Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Post »

Dziękuję za przepis. Dzisiaj będę działać :D
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Post »

A ja dziś będę robić sałatkę z zielonych strąconych przez dupska kota i mężowskiego pomidorów, z dodatkiem selera naciowego, marchewki, papryki słodkiej i naci pietruszki :) Ogrodowe pomidorki nie mogą się zmarnować!
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Post »

Elegancki taras, koleusy i papryczki bardzo dekoracyjne.
Ja też robię sałatkę z cukinii tak jak Kasia.In, ale bez papryczki chilli. Potwierdzam, bardzo smaczna.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Post »

Słoiczki z cukinią już zrobione ;:138
Jeden się nie zamknął i już połowy zawartości nie ma. Faktycznie wyszło pysznie, nawet jeśli jeszcze do końca nie przeszło smakami to i tak jest super ;:333

A jak wyszła sałatka?

Mam też taki fajny przepis na paprykę, kalafiora, brokuła i marchew w zalewie. Słoiczki są pięknie kolorowe, chrupiące i tez pysznie smakują. Miałam w tym roku ich nie robić ale po tym jak skusiłaś mnie na cukinię nabrałam chęci :)
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Post »

jolifleur - sałatka z zielonych pomidorów wygląda piękniaście, mam 8 słoiczków, tylko hm... ona chyba potrzebuje więcej czasu, żeby przygotować się do konsumpcji... niż kilka dni. Miałam plan otworzyć testowy w weekend - wtedy będzie już można oszacować przyszły smak :)
Na razie cieszę się na jutrzejsze śniadanie z kolejnym owocem pomidora Hurma!
A tymczasem cierpliwie gromadzę idealne cukinie Romanesco na kolejne słoiczki w chilli ;:108
Moja mamcia kiedyś poczyniła takie słoiczki z kalafiorem, cebulą, papryką i marchewką - coś mi w nich nie pasowało, ale nie pamiętam co - wiadomo, dzieciom takie rzeczy nie smakują. Myślałam nawet dziś o przetworach z kalafiorem, przygotowując warzywne curry z mlekiem kokosowym - z kalafiorem w jednej z głównych ról.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Post »

Ja tez podglądam krzaczki z cukinią. Mam chrapkę na jeszcze jedną partię :)
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Post »

Nie wytrzymalam - otworzyłam pierwszy słoiczek sałatki z zielonych pomidorów. Wchodzi na stałe do repertuaru. Dzielę się przepisem:

Składniki jak na zdjęciu - wyszło 8 małych słoiczków. Można nieco zmieniać proporcje wg gustu.

Ogórki umyć, obrać jeśli mają twardą skórkę, marchew i cebulę obrać. Paprykę i seler naciowy umyć, oczyścić i pokroić w krótkie paski
Pomidory pokroić ostrym nożem w cienkie plasterki, paprykę i seler pociąć w paski, ogórki w średnie plasterki. Marchew zetrzeć na dużych oczkach tarki. Dodać drobno posiekane listki natki. Dorzucić pokrojoną na w piórka lub średnio cienkie półplastry cebulę, wcześniej sparzoną. Dodać 1,5 łyżki soli, wymieszać, przykryć, odstawić na 6 godzin.

przygotować zalewę: 1 szkl wody + trochę więcej niż pół szkl cukru + pół szkl octu 10% + trochę mnie niż pół szkl oleju - zagotować, zalać wcześniej przygotowane warzywa (jeśli nie lubicie słonawych sałatek, możecie wcześniej odlać z warzyw powstałą solankę).

Na dno słoiczków wrzucać: 1 listek laurowy i trochę gorczycy. Upychać warzywka wyjmując łyżką z zalewy. Zalać zalewą. Zakręcić. Pasteryzować około 10 minut.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Smacznego ;:137
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Post »

Lata zbliża się ku końcowi, czas na uwiecznienie niektórych roślin. Komarzyca z malutkiej sadzonki zmieniła się w pokaźną zwartą kulkę liści. Przed mrozami wniosę ją oraz jej małą córkę do domu do chłodnego pomieszczenia, żeby za rok znów wynieść do ogrodu.
Aksamitka wyniosła chwali się wielgachnymi kwiatami. Same krzaki też są wielgachne, przez co nie mogę się zdecydować, czy ją lubię, czy jednak po prostu toleruję w ogrodzie. Chyba wybrałam jej nieodpowiednią miejscówkę.
Dyńka turecki turban w końcu raczyła zawiązać pierwszy owoc. Powoli rośnie.
Oprócz urzekających mieszkających na tarasie koleusów, jestem zachwycona słonecznikami. Zrezygnowałam z niskich oraz z olbrzymich na rzecz wysokich ozdobnych. Zostają u mnie na stałe. Jeśli wymiana AWN dojdzie do skutku, spodziewajcie się nasionek :)
Tarcza głównego słonecznika jest dość spora, z powodzeniem można skubać z niej nasionka, a i łuski z tych mniejszych bocznych nie pozostawiają nic do życzenia.
Pozdrawiam Was wietrznie, już mniej słonecznie, ale bardzo słonecznikowo!
;:108


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Post »

Dorotko ;:196
Słoneczniki rzeczywiście wyrosły okazale. ;:138 ;:138 ;:138
Też posiałam i wysadziłam na rabatę kilka sztuk.
Jeden zakwitł a wtedy dziki wlazły mi na działkę i szukając cebulek tulipanów wywróciły słoneczniki do góry korzeniami.
Wkopałam je z powrotem ale jakoś nie spieszą się , by zakwitnąć.
Chyba nie spodobało się im to chwilowe wietrzenie korzeni.
Przetwory robisz bardzo pomysłowe. ;:215
Miłego weekendu :wit
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2586
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Post »

Dorotko, wspaniałe przetwory robisz ;:215 Robiłam też kiedyś różne salatki w słoikach ale ostatnio coraz mniej chętnie moja rodzina je zjada więc się przerzuciłam na kiszenie ogórków i dżemy z malin, porzeczek, jeżyn. Chociaż na widok takiej sałatki z cukinią samej mi się ślinianki uaktywniły :-D
Słoneczniki masz okazałe, u mnie głównie ptaki sieją roznosząc ziarna z karmnika.
Pozdrawiam serdecznie :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Post »

Z drugiej połowy sierpnia:

begonie z bulwy ze sklepu na C...
Obrazek
Obrazek

floks z forum
(Od clem3 - wiechowaty Bright eyes - piękny, piękny, piękny!)
Obrazek

kielichowiec i bez Paliban z "Internetów"
boszsz, jak ten kielichowiec wonny pachnie!
i powtarza kwitnienie :tan
zima go połamała (czytaj śnieg nawalony z łopaty mężowskiego i usiłuję porobić sadzonki przez odkłady)
Obrazek

bez Paliban postanowił powtórzyć kwitnienie - skromny jest, to nie leci przed szereg przed hortensje, ale pachnie jak w czerwcu
Obrazek

Sweet bells z krzaczka
(dzięki Anulab, już chrupiemy ;:108 )
Obrazek

pigwowiec z łysej gałązki ;)
Obrazek

malwa z poprzedniego "właścicielstwa" -
nie pasuje i beznadziejnie choruje na rdzę, ale na razie zostaje w tym miejscu
Obrazek

rdestowiec z piekła rodem :evil:
Obrazek

kot z jaskini
Obrazek
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Post »

Fiku-miku i jestem w Twoim ogródku! Znam ból odziedziczonego ogrodu, wymiany i karczowania roślin niechcianych. Każdy jednak chce mieć za progiem to co lubi, w czym dobrze się czuje :D Dorotko ciekawie opisujesz swoje miejsce na ziemi więc będę zaglądać i podziwiać przeobrażenia. Malwy niestety tak mają, że liście nie są ciekawe ale sama roślina jest urocza i klimatyczna. Spodobała mi się cukinia w słoiczkach, niestety nie mogę ostrej papryki jeść a bez niej pewnie już nie jest taka dobra.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Fiku Miku ogrodniku cz. 1

Post »

Dorotko, przyszłam podziwiać Twoje kolorowe, energetyczne miejsce na ziemi, ;:204 ;:219 a trafiłam na taaakie pyszności, że ślinotoku opanować nie mogę. ;:111 ;:109 Uwielbiam wszelkie ostre marynaty, jednak już od dwóch lat ich nie robię, ponieważ zdrowotne problemy małża sprowadziły moje zamiłowania do parteru. ;:222 Przecież nie będę mu robiła przykrości, ;:185 zajadając się tym, co i on lubi, a czego mu jeść nie wolno pod karą śmierci. ;:14
Koleuski , begonie zaliczam do moich ulubionych roślinek ;:333 , jednak w tym roku mocno się na nich zawiodłam. ;:223
Twoje są śliczniutkie. ;:215 A malwami się nie przejmuj. ;:185 One tak mają ;:108 i spokojnie możesz im wybaczyć nieciekawe liście, podziwiając wyłącznie piękne kwiaty. :D
Kocurek - jaskiniowiec taki puchaty! ;:303 Śliczniuśki. ;:138 Głaski dla niego obowiązkowo!!! ;:168
Drapanko za uszkami dla piesia - strażnika domowego ogniska. ;:118
Pozdrowionka dla Ciebie. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”