Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś ale dużo wiosennych kwiatów już pokazało kolor. ;:oj Krokusy masz w ciekawych odmianach, zawsze na nie czekam, bo u mnie pospolite. ;:173
Słońca wyczekujemy i nawet krótkie przebłyski wypędzają nas do ogrodu. :roll: Marzec już blisko, więc coraz więcej kwiatów zobaczymy. ;:65
Słonecznego tygodnia. ;:196
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, wspaniała wiosna u Ciebie. Przebiśniegi, krokusy, ranniki ;:215 Od razu humor mi się poprawił, bo po wczorajszym słońcu, pozostało tylko wspomnienie. Dzisiaj znów ciemno i pada :( U mnie też już widać oznaki wiosny. Muszę koniecznie zrobić zdjęcia, bo krokusy już pokazały kolorki, kwitną ranniki, o które tak się martwiłam i jakiś biały kwiatek, ale nie pamiętam co to jest? :roll: Jak wrzucę u siebie, to poproszę o rozpoznanie ;:196
Co to za roślinka tak pięknie kwitnie?
https://images90.fotosik.pl/647/0c340e3337622884gen.jpg
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, wróciłam wczoraj z działki cała w skowronkach, bo znalazłam nieco kwitnących roślinek, ale po obejrzeniu zdjęć z Twojego kwitnącego ogrodu skowronki gdzieś mi się zapodziały. ;:224 No bo z czego ja się tak cieszyłam?! Toż u mnie w porównaniu do tego, co u Ciebie, ubożuchne oznaki zbliżającej się wiosny. ;:108
Twój ogród już wiosenny i bardzo kolorowy. ;:215 Cudowny! ;:138 ;:138 Niech mu słoneczko sprzyja. ;:3 ;:3
Pozdrawiam. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Janku, coś mi tu ściemniasz nieco, bo widziałam u Ciebie cudnie kwitnącego oczara ;:oj i nie tylko!
Lubię wstawać skoro świt, jak mogę już wyjść do ogrodu, ale po co nie spać dłużej zimą? :)

Loki, ja też wolę otwarte krokusy, bo wtedy jest ciepło, a przynajmniej słonecznie, ale przy zamkniętych, można podziwiać piękne wzorki na zewnętrznej stronie płatków ;:333 .
A iryski też mają ciekawe zewnętrze, ale rozwinięte, już się nie zamykają, a szkoda, bo może nie niszczyłby ich tak szybko deszcz i śnieg ;:174 .
Tego ciemiernika kupiłam w stacjonarnym sklepie już kwitnącego, to niespodzianki nie mam.

Karolu,czekałam na marzec, bo prognozy obiecywały przyjemne temperatury, to miałam nadzieję na zrobienie porządków wiosennych na rabatkach, bo kwiatki kwitną w chaszczach, a jeszcze wiatry ciągle dorzucają patyczków i przywiewają skądś liście.
Wawrzynki już wszystkie kwitną, nawet po północnej stronie, a ten ze zdjęcia rośnie na otwartym terenie i zakwitł wcześniej od tego przy południowej ścianie.
Niektóre ciemierniki mam od lat, to jakoś wyglądają, ale mam i bidy z jedną łodyżką zaledwie.
Nie wiem jak pokazać przebiśniegi? Rozpanoszyły się przez lata i tylko ostatnio posadzone "strumyczki" trzymają się w ryzach.

Obrazek

Wcześniejsza "rzeczka" zwichrowała się, mocno przerzedzona dla chętnych na cebulki i trzeba ją uregulować.

Obrazek

Poza tym rosną jak chcą

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Czy trafiłam w widoczek, który chciałeś zobaczyć?

Soniu, u mnie kwitną krokusiki botaniczne, a Twoje to odmiany krokusów wielkokwiatowych, w dodatku w ogromnych kępach ;:138
Pogoda kiepska, słońca niewiele, a kwiatki i tak rozkwitają. Oby tylko niezbyt przymroziło, to za chwilę wiosna rozkręci się na dobre ;:196 .

Dorotko, jak zima sobie o nas nie przypomni, to wiosna już nie da się zatrzymać. Kwitnień przybywa codziennie, mimo pogody marcowej, w jeden dzień bywają cztery pory roku ;:185 . Od wczoraj śnieżyca za śnieżycą, ale na ziemi nic nie zostaje i ogród bez okrycia, a mrozy zapowiadają!
Miejmy nadzieję, że nic złego naszych roślinek nie spotka.
Na tym zdjęciu jest wawrzynek wiczełyko. ;:196

Lucynko, mojego ogrodu do tej pory nie dotknęły większe mrozy, to wegetacja niemal się nie zatrzymała. Byliny mają nowe przyrosty, a pierwiosnki wciąż mają stare liście, niemal nietknięte. Mam nadzieję, że już tak zostanie, a skowronki są u mnie w polach, widziałam ;:306 .
Mój ogród jest duży, to w nim nawet spora ilość kwitnących roślin, nie robi takiego wrażenia, jak Twoje kwiatuszki na działeczce ;:215 , niemniej bardzo dziękuję za pochwały dla ogrodu jak i życzenia słoneczka ;:180 ;:196


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marta piękności no no ;:196
Jak ja uwielbiam u Ciebie te plamy z kwiatów .
To daje takie świetne efekty . ;:138
Ja przebisniegów gdzieś poprzemieszczalam sądząc lilie w rabacie i teraz
mała niemrawa kępka tylko jest ;:306
Ale za to wczoraj okrywalam tulipki, wyrwały się jak ślepy do kina .
A tu takie przymrozki przeszły u nas .
Martuś czekam na kolejne cudności wiosenne ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Bogusiu, tulipanów, nawet gdym chciała, to nie jestem w stanie okryć, bo rosną w wielu miejscach, ale myślę, że wytrzymają te mrozki bez szwanku.
Dziękuję bardzo za pochwały dla moich kwiatków ;:168 i już pokazuję więcej ;:196 .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia niedzielne, ale niewiele się zmieniło w ogrodzie bo mrozi!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Niesamowite!!!
U mnie zima, u Ciebie pełnia wiosny :shock:
Pięknie kwitną niemal wszystkie już wiosenne kwiatuszki. ;:138 ;:138
Naprawdę do pozazdroszczenia. ;:215
Niech im więc pogoda sprzyja, byśmy mogli na zdjęciach z Twojego ogrodu wiosenne obrazki podziwiać. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

No nie da się ukryć,piękna wiosna przyszła do Ciebie.
U mnie nic nie widać i nic nie słychać.Jak na razie zima dobrze się trzyma chociaż bez śniegu.
Miłego dnia. ;:168
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś wspaniałą wiosnę pokazałaś. ;:215 Przebiśniegów to Ty masz ogrom, cudne łany. ;:oj
Chyba u Ciebie cieplej, krokusy i irysy już tak pięknie kwitną.
Miłych chwil z dziećmi i wnukami. ;:168
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Lucynko, nic nie poradzę, chociaż w nocy mróz, to słoneczko grzejące w dzień, sprawia, że kwiatuszki otwierają się na wyścigi.
Zaraz wkleję wczorajsze zdjęcia, bo nie wiadomo jak długo jeszcze będzie można cieszyć się tą wiosną? ;:196

Danusiu, u mnie nocą zima, a w południe cudna wiosna.
Nie martw się, że u Ciebie jeszcze cisza, widocznie Twoje kwiatki mądrzejsze od moich i czekają grzecznie na ciepłą wiosnę. ;:196

Soniu, ogród pełen przebiśniegów, to było moje marzenie od dzieciństwa, kiedy zachwyciły mnie one w ogródku koleżanki mojej cioci. Ten widok mam ciągle w pamięci, chociaż w tamtym ogrodzie, młodzi właściciele, skutecznie wytępili przebiśniegi ;:185 .
Po mroźnych nocach, słońce w dzień mocno grzeje i kwiatki od południa, rozkwitają czym prędzej. Nie wiem czy się cieszyć, bo zima ma wrócić ;:145 , ale jeszcze mam troszkę tych drobinek po północnej stronie domu, gdzie mróz trzyma cały dzień i tam liczę na kwitnienia, kiedy już przyjdzie prawdziwa wiosna ;:333 .
Dzieci już wyjechały i zostaje tylko komunikator :cry: , ale w minione, szarobure dni miałam mnóstwo radości ;:196

Ranniki już zaczynają przekwitać

Obrazek

Obrazek

W cieniu jeszcze zamknięte

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"Upolowałam" też pszczółki

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Cudowna wiosna w jasnych promieniach słońca w Twoim ogrodzie, Martusiu! ;:138 ;:138
Bardzo mi brakuje możliwości wyjścia z domu i znalezienia się od razu za progiem wśród kwiecistych rabat. ;:204
Cóż, takie są uroki posiadaczy działek oddalonych od miejsca zamieszkania. ;:108 A mnie jeszcze ogranicza kotka, która - jak mówi sąsiadka - długo miauczy pozostawiona sama w domu. ;:174 Żal mi ją zostawić na długi czas, pozwalam sobie jedynie wpaść na działkę na chwil kilka i szybki powrót do Misi. Dopiero gdy ziemia się nagrzeje, można będzie kiciulę zabierać na działkę. ;:333
Właśnie jutro planuję zajrzeć na swoje hektary. Na szczęście słoneczko nie leni się i ładnie przygrzewa. ;:3

Pozdrawiam cieplutko z nadzieją, że nawet jeśli zima dopiecze, to króciutko i nie zaszkodzi roślinkom. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Chyba każdy z nas ma jakieś obrazki z dzieciństwa.Ja pamiętam pagóry porośnięte przylaszczkami i chociaż od tego czasu upłynęło kilka
dziesiątek lat to pamiętam nawet taki świeży,wiosenny ich zapach chociaż one chyba nie pachną.Nie wiem czy dalej tam są i w najbliższym
czasie tego nie sprawdzę ale będę je zawsze tam pamiętał.Z przebiśniegami mam problem.Kwitną jak powietrze jest mrożne i pada śnieg.Zawsze
nie dowierzam,że w takich warunkach można chcieć pokazywać kwiaty.Jedne i drugie to moje ulubione rośliny.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Pięknie, pięknie, pięknie!
Tak ślicznie Ci się rozrastają te małe iryski.
Ale ranniki w takiej odsłonie to widzę po raz pierwszy, te otwarte, pod pniem. ;:167
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”