Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2583
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alicjo, Twoja tegoroczna praca z pewnością się opłaci ;:333
I basen i leżak na pewno będą w użyciu :D chyba, że wymyślisz jakieś nowe prace na działeczce ;:306 ;:306
Piękna ta kremowa róża ;:167
Miłych chwil na przekór listopadowej pogodzie ;:168 ;:4
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam wszystkich serdecznie ;:196 . U mnie sporo pracy przed świętami w dodatku chce jeszcze zakończyć przygotowanie nasion do wysiewu na przyszły rok mam kilka odmian nowych już dziś jestem ciekawa ich smaku bo z opisu wyglądają zjawiskowo.
To odmiany co będą w donicach 20l i 25 l zakupione w sklepie.
Early Wonder
Pomidor samo kończący wysokość około 130 cm. Idealny do trudnych warunków, jak i stref o krótszym okresie wegetacji. Owoce osiągają dojrzałość już po około 55 dniach od wysadzenia. Owoce małe, idealnie kuliste, ich waga około 150-180 gram, odmiana bardzo plenna. Piękny czerwony kolor. Owoce mają przepyszny pomidorowy smak i cienką skórkę.
Clear Pink Early
Bardzo wczesny dojrzewa po 58 dniu od wsadzenia,pomidor samo kończący z Rosji, owocuje bardzo obficie, Idealnie kuliste owoce o intensywnie różowym kolorze. W smaku wyczuwalnie słodko-kwaskowate. Rośliny zwarte, kompaktowe, niskie. Doskonałe do upraw gruntowych, jak i do szklarni.
Bush Beefsteak
Bardzo wczesna odmiana pomidora samo kończącego. Niskie krzaki do 120 cm wzrostu obsypane są czerwonymi owocami, których waga nie przekracza 240 gram owoce tworzą równe, pełne grona. Doskonały smak. pomidor do gruntu, szklarni.
Siletz
Odmiana samo kończąca i bardzo wczesna - owoce dojrzewają po około 55 dniach. Czerwone owoce są kształtne i duże 250-300 gram,mają cienką skórkę i mało nasion. Dobry, delikatny a zarazem lekko ostry smak.
Lima
Intensywnie czerwone owoce w kształcie dużej śliwki, o bardzo dużej ilości suchej masy około 100-150 gram. Roślina niezbyt duża, przeznaczona do prowadzenia bez podpór w uprawie gruntowej. Pędy nie wytwarzają stożka wzrostu po piątym gronie.Roślina plenna. Owoce dojrzewają po około 78-80 dniach od wysadzenia.
Artisan Blush Tiger dostałam nasionka do wypróbowania zobaczymy co będzie.
reszta to
Marmande karłowy
Jabłonka Rosji wspaniała niezawodna co roku
Sioux niezawodny
Widoczne nie widoczne
Awizo
Costal pride orange
Roma
Wielmoża
Koperkowy
Sibirjak wczesny i plenny mam co roku bo warto
Sibirjan
Moskwa drugi rok będzie owoce smaczne sporo na krzaku mimo ze w tym roku pogoda nie rozpieszczała.
Legend mam co roku super pomidorek
Bloody Brutcher Mam co roku wczesny i smaczny ok półtora metra
Health Kick tez mam co roku owocuje bardzo dobrze wczesny
Pascal de Picarde
Petromech niski
zastanawiam się jeszcze bo mam nasionka zbierane z b.... pomidor gałązka czy warto siać . Chciałabym jeszcze malinowy smaczek i megagroniasty oraz uluru ochre i coś czarnego nie wysokiego i smacznego ale miejsca zaczyna brakować może doradzicie mi
Jeszcze muszę skompletować nasiona do gruntu bo kilka mi brakuje. Papryka jak co roku mini czerwona to obowiązkowo potem nowość pomarańczowa i żółta tez mini i blot, violet sparkle zastanawiam sie czy coś
o większych owocach czerwonych nie dołożę ale to jeszcze zobaczę.

Witaj Halszko pracy sporo ale daje to efekty więc cieszy teraz mnie zasypało więc siedzę bardziej w domku choc przydałoby sie jechać na działkę odśnieżyć. Pozdrawiam Cię serdecznie przesyłam buziaczki miłego dnia i duzo słoneczka ;:168

Pozdrawiam wszystkich serdecznie życzę miłego dnia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1913
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alicja125 pisze: 26 paź 2023, o 12:42

Obrazek

Witaj Alicjo a cóż to za śliczny różowy kwiat, może to Cynia skabiozowa?
Dużo pomidorków masz zamiar siać,większości nawet nie znam. ;:oj
Trzymaj się ciepło. :wit
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj kochana Kasiu ta żółta i ta różowa to są jeżówki bardzo je lubię bo kwitną długo . Pomidorki te co napisałam to już będę siała, do tego dojdą mi jeszcze kolorowe o ile uda mi się dostać z wymiany. Moja rodzinka z roku na rok coraz bardziej wybredna się robi teraz chcą kolorowe. Córka w zeszłym roku chciała jednego pomidorka w tym roku już mówi o trzech i chce też paprykę. Najgorsze gdzie ja to pomieszczę na parapetach. Pozdrawiam miłego dnia ;:168
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1913
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Śliczny ten kwiatuszek Alu , kupiłam Cynię Skabiozową co ma podobne dlatego tak skojarzyło mi się.

Obrazek
Tak wygląda ta Cynia.
A że rodzinka docenia Twoje starania to tylko się cieszyć, bo moja to uważa że ja fiksuję i dziwolągi wysiewam. M mój jest starej daty i tylko malinowe bawole serce mu smakuje. ;:306
Chyba wysieję specjalnie dla niego. :wink:
Miłego dnia ,trzymaj się cieplutko. :wit
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, jestem pod ogromnym wrażeniem ilości odmian pomidorów, które masz zamiar uprawić! :shock: ;:219
U mnie będą rosły tylko sprawdzone i ulubione przez M oraz rodzinkę. Kilka zaledwie odmian, a już się martwię, czy uda mi się je wyhodować i przetrzymać do czasu wysadzania w gruncie. ;:218 Najbardziej bowiem smakują nam dojrzewające na słoneczku. ;:3
Będę trzymała kciuki, ;:215 by Tobie udało się wszystkie odmiany uprawiać ku radości Twojej i rodzinki. ;:303
Pozdrawiam i buziaki zostawiam. ;:196
:wit :wit
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam serdecznie was wszystkich. W poniedziałkowe popołudnie pojechałam na działkę by dać jedzonko dla naszych braci mniejszych by w ten zimowy czas miały jedzonko. Na działce śniegu coraz mniej trochu odśnieżyliśmy z mężem chodnik i w okół altany wypiliśmy herbatkę trzeba było wracać do domku bo na polu zrobiło się ciemno. W drodze do domu zaczęło padać z pewnością ta reszta śniegu znikła jak sen złoty.To kilka zdjęć z wypadu na działkę.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Witaj Kasiu faktycznie ta cynia podobna do jeżówek i jest bardzo ładna chyba skusze się w przyszłym roku na nie bo bardzo lubię takie kwiaty. Co do dziwolągów to moja rodzinka bardzo lubi takie kiedyś miałam podróżnika tego pomidorka co składa sie z kilku mnie jakos nie podszedł a córka do dzis o nim mówi kiedyś będę musiała zaś wysiać, a niech się cieszy. Pozdrawiam życzę zdrówka i dużo ;:3

Witaj Lucynko sporo mi się tego uzbierało ale nie mogłam z niczego zrezygnować kilka odmian mam z zeszłego roku i bardzo jestem ciekawa jak one rosną kilka odmian mam nowych co dostałam od koleżanki i parę kupiłam tak przy okazji zakupów jakoś same wpadły do koszyka. W tym roku to było tylko tak w połowie słaby urodzaj to przez te pogodę oby w przyszłym roku było lepiej. Pozdrawiam życzę dużo zdrówka oraz miłego wieczoru.

Wszystkim odwiedzającym dziękuje zapraszam i życzę dobrej nocki :wit
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, Twoje roślinki miały porządną pierzynkę śnieżną. ;:215
U mnie śniegu było niewiele, a po przyjściu odwilży zniknął całkowicie. ;:222 Na szczęście mrozów dużych też nie było, zatem jest nadzieja, że roślinki przeżyją. ;:218 Oczywiście, jeśli nie zgniją w tej brei, jaką teraz mamy. :lol:

Pozdrawiam cieplutko i zdrówka Wam życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2583
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, ale się rozpędziłaś z pomidorami ;:oj tyle odmian!
Śniegu miałaś pod dostatkiem podobnie jak ja, ale wygląda na to, że święta nie będą białe ;:185
Fajne cynie pokazała Kasia ;:333
Trzymaj się cieplutko i zdrowo ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam wszystkich i każdego z osobna w Nowym Roku 2024 zycze wam wszystkim spełnienia marzeń realizacji planów i dużych urodzajow.

Witaj Lucynko śniegu trochu było teraz u mnie jak na wiosnę słoneczko świeci i przyjemnie odpoczywa się na działce oby zima nie przeszła w kwietniu. Pozdrawiam miłego wieczoru

Witaj Halszka te co napisałam to połowa druga się zbiera i.zmienia ale na ostateczną decyzję jeszcze czas. Święta u mnie bardziej wiosenne i nowy rok też więc jadę często na dzialke. Za parę dni zaczynam sezon wysiewow więc zworze do domu. Pozdrawiam serdecznie życzę miłego wieczorku.

Pozdrawiam was serdecznie ;:167
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 812
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Alu! Dawno mnie nie było. Ubiegły rok wspominam jako rok wielu chorób u mnie w rodzinie. Teraz w Święta również byłam mocno przeziębiona. Czekam z utęsknieniem na siewy i prace ogrodowe. Zastanawiam się czy nie wysiać już jakiś bylin. Już niedługo pomidory będę Ci kibicować. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam wszystkich serdecznie ostatnio mam trochu problemy zdrowotne muszę się z nimi uporać więc mało bywam tu na forum, ale działam cały czas. Papryka wczoraj posiana mini słodka czerwona, pomarańczowa i żółta oraz moja mini czerwona obowiązkowo do tego Violet sparkle. W tym roku zamiast Bold żółtej z braku miejsca sieje czerwoną Barbórkę i Azahar czerwona Hiszpańska. Posiałam to tydzień wcześniej chyba z nudów bo rączki swędziały i trochu słoneczka wyszło, ale niech rośnie. Dodatkowo posiałam seler i porę zimową i wiosenną. Teraz daje na wstrzymanie i czekam do 20 lutego chcę wtedy posiać pomidory dwarfy, a reszta te wczesne na początku marca, a gruntowe koło 15 marca. W zeszłym roku był problem z tymi wielkimi sadzonkami bo za oknem było zimno w tym roku gruntowe sieję później.
Dziękuję wam wszystkim za wsparcie oddane głosy w konkursie, nie wiecie jak to dla mnie dużo znaczy wasze wsparcie. Mimo że mam teraz trochu problemów zdrowotnych i możliwe że czeka mnie operacja taka niespodzianka w nowym roku była jak balsam na sercu. Dziękuję wam. Oczywiście nie zapomnę o was i na bieżąco będę z wami.
Obrazek

Na działce też bywam moje ptaszki i kotki musza mieć jedzonko no i trzeba sprawdzić czy wszystko w porządku. U mnie bardzo duże mrozy w nocy do minus 20 dobrze że śniegu napadało i roślinki maja pierzynkę bo to je zabezpieczy. Drzewka pomalowane obielone
Obrazek

Halinko witaj kochana bardzo dziękuję, że będziesz ze mną i za kibicowanie oby w tym roku miałyśmy udana pogodę dla naszych roślinek i warzyw. Jak pójdzie dobrze bo różnie to bywa to będzie się działo 42 odmiany pomidorów na działce dodatkowo u córki na balkonie. Zeszyt do notatek mam dość gruby myślę że wystarczy. Mój małżonek kupił mi wagę pod choinkę więc na działce będzie pod ręką. Zawsze jej brakowało i zanim pomidora dowiozłam do domu żeby zwarzyć i zrobić zdjęcia to ktos juz go zjedł. Pozdrawiam Cię serdecznie życzę dużo zdrówka. Miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu pierwsze wysiewy poczynione, ;:oj niech słońce budzi powoli wiosnę.
Szacunek, że ptakom i kotom dostarczasz jedzonko. ;:180 Zima w tym roku daje się im w kość.
Niech kłopoty zdrowotne już się skończą, a tylko dobre dni nadejdą. ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”