Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1940
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś masz takie odmiany kwiatów gdzie je zdobywasz? ja nawet na oczy nigdy niektórych nie widziałam ale co się dziwić poza moim miejscem zamieszkania i pracą nigdzie nie bywam nawet do ciebie nie mogę dotrzeć :;230 posadziłam dzisiaj parę rozsadek poziomek ale maleńkie z nasion jak myślisz jest nadzieja że w tym roku zaowocują czy raczej liczyć na drugi rok? :wit
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Mój patent na mniej roboty jest następujący.Mam trochę ścieżek,które utrzymuję bez chwastu.Wyższy od kwiatów na rabatach usuwam.Niższym
pobłażam.Oglądającym twierdzę,że to tak ekologicznie bo to ochrona ziemi przed wysuszającym słońcem bo to zwierzątka tam są.Czyściutkie
ścieżki i zapachane roślinami rabatki sprawiają wrażenie zadbanej działki.A kto powiedział,że glistnik jaskółcze ziele nie jest piękną byliną !! :D
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Właścicielko tego pięknego ogrodu ;:196
Powiedz no żesz kobiecie ;:oj jak Ty ścinasz jesienią po
przekwitnięciu ?te łany kwiatów ?kombajnem
czy co ? ;:306
Bo przecież tam igły nie wciśniesz nawet, tak pięknie połączyły się
roślinki ?to taki kwiatowy dywan . ;:oj
Ta jabłoneczka, paniusiu :wink: to ma jabłuszka
chyba i rób nalewkę jesienią .
Dam dobry szybki przepis .
Dziękuję za wsparcie rzeczowe , cudne w moim potopie ;:108 :D
działkowym i przeróbkach rabaty .
Rzeczywiście Ciebie Martka zaskoczyć to trzeba do Amazonii wyruszyć :wink:
Buziaki za piękny podarunek :D
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Loki, irysy bardzo lubię i męczę je u siebie z tej wielkiej miłości, bo one chciałyby dużo słońca i przestrzeni, a u mnie mają ciasno ;:131 , ale jeszcze udaje im się zakwitnąć ;:333 .
Arizema chyba ma się dobrze, bo mam ją już od dawna, kwitnie każdego roku, tylko do zawiązywania owocków, jakoś nie mogę jej namówić ;:174 .

Maryniu, hiacyntowce mam nawet w czterech kolorach, bo te przywleczone z Anglii, są jasnoniebieskie ;:333 .
U mnie z kamasji, jeszcze tylko Sacajewa się opiera, ale pewnie i Twoje już rokwitły ;:196 .

Jolu, czasem i w naszej okolicy uda się znaleźć jakieś ciekawostki na ryneczkach czy w sklepach ogrodniczych, prowadzonych przez pasjonatów ogrodowych, a teraz internet, bardzo rozszerzył listę roślinek pt. chcę to koniecznie ;:306 .
Poziomki szybko rosną, a wcześnie wysiane, powinny owocować już w tym roku ;:333 . U siebie poziomki siałam jakieś dwadzieścia lat temu, a teraz już żyją własnym życiem :D .
Ile to już lat się zbierasz z wizytą? To w sumie tylko dłuższy spacerek ;:196

Janku, ja na wszelki wypadek, nawet ścieżek nie mam ;:306 , a z chwastami w kwiatkach, radzę sobie tak samo jak Ty ;:215 .
Glistnika posiadam oczywiście, a i kuklik pospolity dobrze wygląda i podagrycznik też niczego sobie :;230 i susza w ogrodzie nie straszna ;:333 .

Bogusiu, u mnie przez całą zimę chabaź zdobi ogród ekologicznie, a wycinam własnoręcznie, wiosną. Wtedy marzy mi się kombajn, bo obiecuję sobie zaorać i zasiać zboże :;230 .
Ta jabłonka ma bardzo smaczne jabłuszka dla mojej większej połowy, a co uda mu się wyrwać, zjadają kosy zimą, to już nie starczy na nalewkę ;:306 .
Bogusiu, nie trzeba szukać w Amazoni, często w moim ogrodzie, rośliny mnie zaskakują ;:108 .
Roślinki niech Ci zdrowo rosną i cieszą ;:196 .

Pod hiacyntami odkryłam takie coś, czego cebulki wsadziłam tak dawno, że nie pamiętam ;:306 . A może posiałam jakieś nasionka?

Obrazek

Albo takie grzyby

Obrazek

Serduszka piękne

Obrazek

Ostatnie tulipany

Obrazek

Obrazek

Te już tylko z daleka dobrze się prezentują ;:174

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rozkwita siewka kuklika od Danusi-ktoś ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lak pojawił się po wielu latach ;:oj

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pięknego dnia :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś ;:196 pięknie dziękuję ,będą rosły super :D
O kombajnie myślałam w sensie ułatwienia
przy ścinaniu tylu roślin ;:oj
Ale co młodość to młodość ;:3
My zetniemy trawy i wystarczy ha ha .
Dobrego weekendu Martuś bez lodowego wiatru ;:oj
;:167
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, u Ciebie jeszcze mnóstwo wiosennych kwitnień. ;:215
U mnie coraz mniej, słoneczne pogody mocno przyśpieszyły przekwitanie i teraz już czekam na letnie klimaty. ;:108 Naturalnie po drodze coś będzie zakwitało, ale działka przez jakiś czas już taka kolorowa nie będzie. ;:185
Tego czegoś, co Ci wyrosło, nie rozpoznaję i bardzo jestem ciekawa, co to może być. ;:204
Jak słodko pachnie bzem! ;:138
Od poniedziałku ma być u mnie mocne załamanie pogody i muszę się przygotować na deszcze i zimnicę. Ja to ja, ale moje ciepłolubne roślinki.... ;:202
Niech przynajmniej u Ciebie słoneczko trzyma formę. ;:3
Pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś cudny biały lilak. ;:oj
Łany tulipanów i kolekcjonerskie cuda masz niesamowite, zadbane wyjątkowo. ;:180
Zazdroszczę nieustannie i podziwiam ogrom nasadzeń. Nie wyobrażam sobie, jak można się wśród tylu roślin poruszać. :) Ja stale coś zadepczę, albo zadkiem złamię. :roll:
Spokojnego weekendu, niech wiatr nie dokucza za bardzo. ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Bogusiu, nie, takiego kombajnu nie mam, zresztą, w moje rabatki nikogo nie wpuszczam, bo tam są tylko mnie wiadome, miejsca na jedną stopę ;:306 .
Młodość mówisz, a co to jest? :;230
Łodygi wysokich astrów robią się coraz twardsze dla sekatora :roll: , dlatego przechodzę na te niższe i chryzantemy dla jesiennego kwitnienia :D .
Do ścinania traw najlepsza jest kosa spalinowa ;:333 .
Oby nareszcie przestało wiać, bo już mam dość zimna! ;:196

Lucynko, u mnie też już mocno pozieleniało dołem ;:174 , ale górą biało i liliowo szaleją w tym roku bzy :tan . Na nizinach jeszcze coś tam można wypatrzyć, a i rozkwitają coraz wyższe irysy, orliki i liliowce, ale to już nie to co wczesnowiosenne szaleństwo!
Lucynko, straszysz zimnem, a u mnie jeszcze takiego prawdziwego ciepła, to nie było ;:185 . Dni są słoneczne, ale wiatry przeszywająco zimne i noce tylko niewiele nad zerem :cry: . Dopiero od poniedziałku właśnie zapowiadają u mnie ocieplenie, chociaż deszcz codziennie. Najwyraźniej w tym roku, mamy zawsze odwrotną pogodę :roll: .
Trzymam kciuki, żeby zimnica nie dokuczyła Twoim roślinkom, ani Tobie ;:196 .

Soniu, dziękuję ;:180 , chociaż słowo zadbany, nie pasuje do mojego ogrodu :oops: . Podejrzewam, że gdybyś zobaczyła moje rabaty w realu, doznałabyś lekkiego zawału :;230 .
Mnie też zdarza się na coś nadepnąć ;:223 , to nieuniknione, dlatego przeważnie mam przynajmniej dwa egzemplarze tej samej rośliny :D .
Dzisiaj muszę wykosić trawę, to i tak będzie mi gorąco, ale liczę na piękną niedzielę ;:196

Trochę zapachów.

Obrazek

Lilaki Meyera też dołączają do tych większych.

Obrazek

Pierwsza krzewuszka

Obrazek

Żylistek wysmukły

Obrazek

Pachną konwalie

Obrazek

Zaczynają kwitnąć kokoryczki

Obrazek

Cytryniec też ma ładne kwiatki

Obrazek

Zapowiedź kwiatów

Obrazek

Pierwszy liliowiec

Obrazek

Pierwiosnki japońskie słabiutko w tym roku ;:174

Obrazek

Czosnki się rozkręcają

Obrazek

A to jakaś lepnica wyrosła w skrzynce z mieszanki wysianej rok temu. Omal jej nie wyrwałam, bo widziałam tylko zielone baloniki zakończone różowym kolorkiem, jak się okazuje zwiędłego kwiatuszka. Wczoraj, o zmierzchu, zaniosło mnie w jej okolice i przyłapałam ją na kwitnieniu ;:oj . Najwyraźniej kwitnie dla ciem ;:306 , ale kwiatuszek śliczny, choć nie większy od pięciogroszówki.

Obrazek

Pięknego weekendu :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Irysy u mnie dosyć kiepsko kwitną niestety… Pewnie za mało słońca – niby nie są w cieniu, ale też nie jest to pełne słońce, bo tu jakiś krzak, tam jakieś drzewko… Cudowny gatunek serduszki… W ogóle pełno pięknych roślin. Lepnica mnie zachwyca – mam do nich jakąś dziwną słabość. Dosiałem sobie coś w ten deseń w tym roku.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś, jak czytam o ciasnocie na Twoich rabatach to jakbym swoje widziała, zwłaszcza te na których rozsiewają się maki, firletki, rudbekie, zawilce i inne rośliny w ilościach hurtowych. Z chwastami wyjątkowo trudno mi walczyć, bo jak ziemia mokra, to oblepia się na narzędziach i na korzeniach, a jak sucha, to robi się twarda jak kamień i korzenie się urywają ;:223
Poczułam przez monitor zapach bzów (no wiem, że to lilaki :lol: ) i konwalii. Śliczny liliowiec, a lepnica bardzo oryginalna ;:215
Dobrego tygodnia ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marta, to nie masz jeszcze aż tak ciasno, jak pomiędzy roślinki wejdzie jeszcze zboże ;:306 , Np. owies pewnie by się pięknie w całość wkomponował :D
Z każdym postem Twoje rośliny mnie zachwycają. ;:167
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

:wit
Masz piękne różne lilaki .Moje kokoryczki jeszcze nie wielkie a twoje już pięknie kwitną.
Ale ciekawa i inne ta twoja krzewuszka.
Żylistek też śliczny.
coraz więcej kwitnących krzewów ;:108 , coraz więcej kolorów w ogrodzie i coraz więcej kolorowych radości naszych :)
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Loki, irysy to zazdrośniki, najchętniej rosłyby same w ogrodzie, a jak chce się mieć i inne kwiatuszki, to trzeba pogodzić się z ich słabym kwitnieniem ;:174 .
Serduszka piękne mają wiele odmian i już kilka pojawiło się u mnie, zwłaszcza, że chyba podoba im się w mom cieniu :tan .
Lepnic nie można nie lubić, ciekawe jaka u Ciebie zakwitnie? ;:108 .

Halszko, żeby rozgęścić rabaty, trzeba by odnaleźć motyczkę i bardziej się z nią zaprzyjaźnić ;:306 .
Ziemię mam podobną i do pielenia, trzeba wychwycić moment między błotem a skałą ;:223
Lilak Mayera jest w orządku, ale te pospolite, uparcie będę nazywać bzami :tan
Miłego dnia ;:196

Beatko, owies jest za niski, żeby pokazać się pomiędzy moimi roślinam :roll: . Kiedy nie mogę już zacisnąć dłoni na sekatorze, to myślę o zaoraniu ogrodu i zasianiu zboża na całości pod kombajn ;:306
Póki co, kwitnące roślinki, bardzo dziękują za zachwyty ;:180
;:196

Aniu, bardzo lubię kwitnące lilaki, chociaż ich odrosty coraz bardziej mnie denerwją ;:223 , ale żal mi, że jest ich coraz mniej w okolicy i muszę je mieć u siebie, zwłaszcza te najzwyklejsze, najbardziej pachnące :tan .
Ta krzewuszka to taka chyba najbardziej pospolita, rośnie w wielkie krzaczysko, ale kwitnie niezawodnie ;:333 , a żylistek, prawdopodobnie Nikko, ten tworzy takie zwiewne krzaczki, w przeciwieństwie do reszty odmian.
Teraz, to u mnie przeważnie tylko krzewy kwitną ;:215

Moja serduszka w przymusowym bukiecie, bo znowu jakiejś gadzinie, przeszkadzała w ogrodzie ;:145 , a przez rok rosła sobie spokojnie! Nie mogę zidentyfikować szkodnika, jednym z podejrzanych jest jeż, ale ostatnio nie widuję go w ogrodzie!

Obrazek

Obrazek

Niespodzianka podejrzewana jest o bycie jakimś czosnkiem, przynajmniej kwiatuszki czosnkowe, ale te owłosione liście?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żywokost lekarski fioletowy niebieski uplandzki.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”