Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Witaj Krysiu ja dopiero zaczynam i wszystko mam nowe bo kupiłam cały zestaw. Murarki już wyniosłam tydzień temu jak na razie nic nie słychać i nic nie widać kwiatów coraz więcej i tych na drzewach i krzewach lada dzień się pokażą. Ciekawa jestem kiedy wyjdą z kokonów już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam serdecznie życzę słonecznego miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu piękne zwiastuny wiosny, super zdjęcia wykonujesz. Zapytam o murarki czy się wygryzły, u mnie szaleństwo, teraz zimnica aż się boję jak sobie poradzę w te chłody.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

U mnie jeszcze nie zauważyłam fruwających murarek chyba zbyt zimno dla nich .Takie maleństwa a jak cieszą ;:167 Krysiu twierdzisz że wiklina wzmocniła mięśnie ,więc może i ja powinnam spróbować od nowa coś tworzyć z wikliny .Wiem że moje ręce gdy były niesprawne to pomogła mi koronka frywolitkowa dojść do sprawności czyli coś w tym jest ;:180
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu, podziwiam Twoją cierpliwość do murarek, do robótek ręcznych, do pielęgnacji maleńkich koleusków własnoręcznie ukorzenionych. ;:138 ;:138
Wiosenne kwiatuszki jeszcze przed powrotem zimy zdążyły ucieszyć Twoje oczy ;:215 , a po powrocie pani wiosny dalej będą cieszyły. ;:303
Moje krokusy już przekwitły, a ponieważ w nocy jest mróz, a we dnie słońce, obawiam się o hiacynty i tulipany. ;:174
Życzę Ci szybkiego powrotu wiosennej aury. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu podziwiam Twoje zdolności,wianuszki piękne ,nigdy bym nie pomyślała ,że to z papieru ;:215 .Moje murarki dostały nowe domki/trzcine/a w przyszłym roku spróbuje Twojego sposobu ;:108 ,obejrze filmiki i spróbuje.
Pozdrawiam serdecznie :wit
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Alicja125 - Alicjo witam i pozdrawiam :)
Ja też wyniosłam kokony ale nadal nie widzę aby coś latało przy domku.
Powrót zimy wszystko spowolnił, może i dobrze bo nie mogły by latać.

korzo_m - Dorotko :)
Dziękuję za miłe słowa a zdjęcia czasem wychodzą ot tak sobie a czasem trzeba się nagimnastykować szczególnie w słoneczny dzień.
U mnie murarka rogata już dawno się wygryzła, a ogrodowa nadal śpi i nic dziwnego skoro zima wróciła na kilka dni. Oby jak najszybciej zrobiło się ciepło bo pszczoły zawsze miały wyloty w ostatniej dekadzie marca.

JAKUCH - Jadziu witam i pozdrawiam ;:196
Miałam kiedyś problemy z barkiem i właśnie kilkumiesięczne ćwiczenia a nie leki pomogły mi na tyle, że znów mogłam wziąć do ręki kubek bez obawy, że wypadnie :;230
Każde zajęcie, w którym wykonujemy wielokrotnie różne ruchy wspomaga stawy więc warto spróbować :) Zorganizuj odpowiedni papier i zacznij od rurek - tu pracują stawy w nadgarstkach i paluszki :;230

plocczanka - Lucynko :)
Ja nie umiem siedzieć bezczynnie więc wymyślam sobie różne zajęcia .
Powrót zimy zaskoczył mnie... a tak się zdarzyło, że wracając z działki zaszłam do ogrodniczego po nawóz startowy i zobaczyłam przepiękne stokrotki wielkokwiatowe .
Miałam w planie zanieść je kolejnego dnia a tu z rana sypnęło śniegiem ;:131
Tydzień czasu czekały na strychu ale już zaniosłam na działkę, są po hartowaniu i jutro trafią na rabatę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Od kilku lat każdej wiosny sieję szałwię brazylijską olbrzymią.
Ładnie wschodzi i bezproblemowa w uprawie , czas na pikowanie :)
Obrazek
Obrazek

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam na kolejne .
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Witaj Krysiu u mnie nadal cisza już mnie mogę się doczekać zwłaszcza że na drzewach widać już pąki kwiatowe. Pozdrawiam życzę miłego weekendu
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

A jak ta szałwia brazylijska olbrzymia kwitnie?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu śliczne stokrotki kupiłaś. Dwa razy wysiewałam tę odmianę szałwii, ale u mnie nie rośnie tak ładnie nie jest wysoka, co znaczy zła ziemia.
Zimnicę mamy ostatnio okropną, moje murarki pochowały się, a jeszcze kilka dni temu tak pięknie latały. Na rogatą chyba się nie skuszę, nowy apartament trzeba by im zbudować, a miejsca brak :lol:
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Alicja125 witaj ;:196
Pszczółki mam już kilkanaście lat i najczęściej wygryzanie było w ostatniej dekadzie marca.
W ub. sezonie już później to nastąpiło bo po krokusach śladu nie było a teraz jeszcze kwitną bo wszystko mamy opóźnione.
Zerkałam na najbliższy tydzień i nadal nocami zero stopni lub ciut na minusie więc po co mają wychodzić z kokonów - łapki im zmarzną :;230
Czytałam wypowiedzi na FB na grupie murarkowej i tam wiele rejonów kraju ma podobnie jak my bo meldują po kolei gdzie już zaczynają sie loty.
Są osoby, które celowo w osobnych lodówkach trzymają kokony prawie do maja po to aby główny wylot był w czasie kwitnienia drzew i krzewów owocowych.
Będzie dobrze ... toż to dzikie pszczoły ale ... ja też za nimi tęsknię.
Pozdrawiam

Locutus witam i pozdrawiam :)
Szałwia brazylijska olbrzymia rośnie do metra a czasem wyżej ale u mnie to sporadycznie.
U mnie ma ok 80 cm pod koniec sezonu bo na początku siewki uszczykuje az 3 razy . Dzięki temu mam solidnie rozkrzewione sadzonki i obniżoną wysokość. Kwiatostany osiągają nawet 50 cm. Uprawiam ja od 3 lat i jestem z niej bardzo zadowolona bo bylinowe szałwie kwitną bardzo krótko a ta od końca czerwca do końca sezonu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

korzo_m Dorotko bardzo współczuje Twoim pszczółkom bo faktycznie zimnica niesamowita i to nie dzień czy dwa ale już ponad tydzień.
Co do szałwii to ja na tej nowej działce mam też lichą ziemię i trudno mi było pogodzić się z tym. Z czarnoziemu przeszłam na piaski, całe szczęście ,że jet w niej troszkę gliny ale ... pracuję nad nia trzy sezony i już widać różnice.
Szałwia w czasie kwitnienia czyli cały sezon potrzebuje wilgotnego podłoża aby mieć takie gabaryty. W ostatnim sezonie miałam ją w donicy to była lichota w porównaniu z tymi w gruncie. Sama wiesz, że nie zawsze dopilnuje się podlewania sporej ilości doniczek i efekty zaraz widać ;:131

Powrót zimy zatrzymał mnie w domu i zamiast sadzić kwiatki na działce malowałam je na jajkach :;230
Podstawka z płyty CD, siedzisko na jajko z odpowiednio wyciętej górnej części butelki.
Wszystko pomalowane , machnięte wzorkami z serwetek i ręcznie wykończone dla połączenia motywów.
Nakrętka przyklejona do podstawki aby można było przymocować siedzisko na jajko . Potem trochę dekoracji z przepiórczych jajeczek itd
I ... gotowe

Obrazek
Obrazek

Namawiam do tej ciekawej zabawy bo jeszcze jest trochę czasu i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu kochana, co Ty piszesz?! Jak to bylinowe szałwie kwitną krótko?! ;:202 Mam całą kolekcję i większość z nich jak zacznie kwitnąć, tak kwitnie pokąd mrozy nie przyjdą… ;:108

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu Twoje prace ręczne jak zawsze na wysokim poziomie ;:303 Jestem pełna podziwu dla nich .Mnie jakoś ostatnio nie chce sie niczego tworzyć, bo stawiać u siebie nie mogę z powodu małego 4 nożnego drania ;:167 a rodzinka woli sobie kupić .Radośnie spędzonych Świąt w zdrowiu i tylko szkoda że pogoda jako taka ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Witam się w wątku ;:3 Przycupnę sobie tutaj i chętnie poczytam. Zresztą już trochę poczytałam i widzę skarbnicę wiedzy ogrodniczej :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”