Malina - uprawa, nawożenie, cięcie część 4

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7506
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie część 4

Post »

Wytnij wszystkie zeszłoroczne pędy przy ziemi. Co to znaczy cześć czerwonych a cześć białych? Co maja czerwone albo białe ?
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie część 4

Post »

Wygląda na to że są to jesienne. Czas na wycięcie jest jeszcze do przyjęcia. wycinaj przy samej ziemi, te zeszłoroczne pędy.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
dizzyx
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 22 mar 2023, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie część 4

Post »

gienia1230 pisze: 10 kwie 2023, o 15:01 Wytnij wszystkie zeszłoroczne pędy przy ziemi. Co to znaczy cześć czerwonych a cześć białych? Co maja czerwone albo białe ?
Owoce. Białe - miałem na myśli żółte (są takie bladożółte ;) )
W takim razie idę robić porządek ;)
seebbek
100p
100p
Posty: 143
Od: 26 wrz 2020, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie część 4

Post »

W jakim stanie wegetacji powinna być teraz delniwa? Może być że jeszcze nie ruszyła i są gołe badyle? Sadzona w tamtym roku na jesień. Niestety nie mogę sprawdzić na ten moment w jakim stanie jest fizycznie, bazuje tylko na zdjęciach.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7506
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie część 4

Post »

A gdzie mieszkasz? Uzupełnij w końcu profil o lokalizacje. U mnie , w okolicy Dębicy łodygi odmiany Polesie wylazły już naokoło 6-7 cm a Delniwa zaledwie ciut, ciut pokazała listki. Ale to było tydzień temu jak wyjeżdżałam z kraju. Teraz to nie wiem, chyba przez to zimno niewiele się zmieniło.
Pozdrawiam! Gienia.
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie część 4

Post »

suzana pisze: 28 mar 2023, o 14:51 Oglądałam jak robią nawóz z trawy , skoszoną trawę dają do czarnego worka foliowego, worek stawiają na słońcu gdzieś pod budynkiem, w cieple, przynajmniej na tydzień, może więcej, trawa zakisza się w tym worku że jest taka pół zgnita. Potem to rozpuszczają w wodzie i tym podlewają oczywiście rozcieńczone. Dość szybki proces na produkcję nawozu naturalnego. Tylko jakie ma pH?
Podlewali tym w tunelu papryki i bakłażany.

Rolnicy też słyszałam ,że robią gnojówki z traw i tym nawożą pola.
https://www.youtube.com/watch?v=O-4wM5N_h1E
https://www.youtube.com/watch?v=grP56zWqYxQ
Karolcia92
100p
100p
Posty: 126
Od: 3 cze 2022, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie część 4

Post »

Witam będę dziś sądzić kilka malin czarnych i kilka malin letnich. Ziemia piaszczysta. Czy mogę dać pod korzeń obornik granulowany bydlecy? Pierwszy raz sądzę maliny proszę o rade
Na niebie słońca, w sercu radości, niech Cię dzisiaj nic nie złości:-) Miłego dnia!
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7506
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie część 4

Post »

Jak najbardziej, ale pierwsza i bardzo ważna rzecz to solidne odchwaszczenie z trwałych chwastów; osty, podagrycznik, mlecz , perz, pokrzywy, jakieś korzenie nie wiadomo czego itp. Dopiero wtedy sypnij granulatu, wymieszaj i sadź. Jeśli teraz nie usuniesz chwastów to później gdy maliny się rozrosną tych chwastów już nie da rady wyrwać.
Pozdrawiam! Gienia.
Karolcia92
100p
100p
Posty: 126
Od: 3 cze 2022, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie część 4

Post »

Chcę posadzić na takim nieużywanym kawałku polaa. Tydzień temu było spryskane od chwastów bo strasznie zarośnięte było, a dziś przejechane glebogryzarka. Jak trochę przeschnie to powybieram co się da. Ile mniej więcej tak obornika pod malinę? Garstkę?
Na niebie słońca, w sercu radości, niech Cię dzisiaj nic nie złości:-) Miłego dnia!
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7506
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie część 4

Post »

Jeśli tam był perz to masz przechlapane ! :roll: Nie dawaj pod malinę ale w całym rządku, ona się rozrośnie, a potem to już pozostaje nawożenie posypowe ( no i przegrzebać trzeba z glebą) albo podlewanie z nawozem. Policz ile tych malin w rzędzie to tyle solidnych męskich garści i wymieszaj z ziemią. Powinno się sadzić co 50 cm, taki rozstaw jest najlepszy. Z czasem malina się rozlezie po bokach i wzdłuż rzędu.
Pozdrawiam! Gienia.
Karolcia92
100p
100p
Posty: 126
Od: 3 cze 2022, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie część 4

Post »

Dziękuję za rady :D biorę się za robote. Zobaczymy co z tego wyrosnie
Na niebie słońca, w sercu radości, niech Cię dzisiaj nic nie złości:-) Miłego dnia!
Karolcia92
100p
100p
Posty: 126
Od: 3 cze 2022, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie część 4

Post »

Blisko lasu. Sarny czasem przychodzą. Jest jakiś łatwy sposób żeby ich zniechęcić jakby chciały poobgryzac?
Obrazek
Na niebie słońca, w sercu radości, niech Cię dzisiaj nic nie złości:-) Miłego dnia!
Awatar użytkownika
SETA
200p
200p
Posty: 236
Od: 4 cze 2016, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie część 4

Post »

Załóż koło łowieckie.
Człowiek jest jak działkowiec. Działkowiec żyje, żyje, a potem umiera. Tak też bywa z człowiekiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”