócisz napiszesz :wink: ;:196
Odpoczywaj ;:3 ;:108
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1940
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś jakie kwiaty poleciłabyś do donic na południową stronę ,znam pelargonię ,surfinię i petunię ale chciała bym w tym roku zmienić ale nic nie mogę znaleźć a na moim tarasie w lecie jak w piekle muszą być wytrzymałe.Doradź coś proszę. :wit
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2864
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Maryniu, Soniu, Lucynko, Bogusiu, bardzo dziękuję za dobre życzenia ;:168 ;:196 . Wszystkie spełniły się z naddatkiem :tan , nawet samoloty niewiele opóźnione ;:108 . Trochę żal mi było opuszczać majowy ogród, ale wracać do pustego domu, jeszcze bardziej ;:145 , jedyna pociecha, to ogród :D . A ten przywitał mnie taką zielonością, że jeszcze jestem w szoku, jak to mogło się stać w ciągu zaledwie dwóch tygodni? ;:oj .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Loki, ja jestem bardziej tolerancyjna i pozwalam roślinom na "irysowanie", zwłaszcza, że to moja wina, że jest dużo cienia, a i z nawożeniem jestem na bakier :oops:
Kwiatuszki, o które pytasz, to żywokosty.
Kruszczycy złotawki mam całe tabuny i zastanawiam się czy ona nie szkodzi moim kwiatkom? Trzy sztuki w jednym kwiatku irysa, rozpychając się, wyłamują płatki ;:14
Jeszcze większe szkody robi Łanocha pobrzęcz, też kruszczycowate.Pojawił się trzy lata temu i obżera łubiny doszczętnie, niszczy orliki, margerytki, irysy i w piwoniach siedzi ;:14 .
Maczków walijskich już mam więcej, niż widziałam w Walii ;:306 .
A dla Ciebie lepnice z ogrodu Margam.

Obrazek

Aniu, przepraszam, ale niechcący wprowadziłam Cię w błąd. Ta roślinka, podobna do laków i pachnąca, jednak, po dokładniejszych oględzinach, inaczej i słabiej niż one, to Pszonak. Mój jest z tych dwuletnich, a u Ciebie też kwitnie Pszonak, prawdopodobnie Allioniego, który jest rozrastającą się krzewinką ;:108
Aniu, niestety, ślimaki też mam. ;:196

Jolu, pewnie już masz donice obsadzone ;:131 , ale ja nie mam doświadczenia w obsadzaniu donic, a już zwłaszcza na patelni ;:185 . Jeśli mam jakieś jednoroczne balkonowe, to z przypadku, jedynie mogę Ci polecić heliotrop, bo mi się bardzo podoba i nawet sama go sobie sieję ;:333 .
Poza tym, w tym roku, mam pachnące goździki, odratowane marnoty, które zostały po dniu kobiet i jeszcze wczoraj dokupiłam dwie doniczki :tan

Chociaż to już nie taka kolorowa jak wczesna, ale jeszcze wiosna, cieszy kwiatami.
Zakwitły mi narcyzy z cebulek posadzonych miesiąc temu. Tak można przedłużyć sezon narcyzowy i w dodatku odmiana jakiej jeszcze nie miałam :tan .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mak na mnie poczekał

Obrazek

Obrazek

Majówki już przekwitły, ale zaczynają późniejsze piwonie.

Obrazek

Wybaczcie, że u Was tylko podziwiam kwitnienia ;:138 nie zostawiając śladu obecności ;:131 , ale poprawię się ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Wiesz no generalnie jak u mnie rośliny nie chcą kwitnąć, to też jest to moja wina, bo za bardzo zacienione są, ale i tak mnie to irytuje…

Kruszczycowate rzeczywiście uszkadzają kwiaty… Ale takie piękne są, że trudno ich nienawidzić.

Roślina podobna do żywokostu okazała się być żywokostem. Logiczne. :;230

Piękne lepnice. Piękne.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Cudownie kolorowo u Ciebie Martuś ;:138 Ogród powitał Cię nie tylko zielonością, ale i bogactwem kwiatów, wszystkimi kolorami tęczy i z pewnością całą paletą zapachów.
Zachwycający masz ogród ;:215
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś czas tak pędzi, że nie nadążam. :oops: Szybko te dwa tygodnie minęły. Pięknie pokazałaś portrety roślin. ;:oj
Margerytki już kwitną, uroczo z piwonią wyglądają. ;:138
Dużo czasu na cieszenie się kwitnącym ogrodem. ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Ogrodniczka na wyjeździe a ogród tonie w kwieciu...! ;:138 ;:63 ;:215
Piękne widoki i rozmaitości ogrodowe! ;:138 Troszkę deszczu nam trzeba ! ;:7
Miłego dnia! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16967
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Hm..parnik rozkwita..ale ładnie i ciekawie. Nie znam tej rośliny.Aż sprawdzalam czy dobrze przeczytałam.
Ale masz cudne irysy.
Wcześniej o nich tak pozytywnie nie myślałam, ale teraz się cis zmieniło i z uśmiechem na nie patrzę.
Ja tez mam kilka. Może się rozmnoża ? Czy nie bardzo ?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”