Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2309
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Jestem zaskoczony wybarwieniem 'Willi Aramisa' od Mistrza. Mój na razie nie ma ani grama białego (a i tak piękny):
Obrazek

Basiu, moim typem co do nazwy nieznajomej mojej dalii też jest 'Emory Paul'. To że nie osiągnęła maksymalnych rozmiarów nie przesądza sprawy.
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3235
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Stanisławie,
dziękuję za potwierdzenie moich podejrzeń, co do odm. Heraldine (otrzymane telefonicznie)

Florianie,
dalia, którą otrzymałam od Ciebie bez nazwy (z opisem półkaktusowa liliowa) to wspomniana powyżej Heraldine. Przepiękna dalia kaktusowa, wysoka, z długą łodygą, w lekko liliowoniebieskim kolorze. Stara odmiana z 1967 roku autorstwa Ballego - warto ją mieć. Co do odm. Willie Aramis, to Stanisław zgasił moją euforię co do koloru - tylko jeden kwiat tak się wybarwił - szkoda, bo biel i pomarańczowy to rzadkie, ale piękne, zestawienie kolorów w ubarwieniu dalii.
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2309
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Dzięki Basiu.Po trzech latach znam nazwę tej pięknej odmiany czyli 'Heraldine' :tan
'Willi Aramis' jest bardziej brązowa z pomarańczowymi i żółtymi przebłyskami. Naprawdę prezentuje się wyjątkowo nawet bez białych końcówek!
A na naszej pierwszej wystawie w Pszowie zaprezentowałem moją nową odmianę:
'Shaggy Shick'
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3235
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Florianie,

gratuluję wystawy w Pszowie! Będzie cykliczna?

Shaggy Chic - chyba ta nazwa jest poprawna, jeśli to dalia z amerykańskiej szkółki Swan Island. Dość nowa odmiana (2018 r. rejestracji) - bardzo ładna kolorystycznie. A Heraldine od Ciebie przepiękna - dziękuję ;:180
Pozdrawiam
Barbara
karolamba
200p
200p
Posty: 292
Od: 30 sty 2019, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębnica Kaszubska

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

numer 427 Break Out
Obrazek
numer 150 Malibu
Obrazek
Show 'n' tell
Obrazek
Rybnik
Obrazek
i jeszcze raz Pink Surprise co do której były wątpliwości, każdy kwiat jest inny
Obrazek
Obrazek
i widok ogólny na mój żywopłot :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Żywopłot imponujący - równiutko "przycięty" - dalie stoją jak na paradnej defiladzie.
W czym tkwi tajemnica równego wzrostu całego szpaleru ? ;:333
karolamba
200p
200p
Posty: 292
Od: 30 sty 2019, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębnica Kaszubska

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Nie jest taki równy jak sie wydaje są odmiany niższe, ale jest w tym roku taki gąszcz po tej stronie gdzie nie grasuje przędziorek(tam dalie duzo nizsze i mniej kwitną),że nie widac tego z daleka.Sadziłam według wysokości z katalogu, ale jak wiadomo nie zawsze sie to sprawdza, przy końcu jest Grand Finale, która miała byc wysoka a ma może z metr wysokości. W tym roku maja świeżą ziemię, wymieniłam na 2 szpadle, nowa ziemia to mieszanka ziemi po hodowli dżdżownic kalifornijskich i kompostu.Najpewniej w tym tkwi sekret tak bujnego wzrostu i kwitnienia tegorocznego, gdyby nie przędziorek wszystkie dalie by juz zakwitły...
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Florek! Niesamowita atmosfera na wystawie! Tak surowo, a Ty tak to miejsce zmieniłeś! Szkoda, że mnie tam nie było! Czy oprócz Ciebie ktoś jeszcze pokazywał tam kwiaty?
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2309
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Basiu dziękuję za poprawną nazwę 'Shaggy Chic'. Tak to nowa odmiana i bardzo oryginalna.
Będzie kontynuacja i rozszerzanie wystawy, bo zainteresowanie jest bardzo duże zarówno ze strony zwiedzających jak i włodarzy miasta. Bez nagradzania się i prześcigania w ilości dalii (za czym nie nadąża jakość), bez dużych nakładów finansowych można zrobić bardzo fajną lokalną wystawę. W Czechach takich wystaw jest mnóstwo i my tą drogą idziemy.

Miłko, było czterech wystawców plus floryści. Wnętrza były idealne na wystawę i do tego to światło!
Myślę, że Twoja nieobecność na wystawie jest do nadrobienia ;:136

W ub. roku niektóre moje dalie miały kryzys i myślałem, że je stracę. W tym roku ku wielkiej radości zregenerowały się:
'Arbatax'
Obrazek

'Ben Huston'
Obrazek

'Dazzling Magic'
Obrazek

l'Europe
Obrazek
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3235
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Florianie,

fajnie, że wystawa będzie kontynuowana w przyszłym roku. W Polsce wystaw jak na lekarstwo - nie tylko daliowych, ale w ogóle kwiatowych! Ideą takich wystaw powinna być prezentacja walorów i piękna roślin, ich komponowania i zastosowania w ogrodach - nagrody to trochę taka komunistyczna zaszłość, która nie pasuje do dzisiejszych czasów. Super, że masz chęć zorganizowania wystaw w przyszłych latach. Będę trzymać kciuki, by spełniły się Twoje plany.

Arbatax piękny jak marzenie!
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Taj już jest z daliami, że nie co roku pięknie kwitną. W ogóle mam wrażenie, że ten sezon odbywa się pod znakiem ogólnej dość zdrowej zieleniny, a kwiatów niewiele. Ale znalazłam jedną dalię. nie wiem od kogo ją mam. Podejrzane jest kilka osób ;:131 Oryginalna tabelka zmurszała, a ja zdążyłam przepisać, że to Mabel Ann. mam ja od kilku sezonów, a nie pamiętam, żeby kwitła. Pomóżcie odszyfrować, co to, bo to nie jest Mabel Ann:

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3235
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Miłko,
to będzie chyba odm. Advance Us zwana też Advance - różnie się ona wybarwia, raz ma mniej raz więcej różowego koloru i różnie jest on rozłożony, ale układ płatków i kształt kwiatostanu na zdjęciu jest typowy dla tej odmiany
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Galeria.Identyfikacja.Dalie Stanisława cz.7

Post »

Dziękuję Basiu! Podoba mi się bardzo, choć niespecjalnie lubię takie duże. To takie słońce na rabacie.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”