Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Post »

Błażejku to jak masz otwory dookoła to musisz je obracać, czy radzą sobie z owocowaniem od strony zacienionej?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Post »

Ogólnie fajnie by było je okręcić raz w tygodniu ale nie zaprzątam sobie tym głowy, bo zbyt zabiegany jestem w sezonie. ;:224
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Post »

Wielkie dzięki, fajnie wiedzieć. ;:333
Olafasola13
100p
100p
Posty: 157
Od: 18 lis 2022, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Post »

Obrazek
A to moja pierwsze truskawki pnące wsadzone dzisiaj, poszły jak na razie do folii to może szybciej ruszy owocowanie o ile w ogóle w pierwszym roku będą owocować. Wiem... za bardzo nie ma na co patrzeć bo kupione sadzonki miały ścięte liście i goły korzeń bez żadnego piachu.
Ciekawe czy można dokupić same te haczyki do zaczepienia o doniczkę bo dwóch mi brakuje... moze ktoś się orientuje?
jagusia111

Re: Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Post »

Można dokupić, są np. na Alle..... Szukaj hak do doniczki produkcyjnej.
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 603
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Post »

Olafasola13 i jak tamTwoje truskawki?
Powinny już być podrośnięte.
Pewnie kupiłaś sadzonki frigo, a one właśnie tak wyglądają, że mają goły korzeń i niewiele zieleni. Za to bardzo szybko ruszają ze wzrostem i szybko owocują. Jeszcze w tym samym roku po posadzeniu.
Ja też, po latach eksperymentów i niepowodzeń z różnymi pionowymi konstrukcjami do uprawy, przerzuciłam się na takie wiszące doniczki. To chyba najbardziej sensowny sposób uprawy, poza uprawą w ziemi. Oczywiście doniczka nie może być za mała.
Wieszaki dokupuję tam, gdzie... koleżanka wyżej poradziła... ;:173
Pozdrawiam,Vivien333
Olafasola13
100p
100p
Posty: 157
Od: 18 lis 2022, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Post »

Tak zgadza się były to sadzonki rodzaju frigo natomiast nie było napisane na nich jaka to odmiana, jedynie że to truskawka pnąca, wczesna i powtarzająca. Obecnie truskawki kwitną dość ładnie. Wiszą sobie od samego początku w folii więc to owocowanie też jest przyśpieszone niż jakby były poza folią. Jutro dodam jakieś zdjęcia.
Haki też już zakupione, a nawet dwie zapasowe doniczki to może coś się uda zakorzenić w tym roku.
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3683
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Post »

Te pierwsze kwiaty usuwam, jak same nie obmarzną. Nazwa odmiany wiele wyjaśnia. Zadaj pytanie sprzedawcy o nazwę. Często nie chcą podawać nazwy wprost, na aukcji.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Olafasola13
100p
100p
Posty: 157
Od: 18 lis 2022, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Post »

Tak wyglądają moje truskawki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jedną musiałam przesadzić bo doniczka okazała się zbyt słaba żeby hak zamocować.
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 603
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Post »

Moje są już bardziej dorodne. Tak, jak Twoje wyglądają u mnie sadzonki zakupione (w doniczkach) na targu. Trzymam wszystkie na ofoliowanej półce, bo nie mam szklarni, ani foliaka.
Też kupilam frigo. Zależało mi na odmianie Mara de bois (były tylko frigo) i przy okazji, dla równego rachunku wzięłam 5-cio pak "truskawki pnącej", której też nie podano nazwy.
Podobno najczęściej jako pnąca/ wisząca jest sprzedawana Selva, ale pewności nie ma...
Będę musiała zapytać sprzedawcę, może zdradzi, co mi sprzedał. :roll:
Oni często nie podają nazwy, albo wymyślają jakieś nieistniejące, żeby nie było, że sprzedają licencjonowane odmiany.

Seedkris, dlaczego obrywasz pierwsze kwiatki?
Pozdrawiam,Vivien333
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3683
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Post »

Usuwam pierwsze kwiaty by krzaczki sie rozrosły i nabrały zielonej masy. Drugie kwitnienie będzie znacznie opóźnione ale będzie się ciągnąć z przerwami do mrozów. W uprawie wiszących nie zależy mi na wczesnym plonie. Na wczesne sadziłem zwykłe Honeoye.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Olafasola13
100p
100p
Posty: 157
Od: 18 lis 2022, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Post »

Dokładnie tak jest opisane na aukcji że jeśli pozwolimy tym pierwszym kwiatom zakwitnąć to potem nastąpi przerwa w owocowaniu, a jeśli je usuniemy będą owocować trochę później za to bez przerwy do jesieni. Ja nie obrywałam bo nie mogę się doczekać pierwszych truskawek, a będą na pewno wcześniej od tych które mam w gruncie.
Napisałam zapytanie do sprzedawcy jaka to odmiana bo jeśli Selva to chyba zbyt dobrych opinii nie miała tu na forum.
Vivien333 pokaż swoje truskaweczki pnące i inni również pochwalcie się. Lubię oglądać i czytać posty ze zdjęciami, zawsze można coś podpatrzeć, a to jakiś inny sposób sadzenia czy wielkość donic.
Moje na pewno zbyt dobrej ziemi nie mają, może dlatego są mizerniejsze
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Post »

Parę razy przymierzałam się do truskawki w donicy z miernym skutkiem. W zeszłym roku wiosną,na targu kupiłam zachwalaną przez sprzedawcę małą sadzonkę w donicy. Jakoś wzrost jej szczególnie mnie nie zachwycił. Parę odrostów, parę truskawek nie specjalne w smaku. Jesienią malutkie odrosty z rozłogów posadziłam do skrzynki i wstawiłam do zimnego pomieszczenia sporadycznie podlewając. Wiosną przesadzone jeszcze raz i nawożone. Obecnie jestem nimi zachwycona. Od 2 tyg.coś podjadam, są duże i słodkie.Jak zerwałam zaróżowioną to była kwaśna aż oczy wyłaziły.Niestety pomimo ślinotoku muszę uzbroić się w cierpliwość. Na 1 rozłogu zawiązują się kwiaty.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”