Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Niedziela była pochmurna z przejaśnieniami. Temperatura wyniosła +7/+8 st. C. Noc z temperaturą +4 st. C i lekkim deszczem.
kolejny rok z rzędu czosnek sadzony w grudniu wychodzi jak w zegarku. Odmiana francuska Germidour z południa Francji. I jak co roku, ani szałwia, ani budleje nic nie robią sobie z zimy w kalendarzu. Zielone przyrosty są cały czas.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Czarna porzeczka jednak to już szaleństwo:
Obrazek
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

W Katowicach mgła, że nie widać własnych butów i psa na smyczy
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3716
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Teraz, rano +5C i lekka mżawka.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Dzisiaj ponuro i ok 0C ale tak na prawdę odczuwalna była dużo niższa bo zimno i "mrozno" sie jakoś odczuwało.

Dolnoslonzok No to nie powiesz mi teraz że nie możesz się doczekać na wiosne z takimi temperaturami i zielonymi roslinami (nawet ziola.. ;:oj ) bo ona Wiosna już u ciebie jest :heja ; jak zwykle o tej porze u was :D
U nas będzie pewnie za 2 miesiące bo znowu zapowiadaja b :roll: bestie ze wschodu
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Iga,faktycznie u nas w przyrodzie wiosna. Soki zaczęły krążyć w krzewach,co wskazuje agrest, który jak w zegarku od 2018 r. wypuścił wczoraj zielone. Wiosna zapewne zawita do Ciebie wcześniej, wszak Małopolska, jak Mazowsze, ma trzy tygodnie różnicy w wegetacji z naszymi terenami nad Odrą.
ObrazekObrazek
Wczoraj dzień był pochmurny z mżawką i temperaturą +7/+8 st. C. Noc z +4/+5 st.C.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

8C i wreszcie ;:3, jakieś ptaszki świergocą i to już 2-gi dzień z rzędu to upragnione słońce po tylu tygodniach.

Dolnoslonzok teoretycznie masz rację! Ale w praktyce to różnie to bywa bo długo mamy przymrozki które niszczą wszystko :roll: dlatego u mnie wiosenne tylko w "doniczkowie" bo już nie mogłam patrzec dłużej na te zniszczenia. W tym roku dostały jakiegoś przyspieszenia i wiosenke mam już od tgodni ;:306 ale wcale nie narzekam...
Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Iga, no i słusznie. Trzeba się umieć cieszyć. ;).

Cały czas ciepło, a w środę i czwartek słonecznie. Temperatury rzędu +11/+12 st. C. Noc z wtorku na środę i ze środy na czwartek z przymrozkiem -2 st. C. Dzisiaj w nocy +5/+6 st. C. Dzień był dzisiaj pochmurny z przelotną mżawką i +11 st. C. Wczoraj, gdy ciąłem winorośl przeleciała koło mnie pszczoła. Już czas powrotu skowronków. Trzeba zacząć je nasłuchiwać nad polami.

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

U mnie tydzień z lekkimi przymrozkami w nocy i pochmurnymi dniami. W czwartek było super, w końcu słoneczko i 8C, pocięłam drzewka owocowe :heja
Wczoraj cały dzień lało i wiało, dziś jeszcze wietrznie ale mniej deszczu.
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Noc z piątku na sobotę przed północą +12 st.C., nad ranem już tylko +6. Sobota z deszczem i +7 st.C. Noc z soboty na niedzielę +5 st.C. Niedziela chłodna , +5/+6 st. C.
Maliny i rabarbar w poziomkach.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Noc z niedzieli na poniedziałek z temperaturą +5/+6 st.C. Poniedziałek ciepły (+11/+12 st.C), ale pochmurny z lekkimi przejaśnieniami po południu. Dzisiejsza noc bardzo ciepła (+10 st.C.) i pochmurna.
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3716
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Wczoraj odśnieżałem całe podwórko a dziś śladu po śniegu brak. Teraz +6C i mocno wieje.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Wtorek był pochmurny z przelotnym deszczem i przejaśnieniami po południu. Temperatura wyniosła +11/+12 st. C. Noc minęła z temperaturą +5 st. C. Wczoraj pojawiła się nasza para szpaków, która co roku zakłada gniazdo u szczytu domu. Szpaki nie odleciały na zimę. Cały czas przelatywały ich armady, jednak to oddzielenie się pary od stada oznacza już ich gody.
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3716
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

W końcu wiatr ustał. Teraz pochmurno +1C.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”