Dereń jadalny - odmiany, inne dyskusje część 3

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
bendkos
200p
200p
Posty: 328
Od: 13 maja 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Pajęczna

Re: Dereń jadalny - odmiany, inne dyskusje część 3

Post »

W Holandii derenie już żółte. W ramach ciekawostki jest sadzony gdzieniegdzie jako drzewo alejowe.
Nig­dy nie re­zyg­nuj z ce­lu tyl­ko dla­tego, że osiągnięcie go wy­maga cza­su. Czas i tak upłynie.-H. Jackson Brown, Jr.
Bruce Lee
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 6 mar 2022, o 16:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dereń jadalny - odmiany, inne dyskusje część 3

Post »

Obrazek To zdjęcie sprzed miesiąca,jest to oczko Władimirskij lub siewki z Biedronki,obstawiam to drugie oczko ,choć idzie szybciej niż pozostałe oczka na siewce oraz kwiat ma bardziej butelkowaty kształt.
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Dereń jadalny - odmiany, inne dyskusje część 3

Post »

Swietljaczok.

Obrazek
Bruce Lee
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 6 mar 2022, o 16:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dereń jadalny - odmiany, inne dyskusje część 3

Post »

Obrazek
Takie dzisiejsze zdjęcie,korzystając z dobrej pogody.To siewka NN z Biedronki ,prawdopodobnie Jolico lub Wydubickij,na którym jest zaokulizowanych kilka oczek,a jedno ma brązową spiczastą łuskę,jest opisana jako Swietljaczok.Pierwszy raz cos takiego widzę.
Obrazek
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Dereń jadalny - odmiany, inne dyskusje część 3

Post »

To super mieć trzy odmiany na jednym drzewku ;:215
Swietljaczok ma duże owoce i smaczne, zjadam prosto z drzewka, jak już stają się miękkie. Mam jeszcze odmianę Elegantnyj, niestety jeszcze nie owocował, bo był kilka lat notorycznie koszony równo z trawą, w końcu przeniosłam go do dużej donicy, żyje, ale marny z niego krzaczek.
Bruce Lee
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 6 mar 2022, o 16:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dereń jadalny - odmiany, inne dyskusje część 3

Post »

Rozumiem.Co prawda Dereń nie lubi być przesadzany ale sugerowałbym jednak znalezienie dla Elegantnego miejsca w ogrodzie,można go oznaczyć kijkiem z flagą czyli czymś jaskrawym powiewającym,żeby go nie skosić.Podsypać np Yara Mila kilkukrotnie,bądź Miveną-to są nawozy bezchlorkowe-Derenie źle reagują na sole.Obawiam się ,że w donicy może przemarnąć zimą.Co do tych moich -byłem zmuszony do okulizacji ze względu na brak miejsca w ogrodzie.Dwie siewki zostały zaszczepione Swietljaczokiem ,Swietłaną,Dublanym,zostawiłem im jednak po 1-2 gałązki z podkładek,żeby miały większą różnorodność w pobliżu.Na tym ze zdjęcia to do końca nie wiem co jest przeszczepione,robiłem to na końcu i karteczki z nazwami się poplątały.
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 858
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dereń jadalny - odmiany, inne dyskusje część 3

Post »

Na moich małych dereniach po trzy kwiatki jeden ma być duży owoc a drugi żółty nazw nie pamiętam, reszta kwitnie jak co roku ;:304

Obrazek
Pozdrawiam zagiel
zielonaJAGA
50p
50p
Posty: 77
Od: 30 gru 2015, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Dereń jadalny - odmiany, inne dyskusje część 3

Post »

Na zdjęciu jest jeden krzew?
U mnie dopiero dzisiaj, nieśmiało, pojawiły się pierwsze kwiatki na dereniach czteroletnich. Młodziki, które posadziłam na jesieni (pokłosie wycieczki na Festiwal derenia w Bolestraszycach), zaliczyły tej zimy temperatury -17 stopni. Pędy mają cieniutkie, ale na razie wyglądają dobrze, nie widać uszkodzeń mrozowych.
Bruce Lee
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 6 mar 2022, o 16:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dereń jadalny - odmiany, inne dyskusje część 3

Post »

Obrazek
Na pierwszym planie Swietłana,zaokulizowana 1,5 roku temu,patrzyłem czy może będzie miała pąki mieszane choć w tym roku,ale raczej nie.
Obrazek.
Tutaj jako ciekawostkę dodałem foto przeszczepionej gałązki Derenia 1 lutego,jedna na jedenaście się przyjęła,wnioski:gałązka musi mieć 5 cm i max dwa oczka ,mogą być kwiatowe.
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 858
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dereń jadalny - odmiany, inne dyskusje część 3

Post »

zielonaJaga zdjęcie to dwa krzewy duże mają ponad dwa metry małe mam gdzie indziej mają po 60 cm. ;:215
Pozdrawiam zagiel
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1051
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Dereń jadalny - odmiany, inne dyskusje część 3

Post »

Ten nieszzęsny wyskok pogodowy spowodował, że zakwitły derenie. Klęska, bo nie ma jeszcze żadnych zapylaczy. Znów będą puste krzewy. Macie jakąś metodę by opóźnić kwitnienie? Chyba pójdą pod topór. Północne Mazowsze to nie miejsce dla nich.
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 858
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dereń jadalny - odmiany, inne dyskusje część 3

Post »

dziad_Jag ja bym nie panikował zawsze coś przyleci trzmiele już latają i murarki rogate też no i miodne ;:215
Pozdrawiam zagiel
Awatar użytkownika
FreGo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 677
Od: 28 sty 2018, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-Bieszczady

Re: Dereń jadalny - odmiany, inne dyskusje część 3

Post »

Dokładnie!U mnie też zaobserwowałem trzmiele!Jak będzie tylko bez deszczu to one sobie poradzą. Poza tym są już mrówki aktywne, te małe czarne co wszędzie włażą. One też zrobią robotę. ;:215
Witam, jestem Adam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”